Oralfabet

"Ty umíš mluvit pod vodou?! Počkat, já taky umím mluvit pod vodou!" Ach jo... Po úspěšném Ragnaroku se nejspíš DC rozhodlo, že taky zkusí film, co se vůbec nebude brát vážně. Aquaman byl podle mě pro takový film ideálním hrdinou, jenže... Ragnarok měl vlastně celkem chytrý scénář a humor nepůsobil nijak nevkusně. To se o tomhle filmu říct nedá. Tady jsou ty vtipy v nejlepším případě průměrné. V nejhorším... No, o tom radši pomlčím. Chcete slyšet něco doopravdy vtipného? Nejlépe hodnocený film ze současného (možná už vlastně spíš bývalého) filmového DC univerza je totální kravina, jejímž největším pozitivem je fakt, že je tak stupidní až je zábavná. Ale jo, uznávám, že je to občas i dost vizuálně nápadité a aspoň se pořád něco děje. Mimochodem, ještě jsem nezmínil herecké výkony. Jsou většinou fakt špatné. Hlavně Amber Heard fucking sucks, obzvlášť (ale nejen) jako Aqumanův love interest. 3/10 ()

Milky.

Tak konečně DC pustilo i něco koukatelného. Není to dokonalé, ale na průseráře jako DC, kteří by se mohli občas poměřit i s Asylem, je to velmi solidní snímek. Dokonce bych řekl, že po Man of Steel asi nejlepší, co zatím vyšlo. Je třeba mu ale odpustit určité napodobování (ač úmyslné nebo ne) ostatních snímků. Scény pod vodou z velké části působily jako TRON: Legacy, a to nejen graficky, ale i hudebně. Finální honička byla tak očividná, že jsem si vybavoval jednotlivé scény z TRONa. Bitvy jak v Pánovi Prstenů, část jako Fraserova Mumie, Prince of Persia, Pacific Rim, vodní vojáci byli vyloženě z HALO a vedlejší černý záporák jakási Mamba byl prakticky ukradená příšerka Rity z původních Strážců Vesmíru. Originální to tedy není, ale koukatelné je to solidně. Momoa si to užívá, Amber tam jakože stojí a dělá kozatý komparz (kdyby už ji nikdo nikde neobsadil, vůbec by mě to nepřekvapilo, já bych to zahrál líp) a ostatní tak nějak plynou. No zkrátím to, za mě prostě dobrá výplachovka a určitě jsem si ji užil. Raději bych se 5krát za sebou díval na Aquamana než podruhé na Captain Marvel. A zrzavý a vousatý Dolph Lundgren nemá chybu. Akorát vůbec nechápu proč tam ten černoch vlastně byl. Nemělo to vůbec žádný smysl kromě úvodního představení. ()

mira007

Vyhýbám se hitům pro teenagery, filmům podle počítačových her a i těm vycházejícím z komiksu a nemám rád filmy přes dvě hodiny. Aquaman superhrdina ve stylu akční malé mořské víly zachraňující Atlantidu a spol. mne iritoval vizuálem, který pod hladinou více připomínal nějaký animák se stylem akce alá videohra. Věděl jsem do čeho jdu, takže jsem to předem přijmul jako regulérní pohádku a nic jiného a dostal se mi kouzelný příběh, který byl odvyprávěn svižně a poutavě a já byl jako divák spokojen. Jako malé zábavné plus bylo obsazení menších rolí Nicole Kidmanovou, Willemem Dafoem ale největší překvapení Dolph Lundgrenem (!). ()

jarmik

Kouzelný svět Atlantidy, ani chvilka nudy, v kině to musela být teprve pecka. Škoda, že předchozí věci od DC byly o dost slabší. Jason Momoa prostě není dobrý herec, ale je to dobrej týpek a postava Aquamana mu byla přizpůsobena (já vlastně nevím, protože inteligenci komiksového neznám :) ). Vše ostatní bylo perfektní. ()

janabel

Myslela jsem, že se budu dívat na hezkou pohádku. Což o to, vizuální podívaná to byla, ale takovou porci násilí, a k tomu nezáživnou slátaninu jsem fakt nečekala. Děti bych na to tedy koukat nenechala. ()

Henry007

Nic převratného Aquaman nevyplavil. Naštěstí se o to tvůrci ve vodách DC ani nesnažili. Je to výplachová zábava s vůní exotických krajin, čerstvých ryb a korýšů. A díky tomu, že se nebere příliš vážně, jsem si bez výčitek po dlouhé době užil dobrodružný film v pravém slova smyslu - cestování po netradičních lokacích, epizodické úkoly, hnusné potvory, hrdinské hlášky, skákání po střechách, plavání, bojování....vše zalité v pěkné vizuální podobě. Jasně, často to postrádá logiku, postavy na rozdíl od temných vod oceánu nemají hloubku, ale odplavilo mě to zpátky do dětství, kdy jsem se nekriticky hltal na VHSkách Mumie, Piráty z Karibiku a Indiana Jonese. A to se snad žádnému jinému dobrodružnému filmu za poslední dekádu nepovedlo. ()

TwoFace

Aquaman je badass už od devadesátých let, ale v obecném povědomí je stále zapsán jako béčková postava se schopnostmi na nic. Nyní se konečně může pyšně zařadit mezi „cool“ hrdiny, a to i díky Jasonu Momoovi, který si roli opravdu užívá. Epická podívaná s absolutně úchvatným vizuálem a skvěle natočenou akcí. Podmořský svět je nádherný, barevný a naprosto úžasně vyniká ve 4K. Krásné kostýmy, nejrůznější podmořské obludy, na Aquamana se prostě dobře kouká. I když je film součástí DCEU, překvapivě dobře funguje i sám o sobě. Vlastně nemám moc, co bych vytknul. Možná jen až moc marvelovský humor. Jinak je Aquaman parádní a zábavnou podívanou, která nejvíce zapůsobí svým vizuálním zpracováním. ()

Ollie235

,,I'm nobody. I came because I have no choice. I came to save my home, and the people that I love. I came because the Trident is our only hope. And if that's not good enough... then screw you!" Pro mě jedno z největších komixových překvapení za posledních pár let. V porovnání s ostatními DC hrdiny mi Aquaman vždycky připadal jako nezajímavá, druhořadá a právem přehlížená postava. Wan a hlavně Mamoa z něho však zvládli udělat plnohodnotného zatraceně cool tahouna, který je sympatický, vtipný a přesvědčivý v bojových scénách i mimo ně. Samotný film mohl být o něco málo kratší a na můj vkus se zbytečně velká část děje odehrává nad hladinou, ale příběh je dostatečně poutavý (byť klasicky předvídatelný) a udržel mou pozornost celé ty zhruba dvě hodiny. Solidní 4*. ()

kumite

Děkuji DC za pěkné Vánoce. :) Asi na to zajdu ještě jednou a možná tomu nakonec dám plnou palbu. Nádhera!! --- Druhá projekce (15.12.) a je to tam. Nedá se jinak než na 100%. Úchvatná podívaná, kde až na malé mouchy všechno bezchybně šlape jako na drátkách. ()

Mr.curry

Děj je natolik patetický, že snad každá scéna úspěšně spoileruje zbytek filmu. Je třeba najít trojzubec pro zastavení války světů, kdopak ho asi tak najde ? Po několik staletí se o něm sice nic nevědělo, ale před pouhými několika dny archeologové objevili zázračnou nerozluštitelnou bedýnku... nebo že by rozluštitelnou ? Matka před skokem do moře slíbila, že se jednoho dne vrátí na molo. Sakra, prý umřela v hlubině ! Ale nikdo ji zemřít neviděl, takže se určitě znenadání objeví, až to bude potřeba.. Bingo ! A Amber že je zasnoubená se zlým bráchou ? Tak těm to zajisté nevydrží... tři tuctové hvězdy a čtvrtá za velkolepost podvodních scén. ()

Shagrath19

Nic moc jsem od Aquamana nečekal..o to víc mě velice příjemně překvapilo,že v DC si konečně uvědomili jak udělat pořádný komiksový film..James Wan je třída!!A ještě něco..Aquaman se mě líbil víc než Avengers-Infinity War. ()

Martinius

rozpravka s nadhernym vizualom, sympatickym momoom a prudko jebavou amber heard. pobavila latentna nekorektnost - vo filme hraju dvaja cernosi a obaja su zaporaci. ()

hell_boy

Bože proč? Zajímavý svět, charismatický hlavní hrdina, výborné zpracování ... a přece "blbost jak mraky". Naprosto tupý scénář, kde už po pár minutách víte, co se bude zbytek filmu dít a jak to celé dopadne, vem čert, ale to neuvěřitelně patetické zpracování plné nekonečných zpomalovaček a rádoby vážných monologů / dialogů, to vše navíc vygradováno monumentální hudbou ... no, nepamatuju, kdy mi při sledování filmu bylo naposled tak trapně. Veliké zklamání. ()

bozka10

Vizuálne dokonale,wan sa natom doslova vyblaznil,bolo to presne co to malo byt.vyse dvojhodinova jazda na strele bez odpocinku.zabava jak má byť. ()

rerabinka

Jsem nadšena z báječně vykresleného podmořského světa Atlantidy (mořský koníci jsou nr.1:-), úžasného soundtracku i příběhu, který byl vícevrstevný včetně občanské války a způsobech uchopení moci. Většinou preferujeme Marvel, ale tady DC velmi zabodovalo. ()

j0nathan

Hláška z TBBT: "Aquaman sucks" už neplatí. Pán Vodník dokázal, že je dost cool. Jsem celkem zvědav, jestli DC ještě ožije. FYI: Atlantida existovala! ()

Blue.Shark

Ne, ne, ne. Mám rád Momou, DC komiksy mi nevadí a asi bych se nějak dokázal přenést i přes naprosto studpidní prostředí Altlantidy. Ale proboha, to ten scénář psal šimpanz? Nezvládnuté přecházení v čase, nesmyslné situace, naprostá ztráta logiky, zoufale trapný záporák, který ani nedostane dost času. A co ty bojové scény? To je inspirace Kauflandem? Tohle se prostě nepovedlo a nechápu, jak se vůbec Aquaman v takové podobě mohl snažit čímkoliv konkurovat Marvelovkám. Nezachrání to ani Momoa, který by to zvládl, ale musel by na to mít lépe napsanou postavu. Ale to je problém DC už nějakou dobu, přičemž se to ukázalo už v Justice League. Aquaman je pro mě jednoznačné zklamání a už teď se mi zbytky vlasů ježí hrůzou, co vypadne z případného dalšího filmu, protože konec něco takového naznačuje. ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Gunn začíná čistku DC filmů