Zodiac

• USA Zodiac

Rozvedený Robert Graysmith pečuje o synka a pracuje jako karikaturista v San Francisco Chronicle. Tady se také v srpnu 1969 dostane k případu záhadného vraha, který o měsíc dříve v kalifornském Vallejo zavraždil mladou Darlene a těžce zranil jejího přítele Mikea. Vrah rozeslal redakcím řady novin dopis, v němž tvrdí, že vraždil už v prosinci, a požaduje zveřejnění zvláštní šifry. V září zaútočí znovu a jeho oběťmi se stanou Cecilia a její přítel Bryan, který vražedný útok přežil. Robert začíná být případem posedlý a obtěžuje redaktora Paula Averyho, který o něm má psát. Po čase se spřátelí a společně sledují nejen další zločiny a zprávy, které vrah novinám rozesílá, ale také práci detektivů pověřených vyšetřováním. Averymu se podaří získat důkazy, že dosud záhadný vrah, přezdívaný Zodiac, poprvé vraždil už v roce 1966, kdy se jeho obětí stala studentka Cheri Jo. Zodiac oznámí, že už své zločiny nebude zveřejňovat. Detektivům se podaří dostat na stopu Arthura Leigha Allena. Důkazy proti němu však nejsou dostatečně průkazné, a tak musí být propuštěn. Policistům se stále nedaří dopadnout vraha ani usvědčit Allena, považovaného za hlavního podezřelého. (TV Nova)

J.Mayen

Ehm no Zodiac tezi predevsim ze sveho predchudce od stejneho rezisera (Sedm), ktery je zde na strankach na prvnim miste ve smyslu nejoblibenejsi film. Ve sve dobe a i kratce pote se s podobnymi filmy roztrhl pytel a Zodiac je jednim z nich. Za zminku stoji i treba Evilenko, Archa Nevinatek a spousta dalsich. Je potreba zminit, ze ne vsechny filmy dosahuji kvalit Sedm s B.Pittem a M.Freemanem. ()

vofo

V dnešní době rychlých zběsilých střihů a pohybů kamery, je tenhle film jako pohlazení pro náročnější a klidnější diváky. Fincher skvěle rozehrál vlastní pátrání po vrahovi a vypadá to, že ho našel. Perfektně natočené a skvěle hrané krimi - drama o tom, co udělá jeden případ z několika lidma a jak jim dokáže zničit život, aniž by to měl v úmyslu. Pro mě plných 100%. ()

dinho_

Rozhodně inteligentní krimi. Zodiac někdy působil zdlouhavě a místy jste čekali, jakou další vraždu způsobí, ale ono nic...A to je dobře. Je to přeci podle skutečné události a ne nějaká holywoodská slátanina, kde jsou vraždy každých pět minut. Takové krimi mám hodně rád. Při scéně, kdy zodiac bodal svázaný manželský pár do zad, mi docela šel mráz po zádech :) ()

matass

Asi u žádného filmu jsem si tolik nepřál, aby námět nebyl podle skutečné události. Fincher předvádí, že je pořád režisérské eso, ale má svázané ruce fakty (a že jich není málo) a tak film ke konci trochu ztrácí dech. Nějaké velké finále v podstatě chybí úplně, což u mistra point zamrzí dvojnásob. 85% ()

esmoke

Kdo ceka Sedm bude zklaman, kdo ceka prilis dlouhy detektivni pribeh be hlavniho hrdiny ten bude spokojen. Sedm jsem rozhodne necekal, ale v polovine uz jsem malem usinal. Na film nechodte ve vecernich hodinach ;) ()

Doctord

Preciznost.. to je první slovo, kterých bych tento film charakterizoval. K tomu si přidám Jake Gyllenhaala,Davida Finchera a je to jasných 5*. Bohužel jsem byl nucen hodnocení snížit . Mne osobně v tomto filmu chyběla totožnost s jednou z postav. Je možné,že to byl záměr, že jsem se v tom měl trošku ztrácet,ale i tak mi to zvlášť u Davida Finchera schází. I tak díky za brilatní dílo. ()

Cocteau

Jsem přesvědčen, o tom, že pan Fincher neumí natočit špatný film. Jeho nový počin vás chytne a nepustí. Sice místy nepatrně upovídané, ale to nic nemění na situaci,že je to dílo silně napínavé a inteligetní. Musíte dávat pozor a být bdělí, aby vám nic neuniklo, protože dostanete velkou dávku informací a postav. Film naprosto realisticky zobrazuje průběh vyšetřování, které několikrát svede z cesty, aby se potom vrátil k původní myšlence. Na konci hodně zamrzí, že vrah nebyl dopaden. I když..... ()

Tuty

Hodinářský styl Davida Finchera sice odláká ty, kteří chtějí viddět jen ,,obyčjné a laciné " vraždění (a že tu jedno ,,pěkný" je), přesto pokud někdo dá filmu šanci a nevypne ho příliš brzo, rozhodně nebude litovat, jeho detailnost, preciznost a dokonalá věrnost dodnes nevyřešenému případu Vás nakonec prostě dostane, na DVD doporučuji film o filmu. ()

Dexter666

Na to, aby som mohol objektivne zhodnotit, ci sa Fincher dostatocne zaoberal touto latkou by som musel byt asi jednou z hlavnych postav filmu ak nie Zodiac sam. Jednoznacne vsak mozem povedat, ze som mu uveril. Film je spracovany dokonale, Gyllenhaal a Ruffalo exceluju. Dlha stopaz filmu vobec neskodi. A to ze film je narocny na pozornost divaka a ak si nezapamatate vsetky detaily a pozriete si ho este trikrat vobec nevadi. Stoji to za to. ()

Pidibull

Začátek až pro některé moc brutální, do několika částí rozdělený film. Čekal jsem na konec, abych věděl kdo to vlastně byl Zodiac. Výborný film u kterého se člověk jen tak nenudí. ()

Akyno

Príjemné napínavý film s hustou atmosférou a kvalitnými hereckými výkonmi. Trochu som mal však problém s extrémne dlhou stopážou, ktorá bola podľa mňa zbytočná. Miestami trochu nemastné neslané. Napriek tomu jeden z tých lepších kúskov roka. ()

Chuanek

Upřímně sem byl moc zvědavý jaká to bude bomba, a můžu říct nesměle, že mě to sklamalo na celé čáře. Jistě, že polemizovat nad tím kdo by to natočil líp je zbytečné, ale jak už někdo pravil, od poloviny filmu to působí jako dokument, který se pomaličku dostavuje do svého nepříliš poutavého konce. Musím uznat, že do poloviny filmu jsem se bavil náramně a film má spát, jenže jak když utne a je po filmu. Dlouho jsem váhal jaké dát hodnocení, a nechci kazit docela pěkný průměr, tak z milosti dávám co dávám, jinak určitě bych šel podstatně níže ()

Zabuza

Pre mňa príliš zdĺhavé, príliš nudné. Dve filmové časti zlepené do jedného filmu. To bol môj pocit z tohoto diela. ()

Chopper

Musim zacat s tym, ze mam rad filmy od Finchera a minimalne 3 filmy z jeho tvorby povazujem za kultove a asi aj preto bol pre mna Zodiac takym neuveritelným sklamanim. Ked si citam ostatne hodnotenia tak mam pocit ze som asi videl iny film. Pre mna to bolo 160min neskutocnej nudy od zaciatku az po koniec................... proste tento film mi vobec nesadol. ()

wotanraca

Nudné, zdĺhavé a o ničom. Jedno obrovské sklamanie Fincherovu tvorbu zbožňujem a tvárim sa, že tento paškvil ani nieje jeho dielom. ()

AdamK.

Bohužel příliš dlouhé a ukecané. Dobré je, že Zodiac vše nechává na divákovi, a je jen na něm kdo je vrahem. ()

Dvorik

Nudná vleklá s*ačka. Atmosféra a napětí na nule, pořád se jen kecá. Tohle je v kategorii Thriller, Drama? Proč proboha? Finále žádné. O jakém mrazení tady všichni mluví? V zádech mě možná mrazí z přeleženého těla ze 150min stopáže! Finchera mám rád, ale tohle opravdu nebrat. ()

cici24

Film o vrahovi, kterého nikdy nenašli. Látka je celkem dobře pojatá, ale film je na můj vkus příliš dlouhý. Prostě už to pak nudí.... ()

Leyla

Trvalo mi asi dva roky než sem se odhodlala si Zodiaca pustit...a myslím že mohl klidne zustat na dně šuplíku ještě dlouho. Ani se nepamatuju, kdy naposled jsem se u filmu tak nudila, žádná překvapení, žádne zvraty, prostě šeď a nuda jednoho vyšetřování...Finchere zklamal jsi mě na celé čáře... ()

Noir Film Festival 2022: Filmy na černé listině

Noir Film Festival 2022: Filmy na černé listině