Čelisti 3

Čeľuste 3

Thriller / Horor / Dobrodružný

USA, 1983, 94 min

• MM_Ramone

Americký režisér Steven Spielberg natočil v roku 1975 skvelú horrorovú drámu o vraždiacom žralokovi. Vo svojej kategórii nebol tento snímok dodnes prekonaný. "Čeľuste" sa stali kultovou záležitosťou a odštartovali jeho hviezdnu hollywoodsku kariéru. Je to vysoko kvalitné dielo, ktoré by si nemal nechať ujsť žiaden filmový gurmán. Avšak následné pokračovania boli len nepodarky, čo sa viezli na popularite úvodného kinohitu. Druhá časť ešte ako tak ušla, ale už pri treťom diele to bola doslova katastrofa. Škoda sa pri tom vôbec pozastavovať. Je to velice slabé. *(26.10.2014)

• Spinosaurus

Ačkoliv se název zdá velmi zajímaví,tento film zkrátka neměl být nikdy natočen.Herci trapní. Žralok trapný(a velký),konec naprosto nesmyslný. CHtěl jsem dát jednu hvězdičku za delfíny,ale když jsem si vzpomněl na toho nakresleného žraloka,který prorazí sklo nemohl jsem jinak. A to se to jmenuje 3-D. Strašné.(14.5.2006)

114. nejhorší film? Ale kdeže, Čelisti III jsou jen roztomilým béčkem o příšeře, která má nízky hodnocení jen kvůli stejnému názvu jako kultovní jednička. Čelisti III sice obsahují několik úděsných pokusů o 3D a za efekty by si asi zasloužili Zlatou malinu, ale jinak jsou poměrně zábavné, rychle utečou a nenudí. I ti herci nehrají tak špatně a prostředí zábavného parku je vítaným osvěžením. Takže pro mě za tři.(31.3.2009)

• Shit

Tohle se mi vůbec nelíbilo, je to jenom čerpání ze slávy prvního dílu, všechno je tam absolutně špatně, skoro tam neni místo kde by divák byl napnutý a nebo se bál a konec docela hodně připomíná jedničku. Co se týče herců, tak už tam bohužel neni Roy Scheider, ale banda tupejch debílků, který neuměj hrát, ale za to aspoň uměj dobře chcípnout. Asi tomu dost uškodilo že už to nerežíroval Spielberg, ale nejakej tupohlav Alves. Je to docela velký zklamání po předchozích dvou dílech(7.5.2005)

• ed_wood

Takéto pokazenie dosť podarenej série si Čeľuste určite nezaslúžili. Blbý dej a dokonca ešte slabšie efekty ako v predchádzajúcich dvoch dieloch. Roy Scheider odišiel, ale prišli Dennis Quaid a Louis Gossett Jr., ktorí film vôbec nezachránili. Na slabučkosti filmu sa dosť veľkou mierou podieľal aj neznámy režisér Joe Alves.(9.10.2007)

• - Spoiler: Ve filmu zemře celkem 5 lidí. (Žralok)

• - Třetí Čelisti byly nominovány hned na osm anticen Zlatá malina. (WolfR)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 10. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (martin1m2)