Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Michael Brody pracuje na Floridě v zábavním parku Mořský svět, kde se chystá otevřít novou atrakci - systém prosklených tunelů hluboko pod hladinou, kde mohou lidé během procházky sledovat zázraky hlubin. Zaměstnancům parku se podaří odchytit mládě žraloka, které se do parku dostalo poškozenou bránou. Vedoucí parku Calvin Bouchard rozhodne, aby se mládě stalo atrakcí parku, to však o několik dnů později zemře. Michaelova přítelkyně, bioložka Kathrin, hledá příčinu podivného chování delfínů. Nepřímo ji odhalí údržbář, který se po pracovní době potopil ke dnu, aby opravil poškozená vrata. Byl totiž napaden a usmrcen obrovským žralokem. Michael a Kathrin ho jdou hledat. Přestože se je neklidní delfíni pokoušejí zastavit, jejich chování potápěči pochopí až v okamžiku, kdy jsou napadeni velkým žralokem. S pomocí delfínů se jim podaří uniknout. V podmořském tunelu se za sklem objeví mrtvola muže. Přivolaný Michael pozná údržbáře a Kathrin ze stop po kousnutí pochopí, že se stal obětí žraloka, pravděpodobně matky odchyceného mláděte. Marně se snaží varovat Boucharda. Ten nevěří, že by mohlo k něčemu dojít, až do chvíle, kdy se žralok objeví za oknem podmořské restaurace, která je součástí parku. Nebezpečné zvíře, které hledá své mládě, zaútočí proti sklu a podaří se mu vniknout do kontrolní místnosti. Rozpoutá se rozhodující střetnutí mezi zuřící bestií a zoufalými lidmi. (TV Nova)

(více)

Recenze (255)

cheyene 

všechny recenze uživatele

Čelisti 1 byl geniální film, který měl skvostnou atmosféru strachu, napětí šlo cítit z každé minuty a Roy Scheider svým charisma podtrhl všechny klady. Čelisti 2 lehce pokulhávaly, avšak stále šlo o důstojné pokračování jedničky, na čemž měl obrovský podíl opět Roy Scheider. A Čelisti 3? To snad ani nemělo vzniknout. Vše, co jsem měl na předchozích dílech rád, bylo ztraceno. Možná, že žralok zaútočil na invenci tvůrců. Čelisti 4? To jsem pro jistotu nesledoval. ()

Jino odpad!

všechny recenze uživatele

No ne, tohle je už i na mě moc: Žralok zabiják v zábavném vodním parku plných lidí???Koho tím chcou vylekat!!!! Osvědčené pláže u moře jsou tytam a nastupuje jen nudná variace na Něco nám tu žere lidi !!! Fuj !!! Na to se nedalo ani dívat, jen to špiní jméno svým předchůdcům. Otřesní herci, otřesná atmosféra, otřesné všechno. Ruky pryč!!! ()

Reklama

Lucasion 

všechny recenze uživatele

Já pro tuhle značku mám slabost. I když ten kvalitativní sešup tu je značný. Přesto mi nepřijde, že film je vyloženě špatný. Průměrný, to jistě, ale nikoliv špatný. Viděl jsem moře horších filmů. A když jsme u toho moře – tak Amity už žraloci neohrožují, ale přestěhovali se do Mořského světa za synem Brodyho. Starší z bratrů totiž vede vodní svět plný atrakcí. Jeden z jeho podřízených se pohřešuje a hádejte, jak dopadl… Mít obrovského žraloka ve vodním světě je vlastně strašně cool scénář. Mrzí mě, že s tím nepřišel další kvalitní film nebo lepší pokračování. Mořský teror stále funguje i když ten žralok opravdu působí jako slova Martyho McFlye „Pořád vypadá jako umělej…“ Za mě trojka průměrným pokračováním, které má mnoho logických děr, ale za to stále dobrou atmosféru. (60 %) ()

lykan9 

všechny recenze uživatele

Za mě se jedná o skvělý horor, kde do očí bije jen to 3D. To si však doba žádala. Jinak ale opravdu nechápu, proč jsou Čelisti III tak dehonestovány. Obsazení je sympatické, samotný příběh nad míru ucházející a napětí je skvělé. Triky sice nejsou bůhví jak skvělé, ale člověk musí myslet na to, že se jedná o již druhé pokračování hororové série a přístup pak musí být také jiný než k jedničce. Jako béčkový horor mě nezbývá než hodnotit plným počtem. ()

Asia_Power 

všechny recenze uživatele

Aquapark má atrakci !!! Velkého bílého, kterej má asi metr a hned na svém prvním vystoupení je tak nervózní z davů okolo, že to s ním sekne, překulí se na bříško a hrdinně chcípne. Naštěstí se za něj objeví gumová náhrada velkých rozměrů s pořádným ocasem co má černý vočiska, ostrý zubiska a pořádný ploutviska a bude celej film prudit všechny v aquaparku a i nás diváky. Jenže Dennis Quaid se rozhodne nás všechny zachránit tam, kde se na to Brody vysral a se svým bráškou, který nesnáší vodu, se rozhodne do hodiny a půl Jawsáka sejmout, abychom tu blbost stihli rozdýchat a nezanechala v nás trvalé následky. A uspěje !!! ()

Galerie (59)

Zajímavosti (6)

  • Film se natáčel v Orlandu na Floridě od 15. června 1982 do 22. ledna 1983. (rafix)
  • Třetí Čelisti byly nominovány hned na osm anticen Zlatá malina. (WolfR)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 10. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (martin1m2)

Reklama

Reklama