Scary Movie 4

• USA Scary Movie 4 (více)

Co může být ještě neuctivější, vtipnější a děsivější než Scary Movie 3? Samozřejmě Scary Movie 4! Scénárista a režisér David Zucker se znovu sešel se scénáristy Craigem Mazinem a Jimem Abrahamsem, aby v tomto pokračování velmi úspěšné série opět posunul hranice komediálního žánru. Žádný blockbuster ani popkulturní ikona nejsou před jejich zběsilým humorem v bezpečí: oběťmi nemilosrdné parodie se stávají Válka světů, Nenávist, Vesnice, Hra o život, Million Dollar Baby, Zkrocená hora a celá řada dalších filmů... Tentokrát osud zavane naivní Cindy Campbellovou (Anna Faris), která se snaží budovat kariéru v oblasti péče o nemohoucí, do domu podivné staré paní (Cloris Leachman). Jako by nestačilo, že dům je ještě podivnější než ona obskurní důchodkyně a zjevně v něm straší, bydlí hned vedle skvěle vypadající kluk (Craig Bierko) a svět navíc sužuje akutní hrozba globální mimozemské invaze. Neohrožená hrdinka se však znovu vrhá do víru událostí a snaží se rozluštit hrůzné zprávy ze záhrobí, najít lásku na velmi zvláštních místech a zachránit svět před totální zkázou. Během hledání indicií, které mohou zachránit život nejen jí, ale i celému lidstvu, se setká s hrůznými leteckými katastrofami, pozoruhodnými nevidomými dívkami, vesnickými idioty, nedbale oblečenými rappery, psychotickými lidmi, kteří se připravují na přežití globální katastrofy, mimozemskými svěrači a dokonce i s populární televizní hvězdou Oprah! (oficiální text distributora)

EdaS

Párkrát jsem se sice zasmál, ale tolik očekávaný Zuckerův návrat se zase nekoná. I těch 70 minut bylo moc. NUDA. ()

dobytek

Já jsem se u toho docela zasmál, takže film svuj účel splnil. Jenom lituju, že jsem zatim neviděl Válku světů. Takhle jsem asi úplně všechny fórky ve filmu nepochytil. Akorát ten úplnej závěr mi tam připadal nějak navíc a trochu mi pokazil dojem z celýho filmu. Ale pro mě (zatim) 4 hvězdičky. Až uvidim válku světů, tak třeba ještě tu 1 přidám. update: Tak už jsem tu slavnou Válku světů viděl a nechávám 4 hvězdičky. ()

Skejpr

Série se relativně Zklidnila. Totálně ujeté scénky vystřídaly vesměs klidnější, na sebe (ne)navazující epizodky, jejichž hlavním účelem je především zparodovat danou scénu v původním filmu. V tomto směru filmu nemohu vytknout vůbec nic, spousta menších čestných roliček je k sežrání a všechno okolo Války Světů je skutečná špička, stejně jako SAWový úvod..za ten přidávám body, protože první SAW mne naprosto znechutil. Kde ovšem nastává kámen úrazu? Ve scénách, kdy tvůrci tlačej pilu příliš do nohy. V ůvodní scéně s Charlie Sheenem se to dalo eště ustát, ale v dalších místech filmu už je to opravdu MOC. Když Cindy omývá stařenku její Močí, když Prezident USA vyšpuluje zadek na celý OSN, když Carmen Elektra vykonává potřebu v kostele.. v těchto místech Scary Movie 4 až nepříjemně sklouzává k oplzlému a nechutnému humoru nejslabšího dílu série, k 2ce. Anna faris hrát neumí, mnohé zachraňují Camea, byť vesměs dost nevyužitá ( z toho jedno naprosto nečekáne a přitom dokonale typově obsazené - alternativa za Tima Robinse z Války Světů), Leslie Nielsen má 3 scény, u mě vede ta závěrečná s kachnou a největším Plusem SM4ky je Graig Bierko, jakožto "alternativa" Toma Cruise. Ten člověk má dokonalej Timing, a podle mě bude i Velice schopným Hercem, a veškeré jeho kreace jsou prostě skvělé. P.S: neviděl jsem vystoupení Toma Cruise v té Show, ale po shlédnutí Scary movie 4 mám dokonalou představu, co tam ten chudák vyváděl... berte to jako doporučení.. já dávám čistejch 60% ()

Djoker

Další díl Scary Movie už není ani vtipný, ani nechutný a dokonce ani trapný. Potěšilo mě však parodování Vesnice, u kterého jsem nějaký ten úsměv vyloudil. Hlavu ani patu to znovu nemělo a jediné, co mě zklamalo ještě víc než tento film, je vidina dalšího pokračování. ()

choze

Zřejmě už dementní Zucker se s tím nemaže a recykluje stále ty samé, do omrzení louhované pubertální gagy, hlavně neustálé pády, vrážení do něčeho hlavou a fekální humor. Leslie Nielsen za zenitem zato bez kalhot, tu má narozdíl od trojky aspoň jeden vtipný výstup v OSN, co ale nepochopím je, proč skvělého Charlie Sheena nahradil tragický Craig Bierko a jak sem ukecali Billa Pullmana a Jamese Earla Jonese. Celkově opět bezradně splácaná sračka, ale s řadou dobrých frků (vede Detroit). ()

Segrestor

Nejsem žádný znalec paro Dyje, ale bylo to JAG nějaká voli éra plná pito mých papoušků. Papoušků, co pořád odříkávají ta stejná slova. Myslel jsem, že se budu smát na celé kolo, ale ukradli mi obě galusky. Film ani nebudil Hrůzu, spal JAG zařezaný. Pak se probudil a pořád mlel hubou, a když toho namlel celý pytlík Jihlavanky, dali jsme si do nosu, pak to ale nešlo vysmrknout a tak jsme se smíchy popadali za břicha, že ještě teď mám na špeku dva hema Tommy. Musel jsem vypnout tele vizi do stran, abych ukončil tu tor tůru. Mimo zemšťani tam ničili mrako drápy a shazovali ero plány a to už bylo na mě příliš. Hrůza tam dal jiný k anál, řečnil tam někdo, kdo vypadal jako Aját Oláh a nějaký Hus Ajn jen tomu blbě přikyvoval. Nakonec jsme si podali ruce (!!!) a šli každý po svých (!!!) do míst, kde to známe jako své právě zakoupené bo ty. Nejsem žádný Zweistein, abych psal relativně. ()

Gilmour93

Pokud má člověk tzv. nakoukáno a neodradí ho zadek prezidenta Leslie Nielsena v podobě seschlé stromové houby, chytat se nejspíš bude. Na rozdíl od Scary Wayans ubylo vyměšování tělesných tekutin a trapnosti, nicméně kroucení bradavkami jakožto tradičně americký folklór zůstalo zachováno. Jó, tomu se holt nikdy nevyhneme, to spíš bude mít Shaquille úspěšnost trestných hodů nad 90 %.. ()

TeeAge

Bola to priemerná zábava. Avšak najväčšia scéna sa stane už na začiatku, kde sa len na tie 3 minúty objavý Charlie Sheen. Je to taká nehorázna volovyna, že som skoro nevedel dýchať od smiechu :) ()

genetique

Po výnimočne zábavnej trojke skĺzlo štvrté pokračovanie tejto bláznovej série opäť do nudnejších vôd. Parodický klasik Charlie bol hneď na začiatko „kruto“ odstavený a na celkovom výsledku je to cítiť. Celý film je len o tom kto koho kam tresne a praští. A aj keď sa niektoré somariny naozaj podarili, ten pocit poklesu úrovne srandy ma neopúšťa. 55%. ()

Eliott

Ucházející scary movie které bych kvalitou přirovnal k 5ce, ale stále se mi líbilo více než číslo 2. Zde je poznat že kvalita šla lehce dolů a nejlépe bych hodnotil scény okolo leslie niesena a pak oněch dvou uhádaných černochů. Film ztratil na obrátkách ve Vesnice z filmu Vesnice, ale ponechám 3 hvězdy jelikož jsem se u filmu dobře pobavil. ()

Le_Chuck

Po 20-tich minútach začína byť neustále papagájovanie tých istých skečov pekne otravné. Zucker, Zucker 60-tka na krku a gagy, ako pre prvý stupeň ZŠ. Druhá hvezda (s prižmúreným okom) za Annu Faris. Jediné na čo sa neomrzí pozerať. ()

NinadeL

Totální ztráta času. Jednička pouze po svém využila nápad, který původní trilogie Vřískotů vyloženě nabízela (ačkoli se to nepovedlo), dvojka byla retardovaná, trojka o něco lepší (postavit to ještě více na Znameních a připomínalo by to i film), ale vyloženě zbytečná a tohle je totéž. A přitom opět stačilo udělat nosnou linií tu snahu o parodii na Vesnici. ()

Eddard

Opravdu špatná parodie s několika vtipnými momenty (na jejichž spočítání vám budou stačit prstíky horních končetin). Zuckerova partička už dávno neví, co je vkusný nevkus. Někdo by jim měl například prozradit, že gagy jako viagrová hypernerealistická erekce se objevují v každém druhém kresleném vtipu. I když mám pro parodie slabost, nemůžu jít přes 30% ()

psy.cho

Sériu Scary movie mám rád ale táto 4 bola fakt otras. Sklamanie na plnej čiare. Po výborných troch častiach je toto zbytočnosť. ()

castor

Jedním slovem smutné.. Bezesporu nejenom jméno režiséra, ale i „celý příběh“. Jednotlivé epizody (jak se tvůrcům zlíbí) produkují vtip za vtipem, v drtivé převaze se jim ale vše bortí pod rukama. Navíc o něčem, jako je načasování, nemůže být ani řeč!! Od hororů jako je Saw nebo Nenávist, přes Vesnici, Válku světů, V jako Vendettu, Fahrenheita 9/11 se skupinka vesměs podprůměrných herců doklopýtá až ke komornějším titulům jako Million Dollar Baby či Zkrocená hora.. a když se člověk podívá na relativně kvalitní hororové tituly (Hills have eyes, Silent Hill), které si razí cestu do kin, tak je možné, že tahle série bude otravovat ještě hodně dlouho!! ()

Rex Mundi

Jéžiš, ja viem, že všetky Scary Movie sú strašné blbosti. Ale sú to jedny z mojich "guilty pleasure" a vždy sa pri nich výborne zabavím - taký bezbolestný a nevinný výplach mozgu občas prospeje. ()

MM_Ramone

Paródia je žartovná, komická, výsmešná obmena, napodobenina vážneho umeleckého diela. Túto definíciu zo slovníka cudzích slov "Scary Movie 4" spĺňa do posledného písmena. Preto jej aj prideľujem aspoň tú jednu malú hviezdičku. Splnila zadanie. Je to filmová paródia. Lenže pre mňa, ako obdivovateľa horrorových filmov, je celá táto séria skoro až urážajúca záležitosť. Nedokážem sa baviť pri primitívnom zosmiešňovaní, dehonestovaní kultových scén, ktoré pokladám za klasiku horrorového filmového žánru. Verím však, že pre ojebákovaných puberťákov, s ktorými lomcujú nevybité sexuálne pudy, je to parádna zábava. Doprajem im to, nech sa pri tom dobre odbavia, ja však na to viac pozerať veru nebudem. Je to úbohé. Je to trápne. * ()

Niktorius odpad!

Tohle není žádná parodie - to je filmařsky splaškový plagiát, který si posbíral scény z několika nedávných blockbusterů a vytvořil z nich zapáchající kopku, nazývanou některými odvážnými film. Vtipné hlody jsou maximálně dva, jinak Scary Movie 4 budí spíš jen výsměch tím, jak mizerně je TO celé natočené a jak retardovaný scénář TO má. Sargofág se jmenovkou "filmová parodie" byl zaházen tunami hlíny. ()

Ded@M@tes

Oproti předchozím dílům jsem se dost nudil, určitě nejslabší ze série. Vtipných chvil ubylo a podepsalo se to na výsledku. ( Hodnocení: 2/10 ) ()