Čelisti 3

Čeľuste 3

Thriller / Horor / Dobrodružný

USA, 1983, 94 min

• WolfR

Film ani náhodou nedosahuje kvalit předchozích dílů. To už je jen věčné opakování toho, co bylo. Prostě nastavovaná kaše. Jediný nový nápad je ten podmořský park. Herecké výkony jsou celkem na nic a atmosféra je nulová. Navíc velký bílý žralok je až přehnaně velký. Série Čelisti měla skončit druhým dílem. 1 hvězda.(9.8.2010)

• Asia_Power

Aquapark má atrakci !!! Velkého bílého, kterej má asi metr a hned na svém prvním vystoupení je tak nervózní z davů okolo, že to s ním sekne, překulí se na bříško a hrdinně chcípne. Naštěstí se za něj objeví gumová náhrada velkých rozměrů s pořádným ocasem co má černý vočiska, ostrý zubiska a pořádný ploutviska a bude celej film prudit všechny v aquaparku a i nás diváky. Jenže Dennis Quaid se rozhodne nás všechny zachránit tam, kde se na to Brody vysral a se svým bráškou, který nesnáší vodu, se rozhodne do hodiny a půl Jawsáka sejmout, abychom tu blbost stihli rozdýchat a nezanechala v nás trvalé následky. A uspěje !!!(15.11.2015)

• DominikV

Jako velký fanoušek Čelistí bych to neměl říkat, ale i přesto, že je to špatný film, se na to někdy rád podívám. A ve finální scéně když žralok prorazí sklo vypadá jako namalovaný, když ani nehýbe ocasem. A když jsem psal u dvojky že chybí účas Richarda Dreyfusse a Stevena Spielberga, tak tady výrazně chybí nejen to, ale i Roy Scheider.(20.5.2009)

• Phobia

Víš ty co, nespokojený, znechucený diváku? Polib si elipsy! Já jsem u toho chrochtala smíchy od začátku až do sladce debilního konce. Chápu, že bujaré veselí není právě ta emoce, jakou filmaři zamýšleli vyvolat, ale když to fungovalo jako kvalitní parodie, proč to pitvat? Nevím, jestli "Čelisti 3" někdy plnily svou prvotní zamýšlenou funkci, tedy děsit tak, až člověk odmítá návštěvy vodního světa, za zlaté prase by nevlezl do rybníka a ve vaně si pro jistotu nedá pěnu. Mně se tenhle brakový kousek přesně trefil do humorných sraček chtivé nálady: jsou scény, co mi z paměti asi nikdy nevymizí a kdykoliv si na ně vzpomenu, rozzářím se jak měsíček na hnoji nebo rovnou vybuchnu jak lečo z papiňáku. K dokonalosti chybělo akorát přeobsadit Louise Gosseta jr. některým komikem z klanu Wayansů a Dennise Quaida třeba Mikem Myersem... kdyby ovšem tyhle hvězdy jeblých parodií v roce 1983 ještě netahaly kačera (Wayansové), případně neobjevovaly další funkce těch směšných bimbátek mezi dolními končetinami (Myers). Roztomile blbé - 30% a dalších 5% přidávám za Simona MacCorkindalea, kterému to tady vážně seklo!(13.12.2011)

Možná je to kvůli nostalgii, kdy jsme za komunistů já a kámoš s jeho sourozencema čekali na neděli 20:15 na ORF1 na vysílání každého dílu Čelistí a druhý den si nadšeně vyprávěli, jak žralok komu ukousnul nohu a že ti zlí lidi neměli naštvat chudáka rodiče žraloka a ten by jim nezdemoloval ten mořskej park. Ale i po letech reprízy konstatuju, že Čelisti 3 jsou pohoda, s originální scénou zatopené turistické atrakce a chytrým žralokem, který přes sklo zdálky uvidí chlapa, který může za smrt jeho dítěte a rozbourá mu tlamou průhled, aby ho utopil. Čistá zábava. :)(27.1.2010)

• - Film se natáčel v Orlandu na Floridě od 15. června 1982 do 22. ledna 1983. (rafix)

• - Spoiler: Ve filmu zemře celkem 5 lidí. (Žralok)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 10. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (martin1m2)