Million Dollar Baby

• USA Million Dollar Baby (více)

Mladá žena Maggie Fitzgeraldová osloví trenéra boxu Frankieho, aby ji trénoval. Když jí odmítne s tím, že holky netrénuje, tak začne chodit do jeho boxovací tělocvičny, o kterou se stará bývalý boxer Eddie. Maggie je velmi chudá a pokorná, každé ráno chodí běhat, celý den pracuje jako servírka a večer chodí boxovat do tělocvičny, kde jí Eddie občas poradí, jak se zlepšit. Frankie je naštvaný, nic se mu nedaří, žije sám, jeho dcera s ním nemluví a tělocvična je prodělečná. Když od něho odejde nadaný boxer, tak se rozhodne dát vytrvalé Maggie pár tréninků. Maggie poslouchá všechny rady a hodně se zlepší. Když je připravená na zápas, tak jí Frankie přehodí manažerovi. Frankie sleduje zápas Maggie se zkušenou boxerkou, a když vidí, že jí manažer neporadí, tak si přetáhne Maggie k sobě a slíbí jí, že už jí neopustí. Frankie je bručoun, ale ve své práci patří k nejlepším a dovede tvrdohlavou Maggie k vítězství. Maggie nepřestává dřít, začnou chodit na zápasy, ve kterých knokautuje všechny soupeřky v prvním kole. Když už nemá s kým soupeřit, tak ji Frankie posune o váhovou třídu výš. V boxu je velmi dobrá, ale neumí si chránit obličej. Frankie má o ni strach, a tak odmítá nabídky na box se silnými soupeřkami, aby nepřišla k úrazu... Frankie se rozhodne vzít Maggie na zápas do Anglie, kde vyhraje. Po zápasech v Paříži, Bruselu aAmsterdamu se vrátí do USA jako slavná boxerka. Maggie dostává další nabídku na zápas o titul, Maggie za vydělané peníze koupí dům své matce, která se o ní nezajímá. Matka je naštvaná, že jí kvůli domu přestane sociálka posílat dávky, a tak jí Maggie bude muset začít posílat víc peněz. Matka ji neocení, stydí se za její práci a Maggie to moc mrzí... (TV Prima)

Mr. Kodama

Baladický příběh založený na hereckých výkonech obou mužských hvězd. Příjemně mě překvapila absence happyendu, který tak okatě připravoval scénárista vedlejší linkou s dopisy. První půlka příjemná hecovní boxovačka a konec zamyšlení hodná úvaha lisdkého bytí. = 85% ()

Camarro14

Clint měl, má a vždy bude mít koule, kterým se jen tak nikdo nepřiblíží! Natočit snímek, jenž dává zaběhnutému systému "vše dobře dopadne" tak tvrdé direkty, jimiž jej dostane až finálnímu stavu v podobě K.O. + si za něj odnést sošku nejcennější? Mistře, klaním se! ()

sisimiut

Box jsem nikdy zrovna dvakrát nemusel. Přesto mě tento film dokázal zaujmout natolik,že patří mezi moje oblíbené. Jsem ohromen krásou a vznešeností tohoto filmu. Spojení Morgan Freeman a Clint Eastwood bylo doslova herecký koncert. A navrch tomu tvůrci dodali i výborné epické zakončení. ()

danny_21

Čekal jsem další v řadě filmů o looserovi, který se dostaně na vrchol, navíc ženský box ??? Díkybohu, že to nakonec bylo ÚPLNĚ jinak. Clinta jsem nikdy jako herce moc nemusel (hlavně 80 - 90 léta), o to víc ho uznávám jako režiséra, protože to mu jde znamenitě. Jeho osobitý styl se vám dostane pod kůži, emoce vytočí na maximum a tak to mám rád. Clintovi ubručení samotáři jdou skvělě, Morganovi stačí jen pohled a vše je řečeno a Hilary - no tak ta je famozní. Bez řečí 95 %. ()

10Domik10

Film zanechá v každom filmovom fanúšikovi niečo o čom premýšla ešte dlho po skončení filmu, čo je typické pre réžiu C.Eastwooda. Príbeh, ktorý smeruje za slávou sa v okamihu končí a upadá do tragického konca, pričom si divák do poslednej chvíle praje aby tomu tak nebolo, aj keď vo svojom vnútri cíti takýto koniec. ()

Durgas

Perfekný počin, prvú polovicu som žral aj s navijákom, ale... od tej nehody to bolo pre mňa jedno veľké utrpenie. Tak naturalisticky podaná nezvratná nemohúcnosť. Ani som to nemohol dopozerať dokonca. Ale film výborný, to uznávam. ()

boni

Nádherné, dojemné, dechberoucí. Nemá smysl šetřit superlativy, tenhle snímek mě opravdu dostal. Během filmu zažijeme snad všechny emoce a poslední scény dýcháme s hlavními protagonisty. Nemůžete čekat Rockyho v ženském provedení, je to sice celý o boxu, a přesto tam toho boxu moc není. Síla lidskosti, touha a odhodlání, a cesta za odpuštěním v kabátu melodramatického boje o vlastní identitu a seberealizaci, na kterou není nikdy pozdě. ()

Doski

Po dlouhé době jsem se na Million Dollar Baby díval znovu. Také jsem to vše tak nějak chápal až teď (ne že tam není moc co k pochopení, ale byl jsem 10 letý štěně). Vynikající atmosféra, jelikož Hilary S. je krásná holka a Clint E. vynikající režisér. To vše jenom skvěle doplnil Morgan F. svým skvělým vypravováním a hraním. Skvělý soundtrack, scénář a kamera. Osobitý film o zármutku a sebezklamání. Clint je prostě machr. 90% ()

Rawar

Tolik krásy a tolik bolesti a neštěstí v jednom osudovém, geniálním, epickém díle pana Eastwooda. Tak moc naměkko jsem snad z žádného filmu nebyl. Nejdříve jsem zastával názor, že konec byl příliš protahovaný a zbytečně útočil na divácké city, ale dnes vím že to všechno mělo svůj smysl. Protože takový život opravdu je, tvrdý a nelítostný. Když má člověk ale srdce bojovníka, může jej prožít šťastně. Jeden z největších filmových zážitků a první seznámení se skvělou Hilary Swank. ()

Nocturno culto

Opravdová síla, příběh o nezdolné touze a odvaze dojít ke svému snu, který může záhy zhatit nešťastná událost .. pane Eastwood klaním se Vašemu režijnímu mistrovství, dostal jste mě na kolena .. ()

mira.l

Před časem jsem Million Dollar Baby měl půjčený, teď jsem si ho pořídil na DVD. Před časem jsem hodnotil 4*. Omlouvám se všem tvůrcům, především ale Hilary Swank a pokorně přidávám na pět. V tomhle filmu Hilary předvedla asi jeden z nejlepších ženských hereckých výkonů historie. Je neuvěřitelné, jak se na tu roli připravila a co jí obětovala. Ona je vůbec herečkou, která má minimum rolí, které se nepovedly. V souvislosti se zdejším žebříčkem oblíbenosti tak nějak úplně nerozumím tomu, proč se tenhle film pohybuje "až" někde kolem 100. místa. Mě třeba absolutně nazaujal vítěz tohoto klání, všemi obdivovaný Forrest Gump... ()

bono22vox

Z Eastwoodova knokautu vám půjde hlava kolem... po prvním zhlédnutí jsem měl dílčí výhrady, to ano, druhý den už z nich zbylo jen málo. To, co zůstalo, bylo silnější... ()

Zohanelo16

Film, ktorý chytne každého za srdce. Film s drstným začiatkom a tragickým koncom. Clint Estewood vo filme opäť ako kamenná tvár a s Morganom Freemanom tvoria perfektné duo. Boxerke právom patrí titul. Perfektne vyrobený film a právom získal ocenenia. Opäť fantastický zážitok pred spaním. ()

ER

Film z kategorie "povinná četba" tedy... musíš vidět. Herecká extáze pro diváka,kterou představují Clint,Morgan a po právu oscarová Hilary.Tady není co řešit. ()

kukkik

Přes dobrý soundtrack, herecké výkony, Freemana, Eastwooda a klišoidní témata i scény mě tenhle film nezaujal. U mě zkrátka nefungoval - nerozbrečel, nerozesmál a znovu se na něj nepodívám. Sám nevím, čím přesně to je ale asi v tom hraje roli můj duševní odpor k boxu a nesympatická hlavní herečka. 3/5 ()

Sammy.Boy

Tolik jsem toho o tomto filmu za těch 14 let od natočení slyšel. Ale ani to mě nepřipravilo na ten konec. . .bez komentáře! Clint Eastwood je opravdu PAN REŽISÉR! ()

fallanga

Na sportovní filmy moc nejsem, ale tento tragický masterpiece mě uchvátil. Velmi jednoduchý, přímočarý a ve své podstatě i dost předvídatelný film o holce, co se stane skvělou boxerkou pod vedením legendární Eastwooda. Film naprosto odsýpá a není tam jediná slabší vteřina. Buď vás to uchvátí skvělým tréninkem hlavní postavy, svižnýma mlátičkama, nebo skvěle napsanými dialogy. Nemám moc co bych tomu vytkl. ()

Smrtholka

Vše, co chci k tomu říct, bylo zde řečeno. Emotivní film, se skvělou kamerou, režijním stylem a výbornými herci, byť výborný je zde slabé slovo. ()

sup

Popravdě řečeno nechápu, co se na tom skoro každému zde tak líbí. Natočené je to sice hezky, ale zmíněná dojemnost mi přijde dost slabá a trochu prvoplánová, moje srdce zůstalo netknuté. Podívejte se radši na Crying Fist (Jumeogi unda). ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

26.05.2006

Eastwood dobyje japonský ostrov

Eastwood dobyje japonský ostrov

07.07.2005

Po komornej, Oscarmi ovešanej boxérskej dráme Million Dollar Baby sa Clint Eastwood vrhne na nakrúcanie snímky FLAGS OF OUR FATHERS. Pôjde o vojnovú drámu podľa knihy Jamesa Bradleyho, ktorú pre… (více)