Comeback

• Slovensko Comeback
Česko, (2008–2011), 22 h 38 min (Minutáž: 25–29 min)

Série(2) / Epizody(51)

BoPo

Comeback si je vedomý toho čím je a nesnaží sa to meniť. Na druhej strane sa nikam neposúva, teda nezvyšuje kvalitu. Pretože len opakuje to, čo vie že sa ľudom páči. ()

Tommassi3

Comeback, všem svým chybám navzdory, bezesporu platí za jediný skutečně kvalitní český sitcom, pomineme-li rovněž nováckou Hospodu Jaroslava Dudka, která se dle mého drží daných specifik v žánrových mantinelech víceméně jen shodou okolností, což celkem slušně potvrzuje nízký počet epizod i fakt, že zde není umělý smích.. Naopak časem poměrně rozmělněný Comeback, který tou kvantitou logicky trpí stejně jako naprostá většina ostatních sitcomů, rozhodně i těch amerických, se vyznačuje silnou nevyrovnaností jednotlivých epizod, ne všechny tvůrce skriptu považuju za kvalitní autory, zato zejména ten výborný Xindl X se zde prostě nezapře, nicméně většina dílů skutečně pobaví, ať již velmi kvalitními dialogy, inteligentní hrou se slovy, funkčními running joky či i překvapivě vypointovanými gagy, byť ten timing často moc nefunguje.. No, a herecky Comebacku dominuje určitě rozkošná Kristýna Leichtová a svým způsobem dost překvapivě i Martin Dejdar, který skutečně svou postavu oživil a jen potvrzuje mou letitou teorii, že je velmi vhodným typem právě pro podobné role..a nejlépe právě pro klasický sitcom.. Zato takový Tomáš Matonoha mě vždy dokáže překvapit, ačkoliv se většinou vždy a všude pitvoří jako o život.. V důsledku se však Comeback i přes ty podivně a hlavně pomýleně laciné interiéry jeví jako veliké překvapení z toho tuzemského seriálového kanálu, které mělo velkou šanci stát se kultem, k čemuž však přece jen chybělo víc zkušeností a vlastní invence.. ()

Hwaelos

Po prvních dvou dílech (***): Je pro mě dost těžké analyzovat, kde je problém. Seriál poměrně otrocky kopíruje zahraniční vzory, což by mělo být zárukou úspěchu (nikoliv originality), spousta fórů výborně funguje - už jen kvůli tomu, že staví na českém kulturním kontextu. Kdo navíc poslouchá Ozzákovu muziku, ten musí uznat, že scénář nepíše úplná lama. Ale stejně nakonec vyznívá celá ta snaha trochu křečovitě a nepřirozeně, jako by se u nás sitcomy zkrátka nedokázaly zabydlet. Ale stejně budu sledovat dál a držet těm klukům palce! Přehodnocení (*****): Čím dýl to sleduju, tím nadšenější jsem. Křečovitosti neubylo, ale ani mi to už nevadí. Na každý díl se těším, protože se doopravdy dobře bavím. Dejdarovi sedla role Ozzáka jako pusa na zadek a každý jeho výstup je svátkem (úplně mě nadchl internetový spin-off "Ozzákova škola kalení"). Hlavně Comeback má kultovní potenciál. Vlastně mám pocit, že už se kultem stal, což se o žádném jiném českém seriálu říct nedá (a ze všeho nejmíň o chlastacích pokusech typu "Hospoda"). ()

CiTrus007

Výborný seriál! Tak trochu jde po stopách amerických sitcomů, ale zato v českém podání a se vším dobrým i špatným, co k tomu patří... První a druhá série je výborná, třetí už je trošku šroubovaná - čtvrtou teď někdy budou vysílat, uvidíme... ()

Terva

Co to máš za vlajku. Bílá, žlutá a zelená ? Ano - Žlutá jako pivo, bílá jako pěna. No a ta zelená ? No, to je Zelená. Aha. Ozzák je Bůh !!!!! ()

moviesfan

Čekal jsem to mnohem horší. Takhle jsem docela příjmeně překvapen. Hlášky byly občas docela zábavný. Někdy se nevyvedly, ale v mnoha případech ano. ()

villon17

Je to sice ujetá trapárna, ale zatraceně vtipná, chytlavá, zábavná, prostě pohodová a přitažlivě praštěná. A zaručeně nejlepší je Saša (oba:)). ()

Torision

Po víc zhlédnutejch dílech musím napsat, že mě to dost mile překvapilo. Gagy jsou často vtipný (i když až moc prvoplánový) a herci v pohodě, především Dejdar mě tam baví. Je to sice přůměr, ale těšim se na každej další díl. ()

khedy

Jeden z nejpovedenějších současných tuzemských seriálů. Většina epizod si bez větších výkyvů drží ma české poměry vcelku dobrou úroveň. ()

Pishin

No tak na to, ze to je N@vacký produkt musim malinko smeknout. Pokud si vzpomeneme na nekolik porevolucnich ceskych pokusu o sitcom vyplave na povrch jen zrudnost typu ''Nov@ci'' apod. Ale i pres puvodni skepsi jsem v tv absolvoval nejaky z pozdejsich dilu, ktery me celkem pobavil. A tak jsem nevahal a na N@vackem archivu jsem ve volne chvily dokoukal vsechny predchozi episody. Pokud to tedy mam nejak shrnout jedna se o celkem povedeny kousek ktery by si urcite zaslouzil jeste trosku dopilovat ale vypada to, ze ceskemu sitcomu se blyska na lepsi casy. Coz bych mu rozhodne pral a doufam ze pokud nebude mit vzestupnou tendenci tak at si alespon udrzi tuto kvalitu. 70% ()

PauloZ

Comback považuju za nejzdařilejší český sitcom ... ale i tak je to furt moc televizní a v porovnání s těmi zaoceánskými značně slabší. ()

Tryskomyš

Absolutní vrchol českého Sitcomu. Absolutně nejstylovější je Ozzák, pak Lexa, Saša a Tomi Paci. Je to moje srdcovka, neboť, věřte nebo ne, můj brácha byl celý Ozzák. Bohužel již není mezi námi. ()

Andersis

Opravdu povedená záležitost. Tenhle sitcom pobaví spíše metalisty a rockery. V roli Ozzáka si nedovedu nikoho jiného představit, než Martina Dejdara. A u některých scén sem doslova vyletěl smíchy. Nehledejte tu, žádné herecké výkony ani scénář, najdete zde však celkem povedené hlašky. ()

ledzepfan odpad!

Další debilní český rádobysitcom založený na omezeném čecháčství a humoru jak ze sanatoria pro duševně nemocné.....ozzák je naprosté dno žabích sraček a kultovní postavou ho můžou nazvat jen naprosto beznadějné případy, už zcela závislé na české televizní tvorbě.............je mi to jedno..koukejte se na to dál a nechte si vyplachoat mozky.....Kdo chce kam......... ()

EastWicka

"Ahoj Blani, taky ti to tam naskočilo? ´Bytosti na bázi uhlíku, budete zničeny...´ a dole je odpočítávání."__"Jó? Tak dobrý." ()

zdepapepa

Na novácký standardy mě tenhle pilot opravdu překvapil. Vtipů nemálo, herecké obsazení taky výborný (prakticky všichni herci mi tzv. "sedí") jen prozatím škoda inflace umělýho smíchu, kvalitní pointy se v něm ztratí... EDIT: Po druhém dílu nemůžu jinak než o hvězdičku výš protože takové humoty se na českých televizích jen tak nevidí. A to tam prosím byl Karel Gott! EŠTĚ EDEN EDIT: Po 13. díle zvedám na plných 5*. Potenciál byl naplněn. ()

themic

Novácký pokus o sitcom se na České poměry daří, jelikož je to asi jedinný sitcom, který se v čechách kdy vysílal. Občas to je vtipný, ale z větší části trapný. Škoda Martina Dejdara, ten má navíc, než hrát na nově Ozzáka. 35% ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý