Každý hřích i zločin zanechávají nějakou stopu. Ambiciózní, chladnokrevný Rus Nikolaj Lužin pracuje v Londýně pro významnou mafiánskou rodinu. Jeho největší předností je rychlost a chladnokrevnost. Ani na okamžik neváhá porušit zákon, použít násilí či někoho dokonce zabít. Situace se změní ve chvíli, kdy porodní asistentka Anna objeví deník ruské dívky, která zemřela při porodu, a rozhodne se pátrat v její minulosti… Kriminální thriller režiséra Davida Cronenberga (tvůrce známých titulů eXistenZ, Moucha, Mrtvá zóna, Dějiny násilí) byl na Torontském mezinárodním filmovém festivalu v roce 2007 oceněn hlavní cenou za režii (David Cronenberg), další získal za výpravu, střih a zvuk. Kromě toho mu patří ještě další významná filmová uznání. (Česká televize)

joehot

Herecky i režijně naprosto skvělé, snad jen s trochu jednodušší dějovou linkou. Ale povedenost, jeden z nejlepší Cronenbergových filmů vůbec. ()

Revanx

Pre mňa osobne najlepší film roku 2007. To čo predvádza Mortensen pod Cronenbergovim vedením je niečo, čo o triedu prekonáva všetko čo kedy predviedol. Jednoducho, z tohto by mal byť Oscar pre Mortensena. Už sa teším na ďalšiu spoluprácu tejto dvojky. ()

Ajinka126

Puritáni, ruce pryč! Viggo Mortensen zde předvádí bondovskou rvačku zcela odhalený! A dámy.. když píšu zcela, tak myslím úplně nahý! Nemůžu říct, že by mě tato scéna nezaujala. Pochopitelně čistě z anatomického hlediska. Každopádně mi film připomínal vlnobití. Hlučné, na první pohled děsivé ale nakonec zjistíte, že je jsou bez větší síly a hlavně nevyrovnané. Takový je můj "pofilmový" pocit. ()

Marsik

Další mafiánský film a já jsem si ho samozřejmě nenechal ujít. Není na škodu si připomenout, jak to chodí u našich východních sousedů. Filmů o americké mafii bylo natočeno mnoho, takže pokud se objeví film z prostředí ruské mafie, jsem potěšen a se zájmem se dívám. Tohle mělo občas slabé chvilky, ale i hodně dobrých a silných okamžiků (viz. oficiální přijímání Nikolaje k mafii). 80% // (19.2.2016) ČT2 HD - Na podruhé mě to sice nebavilo tolik, ale pořád jde o zajímavý snímek. 75% ()

PauloZ

Cronenberg umí s citem a přesvědčením vyprávět smysluplné vážné příběhy s trefnými poentami. Stejně tak dobře je umí podat pochmurně, drsně a špinavě, což dělá Východní přísliby tak syrovou a zároveň poutavou podívanou. Stejně jako v Dějinách nasílí, tak i zde odvedl poctivou práci na poli krimi a posunul Vigga a kousek dál v jeho kariéře. Viggo je zde vyloženě perfektní, rusáka si nastudoval do puntíku a náležitě za to získal velké ohlasy. Nebyl bych proti další spolupráci téhle dvojice, mohli by vznikat zajímavé projekty. ()

spaceboyCZ

"Co to sakra ma byt? Rusko-britska verze Kmotra??" Ruska mafie zasazena do Londynskeho prostredi. Traduje se, ze ruska mafie nezna city, nezna ve valce pritele, nicmene tento film nam ukazuje i jeji trochu lidskou tvar, hlavne diky postave Viggo Mortensena, ktery coby ridic se pomalu propracovava az k samotne hlave mafianske "rodiny", nicmene neni tak bezcitny, jak se zpocatku zda. Nutno podotknout, ze ze vsech hercu zahral prave on tu svou roli nejlepe, vyborny rusky prizvuk, sekunduje mu anglicanka s ruskymi koreny v podani Naomi Watts. Hudbu udajne komponoval sam velky Howard Shore, nicemene jeho rukopis zrovna v tomto filmu moc znatelny neni. ()

Anchi

Těžko říct, co to o mně vypovídá, ale odteď, když se mě někdo zeptá na Eastern Promises, vybaví se mi jako první scéna v páře s bojujícím, potetovaným a hlavně nahým Vigem. Mafie pro mě je úplně nepředstavitelnej a cizí svět, kterej mi Cronenberg (dle mého lajckého názoru) zase o něco víc reálně a zajímavě přiblížil. Skvělá kamera, scénář i herecký výkony (Cassel). ()

themic

Vynikající výkon předvedl Viggo Mortensen, který se do své role dokonale vžil a role na něj přesně padla. Další je Armin Mueller-Stahl, kterému jsem věřil téměř všechno co udělal, zahrál taky skvěle.:) Příběh je celkem jednoduchý, nic komplikovaného, přesto je to velice dobře podaný příběh doprovázený úchvatnými hereckými výkony, jak už tu psal "Adrian". Film asi neni moc pro slabé nátury, protože by to nemuseli snést, když v některých scénách je vidět, jak člověka chladnokrevně podříznou a i horší věci. Je, ale pravda, že takovéhle scény tomu vlastně přidávají na autentičnosti, si myslím. Výborný scénář, žádná hluchá místa a skvělý ruský přízvuk všech herců, nedokážu si to představit nadabované. Hodnotím 4*, přece jenom nějaké chyby to má..:) 80% ()

Květula

Panebože, tisíckrát a víckrát ti děkuju, že konečně někomu došlo, že Rusové (i když žijí v tom nejangličtějším městě na světě) nebudou mluvit perfektní a bezchybnou angličtinou! Děkuju za ten ruskej přízvuk a rovnou připojuju poklonu Viggovi za jeho jazykovej talent. Co se týče jeho herectví, o tom už jsem básnila tolikrát a na tolika místech, že už bych se jen opakovala. Stačí se mu podívat do očí a víte všechno, jednoduše vynikající. Stejně tak Armin Mueller-Stahl. Takového dědečka bych zrovna nepotřebovala a radši si dam polívku z pytlíku než tu jeho. Pánové jistě ocení Naomin zadeček v těsných džínách a zalitují, že v saunové scéně neběhá nahatá ona, ale smůla hoši, nemusíte mít fajnovou podívanou vždycky jen vy. I když nebudu dělat silačku, většina holek stejně uvidí prd, protože bude mít zavřený oči a modlit se, ať už tam do sebe přestanou tak brutálně bušit:) A na závěr se omlouvám za tenhle muj výlel, ale nebyla jsem v kině OSM měsíců. Dovedete si představit tu trýzeň? Horší už snad může bejt jen účastnit se zasedání vlády. ()

ladko

No tak z hodnotenia a komentárov som čakal bombu, ale nakoniec som mierne sklamaný. Keby som to mal porovnať s History of violence, tak Eastern prehráva na celej čiare. Nepáčila sa mi vôbec hudba - ktorá asi mala navodiť komornú atmosféru, len na mňa nefungovala. Viggo hral výborne, ale perfektný film by mal obsahovať viac ako len perfektné herecké výkony. Celý film som čakal, kedy sa niečo začne diať, potom prišla sauna, potom trápny vytušený "zvrat" a potom koniec. Inými slovami dosť nuda. Postava Anny Ivanovny mi pripadala mierne dementná(ale to je asi v ženskej povahe, že strkajú nos tam, kde nemajú...). Chýbal mi tiež nejaký emocionálny dopad na diváka - film ma nechal totálne chladným. Za tú saunovú scénu a hercov tri hviezdy, ale čakal som viac. Tak nabudúce možno:) ()

LINKIN

K dokonalosti snad chybělo už jen ukázat místo houpajících se Aragornových koulí alespoň poodhalenou Naomi. A jestli opravdu celá ruská mafie takhle žere Abramovičovu Chelsea, tak to potěš koště. ()

Krt.Ek

Ta ruská mafie po cronenbergsku má něco do sebe. Do svidániya, Nikolai! My se ještě potkáme, s tím počítej. 85% Challenge Tour Speciál - Filmový lov, červen 2015 ()

agentmiky

Čekal jsem teda něco lepšího, než co film nabídl. Zdejší hodnocení mě opravdu velmi navnadilo, a tak jsem si film pustil. Ruský gang v Londýně je perfektní nápad, který byl zužitkován dle mě dobře. Jen atmosféra mi v některých chvílích nepřišla tak ponurá a temná, jak by správně být měla. Viggo Mortensen zahrál roli řidiče výborně. Bitka v sauně by se dala označit za jednu z nejlépe vypadajících rubaček, co jsem doposud viděl. Jinak se zde akce moc nedočkáte. Pár scén bych dokonce i vyškrtl, neboť byly zbytečné. Film vcelku působí solidně, ale z takového tématu se toho dalo vymačkat více. Za mě dávám 70 % ()

Adman

Východní přísliby jsou pro mě opravdovým zklamáním. Předlouho jsem zvažoval že dám pouhé 3 *. Po Americkém gangsterovi další naprosto nevinně ale účinně vygumovávající film. Herci jsou vybráni nanejvýš vhodně. Chladné a vodkou propité zjizvené zváře, ztetovaná těla a křišťálové výrazy v obličeji jsou toho jasným důkazem. Scény jsou ztvárněny co nejautentičtěji, takže taková nemalá potyčka v sauně je realita sama. Bohužel jíž více nemám co psát, protože z jistého pohledu na věc to o tom i bylo, o ničem. ()

Wysch

Jaktože jsem ještě nekomentoval jeden z nejlepších filmů loňského roku? Co k filmu říct... Určitě vám v hlavě zůstane rvačka v sauně, kterou osobně považuji za jednu z nejatmosféričtějších a nejvíce reálných filmových rvaček poslední dekády. Žádné kung-fu, žádné karate, prostě jen čistá bitka mezi jedním nahatým chlapem a dvojicí nabručených Rusáků. Jako největší plus filmu vnímám uhrančivého Vigga Mortensena, tady se nedá snad nic vytknout. Čas a vrásky mu do tváře vlepily charismatický pohled (tak málo patrný v Pánovi prstenů), herecké zkušenosti a nezpochybnitelný talent zase bezkonkurenčně nejlepší výkon ze všech herců tohoto filmu na plátně. Ale i ta druhá grupa v čele s Vincentem Casselem je skvělá, uvěřitelná a precizně zahraná. Na hercích možná poznáte přízvuk, ale to je možná tak jediné mínus. Protože režie se povedla, scénář má chuť a jemnou bystrost okoukaného tématu (ehm, nechci spoilovat těm, kteří neviděli, ale v poslední dvacetiminutovce je vše jasné), přesto se zdá, že netradičním prostředím londýnského ruského podsvětí společně s pošmournou atmosférou města i - alespoň se mi zdá - dobře zvolenou kamerou, jejími filtry i střihem, vyniká film po spíše atmosférické stránce, než v rámci převratnosti žánru. Poctivé řemeslo je tento film. Více, než cokoliv jiného. ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

15.07.2022

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

13.05.2022

Statham v pokračování Východních příslibů?

Statham v pokračování Východních příslibů?

04.12.2020

Pokračování thrilleru Východní přísliby bylo v plánu prakticky od premiéry snímku v roce 2007. Hlavní roli v původním filmu o ruské mafii ztvárnil Viggo Mortensen (Zelená kniha) a patří mezi nejlepší… (více)

Anne Hathaway bude loupit během pandemie

Anne Hathaway bude loupit během pandemie