Pátek třináctého

Friday the 13th

Piatok trinásteho

Friday the 13th

Horor

USA, 2009, 93 min (SE: 106 min)

Jasone, musí být potrestáni! Zabij, ve jménu své matky!….. Solidní předělávka. Přiznávám, že si původní filmy nepamatuji a souhlasím, že si tato legenda vzpomínku zaslouží. Jason, muž s mimořádným talentem být ve správný čas na správném místě, stále dokáže s mačetou divy. Ženy ječí, muži křičí. Avšak nejen mačetou mrtev je člověk. Tvůrci ctí pravidla žánru a očekávat něco víc je jako věřit, že se Titanic nepotopí. PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *** Co uvidíme (možná) příště? To bude dobrý Jasone. Ty se určitě vrátíš!(17.6.2009)

ROK 2009 Byl silný, co se týče HORORŮ.. A tohle trošku zaostává .. Je to taková ta Správná Tuctová Vyvraždovačka! Kozy Byli, Sex Byl,Modelky, modelové FAJN, Jason SUPER... Ale GORE mě už bohužél nedokázalo zaujmout.. nic nového, nic zázračného, 50000x ohraného a pro mně už i otravného .. A jak tak koukám, na tenhle film se téměř zapomnělo ! Průměr !:)(3.1.2013)

Vcelku dobrý horor, ale ve srovnání s původní sérii tomu něco chybí. Chtělo by to to trochu víc atmosféry, originality a méně běhání Jasona. Na druhou stranu podzemní tunely jsou velice slušné a scéna, kdy si Jason poprvé nasazuje svojí masku také nemá chybu. Takže, protože jsem milovníkem všech Pátků 13, budu neobjektivní a dám za 4 hvězdy.(18.8.2009)

• obitus

Jason Voorhees, rychlý jako blesk a mrštný jako kočka, si ve své podzemní dílničce vyrábí pasti a poplašná zařízení. Občas si tam donese nějaké to tělo (k večeři?) či zajatce. Marcus Nispel si natočil další (ukecaný!) Texaský masakr, aniž by bral sebemenší ohledy na sérii Pátek 13 a její tradice. Michael Bay je rakovinou současného horroru a nový Pátek pak jeho zatím největším vyprodukovaným nádorem. Děcka ovšem budou hýkat nadšením.(16.2.2009)

Takže je to tady, moje čekání skončilo. Musím říct, že první „teen-akce“ se zálesáky byla na 5*. Dále už to tak slavné nebylo. Jason je ztvárněn velice dobře, jeho rychlejší chůze/běh neruší, ruší spíše jeho chování. Střílení z luku, nástraha poplašných pastí – totálně mimo. Přechovávání oběti taktéž, ale dá se pochopit,---SPOILER--- že Jason v ní viděl díky amuletu svou matku---SPOILER---. Vražd je požehnaně, dobře provedené. Scéna při níž Jason vezme svou masku a začne znít klasicky zvuk všech Pátku 13-tého byla neskutečná – měl jsem pří ní příjemné mrazení v zádech. Celkově objektivně je tento horor na 3*, já ho ovšem objektivně hodnotit nemohu proto dávám 4* ;-).(22.2.2009)

• - Jednu z hlavních roli si vyzkoušela i herečka Jennifer Sciole. (Stocki)

• - Jared Padalecki mohl hrát Jasona Voorheese, ale nakonec si zahraje "jen" muže hledajícího svou sestru. (Dines)

• - Během prvních dvou dnů promítání (víkend) film vydělal neuvěřitelných 33 milionů dolarů a v pondělí překročil 50 milionovou hranici. (Dines)