Čelisti 3

Čeľuste 3

Thriller / Horor / Dobrodružný

USA, 1983, 94 min

• baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1984 : NOMINÁCIE (5) : Najhorší film, Najhorší herec VR - Louis Gossett Jr., Najhoršia réžia - Joe Alves, Najhorší scenár - Richard Matheson, Carl Gottlieb, Guerdon Trueblood, Najhorší nový herecký objav - "Cindy and Sandy (Škrikajúce Delfíny)".(15.2.2008)

• Jino

No ne, tohle je už i na mě moc: Žralok zabiják v zábavném vodním parku plných lidí???Koho tím chcou vylekat!!!! Osvědčené pláže u moře jsou tytam a nastupuje jen nudná variace na Něco nám tu žere lidi !!! Fuj !!! Na to se nedalo ani dívat, jen to špiní jméno svým předchůdcům. Otřesní herci, otřesná atmosféra, otřesné všechno. Ruky pryč!!!(3.1.2007)

• Bauer

No tak tohle to bylo..něco teda!Opět mestečko Amity , opet žralok , který byl naprosto příšerně udělanej.Hodně sem se bavil u scén kdy je záběr na ukousnutou ruku a nebo když žralok na konci proraží sklo , protože to je tak děsně natočený , že snad i ja bych to natočil lépe.Jedna * je snad jen za tu celkem solidní atmosféru jinak je to nuda nuda a nuda.Dalo by se to taky okomentovat dvěmi slovy: Zákaz koukání!!(20.6.2006)

• Radyo

Když už toho umělého žraloka jednou v Hollywoodu zkonstruovali, chtěli ho zřejmě využít takzvaně "až do mrtě", neboli maximálně. Proto natočili ještě i trojku. Že tím uškodí legendární jedničce je jaksi nenapadlo. Trojka sice není až takový "shit" jak tady popisují někteří kolegové, ale rozhodně ve srovnání s původním jedinečným thrillerem působí jako ojetý trabant vedle zbrusu nového mercedesu.(26.8.2002)

• Omnibus

Na křesle u (pa)rybího zubaře:„Táák, otevřete Čelisti tři... “ Velký Bílý: „Ale já jsem jenom jeden... To mám jako otevřít čelisti třikrát po sobě?“„Neee! Jenom jednou, ale pořádně! Sestři, pište: vlevo dole TROJKA – kaz! Kaz jako kráva...pardon, jako žralok. Vpravo dole se klube čtyřka, ale tam bude určitě příště kaz taky... A spousta zubního kamene. Chtělo by to hodně brousit a pilovat. A nebo příště raději udělat úplně nové zuby. Že by typ Orca?“(10.1.2013)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 10. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (martin1m2)

• - Spoiler: Ve filmu zemře celkem 5 lidí. (Žralok)

• - Film se natáčel v Orlandu na Floridě od 15. června 1982 do 22. ledna 1983. (rafix)