Scary Movie 4

• USA Scary Movie 4 (více)

Co může být ještě neuctivější, vtipnější a děsivější než Scary Movie 3? Samozřejmě Scary Movie 4! Scénárista a režisér David Zucker se znovu sešel se scénáristy Craigem Mazinem a Jimem Abrahamsem, aby v tomto pokračování velmi úspěšné série opět posunul hranice komediálního žánru. Žádný blockbuster ani popkulturní ikona nejsou před jejich zběsilým humorem v bezpečí: oběťmi nemilosrdné parodie se stávají Válka světů, Nenávist, Vesnice, Hra o život, Million Dollar Baby, Zkrocená hora a celá řada dalších filmů... Tentokrát osud zavane naivní Cindy Campbellovou (Anna Faris), která se snaží budovat kariéru v oblasti péče o nemohoucí, do domu podivné staré paní (Cloris Leachman). Jako by nestačilo, že dům je ještě podivnější než ona obskurní důchodkyně a zjevně v něm straší, bydlí hned vedle skvěle vypadající kluk (Craig Bierko) a svět navíc sužuje akutní hrozba globální mimozemské invaze. Neohrožená hrdinka se však znovu vrhá do víru událostí a snaží se rozluštit hrůzné zprávy ze záhrobí, najít lásku na velmi zvláštních místech a zachránit svět před totální zkázou. Během hledání indicií, které mohou zachránit život nejen jí, ale i celému lidstvu, se setká s hrůznými leteckými katastrofami, pozoruhodnými nevidomými dívkami, vesnickými idioty, nedbale oblečenými rappery, psychotickými lidmi, kteří se připravují na přežití globální katastrofy, mimozemskými svěrači a dokonce i s populární televizní hvězdou Oprah! (oficiální text distributora)

Wacoslav1

Nemůžu si pomoct, ale na opakované shlédnutí mi čtyřka přijde z celé série nejlepší. Už třetí díl byl po  mizerným druhým jistým příslibem, ale ještě to nebylo úplně ono. Zatím co tohle je čistě krystalický Zucker se svými typickými trademarky. Pravda Sheen nepřesvědčil ani tady, ale narozdíl od trojky tu má jenom úvodní cameo a oproti tomu Leslie Nielsen dává svým výkonem vzpomenout na svoje starý dobrý pecky. Že je to převařený a už jste to všechno někde viděli? Berte nebo nechte bejt na mě to funguje a jsem spokojen.85% ()

petero

Saw, Nenávisť, Vojna svetov, Skrotená hora, Million Dollar Baby, Saw 2, Osada. Scary Movie 4 priam neuveriteľne trefne paroduje tie najznámejšie scény z týchto filmov v typickom štýle tej najklasickejšej paródie. Hlavne čo sa týka Vojny svetov – to proste nemá chybu. ()

Xmilden

Nejslabší z celé série, která se nikdy nevyznačovala zrovna inteligentním humorem. Tady ovšem byl trošku problém v parodované látce. Válka světů, Saw nebo třeba Vesnice se prostě parodují dost špatně. Kromě prezidentovy kachničky mě v hlavě neutkvěl snad ani jeden pořádný vtípek. ()

Gimp

O moc slabší než trojka. Omezuje se bohužel na skoro doslovné citace z jiných filmů místo toho aby parodovala žánr sám o sobě. ()

Hrabka

Tohle bylo opravdu hodně marné. Jedna hvězdička za pár dobrých vtípků na začátku a za pár nečekaně solidních "napínavých" scén (dokonce jsem se i jednou leknul, to bych nečekal). No ale jinak je to ubohé až hrůza. Já fakt ty tvůrce nechápu. Jak to můžou natočit, když to není vůbec, ale vůbec vtipné. Rána do hlavy ať už úmyslná nebo náhodná s následným letem těla několik metrů mi už opravdu nepříjde vtipná. Navíc když se to ve filmu opakuje v každé druhé scéně. Ale to není všechno. I ostatní pokusy o rozesmání diváka končí neuvěřitelně hloupě a dementně. Ano, nebojím se to říct, je to prostě zábava pro dementy. Tomu se nemůže normální člověk smát. Samozřejmě že sem tam se vyloudí úsměv na tváři, ale v drtivé většině případů se mi chce jen vykřiknout "co to kurva je" a ze všeho nejradši bych to vypnul. Po zdařilé trojce přichází tenhle paskvil, který se hodně přibližuje nejmarnější parodii, co jsem kdy viděl - Disaster Movie. Věřím tomu, že příští díl bude lepší, protože liché díly Scary Movie zatím jednoznačně válcují ty sudé. 25% ()

nunka

Myslím, že je na čase kriticky si uvedomiť, že posledné série kvázi úspešných paródií Scary Movie sú už len úbohou snahou pobaviť diváka originálnym humorom. Začínam mať pocit, že jednotlivé filmové pokračovania sa vzájomne kopírujú a vykradajú. Nechcem si ani len predstaviť, kam hlboko klesne ďalšia odnož Scary Movie 5. ()

juta

Aby jste si tuhle parodii ještě víc užili, tak musíte mít skouknutý normální filmy, které se tu parodují. Opět se tu našlo hodně skvělých scén a i když už je to čtvrté pokračování, tak si pořád drží úroveň. Opět jsem se tlemil smíchy. No prostě supr filmek, který mě ještě neomrzel. ()

Fiftis

Aj keď osudy hrdinov z „3“, ktorý sa do nového filmu nedostali (možno za to teraz ďakujú Bohu alebo svojmu agentovi), sú vtipnými memoriálmi v úvode, keď film postupuje ďalej – ako dobre namierená lopta, prízemný vietor útočiaci prevažne na násťročnú časť publika ju však ufúkne ďaleko od brány a nám náročnejším (starším) ostane tak trochu clivo po starých dobrých zastrešených štadiónoch ako Bláznivá strela. Tvorcovia tejto klasiky Zucker a Abrahams v úlohách réžia, scenár nastúpili do rozbehnutého vlaku a asi sa im tu zapáčilo, pretože to nebol posledný diel. ()

ajuska

Dobré vtípky se tam najdou, ale bohužel je jich zoufale málo. Je to zvláštní, ale když se někdo stokrát během hodiny praští do hlavy, tak mě to legrační nepřijde.. (to už je spíš k pláči). ()

JohnnyD

Na jednej strane Scary Movie 4 obsahuje dostatočnu dávku politicky nekorektného humoru (terorista, Bush) a popkultúrnych odkazov (blogy, MySpace, hip hopperi, I-Pody), príliš ale stojí na tom, že divák musí poznať predlohu, ktorá je parodovaná - čo je presný opak klasických ZAZ komédií. Navyše záverečná pointa filmu ma nechala chladným a zďaleka nemá na geniálnosť trojky. Cameo Dr. Phila a O'Neala viac než len potešilo. 7/10 ()

Boogeyman

Už u třetího dílu Zuckerové naznačili, že jsou schopni snížit se i k těm nejspodnějším záchodovým fórkům, přesto ale mají v zásobě velkou hromadu těch dobrých. Ve čtvrtém díle je situace velmi podobná, až na to, že ubohé vtípky se těm kvalitním již kvantitativně vyrovnají. Opravdu se netěším na pátý díl, jestli tento trend bude pokračovat. ()

salahadin

Po hnusné dvojce, nebetyčně trapné trojce přichází další ubohoučká zábavička pro teenagery. To že na tom zapracoval bývalý mistr parodií Zucker je mi záhadou asi jako bermudský trojúhelník, bezoztyšné vykrádání filmů, absolutně žádná snaha o vlastní invenci, jen a jen drasticky poslepované scény tak, aby vznikl blábol z co nejvíce filmů. Výsledek? Přesně to, co jsme čekali od názvu Scary Movie. A člověk, kterej tomuhle dá 4* je barbar a nemá kousek soudnosti, ale zase to bylo lehce stravitelné, člověk u toho moc neusínal (i když někdy ano) a 2* dávám hlavně za závěrečnou parodii Toma "scientologickýho magora" Cruise! ()

Rosomak odpad!

Proč já se vždycky od někoho necham přemluvit, abych se na něco podobnýho podíval... Divím se, že se pod takovou sra*ku je vůbec někdo ochotnej se podepsat... Neznam lepší způsob jak si otrávit večer. I mlátit se hlavou do zdi je přínosnější než tohle. ()

ChewieDC

Rozhodně patří mezi lepší díly série. Vtipy mají nápad a parodie slavných filmů občas uchopí příjemně nečekaně. Škoda zbytečně natahovaných slovních přestřelek, které vycházejí zcela do ztracena a občas nevyužitých cameo celebrit (zejména jedné je veliká škoda). A Leslie Nielsen je bůh. Je jen v pár scénách, a stejně je nejlepší! ()

pornogrind

Myslel jsem, že mám všechny filmy ze série Scary Movie shlédnutý ale pár dní nazpět jsem zjistil, že u čtverky nemám hodnocení. Tož jsem si čtverku pustil a zjistil jsem, že už jsem ji viděl ale i tak jsem se na ni podíval znovu aby moje hodnocení bylo objektivní.  Co k tomu dodat. První dva díly byly určitě nejlepší (u mě vede druhej díl), z dalších dílů už tak nadšenej nejsem. Humor Scary Movie vždy balancoval na hranici trapnosti ale tady už to podle mě bylo hodně za hranicí. ()

k212

Bohužel Scary 4 je jen variací na nejlepší vtipy z pořadovky 3 - zůstal Jakson, rapeři, divné děti, mimozemšťani. Plusem je ostrá pila - ale přiznávám, že kdokoliv bude vylepšovat pardon "prznit" Saw, jsem na jeho straně. ()

kingik

David Zucker má parodie v malíčku, ale ani zdaleka neumí divákovi naservírovat parodii ve správném poměru. Znamená to tedy, že on čistě jednotlivé filmy mechanicky paroduje, aniž by tvůrce oněch parodovaných kousků za jejich díla tahal za uši tak, jak to dělali v předchozích filmech bratři Wayansovi, kteří parodovaným scénám slavných filmů dokázali vtisknout nový rozměr pro lepší uchopení podstaty jednotlivých scén. Tohle prostě Zucker neumí a jeho korektnost mě nikdy moc nebavila. Je tu snaha posunout tuhle upadající sérii lepším směrem, ale Zuckerovi se to s jeho přístupem prostě nemohlo nikdy podařit. ()