Michael Brody pracuje na Floridě v zábavním parku Mořský svět, kde se chystá otevřít novou atrakci - systém prosklených tunelů hluboko pod hladinou, kde mohou lidé během procházky sledovat zázraky hlubin. Zaměstnancům parku se podaří odchytit mládě žraloka, které se do parku dostalo poškozenou bránou. Vedoucí parku Calvin Bouchard rozhodne, aby se mládě stalo atrakcí parku, to však o několik dnů později zemře. Michaelova přítelkyně, bioložka Kathrin, hledá příčinu podivného chování delfínů. Nepřímo ji odhalí údržbář, který se po pracovní době potopil ke dnu, aby opravil poškozená vrata. Byl totiž napaden a usmrcen obrovským žralokem. Michael a Kathrin ho jdou hledat. Přestože se je neklidní delfíni pokoušejí zastavit, jejich chování potápěči pochopí až v okamžiku, kdy jsou napadeni velkým žralokem. S pomocí delfínů se jim podaří uniknout. V podmořském tunelu se za sklem objeví mrtvola muže. Přivolaný Michael pozná údržbáře a Kathrin ze stop po kousnutí pochopí, že se stal obětí žraloka, pravděpodobně matky odchyceného mláděte. Marně se snaží varovat Boucharda. Ten nevěří, že by mohlo k něčemu dojít, až do chvíle, kdy se žralok objeví za oknem podmořské restaurace, která je součástí parku. Nebezpečné zvíře, které hledá své mládě, zaútočí proti sklu a podaří se mu vniknout do kontrolní místnosti. Rozpoutá se rozhodující střetnutí mezi zuřící bestií a zoufalými lidmi. (TV Nova)

Asia_Power

Aquapark má atrakci !!! Velkého bílého, kterej má asi metr a hned na svém prvním vystoupení je tak nervózní z davů okolo, že to s ním sekne, překulí se na bříško a hrdinně chcípne. Naštěstí se za něj objeví gumová náhrada velkých rozměrů s pořádným ocasem co má černý vočiska, ostrý zubiska a pořádný ploutviska a bude celej film prudit všechny v aquaparku a i nás diváky. Jenže Dennis Quaid se rozhodne nás všechny zachránit tam, kde se na to Brody vysral a se svým bráškou, který nesnáší vodu, se rozhodne do hodiny a půl Jawsáka sejmout, abychom tu blbost stihli rozdýchat a nezanechala v nás trvalé následky. A uspěje !!! ()

Bloody13

Bílý lidožrout si to z Amity namířil rovnou na Floridu do podmořského parku, aby tu našel a zabil Brodyho dospělého syna... Tomu říkám drastický úpadek kdysi slavné filmové značky. Třetí díl se nesmyslně honosí termínem 3D, takže si můžeme vychutnat rozmazaný obraz a každou chvíli do záběru seroucí se ukousnuté nohy, rybí hlavy nebo makety ponorky. Žralok je tu tentokrát mimořádně hnusný a umělý až hanba. Poslední tečkou je absence postavy Brodyho a Williamsovy hudby, díky nimž nezůstal z původního filmu kámen na kameni. V té době ale nikdo netušil, že přijde ještě čtyřka... ()

Shit

Tohle se mi vůbec nelíbilo, je to jenom čerpání ze slávy prvního dílu, všechno je tam absolutně špatně, skoro tam neni místo kde by divák byl napnutý a nebo se bál a konec docela hodně připomíná jedničku. Co se týče herců, tak už tam bohužel neni Roy Scheider, ale banda tupejch debílků, který neuměj hrát, ale za to aspoň uměj dobře chcípnout. Asi tomu dost uškodilo že už to nerežíroval Spielberg, ale nejakej tupohlav Alves. Je to docela velký zklamání po předchozích dvou dílech ()

Radyo

Když už toho umělého žraloka jednou v Hollywoodu zkonstruovali, chtěli ho zřejmě využít takzvaně "až do mrtě", neboli maximálně. Proto natočili ještě i trojku. Že tím uškodí legendární jedničce je jaksi nenapadlo. Trojka sice není až takový "shit" jak tady popisují někteří kolegové, ale rozhodně ve srovnání s původním jedinečným thrillerem působí jako ojetý trabant vedle zbrusu nového mercedesu. ()

tron

Veľký Biely je zlý, ale Veľká Biela je nič neodpúšťajúca beštia! Preto nám ju Universal naservíroval rovno v 3D (= predmety nezmyselne sa rútiace proti kamere). Od filmu s takýmto poradovým číslom divák nečaká kvalitu a to je dobre, lebo ani nepríde. Napriek tomu mám túto sériu (áno, vrátane štvorky) rád. Samozrejme, prvý diel je klasika, ale ďalšie časti nie sú také katastrofálne, ako by sa mohlo zdať. Nečakal som prepracované postavy, výborné herecké výkony a ani kvalitný scenár. Čakal som atraktívnu výpravu, solídnych hercov a množstvo obetí. A plus mínus som to dostal. Čo sa Čeľustí 3 týka, obsahujú veľa scén, ktoré sa odohrávajú na suchej pôde a kde postavy riešia vzťahy. To je hrozné. Akonáhle sa ale o slovo prihlási žralok, dostane to spád (napriek v dnešnej dobe už vyložene katastrofickým trikom). Vydarené sú najmä scény odohrávajúce sa hlboko pod hladinou, kedy sa z mútnej vody pomaly, zlovestne vynárajú prvé obrysy ohromujúcej, ľudožravej ryby. ()

• V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 10. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (martin1m2)
  • Třetí Čelisti byly nominovány hned na osm anticen Zlatá malina. (WolfR)
  • Film se natáčel v Orlandu na Floridě od 15. června 1982 do 22. ledna 1983. (rafix)