Již mnoho desetiletí panuje ve vesnici Daggerhorn nelehké příměří s tamním vlkodlakem, kterému při každém úplňku místní lidé nabízejí zvířecí oběť. Obě strany dohodu dodržují, ale přesto ve vesnici panuje všudypřítomný strach. Dcera místního dřevorubce Valerie je zamilovaná do samotáře Petera, avšak její rodiče dohodli sňatek se zámožným Henrym. Milenci nechtějí ztratit jeden druhého, proto se rozhodnou pro útěk. Když se to chystají udělat, dojde k útoku vlkodlaka. Obětí je Valeriina starší sestra. Vesničané touží po pomstě, a tak povolají známého lovce vlkodlaků Solomona. Od něj se dozvídají, že nebezpečné zvíře žije celou dobu mezi nimi a může to být kdokoliv. Pátrání po jeho lidské identitě vrhá temný stín podezření na několik Valeriiných blízkých. Ona postupně zjišťuje, že má s nestvůrou zvláštní spojení, které je táhne k sobě. Vlkodlak k ní promlouvá a Valerie se mu musí vzdát, nebo každý, koho miluje, bude zabit. (TV Nova)

Silencia90

Tento film je moc krásně natočený. Nádherné prostředí a skvělé kostýmy dotvářejí atmosféru jež provází celý film. A to je na něm to nejhezčí. Vesměs moderní a především svérázné podání pohádky, která potěší i všeobecně známými prvky hlavně u konce filmu. ()

TomasKotlant

Pokud odhlédnu od naprosté naivity většiny postav, tak zápletka je slušná, pointa nakonec lepší než jsem čekal a celkově je to docela koukatelná oddychovka. *** Ve zkratce: A kdopak zabil toho bílého zajíčka? ()

Danny88

Nebyť tých nagelovných vyfešakovaných hlavných predstaviteľov, ktorý sa skôr svojím vzhľadom hodili na módne polo ako do fantasy príbehu, malo by to odo mňa bod navyše. Celkovo mi to kazilo dobrý dojem z filmu. Drsnejšia atmosfera sprevádzana dojímavejšou hudba by to napravila...ale bohužial toho tu tiež bolo málo. Samizda že to bolo natočene aby prilákalo hlavne násťročne diváčky :-/ ()

Yarwen

Taková "holčičí" fantasy - hezká výprava, dobrá hudba, hloupoučký děj a slabé herecké výkony. Hlavní hrdinka nejprve Petra chce, pak ho nechce, pak ho zase chce, pak mu vrazí dýku do hrudi a pak ho opět chce. Herci mají skvělé regenerační schopnosti - chvilku mají šipku/dýku v hrudi, ale za pět minut jsou už zcela zdraví. A byť mrzne, chodí polehku a košili mají rozhalenou, aby to lépe vypadalo. Jedna hvězda za tuto slátaninu je odpovídající. ()

zdeny99

Béčková záležitost, která s Červenou Karkulkou nemá vůbec nic společného. Spíš je to takové Stmívání v bleděmodrém. Rozdíl je jen ten, že upíry zde nahradil vlkodlak, Van Helsinga z Draculy tu zase nějakej Solomon. A pak ta holka alias Karkulka tu jako ve Stmívání prožívá románek s jedním uhlazeným napomádovaným krasavcem. Strašný brak pro puberťačky, který jen parazituje názvem na slavné pohádce. [12676. hodnocení, 648. komentář, 53%] ()

sbl

Po Lords of Dogtown se Catherine Hardwicke zabředla ve filmu mířených pro teenagery(?) Twilight a ještě teď otřepává tu bídu, kterou na ni svalují všichni rádoby filmoví kritici, kteří zahrabali Twilight ve všech směrech. Já musím říct, že jediné co Twilight dělalo "koukatelným" (alespoň s dychtivou přítelkyní), byla nápaditá režie. Teď k nám dorazila hype Červená Karkulka. Klasická pohádka, která se tady mění v mix komiksu a slasher horroru, ještě zamíchané romancí jako udělanou pro holky. Výsledek může znít jako absurdní guláš, ale i já jsem si tam našel to svoje. Výborně mě napínali s tím, kdo je vlastně ten Vlk. Gary Oldman mi tady vadil, ale nálepka církve na čele fanatického magora mě několikrát rozesmála. No a vcelku známé tváře mi pomohly, takže jsem měl celkem slušný přehled v tom, kdo je kdo ihned ze začátku snímku s tak velkým počtem zásadních postav. No a atmosféra karantény vesnice uprostřed zimy za zvuků nu-metalové/rockové hudby byla přímo parádní. ()

mala_kea

Ani krásná tvář Amandy Seifried, ani dobrá temná hudba, ani povedené exteriéry a ani pár povedených lekavých scén nestačí, aby přebily prázdný scénář. Je to pohádka-detektivka - kamera vám nabízí nejrůznější podněty, podle kterých si můžete ze sekundy na sekundu vybírat, kdo je podle vás vlkodlakem. A to je zjednodušeně hlavní dějová linie, na jejímž pozadí je nenásilně naznačený romantický příběh zasazený do thrillerového prostředí. ()

hazaba

Já vím, že už upoutávka neslibovala kdovíjaký zážitek, ale doufala jsem, že aspoň kamera a výprava budou fajn... Nejsem zcela zklamaná, pár záběrů (hlavně úvod) se vydařilo, jinak výkony herců ani dialogy nic moc a zatímco v jiných filmech bývá hudba často dalším aktérem, v tomhle spíš ruší. A pak taky fakt, že matka, babička i dcera vypadají věkově na stejné úrovni, je dost divný. Ještě že tu máme fanatického Garyho Oldmana, který je v podstatě jediná záporná postava. ()

Deratizer

Jsem velmi potěšen tímto filmem, od kterého jsem moc nečekal, respektive jsem čekal nějakou cool moderní volovinu pro mládež a ono překvapení jako hrom. Obecně nejsem příliš zahleděn do filmů s vlkodlačí tématikou a i tento film jsem zkouknul spíše ze zvědavosti, abych nebyl o něco ošizen, respektive abych byl v obraze. V porovnání s nedávným kino hitem Vlkodlak s Anthony Hopkinsem, který mě nijak extra nepřikoval k obrazovce, je Červená Karkulka film, který si rád pustím někdy zase znovu. Film má chytlavou gotickou atmosféru středověku s barevně lahodnou vizuální pohádkovou podobou a je to taková stará škola, kde film nikam nespěchá a nesnaží se být znecitlivěn zběsilou cool moderní hudbou a přeplácán trikovými a drahými efekty. Film si tím udržuje atmosféru a nápaditost. Zde na fóru má film hodně mizerné hodnocení, komentáře často naznačují hloupé chování postav, hloupé dialogy apod, ale při sledování filmu jsem si jaksi více ladil s celkovým dojmem hezké fantasy pohádky s hororovo romantickým kabátkem, než hledáním všech možných negativ a nedostatků kdečeho, co by mi na požitku z filmu jen a jen ubralo. Tedy, vy, kteří máte rádi temnou a působivou kameru a atmosféru s krásnými barvani, nijak zběsilé scény s rychle se měnícím střihem, tak si film pusťte, nejlépe v HD rozlišení a kochejte se, užijte si 100 minut pohody a nenudy. Vy, kteří se na filmy díváte proto, abyste našli nedostatky, tak si jistě smlsnete i zde, pač ty se dají najít všude. Přestože vlkodlak samotný nevypadal nijak extra geniálně, tak se mi tato hororová pohádka velice líbila a pěti hvězdičkami film procentuálně podpořím jako náplast za moc nízké zdejší hodnocení... PS: Je sice sporné, jestli se ve filmu dobově opravdu jedná o středověk, když má Karkulka moderně upravené obočí a namalované rty a k tomu ještě plno jiných prvků nacházejících se ve filmu, obecně odporujících středověké době, kde ale naopak zase figuruje obviňování z čarodějnictví typické pro středověk, stavení mají lidé taky ve stylu chatrčí ze středověku atd, ale toho si člověk zas až tak nevšímá, když se nechá vtáhnout samotnou atmosférou filmu. Takže, možná je to takový nesmyslný dobový mišmaš, možná a patrně to byl účel to takto namíchat samotným režisérem za stylovým filmovým účelem, ale atraktivitě filmu při sledování samotným to neubere. Je to film o atmosféře a pastvě pro oči, nikoliv logicko dobový dokument :-)....................Má smysl si film pustit v multikanálové zvukové stopě? "ANO". Film je v multikanále pro domácí kino pečlivě prostorově zpracován. ()

Rockerman

Škoda nevyužité šance na pěknou pohádku pro dospělé. O hororu tady asi mluvit nelze. Polovina filmu byla pěkná. Pěkné kulisy i triky, vesnička vypadá opravdu jako z pohádky. Také vlkodlak je docela hezký, dokud nezačne mluvit s vyvolenou. A mluví nejen on, ale bohužel mluví i lidé a to hodně! Film je zrátka moc ukecaný na to, že by to měl být mysteriózní horor. Méně slov znamená v tomto žánru více napětí. Také to "polopatické" vysvětlení v průběhu a hlavně na konci filmu, sráží dojem z něj do průměrnosti. Překvapivé odhalení, kdo je vlastně tím vlkodlakem už nemůže film zachránit a Petrův návrat ve "vlčím" je už hodně pohádkový. 50% ()

J. T. Kirk

Proč se točí takové slátaniny? No aby se na to lidi dívali, je jedno, že se jim to nebude líbit, ale svoje diváky si to pokaždé najde. No a název dělá hodně, proto pojmenovat tohle Červená karkulka nebyl špatný nápad. Teda aspoň co se týká prodeje DVD a BR, který se díky tomuto názvu jistě zvedl. No prostě blbost, ale dalo se to tu hoďku a půl vydržet, viděl jsem i horší filmy. ()

Wolvie

V důsledku ještě ničivější sračka než Twilight.Styl "vezmeme veleznámý pohádkový příběh,dáme do něj hezké lidi a uděláme z něj variaci na upírský fenomén" je odporný a mám velkou obavu,aby se z připravované Snow and the Huntsman nestala emo-romantika,ve které se zraněně tvářící Sněhurka nebude moci rozhodnout mezi šarmantním princem a drsným lovcem.Obsazení Kristen Stewart tomu napovídá,stejně jako tohle znásilnění notoricky známé pohádky. ()

REBARB0RKA

Za tak promarněný potenciál bych nafackovala režisérce, scénáristovi a všem na place! U Garyho Oldmana bych možná chvilku váhala, ale jede v tom taky, tak by si to vyžral i on. Nápad je to fakt hezký, udělat z "babičko, proč máš tak velké zuby", hororovou podívanou, na horor ale zapomeňte. Je to totiž nuda, která vás uvrhne do takové letargie, že by vám bylo šumafuk, kdyby vám za krk funěla celá smečka vlků. ()

qenett

Když jsem poprvé uslyšela o nápadu natočit pohádku o červené karkulce jako akční fantasy o vlkodlacích a lovcích vlkodlaků, přišlo mi to jako skvělý nápad. Červená karkulka se stříbrným kůlem - wow. O to víc jsem byla zklamaná jaká břečka z toho byla. Už při počáteční scéně, kdy malá Karkulka zakroutí krkem králíkovi místo svého kamaráda v černém, o kterém od začátku doufáte že on bude tím vlkodlakem, je jasné že to bude průser. Kdo se chce dívat na rozhodování mladé dívky mezi svou láskou a chlapcem, kterého jí vybrali rodiče, pustí si Jane Austynovou. Ne akční fantasy. Snaha zalíbit se co nejširšímu publiku se snímku zle vymstila. ()

barush93

Na Twilight jsem nevydržela koukat ani půlku prvního filmu, takže nemůžu srovnávat, ale jen při pohledu na plakát je to trochu znatelné. Červená Karkulka mi nepřipadala nijak zvlášť dobrá, plus mají kulisy a scenérie filmu. Nedokážu ovšem pochopit, proč chodí Karkulky vyvolený neustále s nagelovanými vlasy ?!? ()

Hopkins

Asi tím mnoho lidí překvapím ale mě se tento film celkem i líbil tedy až na ten konec já prostě si nemůžu pomoct a jak si lze všimnout z pžředchozích hodnoceních :o) prostě mě film většinou zklame pojašeným koncem zvl hollywood END. Určitě z toho šlo vymáčknout více ale nápad dobrej a prostředí příroda za sebe nevidím důvod dát 2 hvězdičky čtyři jsou díky Geryho a Max Ironse jinak tři+ ()

Twilightovitá Saoirse Ronan?

Twilightovitá Saoirse Ronan?