Comeback

• Slovensko Comeback
Česko, (2008–2011), 22 h 38 min (Minutáž: 25–29 min)

Série(2) / Epizody(51)

Thomick odpad!

Bojím se to nazvat sitcomem a zároveň se obávám toho, že se o jeho vytvoření Dušek s Fuitem opravdu pokoušeli. Pokud tomu tak skutečně je, vezměte do ruky mixér, smíchejte dohromady všechny existující i neexistující posměšky, úšklebky či nadávky a vzejde vám můj stručný názor na toto "dílo". Větší poctu si britské komediální skvosty přát opravdu nemohly. ()

HellFire

Viděl jsem sice jen jeden díla, ale nikdy více. Nova zase vymyslela seriál, kde ze sebe všichni dělají naprosté debily. ()

hansel97

V těch blitkách a výkalech v podobě novodobých českých seriálů (a hlavně těch od Novy a Primy) je tohle naprostý skvost a diamant. Uznávám, že to dokáže být dost praštěný, ale není díl, kdy bych se nezasmál. Skvělé hlášky, skvělé vtipy, výborně postavy! A docela čumím, že tenhle seriál si udržel kvalitu, možná se dokonce i zlepšil s 2. sérií. ()

Xeelee

Hodnotím lépe než seriál Přátelé (*). Tady je narozdíl od Přítel pár vtipných a sympatických postav (vlastně všechny, ale občas mají své slabší chvilky). Místy jsem se i u prvních dílů i smál, což se o Přátelích říct nedá. Na druhou stranu jsou první díly Comebacku dost trapným plagiátem úspěšných zahraničních sitcomů. Bohužel si nemyslím, že se kvalita časem nějak drasticky zlepší. //edit: No tak jsem viděl druhou polovinu třetího dílu a těším se na další. Už mi to ani nepřišlo trapný. Že bych tentokrát Novu podcenil? Nejspíš půjdu s hodnocením nahoru. Druhý díl s božským Kájou jsem bohužel (bohudík?) zmeškal. //edit2: No tak jsem viděl 4. díl. Naprostý propadák. Nezachránil to ani Dejdar, který prostě neměl co hrát. Tragédie. Pár dalších dílů to samé v bledě modrém. ** jsou naprosto zasloužené. Možná se ke Comebacku za pár měsíců vrátím, ale tohle je na mě fakt moc. //edit3: První řadu jsem ještě nedokoukal, ale už to není tak trapný a první díl druhé série se docela povedl a dokonce se zabýval závažným tématem adopce na dálku, za což autory chválím. ()

Ištván87

Krásná oddychovka. Martin Dedar našel konečně svou životní roli. 58% je ale hodně málo. 5* díky tomu, jak je to tu podhodnocený a taky za to, že mojí mamku u toho smíchy přešel žlučníkovej záchvat (tuším, že to byl díl s rybičkou). ()

ARI50

Vlasáč a celá tahle potrhlá banda umí pobavit a dobře i unudit ale bude to patřit mezi české kousky co se neposraly ale v celku povedli. ()

veru_needy

Jednoznačně náš nejlepší komediální seriál. Ač formou kopíruje americké sitcomy, obsahuje tolik originální komiky, hlášek, situací a narážek na české prostředí, že nezbývá než smeknout před autory, že dokázali, že tento model funguje i pro nás. Je to jeden z těch seriálů nad kterým nemusíte přemýšlet, protože je určen čistě pro zábavu. Je protkán více i méně vtipnými hláškami, ale myslím si, že žádná z nich asi úplně nezlidověla. Je to přesně ten seriál, který si pustím ve chvíli, kdy chci nějakou zvukovou kulisu, a hudbu zrovna poslouchat nechci. Hlášky ať už Ozzáka, Simony či Tomáše jsou tím největším lákadlem, co pro mě Comeback může nabídnout. Samozřejmě je dobře vymyšlený i děj, kdy proti sobě vlastně stojí brácha metalák a naprosto jasný popař Tomáš s jeho dcerou Ivou, která je snad jako jediná normální. Nebo Saša s Lexou jako naprostí pitomci se svou krkavčí matkou Simonou. Dejdar toho Ozzáka ztvárnil opravdu dokonale. Občas dokonce zapomenu, kdo se vlastně pod tím knírem skrývá. Každopádě se nemohu tohoto seriálu nabažit a za to, že ho prakticky znám nazpaměť, se vůbec nestydím. Mojí nejoblíbenejší postavou je ale rozhodně Simona. U dílu, kde čte detektivky a pak si myslí, že jsou v baráku agenti a elitní Putinova jednotka liliputi z Kremlu, jsem se lámala smíchy. - "No, dovol. Copak nevím, co je to jabko? Jsem si je natrhal na jabkoni za barákem." ()

duklak2

Nova se rozhodla přesvědčit diváky o tom, že v ČR jde natočit sitcom, který bude alespoň trochu na úrovni. Jenže, překvapení se nekoná a podle mě Comeback nedosahuje ani na úroveň seriálu z 90. let, který se jmenoval Nováci. Je to trochu překvapivé, protože Nováci zde na CSFD skončili v propadlišti. I když jsem viděl z Comebacku jenom 1 a půl dílu, myslím si, že se úroveň nikterak nezvedne. Když bych měl hodnotit obsazení herců, tak to není špatné. Dejdar v roli Ozzáka je dokonalý a velmi vtipný. Dokonce jsem tohoto herce poznal až asi po 10 min. a to jen díky jeho „bartovskému“ hlasu. Matonoha taky nezklamal. Jen ty vtípky v seriálu nejsou moc k zasmání. Podle mě hodně záleží na tom, jaké má divák vzdělání a díky tomu může tento seriál hodnotit. Myslím si, že vyučení lidé se budou smát více, než lidé, kteří jsou vzdělaní více. I když, ne vždycky to může být pravda. Já mám IQ 70 a jsem pouze vyučen. Vtipy na mě působí trapně a když se trochu zasměji, tak to jen díky Dejdarovi, který tento sitcom táhne. Nedávno jsem na jednom webu narazil na článek, který Comeback hodnotil. A jaké to bylo pro mě překvapení, že recenzent tento seriál ohodnotil 80%! A dokonce si ho dovolil přirovnat k takovému skvostu, jakým byl Krok za krokem. Co se týká tohoto USA seriálu, tak k němu nemám vůbec žádné výhrady. Ač jsem jednotlivé díly viděl několikrát, byla to pořád neskutečná zábava. Jediný sitcom, který se u nás povedl, byl seriál Hospoda. Na ten vzpomínám dodnes. No nic přátelé, Comebacku dám ještě šanci a v budoucnu jsem napíši možná trochu více chvály. ()

becki_tu

Po všech těch seriálových výplodech poslední doby jsem docela mile překvapen, že se objevil konečně seriál, ve kterém se neřeší vztahy primáře a vrchní sestry, popřípadě nechtěné dítě Vojty Kotka. Neříkám, že seriál nemá slabé (a trapné) chvilky, ale kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby v hlavních rolích nebyli Dejdar s Matonohou, kteří obstarávají většinu bonmotů a vtípků. No uvidíme, jak to půjde dál a doufám, že tvůrcům brzo nedojdou nápady. - Po pár dalších dílech však musím konstatovat, že nápady už bohužel docházejí (nebo už došly) a tvůrci tak pomalu sklouzávají k neblaze proslulým českým seriálovým odpadovým vodám. ()

MáŠa

Přeceněná věc. Když se člověk podívá na starou dobrou Hospodu (která tu má horší hodnocení), vždy se pobaví. Tohle jednou člověku ani moc chybět nebude. Fóry jsou většinou trapnější a nucené, sem tam se něco povede. Realisticky to moc nepůsobí, zahraniční konkurence je o míle vepředu. Pokud dobrý, u těch několika dílů, co jsem viděl, jsem se dokázal i pobavit, ale ne tak jako třeba jinde, takže vůle dohánět si zmeškané díly ani moc nebyla. ()

Earl_23

Rozhodně spíš subjektivní než objektivní hodnocení, ale mě Comeback vždy bavil. Podobně jako na Hospodu se na něj můžu za pár let podívat a stejně mě nepřestane bavit. ()

Handle

''Pane bože. Asi to je snaha rovnat se americkým sitcomům, která se opět absolutně nepovedla.'' To byla moje první reakce když jsem to viděl. Ale pak začali všichni, že je to strašná sranda, že je to dobrý a to mě překvapilo. Co je na tom dobrýho? Klidně si říkejte, že nerozumím srandě, ale já se za celý díl nezasměju. Pro mě je to fakt trapný seriál. ()

jerry12

10%. Trapný seriál jakoby soutěžící o to, kolik gagů z historie amerických sitcomů okopíruje. Nefunguje to, není v tom ta správná chemie. ()

ScarPoul

Ak sa martin dejdar narodil pre nejakú úlohu tak je to potom Ozzák z comebacku. Doslova a do písmena jeho herecké kreácie v tomto seriály sú vysoko nadpriemerné a jeho postavička má naozaj veľký zálusk stať sa kultovou. Normálne sa však jedná o vcelku normálny seriál,ktorý má ale jednu veľkú výhodu oproti slovenským a to takú že z pre každú z postáv vytvoril taký divný charakter aký sa len tak nevidí. Vo svojej podstate všetci sú slušný a nikto neprehráva. Matonoha je síce trocha strnulejší ako by malo byť zvykom ale inak som sa dakedy aj na nom zasmial, nevýrazná doležalová je vtipná sama o seba spolu s Rumlom , ktorého doslova žeriem za tu mieru stupidity ktorú preukázal skoro vo všetkých dieloch. Liechtová orkášluje túto spoločnosť sociopatov o ženský nádych a naozaj dobre sa na ňu pozerá. skôr mi vadilo že rozbeh ktorý mál prvý diel - Ozzy osbourne - mama im coming home - sa už nezopakoval aj pri iných dieloch a popkultúrnych odkazov bolo minimum, čo ma troška mrzelo ale inak sa jedná o zábavný, oddychový seriál, ktorý je za poslednú dobu to najvtipnejšie čo susedia česi dali do éteru. Dejdar a vysací zámek na hrad. ()

Genero

Vedení TV Nova dopustilo, aby mi byl tento seriál během dvou let předložen k posouzení díky bohatému počtu repríz v dostačující frekvenci. Díky tomu jsem se usilovným hloubáním konečně dobral závěru, z jakého důvodu mě Comeback nebaví – je debilní. ()

6thSun

Zdaleka ne tak ubohý, jak by leckdo zlomyslnej chtěl, těšíc se zároveň, jak to tady svým geniálním komentářem setře. Smůla, na naše poměry je to dokonce vynikajicí! ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý