Každý hřích i zločin zanechávají nějakou stopu. Ambiciózní, chladnokrevný Rus Nikolaj Lužin pracuje v Londýně pro významnou mafiánskou rodinu. Jeho největší předností je rychlost a chladnokrevnost. Ani na okamžik neváhá porušit zákon, použít násilí či někoho dokonce zabít. Situace se změní ve chvíli, kdy porodní asistentka Anna objeví deník ruské dívky, která zemřela při porodu, a rozhodne se pátrat v její minulosti… Kriminální thriller režiséra Davida Cronenberga (tvůrce známých titulů eXistenZ, Moucha, Mrtvá zóna, Dějiny násilí) byl na Torontském mezinárodním filmovém festivalu v roce 2007 oceněn hlavní cenou za režii (David Cronenberg), další získal za výpravu, střih a zvuk. Kromě toho mu patří ještě další významná filmová uznání. (Česká televize)

cheyene

Popravdě jsem váhal, zda jsou u mě Východní přísliby na 3* nebo na 4*. Snímek začíná docela drsnými scénami, pár se jich pak ještě objeví během zbývajících minut, ale úvodní "krvavou lázeň" již nepřekonají. Po herecké stránce potěší jak Naomi Watts, tak Vincent Cassel, ale příjemně překvapil Viggo Mortensen. K vyššímu hodnocení mne nakonec svádí poměrně slušná atmosféra a děj, který hraničí s dobrou kriminálkou. ()

nunka

Aj keď som sa na to už vyspala, atmosféra vo mne ešte rezonuje. Vonkoncom nie som fanúšik hrdelných a násilných thrillerov, ale tento mal nesmiernu silu. Chladnokrvné, drsné a mafiánske pozadie bolo na mieru šité Viggovi Mortensenovi, aj jeho ruština šla celkom do ucha, Naomi Watts si zasa zahrala mierne vypatlanú blondínečku, Vincent Cassel a jeho mafiánsky tatko takisto na mieste.... Výborná gradácia a málo priehľadná zápletka. Jedným slovom: "Očeň charašó" ()

paascha

Mnou již dlouho odepsaný režisér se vrátil působivým kouskem, který mě bavil každou vteřinu. Přestože jde o průměrný příběh a průměrné zpracování... jen tak dál, Mr. David ()

MISSha

Velice působivé drama o ruské mafiánské rodině- jednoduché, komorní, realistické a pohlcující. Viggo Mortensen už nadobro není vznešeným Aragornem z Pána Prstenů ale charismatickým hercem který zvládne i více hereckých poloh, jeho výkon je tak pohlcující, že se nebojím tvrdit že to co tady předvádí nemá v kinematografii obdoby. Další jméno které mě zaujalo je David Cronenberg. Jméno které si budu pamatovat, už jen kvůli tomuhle k dokonalosti málo chybějícího filmu. ()

lamps

Jeden by ani neuvěřil, že to nenatočil zasloužilý člen ruské mafie. Mrazivě autentické nahlédnutí do krvavého světa zločinecké organizace, který se začne otřásat v základech po nalezení diáře jím zneužívané nezletilé prostitutky. Příběh jednoduchý, bez výrazných neočekávaných zvratů, ale zato autorsky okázale natočený, s Cronenbergovým tradičním citem pro intenzivní a šokující násilí a dobře rozpracovanou psychologií několika ústředních aktérů, jejichž činy jsou vzájemně úzce propojeny. Už tak tísnivá atmosféra ještě dynamizována tím, že o jedné postavě skoro celou dobu nevíme, kam ji zařadit a co od ní očekávat (Mortensenův frajerský posluhovač). Herci do jednoho výborní, scénář poměrně chytrý a scéna fyzického souboje v sauně jednou z nejkultovnějších za poslední roky. Nebýt strojeného happyendu a několika žánrových klišé, byla by spokojenost ještě procentuálně výraznější... 85% ()

Shakers

V celku jednoduchý krimi - thriller, ale s brilantným hereckým obsadením, ktorému vládne Viggo Aragorn Mortensen, nechutný Vincent Cassel a sexi blodínka Naomi. Ďalej stojí za zmienku aj Howardov soundtrack, ktorý brnká presne vtedy kedy má a to všetko je zabalené v ešte drsnejšej réžii Davida Cronenberga. 85% - 4* ()

Big Bear

Výborná záležitost s opět skvělým Casselem a Mortensnem. V roli taťušky byl také velmi přesvědčivý Armin Mueller-Stahl. Thriller, kde poznáte, že vše je nakonec jinak. Doporučuji vidět. * * * * ()

Boogeyman

Viggo Mortensen mi nikdy jako nějaký lepší herec nepřipadal, jeho „totální ponořování se“ do postav jsem považoval spíš jako poněkud chabé napodobování Day-Lewise nebo De Nira a především jako směšný reklamní tah. Jenže po skončení Východních příslibů mohu vesele zvolat: „Hovno, je to machr jak sviňa!“. Pokéravaný Mortensen s cígem v koutku ucvakává prsty mrtvole, to je pohled pro fanouškovské bohy. On celý film je neobyčejně našlapaný špičkovými hereckými výkony a to i v těch nejmenších rolích (jak dlouho budu mít před očima zpívající „děvku“?). Příběh není nějaká bomba, ale je velmi dobrý a skvěle graduje. Prostředí ve kterém se odehrává je fascinující, konečně změna od (mých oblíbenýchJ) italských mafiánů. Co mi vlastně vadilo? Zbytečné brutální detaily (to abychom nezapoměli, že to točí Cronnenberg) a ještě zbytečnější – !spoiler! – zvrat, že Mortensenova postava je vlastně polda. ()

Rover

Moje první setkání s Cronenbergovým filmem. A jsem nadšen, vlastně nevím, proč nedávám plné hodnocení - asi jsem podvědomě ovlivňován mou topkou. Tohle totiž byl jeden z nejsyrovějších filmů, co jsem poslední dobou viděl. Vůbec jsem nepoznal, že jsme v Londýně, spíš mi to přišlo jako nějakej zapadlej kout New Yorku... a ona je to matička Evropa. Pokud to takhle skutečně chodí, tak je to vážně zlý... pokaždý, když promluvila autorka deníku, chtělo se mi brečet. Herci samozřejmě skvělí, tak skvělí, že jsem je plně přestal považovat za herce. HUDBA: Howard Shore - mrazivá jako celý film, orchestrální. ()

petaspur

Semjon je starý moudrý muž míchající svýma láskyplnýma rukama boršč ve své restauraci. Mimo jiné je také ředitelem místní pobočky ruské mafie v Londýně. Jeho nezbedný synek Kiril právě trošku ukvapeně nechal zabít významného Čečence a kavkazská konkurence začíná mít o Kirilovu hlavu velký zájem. V Semjonově strategickém mozku už však klíčí plán na to, jak by mohl povýšit synkova řidiče Nikolaje do vysoké mafiánské funkce a následně ho s Kirilovou identitou věnovat natěšeným Čečencům. Jenže Nikolaj, s nepřístupně kamenným obličejem, není týpek, kterého by ztráta několika litrů krve vyváděla z životní rovnováhy. Jeho motivace je totiž, v tomto nepohodovém snímku plném syrového násilí, zastřena mlhou oprávněných pochybností. ()

hippyman

i´m just a driver... snad to byla ta krátká stopáž, která mi jediná na filmu neseděla a nedala tak vzniknout propracovanějšímu příběhu... nicméně viggo a naomi tradičně skvělí a k dobru ještě podbarvení zajímavou hudbou... jdu si dát vodku! :) 80% ()

Stegr

85% - Zajímavý film, nejlepší na něm byla asi dvojka Mortensen, Cassel, kteří svými výkony hodně pomohli k tomu, že jsou Východní přísliby tak kladně hodnocené. Naturalistické pojetí snímku bylo někdy až udivující. Moc mi ke zbytku filmu neseděl konec, protože se nesl ve stylu hollywoodských velkofilmů a to Východní přísliby rozhodně nebyly... ()

Rosomak

Říkat něco co o Cronenbergovi ještě nebylo řečeno je dost těžký... Každým svým filmem dokazuje, že je naprosto jedinečná osobnost a Východní přísliby jsou toho jen další důkaz... Stěží bych našel něco, co je na tom filmu špatně. Možná občas nedotažené chraktery herců, zbytečné vedlejší role? Ne, řekl bych že i to není chyba. Jsou zde jen aby posunuli děj a hned zase odešli, byli zavražděni, zmizeli... __________Jako divák jsem od začátku do konce jen nestačil popadnout dech nad bravurní režií a jednoduchosti podání příběhu. Film, který byste neměli určitě vynechat...jako vlastně všechny Cronenbergovy filmy:) ()

salahadin

Film s dokonalou atmosférou a působivými hereckými výkony. Viggo předvádí jeden ze svých TOP výkonů. Výborně natočený film, stručně zakomponované násilí a skoro lahůdkový pohled do zločineckých klanů. 4 dávám proto, že to není přímo můj šálek kafe a za konec, který mohl být přece jen trochu kompaktnější a ostřejší (ve smyslu dovyprávění). ()

Pilda17

Nedávno jsem viděl Kmotra, po něm Amerického gangstera a také nedávno. Tím chci říct, že díky tomu nemohu dát vyšší hodnocení. Východní přísliby jsou o Ruské mafii, ale nejde o tolik zásadních věcí jako ve zmiňovaných dvou filmech. I dějová linie není tolik silná spolu s příběhem. A herecké výkony nemohou vše zachránit.. 6/10 = 65% ()

Aky

Výtečný Vigo Mortensen, který sám o sobě povyšuje film do extratřídy. Děj se mi vůbec nezdál být natolik předvídatelný, jako některým chytřejším zde. Naopak jsem se dočkal několika velice překvapivých zvratů, včetně možná až moc optimistického finále. Zajímavé je i nahlédnutí (i při vědomí nutné stylizace) do života ruských komunit v západním světě, včetně toho, že jsem se konečně pořádně dověděl, co je to vor v zakoně. Při nutnosti volit mezi 4 a 5 hvězdami nakonec 5. ()

misterz

Perfektný, nový Cronenberg. Prispôsobil sa novým trendom a vydal sa modernejším smerom. Zároveň to najlepšie z neho zostáva zachované, jeho rukopis je rozpoznateľný aj v Eastern Promises. Opäť tu máme zaujímavý, dumavejší dej, zasadený do zvláštnej, emočne podmanivej atmosféry a nečakané, drsnejšie scénky. Nemám moc v láske gangsterky (pár výnimiek by sa však našlo), ale toto ma dostalo. Oceňujem aj skvelé obsadenie ústrednej mafiánskej dvojice, príjemne prekvapil hlavne Viggo Mortensen, po hereckej aj vizuálnej stránke. Asi tak nejak si predstavujem pravého ruského mafiána, ešte aj ten účes....no, nemám slov, zjav prvotriedny :). Naproti tomu Armin Mueller-Stahl mi tam vôbec nesedel, aj keď nešlo o nič také, čo by sa nedalo zniesť. Skrátka som mu postavu neuveril, mám ho zafixovaného ako dobráčiska a asi sa to už nezmení. Škoda len toho otvoreného, useknutého konca. Dvojka asi nebude, takže sa mi to zdalo unáhlené a predčasne ukončené. Celkový dojem je teda vynikajúci, inteligencia a podmanivá atmosféra tomuto filmu rozhodne nechýbajú. 89/100 ()

HAL

Po Dějinách Násilí přichází další z Cronenbergových umírněných (co se týče "míry normality") filmů, opět v hlavní roli s Viggem Mortensenem a opět svou kvalitou rozhodně nezklamává žádného náročnějšího diváka. Nahlédnutí do krutých kruhů ruské mafie v Londýně si zachovává přesně takovou míru syrovosti, brutality a umírněného projevování citů, aby bylo dokonale uvěřitelné a realistické. A to zejména díky vynikajícím hercům kteří dávají rychle zapomenout na své slavné role odjinud - Cassel i Watts jsou výborní, ale Mortensen, ten se pro roli Nikolaje přímo narodil a rodiče ho pro ni vychovali - Aragorn, to byla jen taková malá odbočka. Přesvědčivost prostředí a postav ale nezaručuje i naprostou přesvědčivost děje a tak po jistém zvratu se pro mě film stal až příliš odtažitým na to, aby se u mě dostavila očekávaná silná závěrečná katarze a ve mně tak po skončení zbyl tichý pocit, že roztažení poslední čtvrtiny na trojnásobnou délku by filmu jen prospělo. 8/10 ()

Javert

Vůbec jsem nevěděl co od tohoto filmu čekat. S Davidem Cronenbergem jsem zatím neměl moc zkušeností. Tento film jsem viděl na základě hodnocení tady na čsfd. A nezklamal. Režisér popisuje velmi naturalisticky londýnské podsvětí, ukazuje krutost a špínu, kterou je Londýn prolezlý právě díky mafii a gangům. Příjemně překvapil mě výkon Vigo Mortensena. 4 hvězdy ()

Vavča

Výborný film, nedostal mě tak jako Dějiny násilí, ale Cronenberg prostě umí, je ve výborné formě a to samé platí pro Vigga Mortensena. Prostředí ruské mafie v Londýně, napínavý příběh, chvílemi dojemný, skvlělá Naomi Watts, Vincent Cassel a hlavně Armin Mueller v roli hlavního záporáka. Brilantní dílko, doporučuji i těm, kteří Cronenberga a jeho předchozí tvrobu neznají. ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

15.07.2022

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

13.05.2022

Statham v pokračování Východních příslibů?

Statham v pokračování Východních příslibů?

04.12.2020

Pokračování thrilleru Východní přísliby bylo v plánu prakticky od premiéry snímku v roce 2007. Hlavní roli v původním filmu o ruské mafii ztvárnil Viggo Mortensen (Zelená kniha) a patří mezi nejlepší… (více)

Anne Hathaway bude loupit během pandemie

Anne Hathaway bude loupit během pandemie