poster

Pátek třináctého

 • USA

  Friday the 13th

 • Slovensko

  Piatok trinásteho

Horor

USA, 2009, 93 min (SE: 106 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  *

  Na jeden pohodový večer naprosto příhodný film. Pátek třináctýho - typický horor s kopou lidí a jedním vrahem. Hlavou mi ale pořád nešel fakt, kde se ti další a další lidi brali, protože se ve filmu zabije daleko víc lidí, než se vůbec objeví v titulkách. Člověk má tak jít na film s tím, že od něj má něco očekávat, a já od filmu očekával sračku, kterou jsem ve výsledku taky dostal. Natočená je dobře, to se jí upřít nedá, ale zbytek je prostě hrůza hrůzoucí, bez logiky, bez myšlenky...nehledě na to, že zdejší odborníci v tom ještě vyhledali fakt, že je tohle remake a tak ten film sundali ještě do větších sraček. Nejlepší by bylo, kdyby si Jason vyhledal zdejší odborníky, co tuhle databázi kurvěj a pořádně je vykuchal. Alespoň by byl od nich pokoj a konečně by takovejhle horor měl nějakou hodnotu.(19.12.2010)

 • Flipnic
  ***

  No hodnotit tento "horror" je docela obtížné, protože je hrozně rozpolcený ... Je v něm spousta suprových věcí, ale taky spousta sraček, který ho skutečně ubíjí. Rekame?! Ale běžte!! Jak můžete nazývat remakem film, který má asi 10 dílů, pokračování či verzí?! Prostě já to bral jako další díl "Jasona" a hotovo. Tahle vyvražďovačka mi nikdy k srdci nepřirostla, ani zabiják Jason ne, mým favoritem byl vždy Michael z Halloweenu, který byl esencí čistého zla a ne prohnilou tupou zombií ... Všechny díly Pátku 13tého jsem viděl tam i nazpět už jako děcko asi 3 x a teď jsem dostal tohle... Plusem filmu je jednoznačně úžasný vizual a smysl pro detail, kamera atd. Neuvěřitelný spád, akčnost, dynamika, brutalita v Pátku 13tého nevídaná, zacházející až mírně do exploitačních směrů (začátek ...), mnoho vražd, všechno je vidět na kameru, kamera před ničím neuhne, Jason porcuje, probodává, drtí a láme v slušně rozjetém stylu a k tomu nesmím zapomenout na nahotu sex a kozičky... Paráda, konečně brutální slasher (že to ale trvalo ...). Ale pak tu máme mínusy ... Jason "dostal rozum" a má vlastní dílničku, klade pasti, utíká, občas se "teleportuje" (na to už jsem ale zvyklý od posledních dílů...), je mazaný jak opice a chybí mu to správné charisma (nevím čím to, ale prostě jsem to tak cítil ...). Jeho postava je stejně tvůrci "zničená", jako postava Michaela v posledním Halloweenu (2007), kde čisté zlo bylo vyměněno za oběť nefungující americké rodiny. Obě postavy takhle vlastně byly "pošpiněny" ... No a pak tu máme postavy-oběti a to je jednoznačně kámen úrazu. Jako nechápu, kde vyhrabali tyhle herce, ale to bylo něco příííšerného!! V týpkovi, o kterém jsem si myslel, že bude hlavní bouchač, jsem se zklamal úplně nejvíc. Jeho jediná věta byla snad pořád jen "This way!!" Stejně tak veškeré scény, dialogy a chování už tak přerostlých teenagerů byly naprosto ochotnické a trapné, ubohé ... Bylo mi jedno, koho Jason naporcuje, nechápal sem jejich nesmyslné chování, chození sem a tam bez nějakého smyslu ... jako nečekám od horroru nic superinteligentního, klidně se to může jen řezat hlava nehlava od začátku do konce, ale tihle "herci" by si zasloužili "maliny" jeden vedle druhého, stejně jako scénárista, který snad zaspal termín a pak udělal jen pár poznámek ... No nic, já na ty slahery stejně nikdy nebyl ... z tohohle jsem mírně v rozpacích. Úplná blbost to není, je to koukatelný akční, brutální nářez ... v rámci tradice-kultu však naprostý odpad ...(19.7.2009)

 • Enšpígl
  *

  Pan Voorhees měl vzít tou mačetou i režiséra, když už byl v takový ráži. Nejlepší prdel byla, že tam přejelo asi 7 vohnoutů a přitom se tam ukazovali furt další a další. Úplně jsem se bál aby Jason všechnu tu chamraď stačil do konce filmu pozabíjet, ale on je výkonej, navíc hodně vohnoutů šlo přímo za ním domů, takže je nemusel nikde shánět nebo pracně honit po lese. Už chybělo aby si dal na dveře viziku "Jason Voorhees vraždy na počkání"(17.12.2010)

 • freddy
  ***

  Přiznám se, že jsem dosud neměl možnost vidět původní Pátek třináctého ani žádné z jeho pokračování, tím pádem tedy nebudu porovnávat s původními filmy. Tento remake (nebo spíše volné pokračování) nedopadl zase tak špatně, jak mohl dopadnout. Jistě, je to další bezduchá teenagerovská vyvražďovačka a já jako divák se už prostě musím usmívat nad tím, že si američtí teenageři nedají říci a pořád dokola jezdí do vzdálených samot a lesů, kde jsou tím nejsnadnějším soustem pro vraždící maniaky. Ale fajn, dejme tomu, že pro potřeby filmu bylo nezbytné, aby napřed jedna a pak druhá skupinka teenagerů přijela ke Crystal Lake. Pak je nutno se zamyslet nad filmem samotným. Kupí se zde jedna vražda za druhou, až to člověka skoro přestane bavit, protože prostě tenhle film nic jiného než bezduché vyvražďování nenabízí, takže s postupujícím časem film ztrácí na zajímavosti a nakonec jsem si říkal místo obvyklé věty "jak to asi skončí" spíše otázku "kdy to asi skončí". A to je vždycky špatně, pokud dám přednost té druhé otázce. A nezlobte se na mě, ale úplně poslední záběr, kdy jakoby si tvůrci připravovali půdu pro další pokračování, ten mě vysloveně naštval. Ale i přes všechny nedostatky si myslím, že alespoň na ten slabší průměr film dosahuje, a tak mu ty tři hvězdičky, i když jsou hodně nepřesvědivé, uděluji.(15.8.2010)

 • Ded@M@tes
  **

  Velké zklamání, tak lze hodnotit. Zrovna byl pátek třináctého a já přemýšlel co si pustím za film, a když už datum napovídalo, tak tento film byla jasná volba. Koukání na Blu-ray tomu dávalo tu správnou atmosféru, jenže se s toho filmu vyklubal nudný horor, měl jsem pocit, jak kdybych to vše už v nějakých hororech viděl. Škoda, že si ze scénářem trochu nepohráli. Skoro mi to přišlo jako pohádka, taky jsem se po filmu šel na chvíli natáhnou na postel a usnul. A ani se tomu nedivím. ( Hodnocení: 3/10 )(13.11.2009)

 • - Název filmu se objeví až po necelých 24 minutách. (RUSSELL)

 • - 13. červen 2008 – poslední den natáčení připadl na pátek. (Stocki)

 • - Herec Travis Van Winkle hrá v tomto filme presne takú istú postavu, ako v Transformers - hrá Trenta. (mysiak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace