VOD (1)

Michael Brody pracuje na Floridě v zábavním parku Mořský svět, kde se chystá otevřít novou atrakci - systém prosklených tunelů hluboko pod hladinou, kde mohou lidé během procházky sledovat zázraky hlubin. Zaměstnancům parku se podaří odchytit mládě žraloka, které se do parku dostalo poškozenou bránou. Vedoucí parku Calvin Bouchard rozhodne, aby se mládě stalo atrakcí parku, to však o několik dnů později zemře. Michaelova přítelkyně, bioložka Kathrin, hledá příčinu podivného chování delfínů. Nepřímo ji odhalí údržbář, který se po pracovní době potopil ke dnu, aby opravil poškozená vrata. Byl totiž napaden a usmrcen obrovským žralokem. Michael a Kathrin ho jdou hledat. Přestože se je neklidní delfíni pokoušejí zastavit, jejich chování potápěči pochopí až v okamžiku, kdy jsou napadeni velkým žralokem. S pomocí delfínů se jim podaří uniknout. V podmořském tunelu se za sklem objeví mrtvola muže. Přivolaný Michael pozná údržbáře a Kathrin ze stop po kousnutí pochopí, že se stal obětí žraloka, pravděpodobně matky odchyceného mláděte. Marně se snaží varovat Boucharda. Ten nevěří, že by mohlo k něčemu dojít, až do chvíle, kdy se žralok objeví za oknem podmořské restaurace, která je součástí parku. Nebezpečné zvíře, které hledá své mládě, zaútočí proti sklu a podaří se mu vniknout do kontrolní místnosti. Rozpoutá se rozhodující střetnutí mezi zuřící bestií a zoufalými lidmi. (TV Nova)

Němi

Na několika místech dobře natočené B-éčko, které doplatilo na svou atrakci 3D. Těch několik scén je tak okatých a blbých, že utopí i sympatického Quaida a pár napínavých útoků (plných nesmyslů, samozřejmě). Ale dokázal jsem se nad ně povznést a dělal, že je nevidím, stejně jako jedno z nejdebilnějších vyvrcholení filmu vůbec, a pak ten biják na své nízké úrovni funguje. Klasický hudební motiv Williamse a v temné vodě vykukující model obřího žraloka budí respekt i napotřetí. A vůbec - ten model... Dokud ho režisér schovává do tmy, bublin, vteřinových střihů atd, rozhodně si na něj nelze stěžovat. Pro 3D scény byl ale asi použit jiný, kompletní model, nahánějící hrůzu stejně jako plastová kachnička do vany. Kdyby se nějaká chytrá hlava nerozhodla pro 3D a nechala Joe Alvese natočit film normálně, nemusel vzniknout tak strašně nevyrovnaný film. Za pár scén se totiž určitě nemusí stydět (a za pár opravdu ano). ()

GilEstel odpad!

Katastrofa. Film nabízí hodinu kecání ustrašených civilistů, kteří mají strach ze žraloka nebo se mu posmívají, aby pak v samotném konci mohli okusit jeho hněv. Když jsem viděl obrovskou maketu žraloka, která bez záchvěvu ploutve jako ponorka narazí čumákem do skla podvodní stanice a pak si začne pochutnávat, nevěřil jsem svým očím. Divím se, že něco takového pouští do distribuce. Holt asi stačí, když se něco jmenuje Čelisti nebo tam alespoň plave velkej žralok. 5% ()

Paldiny

Veľká škoda! Čeľuste s poradovým číslom tri mali našliapnuté na najvyšší a najkrvavejší bodycount. Dej sa odohráva vo vodnom parku, kde sa to len hemží aquabelami, vodnými lyžiarmi a hordami návštevníkov pohybujúcimi sa v lukratívnych akváriových priestoroch. Ale kdeže, ono to musí byť mainstream a dovolené je zožrať maximálne piatich ľudí. Okrem toho žraločí konzument tu predstavuje jedno gigantické nemehlo s dvomi motorickými schopnosťami otvoriť tlamu a vyšpúliť zuby. Perličkou zostáva ten najšialenejší trojrozmerný efekt. ()

Han22

114. nejhorší film? Ale kdeže, Čelisti III jsou jen roztomilým béčkem o příšeře, která má nízky hodnocení jen kvůli stejnému názvu jako kultovní jednička. Čelisti III sice obsahují několik úděsných pokusů o 3D a za efekty by si asi zasloužili Zlatou malinu, ale jinak jsou poměrně zábavné, rychle utečou a nenudí. I ti herci nehrají tak špatně a prostředí zábavného parku je vítaným osvěžením. Takže pro mě za tři. ()

curunir

,,ČO PIJETE?" ,,ŠAMPANSKÉ PRACUJÚCICH." ,,HMMM... PIVO." __ Istým spôsobom nespravodlivo stojí za nízkym hodnotením filmu jeho technické spracovanie. Tvorcovia chceli správne zaujať niečím novým a lákavým a keďže to bol tretí diel tak prišli s 3D. Predovšetkým žralokov záverečný ,,nájazd" na riadiace centrum je už trikovo veľmi úsmevný a často obsadzuje popredné priečky v rebríčku najhorších vizuálnych efektov. Nakrútiť však niečo také dnes, už by nik s niečím takým nemal problém a na daný výtvor by sa hľadalo omnoho benevolentnejšie. Iste, film má svoje technické i obsahové nedostatky (slabé zabezpečenie vodného parku, žralok vpláva tesne pred zatvorením brány...) a zrejme by mohol byť v niektorých momentoch objavnejší, pretože viac menej všetko mohli diváci vidieť už niekde predtým. Vyšší rozpočet však na filme poznať je, príbeh je trocha šablónový, no nenudí a vrcholí v správnych momentoch. Z iného hľadiska by som sa skôr zamýšľal, či nie sú Brodyovci so žralokmi v nejakom zvláštnom spojení (Star Wars = sága Skywalkerovcov, Čeľuste = sága rodu Brodyovcov) a koho to bol nápad, aby Louisa Gosetta Jr. v slovenčine daboval Richard Stanke? (7494. hodnotenie, 214. komentár k filmu) ()

• Film se natáčel v Orlandu na Floridě od 15. června 1982 do 22. ledna 1983. (rafix)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 10. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (martin1m2)
  • Třetí Čelisti byly nominovány hned na osm anticen Zlatá malina. (WolfR)