Válečný veterán a farmář Ted Naracott, který si rád přihne, koupí za přemrštěnou cenu koně, vhodného spíš na ježdění než na polní práce. Při dražbě tak sice před zraky okolního obecenstva trumfne i místního zbohatlíka Lyonse, ale v alkoholovém fanfarónství si neuvědomuje, do jakých potíží tím dostane svou rodinu. A tak přivádí domů koně s bílou hvězdou, kterému jeho syn Albert dá jméno Joy. Navzdory všem předpokladům, přírodě a Lyonsově potměšilé předpovědi ho naučí orat a Albert si s ním vytvoří hluboký vztah. Ve chvíli, kdy vypukne válka, se s ním rodina musí rozloučit. Joey je Albertovým otcem prodán britské jízdě a následně poslán na frontu, kde začíná jeho pozoruhodná pouť. Navzdory překážkám, kterým je na každém kroku nucen čelit, Joey ovlivňuje a mění životy všech, se kterými se na své cestě setká. Albert, který na koně nedokáže zapomenout, opouští domov a vydává se na francouzská válečná pole, aby ho našel a přivedl ho zpátky domů. (TV Nova)

Whitebeard

Zajímavej příběh o přátelství mladýho kluka a koně během první světové války. Začátek filmu chvilkama zbytečně plačtivej, sentimentální. Časem se to trochu spraví a konec nám servíruje první světovou válku s celou svojí hnusnou tváří. Konec je už zas děsně kýčovitej a plačtivej :) Kdo máte rádi koně, tak snad radši ani nekoukat, protože se vám některý pasáže filmu asi nebudou moc líbit. Jináč takovej průměr, lepší 3* ()

Ziggy Zagg odpad!

Film u mě vyvolal úplně opačné pocity než asi vyvolat měl. Už po prvních 10 minutách kdy koně neustále oslovovali "Hodný kluk" jsem tušil, že to nebude lehký pokuk. To jsem ale nevěděl, že po půl hodině jde celý srdcervoucí děj do úplných a neodvratitelných sraček. Pokud by takové dialogy vyprodukoval jiný režisér než Spielberg, asi by zde byl veřejně ukamenován a zneuctěn. Asi jsem bezcitný nelida, ale dávám odpad. ()

pa3ce

Scéna medzi anglickým a nemeckým vojakom, ktorí na fronte spoločne pomáhajú tomuto 'remarkable horse', bola úžasná a kvôli nej som mal nutkanie dať hviezdičky 3. Škoda, že film ako celok je striedanie dobrých, priemerných a veľmi zlých scén, tápajúci v patose a nelogickosti s hereckým drevom v hlavnej úlohe (v prvej trištvrtehodinke mi slušne liezol na nervy). Aspoň vedľajšie role plné skvelých anglických hercov potešili. ()

Biopler

Zo Spielberga sa stáva hasnúca legenda. A po tomto filme aj ukážkový gýčar. Herci ho tentoraz nepodržali a tak musel koník, ktorý exceloval, ale vraj top scénu filmu, zamotaného koňa v drôtoch, nemienim zožrať ani náhodou. Steven lial hodne limonády, avšak až toľko, že v "top scéne" dostatočne nevyznela antivojnovosť pri stretnutí nepriateľov chtiacich vyslobodiť koňa, lebo mi bolo už úplne jedno čo vidím na plátne a túžobne som očakával koniec. ()

Cinematrix

Dlouho jsem se tomuhle filmu vyhýbal, až jsem si ho jednoho krásného dne pustil, protože přítelkyně říkala, že ji dojímá k slzám, což já někdy taky, ale z úplně jiného důvodu, tak mne zajímalo, jaký je rozdíl mezi mnou a Spielbergem. Ten rozdíl je obrovský. On umí natočit nádherný, dojemný lidský příběh s koněm v hlavní roli a já pořádně nenatočim ani řezané pivo v hospodě. Další rozdíl je v tom, že Válečnému koni zde dává pár uživatelů odpad, přičemž vůbec nevědí, co je to odpad, jelikož ještě neochutnali mé řezané pivo. ()

tranquill

"Válka bere všechno a bere všem!" Spielberg to umí. Postupně dávkovaná dobrodružně-válečná podívaná, která pomalu, ale jistě stupňuje svůj emotivní náboj. A s tím stoupalo i mé hodnocení. Každopádně díky Stevene za ten... (nebudu spojlovat, podívejte se sami :-) ()

bono22vox

Steve Steve Steve... proc? Tohle je tvuj nejhorsi film jaky si kdy natocil. A ze sem videl vsechny tve filmy, nemuzu jinak nez hodnotit za tri hvezdy. Doufam, ze to byl jen chvilkovy zkrat a ze v pristim filmu vse napravis. Ale tohle uz mi prosim nedelej... Diky tvuj velky obdivovatel Lukas B :-) Po dvou dalších projekcich musim uznat, ze filmařina je to velka, stary dobry Steve, ale porad to nemeni nazor, ze to vypada jako by tento film byl natocen pred 30 lety... tento jediny pocit mi na tomto snimku porad tak nejak vadi a vadi... Ale musim uznat ze si to nakonec tu jednu hvezdu navic zaslouzi a tak zvedam na čtyři... ()

Lartfort

Dlhšie som sa rozhodoval ako ohodnotiť tento film, nakoniec su to 4 * ale slabších. Je to ale pekný film ktorý sa točí okolo jedného koňa ktorý si toho prežil fakt veľa. Vďaka nemu spoznávame ďalšie a ďalšie charaktery na rôznych miestach a v rôznych situáciách ktoré naozaj zaujmú a donutia nás sa zamyslieť. Posledné tri scénky ma najviac dojali, ale niektoré boli menej zaujímavé, od Spielberga som čakal viac. ()

Dubron odpad!

Tohle je normální KONINA. Jsem nenáročný divák. Snažím se u všech filmů hledat pozitiva. Hledal jsem, nešel. Jaká je vůbec cílová skupina? Jsou to děti? Těžko, už jen kvůli druhé části filmu bych je zřejmě do kina nepustil. Teenageři? Eh... Veřím, že takovýhle srdcervoucí do posledního detilu propracovaný a naprosto geniální (Spielberg!!!) příběh taky tolik nebude brát. Náhodný dospělý divák to taky asi nebude. Takže kdo? Nejvíce mi to sedí na štiplavý políček do tváře dosavadním fanouškům a lehké ohlédnutí za celoživotní tvorbou. Nabývám dojmu, že se Spielberg už dočista pomátl, když je schopný podepsat se pod tenhle "film." Předkládaný výbli*tek (omlouvám se) není pouze protkaný patosem a klišé, ale je z nich doslova upředený. Infantilní gagy s gagaga-husou mi málem přivodili infarkt. Z oranžových západů slunce jsem dostal tik do obličeje. Příběh koníka na mě měl podobný efekt, jako lobotomie. Stopáž fimu zapracovala na mojí zadnicí stejně tak, jako by ji okopál celý film Spielberg osobně. Naprostá ztráta času a nervů. Hnus! ()

Durgas

Absolútne rozumiem, prečo tomu niektorí ľudia vyčítajú patetickosť a gýčovosť. Lenže...na mňa ten film z nejakého dôvodu tak zapôsobil, že sa mi tieto aspekty zo zreteľa vytratili (asi to bude tým že jazdievam na koni a zaujímam sa o 1. sv.). Vojnový kôň je pre mňa silný, miestami prekvapivo krutý pseudorozprávkový príbeh, ktorý však upozorňuje na reálnu skutočnosť, ako vo vojnách za nás trpeli a trpia aj zvieratá. A na niektoré scény sa pozerá ozaj zle. Ako povedala kamarátka "Skvelý film, ale už ho viac nechcem vidieť." ()

Black-star

Spielberg opět nezklamal a dokázal že filmy se silným příběhem mu prostě jdou. Tohle je ten případ! Nádhera, úžas, prostě vše co takový film postavený na příběhu má mít. Kdo někdy měl domácího mazlíčka, o kterého přišel nebo se mu zaběhl či něco podobného, tak toho určitě film dojme. Mě dojal, slzičky byly a jsem ráda že sem na ten film šla! 95% si to po právu zaslouží! ()

deLaFere

Dost nepovedený fim, Spielbergovi záměry jsou průhledné a celá hlavní dějová linie je laciná a nepovedená. Válečné scény jsou jako vždy vynikající, ale tentokrát to opravdu nestačí. Prostě chybí zajímavější příběh. Jednou a dost. ()

lol xD

Jakmile jde o zvířata, tak brečím jak malá holka, takže skoro dvě hodiny se slzama v očích. Myslím, že to je krásný film a překvapilo mě nízké hodnocení jiných uživatelů. ()

Sykon

Plusové bodíky za "hlavního hrdinu", první polovinu a komicky sbratřovací scénku v zemi nikoho. A mínusové za to, že ve druhé polovině je to přesně ten americký film, který jsem viděl snad tisíckrát a už mě nebaví na to koukat po tisící první. ()

MeaCulpa

Steven na to porad ma. V bitevnich scénách a zobrazení válečné vřavy je stále bezkonkureční. Film má vynikající jednotlivé scény, ale bohužel nefunguje jako celek. ()

Slyšet Vltavu očima

Slyšet Vltavu očima

14.07.2018

Česká filharmonie ve spolupráci s renomovanou londýnskou společností 59 Productions připravila k 100. výročí založení Československa audiovizuální instalaci Má vlast – zblízka a nahlas. Speciální… (více)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga