poster

Pátek třináctého

 • USA

  Friday the 13th

 • Slovensko

  Piatok trinásteho

Horor

USA, 2009, 93 min (SE: 106 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dever
  ***

  Soundtrack Steve Jablonsky: 1. Sister Christian - Night Ranger ,2. Freak Your Loneliness - The Bumblebeez ,3. Get 'Em Up - Classic ,4. Post Millennium Extinction Blues - Living Things ,5. She Does - Locksley ,6. My Favourite Book - Stars ,7. Tick Tick Boom - The Hives ,8. Doin' Things - Three AM ,9. I Like It, I Love It - Lyrics Born ,10. Night Train - The Kills ,11. No Way To Stop It - Jimmy Gresham ,12. Shove It - Santigold ,13. Friday The 13th - Opening Title - Steve Jablonsky,(10.5.2011)

 • Enšpígl
  *

  Pan Voorhees měl vzít tou mačetou i režiséra, když už byl v takový ráži. Nejlepší prdel byla, že tam přejelo asi 7 vohnoutů a přitom se tam ukazovali furt další a další. Úplně jsem se bál aby Jason všechnu tu chamraď stačil do konce filmu pozabíjet, ale on je výkonej, navíc hodně vohnoutů šlo přímo za ním domů, takže je nemusel nikde shánět nebo pracně honit po lese. Už chybělo aby si dal na dveře viziku "Jason Voorhees vraždy na počkání"(17.12.2010)

 • JFL
  **

  Absurdně překombinované, zarputile schematické, dramaturgicky a kauzálně nesourodé a skrz naskrz pitomé. Po skvostném, fyzicky intenzivním a emočně vypjatém remaku „Texaského masakru motorovou pilou“ je toto velké zklamání. Nicméně to, jak precizně film vrší jedno do maximální záře vypulírované klišé za druhým a kterak okatě ignoruje jakoukoli vnitřní logiku skýtá mnoho požitku. Jako horor nefunkční, ale jako směšný teenagerský biják o huličích, hezounech, obnažených poprsích a bubákovi, kterému se nic z tohoto výčtu nelíbí, je to relativně zábavné.(30.3.2009)

 • Dudek
  odpad!

  Marcus Nispel na to šel vcelku dobře. Jeho nápad poslat k jezeru hned dvě početné skupinky obětí se ukazuje jako nejchytřejší tah celého filmu. Je tak přeskočena počáteční fáze seznamování a Jason může řádit již od první minuty. Fanoušci tento krok kvitují s povděkem, stejně jako vývoj Jasona, který rekapituluje předchozí díly. Vraždí matka, vraždí Jason s pytlem na hlavě a nakonec i ten nejznámější s hokejovou maskou. Jenže k čemu jsou tyto úkroky, když Nispel neustále předhazuje tentýž okoukaný princip současného hororu. Jason není Leatherface! A i když před lety se mu podařilo zabodovat s remakem kultovního Texaského masakru, měl by si uvědomit, že dnešní hororoví diváci jsou přemlsaní současnou teen hororovou produkcí. Nový Pátek třináctého není nic jiného než strojově odvedá prace, která nedokáže překvapit něčím novým.(8.6.2009)

 • castor
  **

  Za oceánem jsou doslova posedlí remaky, recyklují každou trochu úspěšnou látku, ale slova jako funkčnost a originalita hlavouni producentských studií neznají. Nebo nechtějí znát. Prachy, prachy, prachy. A klepat strachy se nemůže už ani dvanáctileté děcko. Za leccos může Marcus Nispel, který před lety ještě možná potěšil hororového fanouška jiným remakem (Texaský masakr motorovou pilou s Jessicou Biel), ale pro tentokrát zkazil na co sáhl a zasloužil se o dosti umělé vykreslení jedné hororové legendy. Banda teenagerů přijíždí v rytmu zlatavých kamerových filtrů za radovánkami na místo zvané Crystal Lake. Znalci už začínají tušit, že se brzy stanou kořistí jistého Jasona v oprýskané masce hokejového brankáře a s mačetou v ruce – jedna z ženštin ovšem díky podobě na čahounovu matku přežije. Takže máme důvod se seznámit s budoucím masem na porážku, včetně jednoho modela, který hledá právě ztracenou sestru (ta je mezitím už půl druhého měsíce uvězněna u Jasona „doma“ a tu a tam jí zřejmě chodí navštěvovat manikérka:-). Nová skupinka výletníků je prakticky totožná, jen dívčiny ukazují ňadra v častějších intervalech a mužská část zase hloupěji jedná. A nechybí hulící Asiat a hulící Černoch. Jak jinak.. Každopádně se tak i tak stávají milým zpestřením Jasonových běžných dní, bohužel si neodpustí šustící dialogy a dementní sexuální narážky. Hororová klasika z osmdesátých let nastřádala úctyhodných deset filmů a jeden crossover (vtipný masakr s jiným ranařem – Freddym Kruegerem), nikdy však nepatřila mezi nějakou vychytralou sérii!! Prakticky variovala to samé dokola, takže se pozornost ubírala spíše na 1) atmosféru a 2) stylovost postavy Jasona Voorheese. Jenže obé tady chybí. (Ne)utopený Jason Voorhees stále miluje vřískající mládež všeho druhu, jenže v Nispelově provedení nebudí respekt, se svými oběťmi se vypořádává během několika vteřin a veskrze stejným předvídatelným způsobem. Všechno bez přidané hodnoty (snad jen spacák nad táborovým ohněm potěší). Je tu ale jedna zásadní novinka – ústřední hrdlořez se umí teleportovat. Vždy je o krok napřed, tu je před domem, záhy za domem, pak na střeše – neuvěřitelné:-) Chybí i morbidní humor, naopak si divák klepe na čelo nejasnými partnerskými vazbami a jednáním mládeže jako ze zvláštní školy. Inu, časy se mění!! Velmi bolestivá podívaná..(5.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace