Reklama

Reklama

Pátek třináctého

  • USA Friday the 13th (více)
Trailer 1

Vítejte zpátky v Crystal Lake v tomto mrazivém přepracování kultovního hororu Pátek třináctého. Clay Miller se ve snaze najít svou ztracenou sestru vydává do tajuplných lesů v okolí legendárního jezera Crystal Lake, kde pod tlejícími stromy narazí na zchátralé zbytky starého obydlí. A to není jediné, co vyčkává ukryto v hustém lese. I přes varování policie a místních usedlíků Clay sleduje těch pár stop, které má, s pomocí mladé dívky Jenny, co sem přijala s partou kamarádů ze školy strávit divoký víkend. Všichni zde ale najdou víc, než vůbec chtěli. Netuší, že vstoupili do rajónu jedné z nejhrůznějších postav americké filmové historie – děsivého zabijáka vyzbrojeného mačetou, který v Crystal Lake loví nevinné … Jasona Voorheese. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (683)

Spooner 

všechny recenze uživatele

No jo, Michael Bay si tyhle remaky prostě umí zprodukovat a ze slavných hororů dělá trochu popcornovější slashery. Tentokrát byl na řadě Jason a nutno říct, že jemu tohle oživení docela bodlo a vraždí jak za mlada. Jasný, příběh je takovej mišmaš, fanoušci si možná občas postesknou na starý časy a ani bát se u toho člověk nebude. Ale člověk u toho zabije čas obstojně, Jason vraždí ve vražedném tempu a až na trochu zdlouhavej začátek s první várkou obětí jsem se nenudil. Marcus Nispel to natočil tím svým videoklipovým stylem, kterej zrovna sem dobře padne a Jared Padalecki se svým charizmatem dokazuje, že ve vyvražďovačkách nemusí hrát jenom blbí teenageři. Prostě vcelku obstojný slasher a dalšímu setkání u s Jasonem u Crystal Lake se nebráním. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Tvůrci se nemusí ani moc snažit, aby takto zprznili jednu z nejkultovnějších hororových postav. Film je směsicí moderních hororových klišé a postupů, jež jsou určeny pro cílovou skupinu v teenagerském věku, která lační po "masakrových" filmech, obohacených sexuálními narážkami a poznámkami, rádoby vtipnými a trapnými hláškami, které z úst vypouštějí charakterově velmi důkladně a důmyslně propracované postavy:) Spousta z nich bude takové filmy titulovat jako "upa super nejwětší mazeeec". Něco jako budování atmosféry, napětí, kus originality či zajímavá kamera je zde zřejmě velkou neznámou. Čekala jsem, že to nějak podobně dopadne, ale přece jen jsem si říkala, co kdyby to bylo alespoň o trochu lepší, než čekám. Bylo to horší, a o dost. Za tohle by se měl pan režisér, Michael Bay, a spol., propadnout velmi hluboko, nejlépe až do té precizní Jasonovy podzemní "dílny", kde by jim ikona hororu měla pořádně "napráskat" svou mačetou, až by byli červení (nejen za ušima:) ()

Reklama

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Jasona mám rád, ale co tohle sakra bylo. Horor? No nebál jsem se snad ani chvíli a jen přihlížel povětšinou nezáživnému, někdy až ve špatném smyslu komickému, zabíjení nevinných. Nejsem fanda, ale od remaku bych prostě čekal něco víc. Jedinou dobrou věcí je tak jedině Jason, který nosí více masek a je stále stejně děsivý...40% ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Steve Jablonsky: 1. Sister Christian - Night Ranger ,2. Freak Your Loneliness - The Bumblebeez ,3. Get 'Em Up - Classic ,4. Post Millennium Extinction Blues - Living Things ,5. She Does - Locksley ,6. My Favourite Book - Stars ,7. Tick Tick Boom - The Hives ,8. Doin' Things - Three AM ,9. I Like It, I Love It - Lyrics Born ,10. Night Train - The Kills ,11. No Way To Stop It - Jimmy Gresham ,12. Shove It - Santigold ,13. Friday The 13th - Opening Title - Steve Jablonsky, ()

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

Další z řady módních slasherů, kde se zabiják libovolně teleportuje a likviduje bezmocné oběti s kadencí kombajnu - jakmile však padne pod kudlu hlavní hezoun, zabiják přepne do "safe" režimu a troubu jenom odstrčí. Stejně tak jeho ségru, kterou si bezdůvodně vykrmuje kdesi v noře (aniž by bylo objasněno, proč to dělá, když všechno ostatní zbavuje života do dvou minut od setkání). Nechápu, nerozumím, neberu. Jediné, co je v tomhle filmu poctivé, je počet mrtvých a obnažených koz. ()

Galerie (55)

Zajímavosti (28)

  • Během prvních dvou dnů promítání (víkend) film vydělal neuvěřitelných 33 milionů dolarů a v pondělí překročil 50 milionovou hranici. (Dines)
  • Natáčelo se od od 21.dubna do 13. červena 2008 – poslední den natáčení připadl na pátek. (Stocki)
  • Brzkému stádiu produkce se jako řídící měl věnovat režisér a producent John Moore, který byl na tento post zvažován. (Stocki)

Související novinky

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Zatímco poslední celovečerní příspěvek do jedné z nejpopulárnějších hororových sérií všech dob dorazil do kin už před dlouhými třinácti lety a dalšího filmu se kvůli tvůrčím sporům o práva na… (více)

Raimi a horory pro celou rodinu

Raimi a horory pro celou rodinu

05.10.2009

Podivnou novou divizi vytvořil Sam Raimi v rámci své na horory zaměřené produkční společnosti Ghost House Pictures. Pod hlavičkou Spooky Pictures prý budou vznikat „thrillery pro celou rodinu“.… (více)

Conan je v haj*lu

Conan je v haj*lu

13.06.2009

Omluvte to přímočaré vyjádření osobních pocitů, ale slušněji už to napsat nedokážu (zvažoval jsem i mnohem ostřejší verze). Že se schyluje k natáčení nového filmu o barbaru Conanovi (spíš než o… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

03.05.2009

...a další zprávy z hororových dimenzí. Začněme něčím, co smrdí klasikou. Režisér nového Pátku třináctého Marcus Nispel natočí The Last Voyage of Demeter. Čtenáři Brama Stokera už se jistě chytají –… (více)

Reklama

Reklama