Pátek třináctého 6: Jason žije

• Česko Pátek třináctého: Jason žije (více)

Jako dítě si Tommy Jarvis zkoušel jaké to je, když jiní umírají a tak zabil Jasona Voorhese. Stal se tak postrachem okolí jezera Crystal Lake. Jenže nyní, po nějakém čase si Tommy není vůbec jistý zda je Jason opravdu mrtvý. Jediná možnost jak se ujistit, je vykopat jeho tělo a tak se s přítelem jedné noci vydá na hřbitov. Bohužel pro Tommyho, a především jeho přítele, najdou namísto seschlé mrtvoly Jasona v plné síle, který se jako zázrakem vrátil! (Magic Box)

Sany33

Ak si odmyslíte úplne nezmyselné Jasonove zmŕtvychvstanie ide v podstate o jednu z najlepších častí hororovej série o masovom vrahovi teenegerov Jasonovi Wohresovi akú som (teda okrem jedničky) mohol vidieť. Film sa na nič nehrá a servíruje divákovi presne to kvôli čomu si ho zapol. Teda masové vyvražďovačky úplne od prvej minúty. Veľmi sa mi páčil koniec kedy do príbehu už konečne po neuveriteľných šiestich častiach zasiahli aj muži zákona s ktorými ale pašák ako Jason nemôže mať problém. Trocha ma štval aj koniec ale možno niekomu zachutí. Úprimne som zvedavý ako vzkriesia Jasona teraz lebo mám pocit, že sme sa s ním nestretli naposledy. 72% ()

bizz_mjc

Rád bych napsal něco pozitivního, tak aspoň, že to v rámci 13. série dává smysl a jedna vraždička je i povedená (tady tvůrci už tak ňák rezignovali), ale já v Pátcích prostě postrádám atmosféru, páč Jason je jen vraždící monstrum všeho, co se mu připlete do cesty.. už mi prostě není.. -náct. I tak se asi jedná o vrcholný díl. ()

lykan9

Rozhodně zlepšení oproti minulému dílu. Postavy jsou sympatičtější a Tommy se konečně pochlapil. Jinak šestý Jason nepřinesl nic nového, což je v některých případech dobře. ()

JohnSmith

Jason je tak trochu zombie oživený bleskem. Spálený pak likviduje všechny okolo sebe. Nebylo to špatné, jeden z lepších dílů. ()

J.Lajner

Kovovou tyčí do pupku, bodačka nožem do ucha, zaťatou pěstí skrze tělo, ksicht rozbitý o kmen stromu, porcovačka mačetou... Režisér Tom McLoughlin sice nikdy nepřekročil stín béčkového fachmana, nicméně šestým dílem "Pátku třináctého" si zcela zaslouženě od fanoušků připsal ostruhy uznání. Za prvé, vrátil sérii ten správný směr a za druhé, dal šestému dílu do vínku i černohumorný podtón a celkově odlehčený feeling. Právě zde se dle mého skromného názoru z Jasona definitivně stala, ta nekompromisní mašina na zabíjení. Parádní vyvražďovačka ze staré školy, která zcela bez problémů zachrání načatý páteční večer. ()

drackula

Po vcelku vydarenej 5ke, je 6ka opäť príjemným prekvapením. Jason je späť a to vo veľkom štýle. Slušný je najmä bodycount /18/ a vraždy pri ktorích sa Jason nespolieha výhradne na svoju dominantnú mačetu. Film je ladený aj v trochu vtipnom duchu, aj keď nie moc a nie nasilu. Dôležitá bola aj skvelá hudba o ktorú sa zväčša postaral Alice Cooper. Ako celok má tento diel určite navrch oproti všetkým svojím predchodcom. Skvele som sa bavil a videl som slasher ako má byť....80 % ()

KASUGI

Šestku mám nejradši. Zapamatovatelné a dobře načasované gore efekty a hraje tu Freddy z Návratu oživlých mrtvol. :) ()

Kosmik 1

Výtečně! Jason je vykopán, vrací se v plné parádě a silnější než kdy dřív. Nebojí se vraždit vším co je po ruce, jak jsme u něj zvyklí. Ale přibylo pár věcí navíc... :-) Nebojí se sundat dva ba dokonce tři najednou na jeden švih či vpich, jak chcete. Radost pohledět nad suverénní prací Jasona. Posun o dvě hvězdy vpřed. Ikdyž místy to jde spíš do komedie, i to by k tomu mělo svým způsobem patřit. Oběti byli, jsou a budou vždy tupé a chovat se tupě. Chodit za vším co se trochu šustne,, nebo se pokoušet umlátit Jasona šutrákem, když to předtím nevyšlo brokovnicí. :-) To člověk musí prostě brát s nadhledem a přimhouřit oko. 85% ()

Jaro.Krafcik

Jeden z tých lepších friday13. Čierny humor na začiatku neuškodil skôr pobavil. Hlavne Jasonove vraždy sú nápaditejšie. A záver opät napínavý ako vždy. Jason proste žije a aj bude žiť. 4* ()

pfa

[Pátek třináctého toť horor mého dětství. Na Pátku jsem vyrůstal a není důvodu ho nezahrnovat mezi moje oblíbené série klasických hororů-vyvražďovaček. Nejlepší, alespoň podle mě je z celkového pohledu díl druhý, do pátého dílu je to celkem v klasické Jasonově notě. Díl šestý pokládám v podstatě za jakýsi konec té dobré série Pátků třináctého, se starým dobrým zlobivým a prohnilým Jasonem. Sedmička a zvlášť osmička je prostě hrozná, devátý díl jsem (zatím) neviděl, no a Jason X je trochu o něčem jiném... K Pátku třináctého také patří neodmyslitelná výborná "poznávací" hudba a hororové zvuky, které nezaměnitelně podtrhují dobrou a dnes již klasickou hororovou atmosféru této série.] Pátek 13: Jason žije = [8/1O] ()

prokda

Šestá část je jedním z nejlepších dílů série. Atmosféra slušná, Jason likviduje vše, co se mu dostane do cesty a vrací se s vešekerou parádou. ()

Jello Biafra

Jason sa vracia zo záhrobia, berie do rúk svoju starú dobrú mačetu a vydáva sa na lov. O poznanie vtipnejšie pokračovanie kultovej série sa vôbec neberie vážne a vyťahuje na nás jednu černohumornú scénku za druhou. Moc veľká zábava už to ale nie je. Chýba mi tam temná atmosféra pôvodnej série a aj napriek vydarenému finále pôsobí toto pokračovanie tak trochu ako paródia. ()

Šakalík

Už infantilně jednoduchý způsob oživení Jasona dává hned od počátku na srozuměnou, kde že se budeme v šestém díle pohybovat. Následující minuty přinesou tradiční kolotoč krvavých vražd, které jsou v tomto případě obohacené o spoustu černého humoru a sebeironie, což je určitě dobře, protože autoři správně pochopili, že jen samotný Jason už pošesté nikoho na zadek neposadí. Některé scény zavánějí až parodií (paintball), přesto atmosféra filmu neustále graduje až k samotnému finále, které v tomto případě patří k tomu nejlepšímu, co jsme zatím v sérii viděli. Ten závěr na jezeře je opravdu velmi povedený (překvapivě se tentokrát obejde bez bouřky) a třebaže je navýsost jasné, jak to nakonec dopadne, zanechá v divákovi veskrze kladné pocity. Tenhle díl vnesl do celé série nový, humorný prvek a po strašlivě nepovedeném pátém díle povytáhl pokleslý prapor hororové legendy zase o něco výš. ()

sedm.1

Bohužel, ale při sledování šestého dílu Friday 13. jsem se nemohl po celou dobu zbavit dojmu, že se jedná v podstatě už jen o stereotypní, naprosto nenápaditý recykl veškerého dětí z předešlých dílů. Celé se to každopádně především ale vrátilo do oblasti Crystal Lake, které jen tak mimochodem bylo přejmenováno místními na Green Lake z důvodu, aby zapomněli na Jasonovo řádění, což je scenáristická vychytávka jako kráva, no a zde zkrátka prostě zase Jason chodí buď po lese, případně sem tam navštíví nějakou tu chatku a zcela rutině opět vraždí vše, co se kolem něj mihne. Postavy, respektive trefněji řečeno oběti, sem pak najíždějí ze všemožných triviálních důvodů, a žádná změna nenastala ani v jejich přitroublém chování, což už ale snad nelze brát jako nějakou zásadní výtku, to je prostě již tradiční a snad až nepostradatelnou součástí těchto snímků. Stejně tak jako v předešlých dílech mě nicméně i v tomto pokračování nejvíce iritovalo zpracování Voorheesovo řádění, které opět probíhalo z valné většiny mimo kameru, případně oběť jen vytřeští oči a následuje rychlý střih na další scénu, takže nějakého přímého, či krvavého mordu se zde divák dočká skutečně jen velmi poskrovnu, což mi hlava vůbec nebere, jelikož Jasonovo vybíjení veškerých postav je podstatou celé této série, jeho zobrazení se ovšem divák dočká v naprostém minimu, a co na takovém filmu se má pak hodnotit dál? Humor, který se sem tvůrci nově pokoušeli procpat? Vážně trapný a zcela nesoudný pokus, a to raději ani nemyslet na to, že po celou dobu se tu ani jedno děvče neodhalí, to už je fakt jako konečná.  A jelikož v podstatě už i ta atmosféra, hudba a klasický styl Pátku 13. působí tak nějak obehraně, patří Jason Lives k tomu zatím asi nejslabšímu pokračování z prvních šesti dílů. ()

bari68

Občasná malá dávka čierneho humoru filmu neuškodila.Dobrý mix spomenutého humoru,gore akcie a vedľajšia krimi zápletka robia zo ,,šestky,,najlepší diel série. 5,5/10 ()

Han22

Šestý díl během sedmi let, inu osmdesátá léta patřila Jasonovi (a Fredymu). Šestka obsahuje spoustu věcí, které z ní dělají jeden z nejlepších dílů série - je tu jasný hrdina Tommy Jarvis, poprvé do děje výrazně promluví policajti (i když šerif je jeden z těch natvrdlých), poprvé jsou ohroženy i děti. A hlavně Jason po zásahu bleskem ožívá z mrtvých a pokud naživu byl téměř neporazitelný, jako mrtvý v klidu ustojí celý zásobník pistole i pár střel z brokovnice nablízko. Jason si toho je vědom a tak v průběhu filmu vesele kosí všechno - hrobníky, mladé i staré páry, vedoucí, policajty i paintballový oddíl. Finále je pro změnu opravdu solidní psycho a finální scéna dává tušit, že Jason rozhodně neměl říct poslední slovo. Bodycount se zastaví pokud jsem dobře počítal na 18. Jediná výtka směřuje ke gore, které je opravdu slabé, kamera častěji uhne a ukáže až výsledek. Ale i tak kvalitní díl. ()