Laře Croft (Alicia Vikander) je 21 let a právě zdědila obrovské obchodní impérium. Její otec, bohatý šlechtic a známý dobrodruh, Lord Richard Croft (Dominic West), zmizel beze stopy před sedmi lety, když byla ještě dítě. Od té doby se marně snaží najít nějaký smysl svého života. Když si přečte záhadný vzkaz, který jí otec zanechal, rozhodne se opustit Londýn a vyrazit do neznáma, aby přišla na to, co se jejímu otci doopravdy stalo. Vydá se po jeho stopách hledat legendární hrobku na mýtickém ostrově někde poblíž japonského pobřeží. Tato mise ale nebude jednoduchá – už jen dostat se na záhadný ostrov stojí Laru velké úsilí. Loď, která ji měla dopravit na pevninu ztroskotá v silné bouři a Lara se ocitá sama uprostřed neznáma, vybavená jen ostrým nožem, pevnou vírou a vlastní tvrdohlavostí. Pokud se jí podaří překonat své vlastní limity a přežít toto nebezpečné dobrodružství, stane se z ní skutečný Tomb Raider. (Forum Film CZ)

Radek273

Uvěřitelnější Lara, která má však spoustu nepochopitelností, až si z toho divák může hlavu ukroutit. No co, asi to prostě není pro náročnější. ()

Ironhead

Nebylo to vůbec špatné, ale také ničím výjimečné. Prostě takový fajn dobrodružný film se scénářem dle celkem zaběhnuté šablony. Jedno velké plus tu ale najdete a tím je Alicia Vikander, slušná herečka a opravdu děsně sexy baba. Ta role jí sedla ;) A Lary rodinná anamnéza s ohromným dědictvím, kterému se dobrovolně dlouho sama vyhýbá a její následný příchod rodinné firmy, kde ji ale nikdo nezná, dost kopíruje/vykrádá story z Nolanova Batmana. ()

mertikek

Film určený především pro milovníky dobrodružných filmů, her a Tomb Rider samotné. Samozřejmě můžete očekávat sadu klišé, cliffhangerů a přehnaně dlouhých skoků, smíchaných s koridorovostí akčních scén, jako by vystřižených ze hry samotné, ale to vše k Laře patří a proto jí fanoušci mají rádi. Alicii Vikander nelze moc vytknout, pro roli skutečně dobře vybraná herečka. Jsem velice zvědavý na pokračování. ()

vitek_korenn

První polovina filmu skvělá. Krásně plynula, akce na každém rohu. Nenudili jste se a hltali jste příběh rodiny Croftů jako med. Druhá polovina také nebyla špatná, ale obsahovala dle mého spoustu „nepatrných“ chyb, které ale dohromady začínali být vcelku otravné. „Přišla mi ochuzená“. Něco mi tam chybělo. Jako kdyby režisér osekal film o spostu scén, a nechal tam jenom ty opravdu důležité. Vůbec bych se nebál film prodloužit o pár desítek minut. Jenom by mu to prospělo. Teď již ke konci filmu. Idea bohyně smrti se dala vytušit, a byla na mém seznamu. I tak ale neurazila. „Plod“ na konci jsem nečekal a byl jsem mile překvapen, byť mi přišel lehce nelogický. Nápad dobrý, ale dotažení do konce už tak ne. Celkově hodnotím kladně. Bylo to akční, chvílemi i vtipné a hlavě to utíkalo! Do příštího dílu bych se nechal ještě více inspirovat hrou Tomb Raider z roku 2013. Už v tomto filmu jsme mohli vidět velkou inspiraci. Proto bych se nebál , zaměřit se více na přežití Lary na ostrově. Ukázat co je vlastně zač a co dokáže. ()

bigmatko

Lara Croft dostala od tvorcov emócie vďaka herečke, ktorá má výraz aj v tvári aj v pohyboch. Film si vyžaduje istú dávku nadhľadu s vymazaním všetkých fyzikálnych zákonov a poznatkov o fyzických možnostiach ľudského tela. Potom budete Laru vnímať ako akčnú hrdinku vo fantasy svete a nie ako ženské stelesnenie ramba, supermana a iných maníkov, ktorým sa nič nestane ani keď sa zrútia s deravým padákom do džungle. Asi najefektívnejšou schopnosťou Lary je spôsob jej behu. napriek akčnosti beží skutočne elegantne a v každej situácií ma dokonalú tvár samozrejme. Ja som bol spokojný. Vizuál je pútavý a Lara v podaní Alice má určite väčšie sympatie ako Angelina. ()

Qer

Největší problém Tomb Raidera je v tom, že se jedná o jakýsi myšmaš videoherní série a předchozích filmů s Angelinou, přičemž oboje příběhově ignoruje a jede si svou vlastní cestou. Z moderních her si půjčuje některé věci, které rozvijí úplně jinak a po svém. Tím pro fanoušky vzniká jakési zmatení a vnitřní rozkol typu "tak čemu mám vlastně věřit?". Vyberte si sami. Pravdou také je, že některé postavy se ve filmu vyskytují poměrně zbytečně, a občas se chovají ne zcela logicky. Co dělá Tomb Raidera mírně nadprůměrným filmem je určitě skvělá Alicia Vikander. Motivace i zranění jí budete celkem spolehlivě věřit a samotná akce se stylem blíží posledním hrám. Vlastně ani nevím, proč se mi to líbilo, ale klidně bych si dal pokračování s příslibem tentokráte klasičtější Lary. A ten příslib by tam i byl. ()

zipS

Dve hviezdy za zaujimavu prvu polovicu stopaze.. VIac sa dat neda, za velmi hlupu polovicu druhu. Akoby sa v polovici vymenil filmovy stab, je to napr. vidiet aj na hlavnej postave, akoby ju nemal kto viest pocas nakrucania. Uplne low zahrata Lara. Prevelka skoda ()

SewekiX

Nejlepší na tomhle filmu je určitě strašně sympatická herečka a zasazení do stejného prostředí jako ve videohře, je mi trochu líto, že Lara měla na konci trochu sebevražedné sklony a že tam nebylo tolik vtipů jako jsem doufal, přestože ve hře mi vážnost nějak nevadila, druhá polovina filmů byla až moc rychlá byl bych radši aby se víc zaměřili na Lary "vývoj" na ostrově, každopádně jsem si to užil a přestože jsem se málokdy zasmál tak jsem se často spíše pousmál (hlavní v první polovině) u takových těch "každodenních" problémů které Lara prožívá. Myslím si, že tento film pobaví i nefanoušky videohry :) ()

Eliska.Kovar

Asi zaprvé. Všem zklamaným divákům chci připomenout, že Lara není žádný superhrdina. Nevím, proč jí nesmyslně srovnáváte s Wonder Woman - vždyť je jen člověk! A sakra hustej člověk. Alicia podává Laru jako sexy, hustou, chytrou a trochu praštěnou mladou holkou, která se trvdohlavě nemůže s ničím smířit. A sedí jí to. Herecké výkony na jedničku. Co se týče zpracování příběhu, chvílemi trošku zadrhává zápletka, nudnější části, a trochu impossible sejvy pro Laru. Ale nevadí. Ke konci to ale zas šlape a přesně to se mi líbí. Kvalitní podívaná. 4*, hlavně za herecký výkon a Aliciin six pack. ()

Angie14

Jako průměrnému divákovi se mi film líbil... na doma... k domácím burgerům... ale bohužel, jelikož jsem odehrála i PC hry, nastalo zklamání. Tomb Raider hra byla koncipována jako lovci pokladů s pěknou brunetkou a spooooustou nadpřirozena. Přílišná snaha zasadit film do reálného světa ho možná zkazila. Nicméně, chválím obsazení, Alicia byla sympatická a na Laru seděla pěkně - na tu moderní. Další zfilmovaný Tomb Raider zakládám do složky "až bude v sobotu večer nuda u hraní deskovky" ()

titi74

Veľmi dobré spracovanie podľa hry , ale ani zďaleka sa atmosfericky nepribližuje prostredím ani zvratmi . Od prvych dvoch filmoch je to najlepšie pokračovanie o archeologičke a lepšie zasadené dejové linie. Ale po par rokoch by som sa vratil radšej ku hre z 2013 a jeho komeback na pc , ako na platne , ktore sice veľmi dobre zahrate , ale malo pekných scenerii a hlavne tajomna . Na druhej strane , veľmi pekne potešenie pre chýbajuce čisto dobrodružné filmi a navrat videohernej hrdinky. ()

AmunRa

Konečně příběh hledání pokladu (respektive spíš majdi poklad a najdeš otce), kde se skutečně hledá poklad podle indicií a nestraší hordy příšer a CGI katastrofy. Pro nebezpečné situace si děj vystačí s lidmi, prostředím a pastmi v hrobce. Další body přidává Alicia Vikander, na kterou se nejen skvěle dívá, ale také jí díky atletické postavě a vytrénovaným svalům věřím, že by to mohla přežít. Klobouk dolů i nad režisérem, který nechá v dnešní korektní době kladnou hrdinku holýma rukama zamordovat nepřítele. Walton Goggins si záporáka užil a hraje ho s civilní chladnokrevností chlapa, který jen dělá svou práci. Dominic West jako otec odvedl dobrou práci a scéna v jeskyni je na pochvalu. Scénáristé napsali v celkovém pohledu dobrý příběh, ale dala by se vylepšit řada nelogičností a na gradaci děje by se také dalo zapracovat. Celkově film, který obstojí sám o sobě bez berličky herní předlohy a stojí za to se na něj podívat na velkém plátně. ()

Pavlo

Jeden z najlepších filmov podľa hry. I keď dej je poslabší (mierne napísané), napravuje to dobré obsadenie a slušná výprava. Vidím to ako dosť slušný úvod k ďalším filmom, takže to pravé orechové by malo ešte len prísť. Normálne som mal chuť po skončení filmu si opäť zahrať dáky ten diel Tomb Raidera :) . ()

AnjanCZ

Absolutní zklamání. Herečka není ani náznakem podobná její herní ikoně, celý film okopírován na cca "90"% z hry = nulová kreativita. ()

Dumaru

Úlohy Lary Croft sa tentokrát zhostila Alicia Vikander, čo ako sa snažila nie je to Angelina. Jednoducho z nej nejde taká charizma a zdravé sebavedomie, asi aj preto som si tentokrát kino až tak neužil. Tento film nie je sklamanie ale ani prekvapenie, Alicia je sympaťáčka ale tým to aj končí, za mňa 3 hviezdičky,,, ()

Zaza_3121

Nic moc Lara, z příběhu hry si to vzalo takové minimum věcí, že to vlastně byl úplně obyčejný stokrát viděný příběh a těch pár scén ze hry to nezachrání, protože ve filmu nefungují až tak dobře jako ve hře, kde máte opravdu strach o Lařin život. A finální zkoušky byly na můj vkus až moc jako Indiana Jones s jeho křížovou výpravou. ()

Hootik

Není to Tomb Raider, to možná až pokračování, tohle jde brát jenom za začátek TR, vůbec mi to nebavilo, a čumět půlku filmu na tmu už tuplem ne. Jednu * za Aliciu, druhou za zbytek... snad bude pokračování lepší. ()

Tess92

Předem uznávám, že jsem zaujatá. Tomb Raiderů jsem pár odehrála, Angelina Jolie mi v původních filmech sedla, a vždycky jsem považovala Laru za nedostižný idol, s níž jsem se mohla ztotožňovat i díky tomu, že jsme podobně obdařené v oblasti hrudníku. A pak přijde 29 letá Vikander s vypracovaným břichem tak, že ji na hrudníku nic nezbylo a hraje 21, na kterou prostě nevypadá. Hádanky tam vlastně skoro nejsou, logika se tam taky těžko hledá (za všechno jen její prolézání mezi pravděpodobně nakaženými mrtvolami a skopnutí žebříku), plasticita postav nějak chybí a humor se taky moc nevyvedl. Ke konci jsem si mohla říkat už jenom, že: "není divu, že nešla na vysokou, když je tak tupá". A jistě, jsem zaujatá, to uznávám, to jsem už od rebootu, ale tohle byla prostě bída s nouzí a nehezkými cgi. ()

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

28.01.2023

Druhý Tomb Raider je mrtvý

Druhý Tomb Raider je mrtvý

29.07.2022

Adaptace herní série Tomb Raider se bude oficiálně znovu rebootovat. Chystané pokračování s Aliciou Vikander (Jason Bourne) se tak bohužel ruší, jelikož studio MGM, které bylo nedávno koupeno… (více)