Comeback

• Slovensko Comeback
Česko, (2008–2011), 22 h 38 min (Minutáž: 25–29 min)

Série(2) / Epizody(51)

AllShallFall odpad!

Sitcomy nenavidím. Hrozné trapárny. Tohle je chabý pokus napodobovat trapárny. Takže je to dvojnásobně trapné a ještě k tomu ubohé. Toto snížilo hladinu zábavy na katastrofální úroveň. Hraní debilů není zas tak težké. Česká herecká scéna v tom vyniká. A ani se nemusí snažit. Toto je jasný důkaz. Ani špetka vtipu. Hlavně že je to dohnané debilním smíchem z cédéčka. ()

Sašenka165

Zatím hodně příjemné překvapení, uvidíme dál... ----- Po mnoha a mnoha zhlédnutých dílech Comebacku, mohu říct jen to, že něco tak dobrého v české televizi už hodně dlouhou dobu nevzniklo. Sitcom téměř "západního" ražení nezačal nudit a pro mě je ideálním dílem pro odpočinek a zábavu, kterou poskytuje i při o pakovaném zhlédnutí... ()

Fingon

Viděl jsem zatím jen desátý díl (se slibným názvem Lexa a porno:-) a dočkal jsem se neuvěřitelně zábavné epizody střílející si z Bergmana a jiných filmů (Šepoty a výstřiky, Čaroděj ze země Koz, Hotel Mokrá hvězda). Humor je to sice prvoplánový, ale docela zábavný... ()

Zodd

Rockové muzice nerozumím tolik, jak bych asi v sociálním měřítku měl, a obecně ji nevyhledávám, nicméně jakoukoli uznávanou klasiku si vždy rád poslechnu (jen punková je mi asi 5 let proti srsti). O československé hudbě z dob socialismu celkově, na kterou se tu naráží mnohem více, taky toho moc nevím, ale obecně mi nevadí. Ovšem na to, jaká subjektivní muka pro mě byl první díl (chápu však, že bez něj by to nešlo), se to hodně rychle vybarvilo a zrodil se velmi dobrý sitcom nejen (!) na české poměry. A není to štěstím, že by se typické novácké křepčení chytilo správných kulis. Naopak, všechny kulisy, mezi něž patří domov Pacovských, obchod s cédéčky U Dvou akordů i hospoda U Jezevce jsou plně využity, postavy taky (kromě Saši/Doležalové) a to víc, než jsem čekal. Dejdar jako Ozzák se staral o nejvíce zábavy, Matonoha jako vyhaslá hvězda Tomi Paci skoro taktéž, totéž bych vlastně řekl i o Batulkové jako Marcele a dětech - Leichtová jako Iva, Ruml jako Lexa; ta Doležalová jako Saša tam zas tak moc nebyla. Babčáková jako její jmenovkyně Simona jako klidná chudá zrazená matka dvojčat (Lexa, Saša) padla do kůže hospodské perfektně a její sarkasmy mě bavily taky hodně (jen nevím, proč nebyla v první sérii zmíněna v úvodních titulcích). Jakub Žáček ve svých cameích byl taky výborný (díky dílu o studiu Božích mlýnů to však ve skutečnosti byla jedna a tatáž role). A ty zápletky? To opravdu psal a produkoval někdo z Novy? Vždyť byly v rámci žánru kreativní (originální náměty sitcomů v celku se snad tolik nevyžadují). Tedy jen do nějaké doby, u amerických sitcomů jsem se taky ze začátku hodně bavil a potom to postupně opadalo, vydrželo to snad jen u Přátel. Chtěl bych dodat, že ty americké mají rozhodně lepší kulisy i větší množství, lepší herce (ty konkurzy jsou holt složitější) i vlastně vývoj postav, ale situační komika je většinou ve srovnání s Comebackem na podobné úrovni (britské jsou mnohdy úplně jiné, ty sem netahám). A ta tu byla sakra dobrá. Ovšem jen do té doby, než zbourali hospodu U Jezevce, potom tam ta 'nováckost' začala čím dál více prosakovat, úroveň humoru klesala a postavy svůj šarm (pokud to tak můžu říct) postupně ztrácely. Nejvíc to schytala postava Lexi, která měla jako naivní duchem nepřítomné pako svůj smysl i potenciál vedle Ozzáka, který se úplně naplnil jen jednou za čas. Stal se z toho kluka totální impulzivní idiot a začal mě skutečně štvát. Saši/Marie Doležalové jsme se dočkali více, ale nijak ji nerozvinuli a spíš rušila. A bylo mi jasný, že Jakub Žáček taky potřebuje peníze, ale po odhalení identity jeho role to naprosto ztratilo smysl. Nebýt Ozzáka, nechtěl bych si představit, jak by to vypadalo. Asi bych to už uzavřel, nevím, co bych víc na Comeback řekl. ()

nash. odpad!

Pokud to mělo být vtipné, nebylo a Dejdar jako metalista to nezachrání... Poté co Spáčilová napsala glosu nazvanou "A pak že Češi neumí napsat sitkom"... musím s povzdechem konstatovat, že neumí, a že její hodnocení 80%, pokud nebylo královsky zaplaceno, značí, že se už zřejmě ocitla mimo hranice zdravého rozumu.. A tak zatím nejlepším tuzemským sitcomem zůstává Hospoda, zejména díky elitní herecké sestavě.. ()

WANDRWALL

Rozhodně nic pro mě. Nevidím v tom žádný velký rozdíl od jiných českých sitcomů, ale pokud se to třeba kritičce Spáčilové líbí, oceňuje, že i zde to zvedlo laťku, tak potom je asi stále dost dole. Jisté je, že Martin Dejdar snad konečně už splatí dluhy za ten svůj nepovedený nápad natočit velký film, což ho stálo hodně peněz a nervů, tedy náklady za film "Panství". ()

klerik

V rámci česko-slovenskej tvorby bravúrne. Inak príjemná zábava, kde by občas stačilo možno aj 20 min. V našich končinách je máločo lepšie (pre mňa -a možno iba pre mňa :-) - len ZITA NA KRKU)... ()

korbitch22

***1/2.měním svoje původní hodnocení.měl sem tu dvě hvězdy a nic moc pochvalný komentář,ale to bylo po shlédnutí prvních dvou epizod.zatím sem viděl až na jeden díl všechny a musím říct že od třetího dílu se to moc zlepšilo.sice to má svoje slabší chvilky ale někdy sem se fakt dost natlemil,člověk si u toho nádherně voddechne.ani ten dejdar mě už tolik nerozčiluje ba naopak.zavedl bych spíš hodnocení díl po díle,protože kolísavost je neuvěřitelná.třeba díl šestý(jak na ozzáka přišlo jaro)byl naprosto skvělej,na pět hvězd bez debat,ale jindy třeba jako dneska tak na slabé tři.teda vlastně včera:-) DODATEK:zajímavé je rozpolcené hodnocení uživatelů,plný počet tu přeskakuje s odpadem.do toho občas dvě či tři.češi jsou hold rozporuplný národ:-)já osobně teda odpadové hodnocení nechápu,odpadní seriály jsou ordinace,ulice,vkv atd.tohle dílko si vaše kruté hodnocení opravdu nezaslouží,i mirka spáčilová(kterou opravdu hodně nemusím)hodnotí seriál 80%.což mě překvapilo. ()

bassator odpad!

Může být snad něco horšího než toto??? Pro mne asi né... Neznám seriál ke kterému bych měl větší odpor než-li k tomuto... ()

Chrustyn

Pokus o český sitcom se povedl tak napůl. Když jsem kdysi náhodou viděl jeden díl, ohrnul jsem nad seriálem nos. Později jsem se však připravil a ačkoliv se nejedná o vtipnou zábavu, má v sobě seriál něco, co zajišťuje, že těch 30 minut se nebudete nudit. ()

heyda

Já nevím, ze začátku jsem tomu moc nevěřil, ale po několika dílech si dovoluji přihodit jednu hvězdičku. Pár hlášek je tam fakt dobrých a taky mám slabost pro Kristýnu Leichtovou. 40% ()

Šandík

Neuvěřitelně příjemné překvapení. Kvalita od prvního dílu neklesá, ale spíš stoupá. Skoro se mi zdá, že je tenhle český sitcom prakticky stejně dobrý, jako ty lepší americké kousky. Žasnu a hltám každý díl ;o) ()

Oktavianus

Kromě toho, že je to neskutečná blbost, všechny ženské postavy se chovají jako pitomé nány a mužské jako idioti, tak nejvíc vyniká ta Dejdarova nesmyslná, nevtipná a k uzoufání trapná kreatura. Jednu hvězdu za muzikál Michala Davida o Emilu Háchovi, tam tvůrci jedinkrát ten balanc na hranici parodie a trapnosti zvládli. ()

Stanislaus

Comeback není bůhvíjaký zázrak na poli sitcomové produkce, avšak v rámci českých seriálů posledních let jde rozhodně o nadprůměr. Ne že bych se u jednotlivých dílů válel smíchy a popadal se za břicho, nicméně musím ocenit nejeden dobrý nápad. Z jednotlivých postav mě nejvíce oslovil Ozzák - alkoholik, fanoušek OO a lapač na průšvihy v jednom - a Simona - šíleně nezodpovědná matka s nekonečnou touhou ušetřit/vydělat na všem, co se dá. Na druhé straně mě nejvíce iritovaly postavy Tomáše a Saši - oba mi svým chováním přišli už moc mimo. Mám-li volnou chvíli, sáhnu čas od času po některé z epizod, ale rozhodně se nepovažuji za (skalního) fanouška. ()

Ivoshek

Viděl jsem jeden jediný díl, který byl o tom, jak se hlava rodiny snaží zabránit posílání peněz na indickou holčičku s velmi podivným jménem. Přišlo mi to celkem dobré - jednoduché, svižné a místy jsem se fakt dobře bavil. Kromě toho, na seriálu pracuje můj kamarád, takže pod 3 rozhodně nepůjdu a až se k tomu dostanu a zkouknu další díl, ještě to možná o něco zvýším. ()

honajz

Se vzrůstajícím počtem dílů šlo mé hodnocení níž a níž. Původně bych dal 4 *, ale druhá sezona nebo jak to nazvat, když to jelo po prázdninách, byla absolutně nevtipná, to, z čeho si dělala prdel první sezona, se tady bere nesmírně vážně, a jediný, kdo má snahu to uhrát a jde mu to, je Lexa. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý