V jižním Bostonu sedmdesátých let minulého století přemluví agent FBI John Connolly (Edgerton) irského mafiána Jamese „Whitey" Bulgera (Depp) ke spolupráci s FBI a vyřazení společného nepřítele, italské mafie, ze hry. Filmové drama líčí příběh nesourodého spojenectví, které se vymklo kontrole a umožnilo Whiteymu vyhnout se právnímu postihu, upevnit si mocenské postavení a stát se jedním z nejbezohlednějších a nejmocnějších gangsterů v historii Bostonu. (Freeman Ent.)

lucky.loo

Po Usamově smrti číslo 1. FBI Most Wanted Whitey Bulger velice věrohodně ztvárněný Johnny Deppem. Opravdu jsem to Johnnymu věřil a musím říci, že ve mě vyvolával přesně ty smíšené emoce, které vyvolávat měl. Hodnocení navyšuje fakt, že se jedná o příběh dle skutečnosti. Hodnocení: 80% ()

mac000

Nebýt výborného výkonu "jiného" Johnny Deppa, Black Mass by ani nestál za shlédnutí. I když pro některé určitě kvalitní krimi, tento film šel zcela mimo mě. Všechno tady už bylo- politická korupce, brutalita, udavač ve vlastních řadách, bratři stojící každý na opačné straně zákona (nebo ne?), a v podstatě ani nehraje roli, jestli je příběh fikce nebo podle skutečných událostí. Pro mě velké zklamání. ()

ratpile

Naprosto zapomenutelná gangsterka. Přelíčený Johny Depp byl opravdu až nevkusně odporný, přesto je spolu s Edgertonem, tím jediným zábavným na celém snímku. Celá osa příběhu je jinak strašně mdlá. Nemá to žádné svébytnější drama a zábavné vyprávění(American Gangster), není to ani nikterak silné v jednotlivých mafiánských epizodkách (Godfellas). Každá násilnická zrůda prostě nemusí mít nutně svůj vlastní film. Průměr. ()

Joedas

Jsem rád, že ostatní už zase uznávají Johnnyho Deppa. Po tomhle výkonu si to určitě zaslouží. Ale bohužel je to dost možná jediné výrazné plus. Black Mass je podivně poslepovaný mišmaš dobře, či špatně vybraných situací ze života jednoho z největších gangsterů, o kterém jsem v životě neslyšel. Navíc má kvalita filmu sestupnou tendenci. Čím blíž ke konci, tím utahanější jsem byl. Asi nemůžu říct, že je to špatně natočený, ale vůbec mě to nezajímalo a nebavilo. Chtěl jsem být ve svym hodnocení tvrdší a možná časem budu, ale teď chci mít od Black Mass hlavně na chvilku pokoj. ()

kedu

Hvězdu za masky, obzvláště ta Deepova je zdařilá. Nicméně to je asi tak jediné pozitivní, co se dá o tomto filmu říci. Je to velké zklamání. Nuda, celý film prakticky bez rytmu, velké množství postav rychle navozuje u diváka pocit bezradnosti z toho, že neví kdo je kdo - vzpomínám si na filmy Martina Scorseseho, kde například v Casinu je postav velké množství a vždy jsem věděl na koho a proč se koukám a v jakém je vztahu s ostatními... U těchto filmů, kde je potřeba používat racionální rozměry vztahů, je toto nesmírně důležité, stejně, jako v detektivkách Conana Doyla. Samotný Deep je pro mne frustrujícím mementem herce, který dokáže už jen šokovat, ale to asi tak vše. Postava, kterou hraje je neživá. Nevěřím mu ani slovo, nikoli proto, že by to bylo k neuvěření, ale proto, že se to uvěření tak snadno nabízí. Hraje stejně jako v Pirátech a jediný rozdíl je v kostýmu, masce a herecké stylizaci. On prostě neumí být sám sebou - škoda ho ale není, Marlon Brando byl také velký exot, ale v momentu kdy hrál, tak tím i vytvořil iluzi živé postavy, které nebylo těžké přijít na chuť a představit si, že je něco takového možné. Režie je naprosto zoufalá. Vedení herců, jejich motivace, přirozenost chování je prakticky vždy špatně, protože akcent je kladen na pocitologii, na prvoplánovité emoce, které mají vytvořit domnělou atmosféru, ve které mají být i nějaké myšlenky, nějaká sdělení, ale ono tam není naprosto nic. Ve střižně asi nebyl přítomen střihač a všichni řešili jen grading, film painting, retuše, triky a podobně - prostě jim to budování atmosféry 70tých let vlezlo na mozek a úplně zapoměli, že nejsou na pískovišti, ale že natáčí film pro dospělé. Viděl jsem od Coopera jeho předchozí snímky a ty se mi líbily. "Pryč od pece" velmi. "Crazy haert" méně, ale i to je příjemný filmeček. Uvidíme, kolik dostane ještě příležitostí spravit si reputaci, věřím, že to klapne, ale jestli podělá další celovečerák, skončí jako televizní nomád. ()

DavidUrbanCZ

Upřímně nechápu proč má tenhle film tak nízké hodnocení... Ano, film se trochu táhne víc než obvykle. Ano, film působí trochu zmateně. Ano, film je přehlcen fakty které lidé bez seznámení s životopisem "Whiteyho" Bulgera nepochopí, ale je to mi stále nijak neobjasnilo jak je možné že má film méňe jak 70%. Myslím si že si zaslouží víc! Po dlouhé době opět Johnny Depp září tak jak to umí a po dlouhé době nenatáčí jen další bezúčelový sequel na efekty přehlcenou disneyovku! Já rozhodně hodnotím tenhle film velmi kladně! ()

vipeerr

Deppa jako gangstera prostě můžu. Naposledy jsem se s ním setkal v roli J.Dillingera v Public enemies což mohu označit jako jeden z mých nejoblíbenějších gangsterských filmů. Depp je opravdu neskutečnej talent a při jeho scénách jsem byl naprosto vtažen do děje. Ale bohužel přese všechny skvělé herce kteří se zda objevili, scény bez Deppa byli jakoby suché, nezáživné a těžko stravitelné. Jakoby všichni přehrávali. A tak velmi kvalitní a drahé víno chutnalo rázem jako zvětralé pivo... Film se zbytečně táhnul, a okecával fakta. Scénář super, ale nebylo to dotažené dokonce. za mě 3* ()

Guran

Skvělá Deppova maska, bohužel ani jeho herectví zde nezaručí zásluhy. Film obsahuje spoustu hluchých míst, přitom začátek je slušně rozjetý. Všechno to pohřbí nudné stereotypní pasáže. Furt se jenom mluví a blábolí, ale akce žádná a samotné ty keci jsou o ničem. Snímek znamená další malér pro Deppovu kariéru. Pokud bude takhle pokračovat, přesune se na druhou kolej béčkových herců ()

XXXXXXXX

Pokud budou filmaři vydávat tytéž historicky podložené filmy i nadále, myslím, že nejpozději do 4 let, jim dojdou reálie. Chvílemi jsem si připadal, jako zpátky v dobách, kdy vyšly 4-5 podobných filmů do roka. Takovéto časy jsou už bohužel minulostí a tak musí vděčný divák vzít zavděk i tím, co má momentálně k dispozici. Špinavá dohoda ukazuje, že to, co se nejprve tvářilo jako, pro obě strany, výhodné spolčení, může nakonec vést ke krachu kariéry, osobního života a někdy i odnětí svobody. Mimochodem, koukám, že práskačství ještě stále slušně vynáši. ()

AgnesDee

Čekala jsem od toho něco trochu jiného, i když jsem si před shlédnutím přečetla a poslechla pár recenzí, které to tak trochu zkritizovaly. A já jim musím dát za pravdu. I když se na to dalo koukat a bylo to lepší než Legendy zločinu, které jsem viděla nedávno, některé souvislosti, i když se dali zapamatovat, byli dosti chaotické, stejně jako ve Fincherově Zodiacovi. U tohoto jsem si ale alespoň dokázala zapamatovat postavy. Nevím, do jaké míry je to věrné skutečnosti, ale spíš bych uvítala trochu víc zabrousit do kořenů Jimmyho mafiánské kariéry a trochu víc se u něj pohybovat. Celý film se totiž pohybuje hlavně kolem agentů FBI, kteří mi tím dost vadili. Dál mám výtky k nesourodosti. Myslím to tak, že když se na scény podíváte jednotlivě, tak jsou velmi dobře natočené i zahrané. Ale ve finále, když je spojíte do celku, jsou nesourodé. Jako příklad bych uvedla scénu, kdy se poprvé seznámíme s Jimmyho synem. Je hezké, jak Jimmy svého syna poučuje, ať už jakýmkoli způsobem, jak měl vyřešit problém se svým spolužákem, ale my nevíme, proč se o tom baví, jakou to má souvislost s čímkoli a hlavně tam není zdroj, který by nás na tuto skutečnost jen upozornil. Takhle to vypadá, že smazali scénu, kdy Jimmymu jeho manželka říká, že jejich synovi se něco stalo ve škole, ale tam nic takového není a my pak jen můžeme kývat hlavou, o čem to ty postavy na tom plátně žvaní. Dál mohli trochu rozvést vztah Jimmyho a Billyho, protože pokud spolu udržovali nějaký silný vztah, z filmu to není vůbec poznat. Billy je jen v pár scénách, je vlastně skoro nedůležitý a pro film nemá žádnou váhu. Tímto bych asi skončila, protože s výtkama bych tady byla do dalšího dne, a zase tolik už si to nepamatuju (i když jsem to viděla včera). Je to dobrý film, ale nevím, jestli budu toužit po tom ho vidět znovu. ()

johnsnow

Dobrá životopisná gangsterka. Prvé prekvapko bolo ked som videl deppa upraveného tak, že koniec. Naozaj sa úlohy dobre zhostil a gangstra som mu žral. Akurát agent Connoly bol poslabší sekundant ale nevadí. Dej nenudil, vedľajšie postavy boli tiež fajn, občas nejaká vražda bola tiež coolovo nechutná, jediný čo ma zamrzelo bolo že Bacon a Cumberbatch dostali málo priestoru. ()

subic

To je ten film a krutě namaskovanym Johnny Deppkou, co si hrál na největšího bostonského mafiána. V kině jsem si to směle nechal ujít a v televizi mě to taky moc neoslovilo. Je tam až moc postav (známých seriálových xichtu) a tak nějak to nemá šťávu. 55% ()

0verseer

"Take your shot, but make it your best. 'Cause I get up, I eat ya." Black Mass nie je zlý film, na druhú stranu, keď dôjde reč na filmy z prostredia mafie pôsobí až príliš "nemastno-neslano". Bez výraznejšieho tempa nedokáže diváka za celé 2 hodiny poriadne vtiahnuť do deja, neponúkne vygradované dialógy ani prekvapenia, dobový feeling tu prakticky absentuje. Pokým aj pri opakovanom sledovaní Goodfellas obrazovku "žeriem", toto som celý čas len pasívny presledoval. Nálepka "podľa skutočných udalostí" všetky tieto nedostatky nemôže dostatočne vyvážiť. Pochvala aspoň za herecké výkony, kde v podstate všetky postavy od hlavných až po vedľajšie sformovali nápadité fragmenty, ktorých spojením vznikla nie príliš nápaditá mozaika... ()

Pete

Scott Cooper režíruje rutinně, film se tak utápí v šedi zaměnitelných a snadno zapomenutelných scén. Když si přečtete něco o reálné postavě Whiteyho Bulgera, nemůžete se ubránit dojmu, že scénář se drží zbytečně při zemi, a potenciál nebyl zcela využit. Z precizního Johnnyho výkonu jsem měl Deppku, ale jeho hrozivá, upírská vizáž na mě popravdě působila spíš rušivě - každopádně potkat ho takhle někde v noci, z toho bych se pos*al. Nejvíc mě pak štvala postava Edgertona, ten byl tady fakt na pěst. Casting celkově je jistě největší devizou tohoto snímku, jinak však Černá mše slouží jako skrz naskrz průměrná gangsterka, a kdo tyhle mafiánské histroky nemusí, ať si odečte ještě další hvězdu dolů. ()

Od Trona k požárníkům

Od Trona k požárníkům

01.02.2016

Joseph Kosinski má za sebou dvě sci-fi, Tron: Legacy a Nevědomí, a ještě nedávno plánoval třetí. Další díl Trona byl ale nakonec zrušen, a tak se Kosinski odebral k adaptaci závodní videohry Gran… (více)

Bond a Bourne dostanou další konkurenci

Bond a Bourne dostanou další konkurenci

24.11.2015

Momentálně můžete zajít do kina na gangsterku Black Mass: Špinavá hra od Scotta Coopera. Z filmu se nestal kdovíjaký hit, reakce diváků a kritiků jsou ale opatrně spokojené. Není tedy divu, že si… (více)

Cumberbatch vymyslí žárovku

Cumberbatch vymyslí žárovku

27.09.2015

Benedict Cumberbatch (Sherlock) se již brzy objeví po boku Johnnyho Deppa v gangsterce Black Mass: Špinavá hra a příští rok ho uvidíme jako marveláckého Doctora Strange. Momentálně se ale uchází o… (více)

Sherlock jako Deppův brácha

Sherlock jako Deppův brácha