Hra o trůny - Série 3

(série)
USA / Velká Británie, 2013, 9 h 4 min (Minutáž: 49–60 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Lena Headey, Peter Dinklage, Emilia Clarke, Michelle Fairley, Iain Glen, Sophie Turner, Kit Harington, Richard Madden, Natalie Dormer, Jack Gleeson (více)

Epizody(10)

Ve třetí řadě budou ústředními tématy příslušnost k rodu a loajalita, přičemž vyvrcholí mnoho zápletek rozehraných v předchozích řadách a několik hlavních postav potká krutý osud. Hlavní pozornost je i nadále soustředěna na královské sídlo, kde se Lannisterové po divokém námořním útoku Stannise Baratheona (bratra zesnulého krále) sotva udrželi u moci. Dění na Severu hrozí změnit celkovou rovnováhu moci v Západozemí. Král Severu Robb Stark bude čelit veliké pohromě při jeho úsilí zužitkovat vítězství nad Lannistery v předchozích dílech. Na ještě vzdálenějším severu Mance Rayder (nová postava, kterou ztvárnil Ciarán Hinds) se svou obří armádou divochů pokračuje v neúprosném pochodu na jih s cílem zdolat Zeď. Za Úzkým mořem se Daenerys Targaryen - znovu pospolu se svými třemi hrozivými rychle dospívajícími draky - pokusí postavit armádu otroků, aby s nimi vyplula z Essosu v naději, že nakonec získá Železný trůn. (HBO Europe)

DrobekSKS

Robbova linie konečně vygradovala, už to začínalo být únavné. Jon s partičkou divokých dokázal vylézt na zeď, ale následně naštěstí ukázal, že je věrný. Theonek ztratil opravdu všechno. Stannis se stále nedokázal vzpamatovat z porážky před branami hlavního města. Tyrion a Cersei jsou pod absolutní nadvládou Tywina. Daenerys získala mnoho přátel a je silnější, než kdy předtím. Pro mě je třetí série určitě poutavější, než ta předchozí. Poslední tři epizody patří do špičky celého seriálu. ()

Mkartaylas56

I po třetí sérii mohu s klidem prohlásit, že si Hra o trůny (alespoň u mě) drží laťku kvality stále vysoko a i když jsem zatím nehodnotil výše, než 9 body z deseti, tak jsem s průběhem seriálu opravdu spokojen. Abych ještě přiblížil můj dojem z této série, tak oproti předchozí nabídla nejeden díl, u kterého jsem si říkal, jestli se nejedná o jeden z nejlepších vůbec. No a tento "titul" od teď bude dozajista nosit devátá epizoda, protože po jejím shlédnutí jsem se už dlouho necítil tak moc šokovaný a vykolejený z filmového či seriálového zážitku. Spolu s tím bych chtěl vyzdvihnout scenáristy a hlavně taky autora předlohy George R. R. Martina, kteří díky takto nečekaným rozhodnutím, jako byly právě v předposlední epizodě dělají z Hry o trůny tak jedinečné dílo, které se opravdu ničeho nebojí a právě díky těmto momentům jí také taková spousta lidí miluje. Já jsem tohoto stádia zatím nedosáhl, ale věřím, že v budoucnu nebude chybět moc k tomu, abych jej snadno dosáhl. Prozatím tedy hodnotím 90% a stejně jako na konci druhé série se už nemohu dočkat té následující. ()

ANTYCHRYST

Jednoznačně nejlepší série zatím.. :) John sníh konečně zjistil na co má koule a vojel zrzku.. která do něj na konci vyslala pár šípů lásky..:) :) hustá ona... V téhle sérii se tělíčka hrdinů odlehčovali o různé údy :) :) ✋ péro..:) ..tomu jsem to přál za zradu a dostává dobrou čočku..naopak Lenister bez ruky.. už se nejeví jako uplnej zmrdeček..a začíná si získávat mé sympatie..( když chránil tu blond babokládu to mě hodně překvapil) nooo a finále v podobě masakroidni svatby.... Ooouu Yees neskutečný nářez..a za mě zbytečné postavy jsou fuč..:) lady Stark mě srala od samého začátku..no a teď už nebude..:) a Daenerys ta je chvilkama neskutečně namachrovana čůza..a vzápětí.. chytrá a lidská vůdkyně..:) buduje si pěknou armádu..a drackove rostou..:).. oblíbené postavy..Arya je jasná a tlusťoušek z noční hlídky je taky dobrej..:) 100% hodně dobrá sérka. ()

celticek

Poprvé bych klesl na 3 hvězdy nebýt nejvíce šokující epizody - tady sice pojmenované Deště Kastameru, ale spíš by se to mělo jmenovat Rudá (Krvavá) svatba. Catelyn je mi nesmírně nesympatická, naopak Jaimeho přeměna pomalu začíná, je super, že každý rod má někoho, kdo není úplně špatný:) Já ale můžu hlavně Brienne, Brona a Aryu. Tyrion je taky v pohodě. Ať už chcípne ten blonďatý zmrd! ()

Najt

Jednička nebyla špatná, ale nic se nedělo, berme to jako rozjezd, takže v tomto slova smyslu byla skvělá, ale oproti dalším v porovnání, nudná. Dvojka už byla lepší, ale trojka je bomba. Když to porovnáme, tak první 2 série jsou jen na zahřátí a 3 už konečně baví a nervuje a překvapuje, tak jak to máme rádi Je to i o zvyku, člověk si první 2 série zvyká, ve 3 už si užívá spád a atmosféru. 3 série patří k seznamu toho nejpovedenějšího, co jsem v seriálové podobě za poslední roky viděl. ()

papadoce

Uznávam, že prakticky všetky diely sú lepšie než ktorýkoľvek diel z predchádzajúcich sérií, ale fakt je ten, že sa jedná iba o slabšiu štvorku. Jediný dôvod prečo to má toľko percent vidím okrem v pindulách iba v deviatej epizóde, pretože pobili Starkých. Keby sa tak nestalo, len horko ťažko by som šplhal takto vysoko. Takto dávam štyri hviezdiny a vravím, že 75% za sériu. Dám ešte šancu ďalšej várke a potom sa rozhodnem, či to dotrpím až do konca. Ale konečne zomrel niekto poriadny, aj keď zas len na tej istej strane. V takom Walking Dead bolo na konci tretej série mŕtve snáď už všetko hlavné. Toto sa naučte ….. ()

Daertelon

Na rozdíl od ostatních, můj názor na sérii je kladný. Konečně se dostáváme na onu epičnost a monumentálnost, kterou reklamy a poutače na GoT hlásají celému světu. Samozřejmě tu stále zůstávají velké scenáristické chyby (díky, pánové Weissi a Benioffe), ale je to podstatně stravitelnější než obě série předchozí. Zmíním určitě nejlepší okašmiky: vzestup Daenerys, Rudá svatba, mocenské hrátky v Královském Přístavišti, pochod sufražetky s nejdřív dvou a pak jednorukým lordem, červená megera ve službách pána světla... Trochu nudné jsou scény s vranami a tím, co se děje kolem Zdi, což ovšem koresponduje s dějem a je symbolické - v Západozemí to nikoho nezajímá a nás taky ne - nakonec to ale bude důležité. Stále tu však přebývá ta pachuť odporných ukázek násilí a surové sexuality - je to místy dost přehnané a neadekvátní. Nuže za mě 70%. ()

0verseer

Napriek 5* priemeru musím jednu hviezdu vo výslednom resumé tretej sezóne stiahnuť. Prečo? Asi polovicu dielov totiž z biedy ťahala len jedna postava, a to Jaime Lannister. Ako som už mimochodom spomenul v komentári k jednej z epizód, s ním totiž tvorcovia ukázali skvelú schopnosť pracovať s postavou a zo záporáka sa stal sympáťák, ktorému som dokonca začal fandiť. Škoda len, že takýchto (charakterovo vyvijajúcich sa) postáv nebolo viac. Finiš sezóny bol inak zvládnutý tradične na jednotku. Celkovo teda lepšie ako druhá sezóna (najmä zásluhou Daenerys, ktorá chrlila jeden epický moment za druhým) , ale na prvú to kvalitatívne aj kvôli niektorým vlažnejším epizódam nemalo. ()

murkl

Z týhle série se budu hodně dlouho vzpamatovávat. Hrozný konec pro krále severu. Mučení mi nedělá dobře a toho je tu hromady. Dočkají se ji jak nadšenci fyzického, tak psychického mučení. Chudák Sansa. Královna draků jako idealistka mi tu prostě nesedí. Je to hodně těžký kontrast když ji porovnám se Starky, kteří musí za své ideály krutě zaplatit. Všechny problémy totiž řeší tím, že má draky. ()

DoubleJack

Třetí série těží zejména z dlouhého set-upu ve druhé sérii. Děj začal nabírat znovu spád a i když se toho zpohledu geopolické mapy toho tolik nestane, je okořeněn některými velmi šokujícími událostmi. Hluchých míst ubylo a mám pocit, že se tato řada stylem vyprávění vrací blíže k první sérii, jejíž síla zejména spočívala v prohlubování charakterů. Mnoho z postav začíná vystrkovat pomyslné drápky a závěr série mě pak zanechal zcela oněmělého. ()

wanry02

Tak konečně se v třetí sérii příběh hezky rozjel a od tlachací druhé série se začalo konečně dít něco co seriál skutečně hýbe kupředu. Samozřejmě ke stylu zpracování tu nic výrazného psát nemůžu, protože nic nového oproti předchozím sériím není, ale opravdu se mi líbí, že se seriál nebojí zabíjet i velké a kladné postavy, což je oproti drtivé většině seriálů zásadní opak. Velká síla je určitě i v tom, že si seriál zachovává stále vysoké množství příběhových linek, u kterých mám sice své oblíbené, ale i tak jsou všechny kvalitní, napínavé a hlavně přirozené a reálné (tedy reálné pro svůj styl vyprávění, ne pro svůj obsah). No takže si stále myslím, že je seriál Hra o trůny přehodnocen, ale zatím jsem viděl nejlepší sérii, kterou hodnotím 90%. ()

Salvator

I přes několik slabších chvilek jede třetí série GOT ve strhujícím tempu. Dochází v ní k výraznému oslabení Starků. Naopak roste moc Daenerys a vliv Tyrellů. Vedle toho se rozvíjí dějové linky kolem Stannise Baratheona a rodu Boltonů. ()

david141474

Tak jsem právě dokókal 3. Sérii Hry o Trůny. No a musím říct, že to je velký překvapení a určitě jedna z nejlepších sérií seriálu, ale všechny série jsem zatím neviděl, ale teď to doháním. Děj celý serie je opět skvělý, skvěle napsaný, zahraný a zrežírovaný. Herecky je to taky skvělý, nejlepší ze všech 3. sérií. Brutalita zde je a je dobře udělaná. V téhle sérii je jeden z nejlepších dílů seriálu a tím je Deště Kastameru se skvělou scénou ze svatby. Soundtrack je solidní jako ve všech předchozích sériích. Prostě nezapomenutelný housle a melodie. Nejlíp napsaná a zahraná postava je určitě Tirion. A během seriálu jsem si oblíbil herce Liama Cunninghama který ztvárnil zajímavou postavu Davose, vrchního pobočníka krále Stannise. Je to skvělá série od začátku do konce a doufám, že Ohař dostane v dalších sériích víc prostoru. 10/10 Klenot seriálu! ()

Tumbik

Lepší než 1. a 2. série, seriál nabývá na kvalitě, což je VYNIKAJÍCÍ! Zdaleka nejlepším dílem série je díl č. 9 - The Rains of Castamere - zvláštní, že nenávidíte nejlepší epizodu série... Tato epizoda mi totiž vzala téměř vše, v co jsem v GoT doufal, ale i přesto byla DOKONALÁ. ()

pichta

Tretiu sériu hodnotím ako veľmi dobrú, kde hlavní hrdniovia sa posunuli vpred, iní vzad... Ťažko zhrnúť všetky udalosti do jedneho komentáru, no režisér to zobral pekne poctivo a od podlahy, nenechal nič len tak. ()