Řekni, kdo tě zabil

• USA Pushing Daisies (více)
USA, (2007–2008), 16 h 2 min (Minutáž: 41–55 min)

Tvůrci:

Bryan Fuller

Hudba:

Jim Dooley

Lee Pace, Anna Friel, Chi McBride, Ellen Greene, Swoosie Kurtz, Kristin Chenoweth, Jim Dale, Mike White, Julia Campbell, Paul Reubens, Audrey Wasilewski (více)

Série(2) / Epizody(22)

Když je Ned malý kluk, zjistí, že má schopnost přivádět mrtvé zpět k životu pouhým dotykem. Ovšem na pouhou minutu, protože po uplynutí oněch šedesáti sekund musí jiný živý zemřít a zaujmout tak místo oživeného. Naštěstí může Ned život i vzít a to druhým dotekem. Dá se dohromady se soukromým detektivem, oživuje oběti zločinů a ptá se jich, kdo je zabil. Pak si rozdělí odměnu za zatčení. Ano, šlo to krásně, než se jednou z mrtvých stala Nedova dávná láska, dívka jménem Chuck, a Ned se rozhodl, že ji nemůže nechat zemřít. To ovšem znamená, že se jí nikdy nesmí dotknout... (Kessler)

Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Protředí 6/10/// +námět, originální zpracování, některé zajímavé scény -celé je to až moc ujeté, po prvotním nadšení začíná nudit/// Dal jsem tomu šanci a ze začátku mě to velmi zaujalo. Něco takového u ještě nebylo. Problém je ale ten, že styl nemusí sednout každému. Navíc postavy jsou hodně divné a chovají se zvláštně. Příběh se sice posunuje kupředu a prohlubují se vztahy postav, ale jenotlivé "kriminální" případy nejsou vůbec zajímavé. Navíc každá část až na pár zajímavých okamžiků mírně nudí. A já tak chtě nechtě musím po dlouhé době říct, že přednost dám raději jinému seriálu a tento nechám raději spát./// Celkem 54%/// ()

Cappuccino

Sľubný začiatok kazia nasledujúce časti, ktorých gýčovosť a snaha byť originálom, hraničí až s presladeným štýlom Burtonoviek ala "Karlík a továreň na čokoládu". Miestami vtipné, miestami zábavne, ale tak isto aj príliš priamočiare a čas od času náramne nudné. Ak však trošičku (ako ja) dokážete prižmúriť oko, zamerať svoj pohľad predovšetkým na sladkú Annu Friel, dostanete možnosť unášať sa na celkom solídnej, popoludňajšej, jemnej, mierne presladenej, krehkej, poetickej.. ()

gilmore_girl

Napad je to vazne dobry a originalni, to tady jeste nebylo. Ale zpracovani me prilis neoslovilo. Jednotlive pribehy me nebavi a netouzim jich videt 22. Navic me nezaujaly ani hlavni postavy. Kolacnik zna jen dva mimicke vyrazy – trpitelsky a pritroubly, a kdyby mel misto hlavy kolac, koukalo by se na nej lip. Mezi jedny z mala zajimavosti patri cernoch Chi McBride, pes a dobra kamera. ()

Kothy

Zajímavý nápad na seriál. Ned umí oživovat mrtvé, ale pouze na minutu. Jinak umře někdo jiný. A pouhým dotekem je opět pošle mezi mrtvé. Podaří se mu oživit jeho lásku Chucky, ale nesmí se jí dotknout. Nemají to jednoduché, takže se například líbají přes igelit. Anna Friel to pěkně oživuje. :) ()

Ant

Smíchejte Carnivale a Wonkovu čokoládovnu a máte Pushing daisies. Divná kombinace, ale v tomhle provedení rozhodně půvabná. Uskakování od hlavního příběhu k jiným je sice otravné, ale v pozdějších dílech aspoň ne tak časté. Herci mají skvěle napsané postavy a Lee Pace ala Ned je se svými úšklebky perfektní. S Annou Friel jim to sluší a zákaz dotýkaní je opravdu originálni a velice vtipný, jako celý seriál. Škoda jen, že některé zápletky nedokážou zaujmout tak, jako jiné. I tak je to oproti všem těm vážným kriminálkám a všem tajemným seriálům, vítaná změna. ()

Eawy

Odľahčený fantasy seriál z neuveriteľnými nápadmi a z úžasne vytvoreným prostredím. Herecké výkony sú miestami vynikajúce a hudba je jedna z najlepších. Oceňujem hlavne rozprávačské časti seriálu. Originálny nápad. 75% ()

WANDRWALL

Pro mě moc zdlouhavé, moc fantazijní, tudíž nenahmatatelné, a ač původní nápad je zajímavý, tak přece jen mi přijde, jako bych už to někdy a v jiných provedeních viděl, a unášet se tím už tedy nedokáži. ()

LoLaa

Seriál Pushing Daisies mi svou atmosférou, hudbou a prostředím nápadně připomíná mé oblíbené filmy Tima Burtona (Karlík a továrna na čokoládu, Alenka v říši divů,..), ale nejen pro to ho mám tolik ráda!:) ()

korbitch22

JEŽIŠI!!!od seriálu,který má na svědomí tvůrce mrtví jako já,sem čekal teda kurevsky víc.první díl byl perfektní a já se těšil na další,už sem viděl celou první řadu a děkuju,víc už nechci.přiblblé postavičky,laciné fórky,všelijaké šílené barvičky a bože mě tak strašně nasrávající anna friel,kterou mám plný zuby už od bathory.navíc opět zmrdaný český dabing.už je mi jasné,proč mrtví jako já běží na čt 1 a tahle blbost na primě.fuj,fuj,fuj!tohle nešahá mrtví jako já,ani po začátek topůrka od kosy:-) ()

Arsenal83

Toto nebola moja šálka kávy. Všetko sa snaží byť také vtipné, čarovné, farebné a Anna Friel sa snaží vyzerať o 15 rokov mladšie, ale nejde jej to. Ten večný komentár v každej časti je otravný, to už sa vyplatí rovno prečítať si knihu. ()

sharky

Tak nějak si představuju seriál, kdyby si Tim Burton odskočil z natéční Velké ryby k televizní produkci. Kouzla, smrt, humor a pár chytře zabalených životních pravd v jednom. Magické až dechberoucí, kdo by nechtěl dotykem oživit Annu Friel... 90% ()

Pítrs85

Tvorba Barryho Sonnenfelda se nezapře, tady si ještě podává ruku se stylizací Tima Burtona, do toho nám hraje velmi příjemný a trefný soundtrack, herci jsou do jednoho neskuteční sympaťáci (vedou Kristin Chenoweth a Chi McBride se svými pletacími jehlicemi :-) - zkrátka vkusně a černohumorně zabalený balíček s tím nejvoňavějším koláčem, jaký si vůbec dovedete představit. ()

Janek

Styl vyprávění ala Amelie z Montmartru mi jde už tak strašně proti srsti, že to prostě nejde. Ale Lee Pace je úžasný. ()

Mikah

Už věřím v lásku na první pohled :). Před časem mě na profilu jedné dámy zaujala fotografie právě z tohoto seriálu a věřila jsem, že to prostě nemůže být špatné. A nezmýlila jsem se. Podle mého mínění je to jeden z nejlepších seriálů, co kdy vůbec vznikly. Kouzelná atmosféra plná barev, barvité a vtipné dialogy, zajímavě vykreslené postavy, sympatičtí a talentovaní herci a herečky, úžasná příjemná hudba... Prostě pohlazení po duši. ()

Handle

Nápad seriálů byl velmi nadějný (i když podobných kousků je taky mraky, viz. ''A co když je to pravda?'') zpracování je taky originální, herci mi nevadí, ale když se mě někdo zeptá jestli se mi to líbí, tak stejně řeknu, že je to kravina. Tohle mohlo dopadnout mnohem líp, mělo to velký potenciál, pro mě bohužel skutek utek.. Nebaví mě to. Vtipy nejsou dobré, jako komedie to nefunguje, snad jediný, co se mi vždycky líbí je, jak se hl. postavy mají rádi, ale nemůžou se dotknout.. Toť vše. Nechápu, z čeho jsou lidi tak odvařený, ale nikomu to samozřejmně brát nebudu. :) ()

6thSun

Burtonovsky rozdováděná stylizace mně sice příliš nevoní, ovšem hlášky jsou zde mimořádně vtipné a vůbec celkově je to velmi milé. Se zdejším procentuálním hodnocením se dá (výjimečně!) souhlasit. ()

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Konkurence pro Dextera? Hannibal Lecter!

Konkurence pro Dextera? Hannibal Lecter!

14.09.2011

Slavný filmový kanibal se přesouvá do televize. Francouzské studio Gaumont založilo novou divizi, která bude produkovat televizní seriály. A hned uzavřelo smlouvu s Marthou de Laurentiis. Známý… (více)