Nočná mora sa vracia. Po vyčíňaní v hoteli Blackwell je telo Jacoba Goodnighta prevezené do mestskej márnice, kde sa tiež nachádza skupinka študentov medicíny. Nikto z nich, samozrejme, ešte netuší, aká hrôza na nich v tomto dome mŕtvych čaká. Pomätený psychopat Jacob vstáva z mŕtvych a boj o život sa môže začať. (FromHell)

beso74

A je to tu zas, na môj vkus oveľa častejšie ako polícia v rómskej osade. Čo také? Slasher, ktorý vyzerá, akoby jeho tvorcom šlo len o jednú vec, zhnusiť daný žáner divákovi čo najviac. Jacob nie je nič viac ako steroidmi nadopovaný Michael Myers (ešte aj masku má nie nepodobnú tej jeho, o noži pripominajúcom mačetu už ani nevravím), ktorý prechádza každými bezpečnostnými dverami ako nôž maslom a je schopný dobehnúť tých, čo pred nim utekajú a neustále padajú, aj keby cúval. Prostredie márnice ostalo zúfalo nevyužité, dej je nenápaditý, postavy mdlé. Aby som do všetkého nerýpal, isté krátke úseky sa na to aj celkom fajn pozeralo (ale len fakt krátko) a samozrejme záverečná rekapitulácia bola oveľa mrazivejšia ako zvyšok filmu. ()

Amynka

Tentokrát chápu i nízské hodnocení, jelikož jednička byla brutální jízda a tady fakt žádný gore nečekejte...Tohle pokračování je úplně jiný...ALE JÁ jsem mrtě spokojená!!!:-)Tady jde totiž hlavně o atmosféru a napětí...byla jsem vtáhnutá do děje a fakt jsem si film užila!!!Holky Soskovic mě nezklamaly!Věděla jsem, že autorky geniální American Mary nemůžou natočit špatnej horor!A to, že obsadily svou Mary( Katherine Isabelle), mě nadchlo!Tady je totálně vyšvihaná:-)))A to se mi líbilo!!!:-D Scénka jak si to rozdává s přítelem u mrtvoly Jacoba Goodnighta je boží!!!:-))))A Danielle Harris mě taky potěšila...Jako já jsem fakt spokojená a rozhodně nejsem zklamaná!!!Protože jak už jsem řekla, brutalitky nahradila hustá atmosféra a napětí a jednou jsem teda u filmu sebou solidně škubla, jak jsem se lekla...Asi jsem trošku ovlivněná tím, že ve filmu hrály mé oblíbenkyně, hl.Katherine, tu fakt můžu už z trilogie Má sestra vlkodlak...ale co...chci dát plnej počet a tak ho prostě dám..:-)Super, díky mé pětce stouplo hodnocení o jedno procento:-)))) ()

masekjc

Ničím z řady nevybočující a americký resp. hloupý pokus o brutální horor podruhé a přesto ještě horší než 1. díl... ()

dannyd14

Hlavný záporák prežije divoký pád a následne bez problémov búra jedny bezpečnostné dvere za druhými, dokonale pozná každý meter oblasti márnice a aby toho nebolo málo, tak postavy sa chovajú čo najdebilnejšie ako v typických béčkových slasheroch. Vraždy nič moc a záver zbytočne naťahovaný, akoby režiséri už nevedeli, ako sa má ďalej posunúť dej. Od jednotky, kde skvele režisér naservíroval hustú atmosféru, má toto pokračovanie na míle ďaleko. ()

XXXXXXXX

Boha jeho proč? Tahle posrat nástupce parádní jedničky. Zlatej hotel. Jednooký Kuba Dobrounoc si vesele běhá po pitevně, a překážku pro něj nepředstavuje dokonce i taková věc, jako jsou zamčené dveře. Docela by mě zaujímalo, kdo ty dveře jako zamkl, když od nich nemají klíče dokonce ani samotní zaměstnanci? Dále se divím, co že to Kubíkovi jebli do žil za modrou sračku, chvílemi vypadal, že si to docela užíval. Tuto vazkou tekutinu, bych proto s radostí píchal do žil na nejbližším odvykačním centru, neboť musí být určitě levnější, než drogy samotné. Naivně jsem myslel, že alespoň někdo, Dobrounoce udolá, a tajně jsem držel palce Isabell, ale nevyšlo mi to. Jenom doufám, že sequel už z tohohle nebude. Snad. ()

mark9th

Veľmi zlé pokračovanie už tak slabej jednotky. Film zlyháva ako po príbehovej tak aj po technickej stránke, nehovoriac o zlom výbere hercov ( výnimkou je Katharine Isabelle , vďaka, ktorej aj uveríte, že sledujete horor). Odôvodním prečo. Ak chcete oživiť nejakého zloducha z mŕtvych, zvlášť takého, ktorý nemá žiadne nadprirodzené schopnosti ako napr. Freddy Krueger, tak musíte mať sakra dobrý dôvod , aby vám to divák uveril. Jacob v závere jednotky zabil svoju matku ako následok uvedomenia si, že ona je to skutočné zlo a svojou výchovou spravila zo syna monštrum. Práve preto odôvodniť jeho ďalšie krviprelievanie po ''zmŕtvychvstaní'' tými istými zásadami, pre ktoré on sám zabil svoju matku je absolútny nonsens. To zrejme scenáristom nevadilo a určite počítali aj s tým, že film nebude potrebovať bohvieako kritické publikum a chceli iba vyždímať posledné kvapky financií z ''wow'' efektu jednotky, preto im nezáležalo na ďalšej veľkej chybe a to postave Amy. Logicky neuvažujúca Amy, ktorá študovala medicínu a je patologička sa nevie ako zachovať keď pred ňou krváca jej ochrnutý priateľ..... WTF?! Okrem toho je od začiatku vykresľovaná ako hlavná hrdinka, pričom nespravila ani jednu vec, vďaka ktorej by ju za ňu divák považoval. Ani jednu! Od začiatku až do konca jej hrozný scenár nedal možnosť presvedčiť ma o opaku. Ak už horor nezaujme po príbehovej stránke, jeho poslednou šancou je surovosť, gore efekty, ľakačky, proste aspoň niečo na čom sa dá vybudovať atmosféra strachu a napätia. Opäť nulová šanca.... surovosť: 10%, gore: 5 %, ľakačky: 1 trápna za celý film. Tam, kde jednotka aspoň trocha bodovala, dvojka pohorela. Jacob napriek svojej ozrutnosti a ničivej sile je len veľmi ťarbavý, pomaly pohybujúci sa zloduch nevyuživajúci ani polovicu svojho potenciálu. A hoci sa niekde znenazdajky objaví a niekoho nudným spôsobom zavraždí, je nepochopiteľné, že v momentoch, kde by mala akcia ďalej pokračovať a gradovať nastáva opäť strih a rozkuskovávanie napätia, čo vedie v úplný rozpad akej takej Jacobovej ''zlej aury''. Sečteno a podtrženo... See No Evil? No, I saw evil....this movie! ()

Mamlas odpad!

Jednička nebyla žádný zázrak, ale dvojka je fakt shit. Po úvodní půlhodince sociálních vykecávaček následuje trapná, nezajímavá a monotónní akce, kterou vytváří skupinka protivných, přiblblých postav, které pobíhají po nemocnici, různě pokvikují, mluví kraviny a chovají se naprosto hloupě a nelogicky. Postupně jsou likvidováni, což si plně zaslouží. Film je velmi hloupý a plný klišé. Např. 2 lékaři, kteří na začátku naváželi těla z venkovní rampy dovnitř, najednou nemohou najít cestu z nemocnice, nepasují jim klíče, nikdo nemá mobil, nikde v nemocnici není pevná linka, v nemocnici není nikdo jiný, nikoho nenapadne použít okno, furt se někde schovávají, ale záporák je záhadně vždy najde... Prostě vypatlaná blbá debilita. (4%) ()

johnsnow

SPOILER ALERT: A máme to tu. Jak som jedničku chválil, že mala sympatické postavy a náš Jacob sa presúval logicky po hoteli a mordy i záver stáli zato, tak dvojku lapili pod ruku dve jeblé sestry. Ako nechať natočiť horor ženu je risk (Nia Dacosta to údajne s novým Candyman (2021) zvládla) avšak tieto dve to pojebali jak mohli. Postavy sú tvorené kokotmi a pičami, takže doslova túžite po tom aby ich jacob vykiloval.  Jediná postava ktorá mala sympatie je Eklund ale skape ako jeden z prvých. No a z nášho Jacoba urobili proste typického Slasherového killera ktorý sa objaví za vami z pičoho pič. A dokáže zniesť to čo Jason(a možno i viac). Mordy slabé, väčšinou jacob zabíja rukami napriek tomu, že má po ruke kopu zbraní(skalpel, trepan a pod) Jediné čo prekvapí je že narozdiel od iných slasherov kde väčšinou aspoň jedna postava prežije, tu odjebú šecky (asi kompenzácia zato, že v prvom dieli prežili až 3) Takže za to prekvapko, aj keď mierne očakávané, dávam druhú *. ()

elanista1

Čo to tu máme...sviatočný deň, keďže môžem úprimne pochváliť nejaký nový horor. Nedá sa povedať, že ma to bavilo veľmi, ale môžem povedať, že ma to bavilo. Už úvodné titulky sa mi páčili. Úvodná polhodina je úplne perfektná, do momentu kedy sa naše monštrum zobudilo to bol perfektný atmosferický, sexi horor, ale bolo jasné, že sa to ešte zvrhne. Nakoniec film došiel do cieľa na neutrále, ale za ten krátky čas ešte nestihol spadnúť do bahien neznesiteľnosti. Pri tomto filme by som sa nepozastavil ak by v ňom nehrala moja kráľovná hororu Katharine Isabelle, ale okrem nej tu je aj ďalšia hororová pani, Danielle Harris, ktorú som si ako herečku všimol len teraz, aj keď som ju už v nejakých filmoch videl. Ak by som mal hodnotiť krásu týchto dvoch herečiek, tak by to bolo minimálne za 1000 hviezdičiek, takto ostanem pri troch, ale spokojný som a prekvapený ešte viac. Vo filme nie je až tak veľa krvi a brutálnych praktík, ako by sa dalo čakať, ale to všetko nahrádza atmosféra a už spomínané herecké duo. ()

Spidey3

Souhlasím s Amynkou. Katherine Isabelle byla vážně dost ujetá, úchylná, ale zábavná. Ona prostě k hororu patří, stejně tak i Danielle Harris, která by neměla chybět ve slušným hororu. Každopádně se mi druhý díl líbíl více, už s tou scénou, kterou zmínila již Amynka. Takže lidi, na nic nečekejte a šup na Druhý nářež s ´´chudákem´´ Jacobem. ()

kacir

To killovanie celkom ušlo, za to je ta hviezda..ale..Presne o tomto som už kurva hovoril. Neznášam takéto nelogické chujoviny. Bezpečnostné dvere sú pre niekoho slabšie ako zo sadrokartónu, dlhodobí pracovníci nemocnice odrazu nevedia kam majú ísť...no a to že vrah je obyčajný človek, ktorého skratka vychovala jedna fanatická ortodoxná piča (z prvej časti je nám to predsa jasné) a ani za toho Boha nevie zomrieť ma skratka nasiera do takej miery, že chcem zrušiť aj tú jednu hviezdu. Ak by skapal, dal by som aj tri..takto sa pekne pomaly mohli dopracovať na tieň Piatka 13-teho..ale aj tak...Jason a toto hovädo to sa skratka nedá porovnať. ()

mikessc

Bohuzial ani ten priemer co som cakal som nedostal. Slasher to sice je, aj tam zomrie vela ludi ,ale vobec to nie je napinave, s postavami nesucitite no velmi zle natoceny film. Zbytocna strata casu. ()

Nikolas__

Naprosto nejšedivěji zářící pokračování, co snad šlo napsat. Protože hey, kdo by čekal že by pokračování See No Evil mohlo být nějakým vynikajícím filmem, i přesto že jednička rozhodně nebyla špatným filmem. Jednička sice poměrně neoriginálně roztahovala/ukazovala jednoduchou zápletku o vězních, kteří jsou chytáni a následně pobíjeni zdgenerovaným buranem a jeho matkou, kde konkrétně on má cool ale divně digitální smrt. Takhle na to ze spíše pozitivních vzpomínek přihlížím, a tak mě mrzí že je druhé pokračování tak podprůměrné, a co hůře - až velice špatné. Důkaz že se to tak úplně nepovedlo, je už první půl hodina kdy emoce nefungují tak jak maj, a to myslím i základní zíjem o daný film. Postavy a herci naprosto příšerné, scény se zabijákem naprosto průměrné. Takže kolem a kolem tu máme vysoce zbytečný film, který mě zároveň nijak nepohoršil, i přesto že se to kvalitou blíží k nějakým zapomenutým, padesátým pokračování nějakých slasherů z devadesátek, ani náhodou to nepředstavuje jak má vypadat horor z roku 2014. Navíc je to tak sterilní až to párkrát bolelo. Body jen za už tak průměrné řemeslo, jakž takž ok atmosféru a nějaké fajn scény. 40% ()

Da_reba

Po videní 1-čky som nič moc nečakal a tento film to aj do bodky splnil. Že zamestnanci márnice mali zamknuté mobile pochopím ale že nikto z ostatných žiaden u seba nemal... Všetci herci nesympatický, v prvom dieli boli aspoň pekné pychny a tá scéna na začiatku, tak nešukajú snáď ani králici. Nudná hovadina, ktorá vystraší možno tak nejakých puberťákov. Pre ostatných normalných ľudí to je len škoda 1,5 hodiny... ()

Snakefinger

Sice se na to jedním okem pořád dívám, ale když tady běhaj ty stupidní americké vtípky tam mám sto chutí zatnout sekeru do obrazovky. ()

Allein4 odpad!

Takovou debilitu jsem už dlouho neviděl. Honění po lese ok, honění po hotelu ok, honění po nemocnici ok...ale tady to nebylo honění obětí, nýbrž že oběti byly vždy přesně tam, kde byl čistě náhodou zabiják. Vážně děsná kravina. Hlavně v některých momentech to vypadalo, že se zabiják pohybuje jako vánek, nikým nepozorován, přitom to byl dvoumetrový, 150kg vážící neohrabaný buldozer. Vážně hovadina. 2 % ()