Další díl kultovní hororové série osmdesátých let. Rozsekali ho mačetou na malé kousky. Jason Voorhees, legendární hororová postava, tedy definitivně zaklepal svou pracovní obuví se kterou si již třikrát vyšlápl na procházku spojenou s brutální zabíjačkou. Zemřel však doopravdy??? V okolí Křišťálového jezera totiž opět začíná obcházet brutální zabiják s hokejovou maskou, která nemilosrdně likviduje vše co se mu postaví do cesty. Tentokrát si vzal na paškál rehabilitační ústav pro problematickou mládež. Chlapci a děvčata se zde snaží relaxovat, aby se mohli vrátit do normálního světa. Zabiják s maskou jim v relaxaci rád pomůže. Ozbrojen vším co mu přijde pod ruku jim mlčenlivě ukáže cestu do normálního hrobu. Takovou terapii svět psychologie pro mladistvé ještě nezažil. (Magic Box)

Paldiny

Chápem nasranosť tunajšej komunity. Bola to vážne opovážlivosť siahnuť Jasonovi na mačetu, ale ja s tým nemám problém. Avizovaný Nový začiatok má hlavu, pätu a navyše poctivo dodržiava pravidlá žánru. Síce som si predstavoval, že odrastený Tommy nebude len psychicky labilný tínedžer a zodpovedne prevezme štafetu série, ale i tak dobre. Nový bijec to má v ruke, nerobí legende od Crystal Lake hanbu a prekvapujúco má niečo, čomu sa hovorí motív. Ansámbel vraždiacich nástrojov sa rozrástol o ďalšie kúsky, čím nie je núdza o zaujímavé mordy, ktorých tentokrát bude na dva diely. Vyvrcholenie tiež nelení a prináša pootvorené vrátka pre nový vývoj aký som očakával už tu. ()

Klay

Povedená vyvražďovačka, které k vyššímu hodnocení brání jen nepříliš vynalézavá off-scren zabití. Navzdory nízkým hodnocení (imdb) je tenhle kousek v rámci série svěže odlišný a nepůsobí tolik vatovitě jako předchozí část a to i přes vážně debilní rozuzlení...na druhou stranu od kdy byly Pátky třináctého stavěny na logice... tady jde jen o to vybíjení anonymních teenagerů...a že jich je tu hodně. Jak píšou ostatní, na pátý díl slasherové série je to nečekaně dobré. 3,5*. ()

Martin_W

Nečekaně celkem dobrý díl, i bez originálního Jasona hezké vyvražďovačky a v celku nadprůměrný slasher. Počet zabitých dostatečný, závěr zajímavý a myslím si, že více ani není co psát.. 55% ()

andio

Postavy mě vyloženě sraly, jejich hloupost snad neměla mezí. Některé efekty působily opravdu levně a narychlo udělaně, v porovnání s některými jinými. Pátek třináctého 5 je sice super slasher, ale se spoustou drobných chyb, které mi postupně navrtaly zážitek z celého filmu. 6/10 ()

fisus

Tohle mělo snad nejblbější rozuzlení ze všech dílů!A přitom to byla slušná jízda až na tu dementní dvojici matky a motorkářského synka!!! ()

pend

Jedno plus se musí nechat - řadě postav jsem zabití opravdu přál + identita vraha. Na druhou stranu v této sérii prostě za vraha chci mít Jasona... Film postrádá napětí, atmosféru, zmizel i hudební motiv, vraždí se za bílého dne, řada z vražd je mimo kameru, něktré se opakují (nůžky v očích, probodnutí). Posledních dvacet minut pak působí jako parodie: do té doby zabiják vraždí chladnokrevně, najednou má problém dostat ženskou a malého kluka a doslova si počká, až ho někdo z nich dostane. Kluk se dívá na závěrečný souboj jako na zápas v televizi místo toho, aby něco udělal. A samotný závěr s maskou v zásuvce... ()

molcan2

Toto je najlepší Jason, na ktorého sa dá pozerať opitý, je to skoro ako v Piatku 13. Zbožňujem spev na hajzli, tú modnú babu, čo robí robota, chlapíka, čo si chce zarobiť na jedlo, bláznivú Ethel a Juniora, Billyho a Llanu, toho chlapca z Diff'rent Strokes, ten debilný koniec a nadmernú nahotu. Je to akási časová kapsula, v hodine a pol zachytáva všetky zlé slashery 80. rokov. Zlé herecké výkony? MÁM TO! Smiešne kostýmy? MÁM TO! Veľa žien s veľkými vlasmi na vrchu? MÁM TO! No name hviezdy, ktoré sú očividne na mol? OH, TENTO FILM MÁ TOHO VEĽA! Pozrite si ho a smejte sa, najlepšie s priateľmi ()

Matli

Ještě o kapku horší než čtyrka, stupidní dialogy i herecké výkony, začátek vypadal slibně, ale pak o ničem, už si vlastně z toho filmu nic nepamatuju. 16% ()

pipapa

Ze série filmů, kde je jeden horší než druhý, je tahle sekvence docela zábavnou krvavou komedií, kde, překousneme-li pár ohavností a přehnaně vulgární mluvu, není o zábavu a akci nouze. 14-tiletý Shavar Ross (zde Reggie) vypadá na 10 a je velmi milý. ()

Aurus

Jako moc to není dobrý Pátek třináctého. Jason tam nevraždí ale to mi vůbec nevadí, ale příběh nic moc jako. Kdysi bych tomuto filmu dal 4 hvězdičky ale teď tak 1 hvězdičku. PŘÍBĚH 10% HLAVNÍ POSTAVA 20% FALEŠNÝ JASON 5% OSTATNÍ POSTAVY 5%. Tento film už nepotřebuji vidět znova. ()

chelsea17

Na to, jak strašný to bylo je zdejší hodnocení hodně dobré. Amatérské scény, dialogy, herci ...je tohle vůbec možné natočit a brát to jako nějaké pokračování? Navíc (spoiler) když ve výsledku vůbec nezabíjí Jason. A ta trapná vsuvka o staré ženské s retardovaným synem? Ta jeho uřvaná scéna před barákem na motorce bylo něco tak odpuzujícího, že vlastně nevím co k tomu víc dodat. Byl jsem rád, že mu byla setnuta hlava. Dost mě to odradilo od 6. pokračování.. ale stejně si ho dám. Jen ne, prosím, něco v podobném duchu. Počet hodnocení: 2379 ()

SkyCaptain

Zatím nejhorší pátek co jsem viděl, po solidní čtyřce opravdu sešup dolů. Podle mě je to naprosto zbytečné pokračování, děj žádný, vraždy neskutečně nudí (vpodstatě všechny jsou "zkopírované" z minulých dílů) a stejně tak nudí i postavy, prostě NUDA. ()

Rathalos

Tak patka sa mi zdala slabsia,taka nejaka umela,herci i vrazdy boli take nemastne,neslane,chybala tomu taka vacsia realnost i atmosfera,ale dalo sa na to pozerat,tri hviezdicky dam...:-) ()

GOREGASM

No, mordů je tady jako ve všech předešlých dílech dohromady, Jason to kosí na jeden nádech, ale to je snad jediné pozitivum tohodle "restartu". Kreativita tvůrců je při vražedných etudách na bodě mrazu a musím nahlas zakřičet, že rutinnější vyvražďovačku jsem už dlouho neviděl. Připočtěte si k tomu tupohlavý scénář a herecké výkony děsivější než performance samotného Jasona a výsledek si domyslíte sami. 30% ()

helloween93

V pětce šla série dolů, atmosféra z prvních dílů doznala změn, děj je přímočarejší, vrah většinou nic netušící obět insta killne a chybí stalking pasáže, které pomáhaly budovat napětí. Na druhou stranu se vrací lehce schizofrenní Tommy Jarvis a tvůrci měli zápletkou našlápnuto na povedený mind fuck, ale v závěru už to překombinovali. Jelikož jsem šestku viděl před lety, tak vím, že ta konec pětky v podstatě ignoruje. V roce 1985 zklamal jak sequel Noční můry v Elm Street, tak 5. díl Pátku třináctého, horší z nich je ovšem bezesporu druhý Freddy. New beginning je slušný slasher s vcelku zajímavou pointou, která chce hodně šokovat. V porovnání se staršími bratříčky však tento díl pokulhává. 3* ()

MickeyStuma

Do centra všeho dění se vrací Tommy Jarvis, který si to v minulém snímku s Jasonem Werheesem pěkně vypořádal. Psychické trauma však zůstalo. Od události už uběhlo pár let, ale strach z návratu Jasona ho stále ovládá. Když se najednou začne zvyšovat počet zavražděných, vyvstala pochopitelná otázka. Opravdu se Jason vrátil ze světa mrtvých? Myšlenka námětů není nezajímá a dá se říci, že v rámci volného pokračování je naopak nápaditá. To se však bohužel již nedá říci o scénáři. Sice se říká, že v jednoduchosti je síla a jsou případy kdy to skutečně stačí na ohromný biják, ale tady se to prostě nepovedlo. Příběh bez děje, dialogy katastrofální a o hereckých výkonech se raději ani nezmiňovat. V tomto snímku je spousta mrtvých, ale většinou se to děje mimo obraz, tudíž v rámci svého žánru je takové počínání nejenže nezajímavé a nudné, ale dokonce až směšné. Je sice fakt, že se tady více pracuje se záhadou, kdo že je vlastně ten vrah, tudíž to má spíše kriminální podtext, ale to v rámci série na věci nic nemění. Napětí, strach, šílenosti? Ale kdepak, v tomto díle skutečně ne. Snímek spíše budí dojem, že se jedná o prosťounký televizní film, který se bojí do toho pořádně šlápnout. Při porovnání s prvními díly tedy hodně rychlý sešup dolů. ()

dainio

Nemůžu si pomoct! Sérií o Jasonovi prostě miluju a jinak než čtyřhvězdičkově hodnotit nemůžu...i tento díl splnil všechno co mněl... ()

Utero

Zatím asi nejhorší díl. Není tu vůbec ukázáno jak vlastně Jason zase přišel k životu. Místo toho se z příběhu stává totální chaos ve kterém ani nevíte kdo vlastně vraždí a nakonec je jasné, že se za Jasona jen někdo vydává, nebo nevydává? Uvidíte sami...ale stejně mě to furt bavilo. Škoda, že pro herečku Melanie Kinnaman to byla téměř jediná životní role, ve filmu na mě zapůsobyla víc než samotný vrah. ()