Flynn Carsen 3: Jidášův kalich

(TV film)
  • Česko Flynn Carsen 3: Kletba Jidášova kalichu (více)

Flynn Carsen získá v Londýně pro knihovnu vzácnou vázu, v níž je ukryt legendární Kámen mudrců. Ještě v sídle aukční firmy však musí o kámen svést bitvu s dalším zájemcem. Sice ho ubrání, radost mu však pokazí zjištění, že ho kvůli pracovní zaneprázdněnosti opustila přítelkyně Katie. Naštvaný Flynn uvažuje, že už nechce být knihovníkem. Obětoval relikviím příliš mnoho a nic z toho nemá. Nakonec si vezme dovolenou a pod vlivem neobvyklého snu se vydá do New Orleans. A to ještě netuší, že se brzy zaplete do smrtelně nebezpečného dobrodružství. Skupina bývalých agentů KGB pod vedením Sergeje Kubicheka totiž hodlá vzkřísit slavného upíra Drákulu a s jeho pomocí stvořit armádu zombie, kterou by použili k ovládnutí světa. Upírovo tělo už mají, teď potřebují získat ještě Jidášův kalich, upírskou verzi svatého grálu, vytvořenou ze třiceti stříbrných, jež dostal Jidáš za zradu Ježíše. S hledáním kalichu jim má pomoci profesor historie Lazlo, kterého právě za tímto účelem unesou. Seznámí se s barovou zpěvačkou Simone, která tvrdí, že se s ním spojila přes jeho sny. Dřív, než mu však stačí vysvětlit, o co jde, jsou napadeni Sergejovými agenty... (TV Prima)

M.i.k.e odpad!

viděno cca před 14 dny na Nově jako megafilm a upřímně teď megalituju,že sem radši nekoukal z okna na zahradu... ()

SallyZen

Určitě nejvtipnější Flynn Carsen, ale pořád stejná blbost jako předchozí Carsenové. Přesto mě tento díl pobavil a dal bych tomu i 3*, ale ten konec byl tak pokažený po všech směrech, že tomu dám o jednu méně jako u všech předchozích. 40% ()

Martin741 odpad!

Synteticka umelina, pozliepana z kadejakych filmov, z toho najzretelnejsie je stale vykradanie Indianu Jonesa. Radsej si budem Indianu pustat do omrzenia, nez raz si pustit tento filmovy vykal.... 0 % ()

rakovnik

Flynn Carsen - všechno vyčetl z knih, a když to použije, je z něj Indiana Jones, MacGyver, Chuck Norris a v tomto posledním díle také Van Helsing. Pohodová jednohubka, nicméně tentokrát ochuzená o cizokrajné reálie a situovaná na jih USA. Pro ospalé zatažené odpoledne doporučuji, čili zábava opravdu jen pro chvíle velké nudy. ()

C0r0ner

Jednička byla fajn svojí amatérskou jednoduchostí. Dvojka byla dost otravná sračka. Na trojku už mi dochází slovní zásoba. O ději se mluvit nedá, napětí nulové, po zábavě ani vidu ani slechu, takže jen člověk přiblble čumí na tu strašnou slátaninu, kterou zas někde někdo vymyslel a cpe jí ostatním. Tímto dílem naštěstí série skončila. Stejně to už moc horší být nemohlo... 15% ()

Fallen_One odpad!

Výsměch všem dobrodružným filmům. Technicky vzato to není špatný film, ale ten kýbl klišé a příšerné zpracování si o to jasně řeklo. ()

pakobylka

Milý knihovníku, klidně si dál můžeš hrát na Indiana Jonese - od rána do večera a od večera do rána ... Stejně ti to nebude vůbec nic platné. Zůstaneš jenom jeho hodně nepovedenou kopií - to je asi tak všechno, na co se zmůžeš. ()

Pajky3

Stejně jako předchozí díly, prostě průměrná oddychovka s nádechem dobrodružna. Ano Indiana to neni, ale dá se to úplně v klidu vydržet. Přeci jen je to knihovník a ne učitel. Tentokrát nám do plánu zapadli upíři. Co bude příště? ()

pufina

Stana Katic jako upírka, to nemělo chybu! Nicméně ač to bylo v mnoha směrech zajímavé, celkový dojem to ve mně příliš nezanechalo a nedovedu si představit, že bych si to pustila podruhé.. ()

carly

Tá tretia hviezdička je za skvelú Stanu Katic a Flynnov modrý oblek. Dejovo to nie je práve originálne a upírí zombíci sú dosť strašní, ale inak to malo celkom spád a pekne sa na to pozeral. Úvod ako z Jamesa Bonda a potom sa ukázalo, že Flynn je stále iba Flynn. Je to oddychovka, ktorá možno nesľubuje veľa, ale čo sľúbi, to splní. ()

c.tucker

Další film s Flynnem a nízkým rozpočtem do televize, prosím další už ne. Všude upíři a jejich dosti zajímavá mytologie, kterou vybrali z různých knih a filmů (imho vybrali ty nejzajímavější upírské mytologie). No, ale už druhé pokračování bylo opakovaným vtipem, takže tohle už tuplem není tolik zajímavé. ()

WolfR

Třetí Librarian se sice pyšní asi nejzajímavějším příběhem z celé trilogie, ale přesto, pořád nedosahuje hodnoty alespoň průměrného snímku, takže opět lehký podprůměr a koukatelná zábavička, když už byste si nudou chtěli ukousnout nohu, 2 hvězdy. ()

Nivenx

Tak třetí díl Flynna je pořád to samé dokola a pořád koukáme na ty samé špatné herce se špatnými akcemi ve filmu. Jedinné co zde bylo drobet lepší, tak byl přeci jen ten scénář, ale jinak zase nic moc a nuda to byla znovu. Jestli bude čtvrtý díl, tak ten už asi vynechám. 50% ()

otík

Nejslabší, a to třetí díl série o knihovníkovi, který se vydal na prázdniny do New Orleans. Jenže nebyl by to Flynn Carsen, aby nepřitahoval průsery a dějinné křižovatky. Tentokrát půjde o Jidášův kalich, který chce získat vlivný Rusák, aby oživil Drákulu a pomocí jeho kumpánů pak ovládl a znovu sjednotil matičku Rus. Pak je tu ale ještě 400 let stará upírka, která má políčeno právě na Drákulu, který jí "zpackal" život a proměnil ji v upíra. No a někde mezitím se potuluje Flynn a sem tam pomůže, sem tam je zachráněn, sem tam něco podrží a sem tam do někoho vrazí klacek z jakéhosi dřeva, aby onen propíchnutý upír zemřel. Ano, je to zmatené, komplikované, ale stále milé, Noah Wyle je kouzelně zmatený a zranitelný, navíc má film skvělý dabing. Do televize dobré. Slušné zakončení série. PS: už potřetí tu má Flynn vedle sebe půvabnou kočku - jak on to dělá? ()

filmmovier

Tak tohle je absolutní pohroma a zkrat v sérii. Předchozí dva díly byly dobrodružné a velmi pěkné, ale tohle se jim vůbec nevyrovná. Selhalo úplně všechno od scénaristů, přes herce až po chudáka režiséra Frakese. Potom, co jsem si přečetl děj, jsem čekal trochu hororovější nádech a tak trochu jiného Flynna. Toho nádechu tam není ani za mák a trochu jiný Flynn to je, ale bohužel úplně jinak. Začátek sice sliboval pořád dobrou zábavu, ale poté, co se Flynn vydal na výpravu, to bohužel začalo upadat. Doufám, že po tomhle je nenapadne udělat čtyřku. Jen jedna věc mě na filmu potěšila - tou věcí byla Stana Katic jako upírka. ()

Dado

Tretie pokračovanie výprav Flynna "Indiana" Carsena za predmetmi s nevyčísliteľnou historickou hodnotou už pripomína varenie z vody, ktorou sa tvorcovia snažia tých pár fanúšikov z celej sily ako tak nakŕmiť aspoň ešte raz. Neviem, ako to bolo v prípade iných ľudí, no mne sa tento snímok podarilo dopozerať až pri tretej televíznej repríze a to asi o jeho kvalite niečo svedčí. Noah Wyle je možno sympaťák a dokáže bez problémov utiahnuť podobne nenáročný projekt, avšak scenár je už príliš obohraný a aj romantická zápletka, ktorá v u predchodcov fungovala ako zaujímavé oživenie celého putovanie, teraz pôsobí skôr len, akoby scenárista nechcel porušiť tradíciu striedania krátkodobých známostí hlavného hrdinu. Dá sa povedať, že tri dieli boli pre túto sériu tak akurát, s ďalšími by už prišlo len ďalšie zbytočné pošramotenie pomerne slušne vybudovanej reputácie. (45%) ()

Ryuuhei

Mnohem lepší, než dvojka, ale stále to v (ne)kvalitě nepokořilo jedničku. Ten televizní styl byl zřejmější, než kdy předtím. Upírské téma docela ušlo, ale zdaleka nešlo o vrchol celé filmové trilogie. No, co, aspoň, že ta hrdinka konečně za něco stála. Nicméně pobaven se moc necítím. ()

Lachtaan

Stana Katic se stala lákadlem na třetí pokračování levnější televizní variace na Indianu Jonese, veškeré upírské žvásty mě ale od filmu naprosto odradily. Z ryze dobrodružné série se stala laciná fantasy, což se mně konkrétně absolutně nezavděčilo. ()