Příběh se odehrává ve španělské části Harlemu. Carlito Brigante (Al Pacino) se vrací z vězení s pevným rozhodnutím, že definitivně skoncuje s obchodem s drogami a začne nový život. Potřebuje však pro začátek nějaké peníze, a tak začne pracovat jako šéf klubu svého známého. Po čase zjistí, že jeho okolí je mnohem zrádnější a nemilosrdnější, než si dovedl představit. To se týká nejen jeho rivalů, ale i bývalých kamarádů. Když ho jeho právník (Sean Penn), který ho dostal z vězení, požádá o pomoc, Carlito nemůže odmítnout, i když riskuje, že se nesplní jeho sen odjet se svou láskou Gail a začít znovu. (Vapet Production)

RadimFišer

Wau..... naprosto mi tohle vyrazilo dech. Písnička you are so beautiful od pana Cockera je zařazena naprosto přesně a vystížně takovým způsobem, že se dokáže vecpat do mysli na dlouhé a dlouhé časy. Jsem si jist, že na tento film nikdy nezapomenu. Život člověka, který nemůže než pomoci kamarádovi a tak se vrátit do starých, zlých časů. Dělal jsem to spoustu let a stejně nic nemám -to říká hlavní postava. Tento pocit budí zdání, že je ze skutečného života. Pan Al Pacino pro mě zahrál nejlepší roli, jako jsem u něj viděl. Naprosto se mi zastavilo vnímání okolního světa, když jsem ho viděl ležet na smrtelném lehátku s jeho klidným výrazem ve tváři. Tak úžasně uvolněný obličej. Vždyť on by mohl hrát Krista a věřil bych mu to. Pane Al Pacino, vzdávám vám hold, i když jste se mi nelíbil a byl jste pro mě lehce nadprůměrný. Teď jste u mě pan Herec. Doporučuji všem, kteří nevědí, co dělat se životem a kteří mají pocit, že jim v životě něco chybí, nebo jsou smutní. Očišťující film... pro duši. Tento film bych zařadil jako nejlepší film posledních 20 let. Pane De Palma... z hlubokého srdce děkuji.... už chápu proč se dívám na filmy, dají mi poznávat svět druhých lidí, který nevidím. OOOOOooohohhhh ()

Jabro

Miluju gangsterky s Al Pacinem, ten se pro tento žánr zkrátka narodil a postupně stoupá mým žebříčkem oblíbených herců! Carlito je od začátku velký sympaťák, který si Vás velice snadno získá! Naopak právníka v podání Seana Penna budete nesnášet (Sean to zahrál taky skvěle). Film jako takový se mi velice líbil, jak už jsem řekl pro tyhle filmy mám slabost, a když je to takhle parádně natočený tak je to za 5*:). ()

jane1106

Al Pacino (v nezvykle vousatém balení) jako bývalý drogový překupník, jenž se po opuštění věznice vydává novou, sobě nevlastní cestou - cestou alespoň okrajově v mezích zákona. Ovšem co jednou systém pohltil, už tak snadno nepustí a Carlito Brigante, který vyznává naprostou loajálnost k přátelům, se znovu ocitá v hledáčku policie i mafie samotné... Carlitova cesta je výtečná gangsterka, která z mého pohledu má chyby (Briganteho snad až příliš naivní důvěra v Kleinfelda; od počátku je jasné, že Carlito nakonec zajde rukou Bennyho Blanca), ale na výsledném dojmu jí nijak neubírají. Nemalou zásluhu na tom mají brilantní herecké výkony (jako vždy suverénní Al Pacino si však tentokrát nezadá se Seanem Pennem, který naprosto exceluje, velmi mne zaujal i Viggo Mortensen), nervově vypjaté scény i nápaditá kamera (časté zrcadlové odrazy). To vše vyústí ve znamenitou finální honičku ve vlaku a později na nádraží a jímavý, byť očekávaný konec. Kromě toho je Carlito maximálně uvěřitelná osobnost se všemi silnými i slabými stránkami a gangsteři, kteří zde ve většině případů vypadají jako napomádovaní homosexuálové dokazují, že nebezpečí se ne vždy ukrývá pod slupkou tvrďáka s dmoucími se svaly. Hudba Patricka Doyla je nádherná a dojemná. ()

grerar

Všimli jste si Vigga :)? Ale samozřejmě o něm film není - Po Heat nejlepší výkon Pacina - což bylo možná způsobený absencí nějakýho lepšího protivníka... (pro mne Penn nebyl až tak dobrý, jako např. De Niro v Heat, sorry) ()

Gastovski

Při sledování se mě zmocňoval pocit Déja Vu? Že by výjevy ze Zjizvené tváře? Solidní gangsterka, osvědčený Al a fenomenální Sean Penn zaručují skvělou podívanou, ale do toho šlápla zase ta romantika. Nevím, asi jsem na to nějakej chorej, ale jak ta přijde na řadu na dobu delší, než je zdrávo, to je konec. Celkově je však nutno říct si to na rovinu - na Scarface nebo jiné filmy tohoto žánru (Mafiáni, Kmotr) to nemá. ()

KOZEL84

Poctivá gangsterka s jediným poctivým gangstrem (líbila se mi jeho odpověd Gail jestli už někoho zabil).Pacino je herec kterému stačí před kamerou prostě být.Hodně se mi tu líbil Sean Penn i s tím šíleným účesem na hlavě.Nemyslím že De Palma musel hned na začátek šoupnot scénu z konce,ale to je jen malá vada na kráse.Pronásledování na vlakovém nádraží nemělo chybu.De Palmovy tyhle vypjaté scény fakt jdou.Kurva jak já tomu týpkovy fandil! ()

El-Barto

Podle mě jedna z nejlepších gangsterek vůbec. Charismatický Al Pacino, okouzlující Penelope a jedno z mých nejoblíbenějších filmových finále. ()

bomber3

Smutný a nesmírně působivý příběh zločince, který se po návratu z vězení chce stát lepším. Ze začátku se mu to daří, ale nakonec se ukáže, že když už jednou do světa zločinu vstoupil, horko těžko se z něj dostane zpátky. Al Pacino opět zahrál gangstera velmi přesvědčivě a Sean Penn zhýralého právníka taktéž. Časem se možná z tohoto filmu stane moje srdcovka. ()

jorgus

mozna jeste lepsi nez Zjizvena tvar...a ten konec..bal jsem se ho, kdyz jsem vedel, hned od zacatku jak to skonci, ale vyborny..jeden z nejlepsich filmu z tohoto prostredi..:) ()

frolish

Pre mna sklamanie. Ako velky fanusik Al Pacina som cakal nieco viac. Nebolo to vsak v jeho hereckom vykone, ten bol presvedcivy ako vzdy (rovnako aj Pennov) a musim pochvalit takisto vybornu kameru. No dejova linia bola az prilis predvidatelna, pribeh jednoduchy a napriek tomu to na mna cele posobilo tak nejak vypocitavo. Pre mna bol Scarface po vsetkych strankach o krok (ak nie aj o viac) vpred. 70%. ()

bllm

Parádní gangsterka vznávající klasické gangsterské hodnoty, na které hlavní hrdina nakonec jak jinak než doplatí. Ikdyž se v podstatě nic moc neděje, děj pěkně odsejpá a spěje k opravdu napínavému konci, kdy ani nebudete dýchat. Samozřejmě nechybí trocha romantiky a megasympatický hrdina v podání Al Pacina. Opomenout nesmím Seana Penna s účesem jako Pierre Richard a velkýma lenonkama v roli geniálního pošahanýho právníka. ()

fisus

Dokonalý příběh gangstera,hledajícího po návratu z vězení klidný život.Cesta zpátky ale není a hříchy z mládí si najdou každého.Nechci tenhle film srovnávat se Scarface,i když jde o stejný žánr,režiséra i hlavního herce.Oba jsou pro mě skvělými snímky! ()

sandinista

Opět Al Pacino v roli gangstera a opět výbornej. Až se divim, že mi takovej skvost tak dlouho unikal. A Sean Penn vypadá správně slizce. ()

Chundys

Ano rozhodně se mi to mnohem ale mnohem víc líbilo než Scarface! Al byl zase geniální a u závěrečné scény jsem opravdu čekal se zatajeným dechem, i když jsem vlastně hned ze začátku veděl jak to dopadne! Carlito byl vynikající nebo Charlie to je jedno ;-) ()

Petrus1

"Přátelská služba tě oddělá rychlejc než kulka." Po hodně dlouhé době jsem prohrabala své zásoby DVD a narazila na toto. Dokonce to bylo ještě zabalený. Je trochu ostuda, že sem to ještě neviděla, když mám ráda Ala - a to především v těchto rolích a gangsterky všeobecně...ale co už, právě sem to napravila :-) Navíc i Leguizamo patří k mým oblíbencům - "Já jsem Benny Blanco z Bronxu!" Taxi ze mě sedněte na prdel, dodala bych...navíc tam sehraje větší roli, než se původně zdá. Viggo si střihne malou roli kripla na vozíku, kterej sere do plen, nemůže chodit ani píchat...a taxe snaží vyjebat aspoň s Carlitem. Největší ránu má ale Sean Penn. Nemůžu si pomoct, ale připomínal mi Olivera Bendta s jeho vlnitými vlasy a s hitem Sun of Jamaica na rtech :-) Právník, kterej si hraje na tvrdýho hocha, šňupe a má pletky s mafií. Jo, jak překročíš určitou hranici, není cesty zpět... a pak tu máme hlavního hrdinu - Carlita. Legenda se vrací na místo činu, teda na místo svýho bývalýho působiště, které ovládal. S kšeftama je ale konec, chce prodávat auta a jít do gangsterskýho důchodu. Ale hned po propuštění se s ním chce synovec pochlubit kamarádům. Jen co vlezou do doupěte, Carlito zjišťuje, že tu něco nehraje...a taky že jo! První přestřelka je tu...ještěže to Brigante umí s koulema. "V týhle branži žádní kamarádi nejsou." Jenže Carlito na starý kolena prostě trochu vyměkl, což pro gangstera nikdy nevěstí nic dobrého... Alovi tyhle role sedí naprosto dokonale...ten bude hrát gangstera i na smrtelný posteli (sedla by mu role nějakýho ošlehanýho "Dona" :-)) ()

zahadum

Výkon Al Pacina nemá cenu hodnotiť, jeho výkon je vždy špička a to je jeho štandard. Sean Penn je v zaujímavej roli ktorú si schválne vybral a užil si ju tým,že je náročná a šitá jemu na mieru. Samotný príbeh je ničím výnimočný a réžia v podaní De Palmy je záruka,že film je dobrý. A dobrý je aj po rokoch. ()

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru

04.05.2017

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016