Potomek slavného hledače pokladů sira Francise Drakea, Nathan Drake, konečně našel stopu k prokleté zlaté sošce ze Zlatého města v El Doradu. Když se však vydá na cestu, za zády se mu náhle objeví zakeřní konkurenti. (Falcon)

necisty

Napodobenina Idiana Jonese a Lary Croft, kterým to příliš nad kotníky nesahá. Nevím, jestli je bídný jen film a skalní fanoušky hry to tradičně zklamalo, ale bohužel to nezachraňuje ani Wahlberg a Banderas, kterému role docela sedí. Já v Hollandovi vidím jen usmrkaného spidervepře a přestože visuální stránka je docela kvalitní, tak logika velmi chátrá a evidentně ani pod taktovkou Fleischera si to na víc než 3 hvězdy nesáhne. ... MKUH ()

Martrix

Jakožto negameboy mám opět výhodu, že nejsem zatížený potřebou srovnávat. Resp. srovnávat s herní předlohou. Jinak samozřejmě v průběhu filmu naskakují asociace s Tomb Rider, Šifra mistra Leonarda, Lovci pokladů, nebo jakéhokoliv jiného filmu, kde po pokladu pátrají darebáci a ještě větší darebáci. V Uncharted se v rámci příběhu, ničeho originálního nedočkáme. V celém filmu jsou dvě slušnější akční scény, obě se odehrávají ve vzduchu a jinak se prostě hledá. Vtipných momentů bylo stejně poskrovnu, jako akčních scén, ale přesto jsem se ty dvě hodiny nijak zvlášť nenudil. Lví podíl na tom má dobrý casting; Holland je i tady sympaťák a chemie s Wahlbergem fungovala. Jako alternativa ke končícímu Indiana Jonesovi je to slabé. Téma hledání pokladů mi navíc v dnešní době připadá trochu out a je dost složité přijít s něčím opravdu neotřelým. Nebudu ale na Uncharted zbytečně přísný...možná to dnešním mladým stačí. Stejně jako Red Notice, nebo 6 undeground, jde o drahou akčně dobrodružnou jednohubku, která stojí jen na atraktivním vizuálu a hereckém obsazení, ale přesto vysloveně nenudí. ()

PROCESOR

Kdo má rád podobné filmy, tak si přijde na své. Dobrodružství a akce je tady hodně. Hledání starodávného pokladu, tajemné náznaky a symboly, které je potřeba rozluštit, nějaké ty mapy zase ukrást z muzea a samozřejmě soupeření, kdo ho objeví, jako první. To vše jsem dostal a bavil jsem se. Já byl spokojený. ()

Juto

Film založený na hre inšpirovanej filmami, ktoré sú oveľa lepšie ako tento, je dostatočne pozerateľný, ale mohol byť oveľa lepší. 6/10 ()

campix

Jako velkého fanouška herní série mě filmové Uncharted upřímně sralo už od prvních oznámení hereckých jmen a také prvních fotek a trailerů. Myslel jsem, že tvůrcům Marka Wahlberga jako Sullyho asi nikdy nezapomenu. Šel jsem k filmu s velkým despektem, ale upřímně mě překvapilo jak tvůrci ctili herní předlohu. Lokace jsou velmi věrné a vlastně i to herecké obsazení docela sedí. Až jsem měl čas od času docela dejavu. Sice si mě Ruben Fleischer získal na svou stranu, ale stále by se nemělo zapomínat na fakt, že filmové Uncharted je pouhým stínem herní série, která upřímně nabízí daleko větší zábavu, rozmáchlejší lokace, lepší příběh a vlastně i dialogové cut scény. Bez problémů tak strčí tuhle filmovou záležitost do kapsy. Na druhou stranu je tato adaptace příjemný úvod pro masy, které jsou hrou netknuté, protože nabízí poměrně zábavnou a atraktivní podívanou. Tom Holland se bez přehánění dostal mezi největší filmové hvězdy, a tak dokáže k filmu nalákat i diváky, kteří by o něj normálně ani nezavadili. Nebýt naprosto debilních twistů, tak bych si na konci řekl, že pokračování bych si bez problémů dal. Takhle jsem stále velmi rozpolcený, ale upřímně jakékoliv další filmové pokračování bez keců zhltnu. ()

Gaaron

Je vidět, že je to určitě skvělá hra, ale bez možnosti postavy během těch lineárních misí ovládat je to dost nuda. ()

Wormboy

Seria Uncharted na PS je vyborna, ale filmove spracovanie jej nesiaha zial ani po kolena. Tom Holland ako mlady Nathan Drake je ok, Walhbergov Sully je uplne mimo, pribehu chyba zakladne logicke vrstvenie a celkovo, film akoby nic nedrzalo pohromade. ()

carly

Bola ot jazda. Tom hlaskujuci o dusu vzdy potesi. Kombinacia akcie a dobrodruzstva vzdy potesi. Mark Wahlberg slusne sekundoval. Aj vtipne to bolo. Co som cakala, to som dostala. ()

Ondatra

Herní předlohy pro tento film jsem na playstationu hrál několikrát. A vždycky se k tomu budu rád vracet. Podle mě se jedná o jednu z nejlepších herních sérií, co kdy byla vymyšlena. A když se měl připravovat film, tak jsem se mírně bál, jak to dopadne. Protože filmy podle her jsou buď velmi skvělé nebo absolutně příšerné. A toto je první film, na který mám neutrální názor. Příběh filmu je vlastně hodně podobný jako ve hře. Nathan Drake, hledač pokladů, který tentokrát míří na cestu najít staré město El Dorado. Proto příběhu nemůžu extra nic vytknout. Co by mohlo být ale lepší je výběr hlavního herce. Sice Tom Holland je skvělý herec, ale možná tak na Spider-Mana. Postava Nathana Drakea je ve hře znatelně starší, a proto bych si na to příště představoval znatelně staršího herce, ideálně někoho kolem třicítky. A to stejné mám i u postavy Victora Sullivana. Ve hře je postava zase o něco více starší, než Mark Wahlberg, a proto bych příště zvolil někoho jiného. Co ale musím tomuto filmu nechat je jeho výprava a způsob natočení. Všechny lokace a záběry vypadají prostě nádherně a je jedno, jestli se jedná o prostředí džungle, akční a bojové scény s autama nebo záběry z města. Celkově je to ale pěkná dobrodružná jízda, u které se podle mě nikdo nudit nebude. 6/10 ()

c.tucker

Tohle byla fakt pecka. Nikdy jsem nehrál ani jeden díl hry, takže nemohu porovnat, co je použito a co ne. Na mě to působilo jako velmi fresh buddy movie, který byl vtipný a dobrodružný. Akce nebyla vůbec špatná a oba dva borci byli cool. Takhle nějak jsem si představoval Red Notice, ze kterého jsem byl lehce zklamán. ()

LasT_Olt

Upřímně je mi docela líto Toma Hollanda. Klučina si na jednu stranu už v přemladém věku zařídil svou rolí Spidermana do let budoucích kultovní status, na druhou stranu mu to však bude i dost škodit. Člověk, který dělal casting a vybral právě jeho do role Nathana Drake, je totiž dement. Přitom Nathan je ten nejvíc basic týpek u kterého snad ani nejde casting pokazit, tudíž vybrání Hollanda muselo být účelové, aby do kina zavítali i konzumenti neznající předlohu a kteří, když jdou kolem kina si řeknou “půjdem na to, tam hraje hlavní roli Spiderman“ :)). Ironií však je, že mně ani tak nevadí jejich vzhled, můžeme přeci vzít na milost argument, že se jedná o mladší verze hlavních postav. Co mě trochu sere je, že v hereckých výkonech nevidím charakter a chování z předlohy, a to jakože vůbec. Je tu prostě Tom, hrající Toma a Mark hrající Marka. Dva random herci, hrající dvě random postavy v random filmu. Klidně by to mohli pojmenovat Dobrodružný ostrov Hello Kitty a nezměnilo by se lautr nic lol. Samotný film je těžký průměr, už jsem tím trochu unavený, dávám si tak rok dva a budu těmhle odfláknutým blockbusterům dávat jenom dvě komety. Když už nic, tak aspoň popcorn byl dobrej, jen ho teď mám plné zuby - stejně jako filmových zpracování her. ()

Doldus

Lepší než jsem očekával. Ani Holland, ani Wahlberg mi nepili krev a vše docela svižně táhlo do finiše. Pořád to však není ta vysněná libová filmová adaptace videoher (Tomb Raider byl blízko, Arcane jako seriál nepočítám). Kéž by někdo zfilmoval třeba Hotline Miami, to by bylo žrádlo! Každopádně poslední akce s loděmi sic vrcholně absurdní, avšak vrcholně zábavná. ()

NiWi

Uncharted je nenáročná, ale příjemná dobrodružná jízda se sympatickými postavami, neutuchajícím tempem a líbivými lokacemi. Hry sem nikdy nehrál, takže v tomhle ohledu nemůžu posoudit, jako film ovšem velmi slušná jednohubka, která na necelé dvě hodinky opravdu zabaví. Fleischer sice není bůhví jak výrazný filmař, ale pokud dostane slušnou látku tak je z ní schopen vytvořit minimálně obstojnou podívanou. Tom Holland v hlavní roli je fajn, upřímně moc nerozumím tomu proč bych v něm měl vidět Spider-Mana. Jeho herecký projev mimo vážné role je sice dost symetrický, ale i tak mě jeho dynamické herectví dost baví. Akční scény možná nejsou úplně nejvypilovanější, ale především finále s loděmi považuju za povedené. Od filmu tohohle typu očekávám pobavení, nějaké ty dějové zvraty a hezké lokace, a to jsem (až na ty víceméně předvídatelné zvraty) dostal, takže za mě fajn. 7/10 ()

nineweh

Je to pohádka, je to pohádka, je to POHÁDKA a fyzikální ani jiné zákony tady neplatí, GRRR. Jedna hvězda navíc za Toma Hollanda, protože je prostě zlatíčko, ale jinak v tom filmu není nic. Banderas přehrává, Wahlberg nudný, holky nudné, akce nudná, příběh nudný. ()

Sabrewulf odpad!

Po tomhle hovínku (čti znásilněné předloze) mi je už naprosto jasná jedna věc a nechápu, že jsem byl tak natvrdlý a docvaklo mi to až teď. Hollywood NECHCE adaptovat hry. Chce točit filmy, se kterýma se přiživí na  nějaké slavné značce. Prostě vyblije na papír nějaký svůj žblept, vyhledá tematicky nejpodobnější hru, oblbne vývojářské firmy, plácne tomu název hry a stejná jména hlavních hrdinů a hurá - oznámí, že se chystají adaptovat hru a ještě dávno před první klapkou vědí, že to - v tomto případě nějaký podřadný Uncharted - nebude. Vždyť všechny ty odklony od her jsou tak brutální (v Doom vědecké pokusy místo pekla, v RE:Raccoon city úplně překopaný charakter Leona včetně vizáže a národnosti, v novém Mortal Kombat zcela vymyšlený hlavní hrdina, zde mimozní casting atd. atd.), že je nadmíru jasné, že je žádná předloha nezajímá. V tomto ohledu mě začínají srát i ty vývojářské firmy, které přece musejí prodat nějaká práva, ne? Proč si nevydupají nějaké podmínky? Jo, už vím, prachy nesmrdí. Šulini. Ale k filmu. Do ruda mě rozpálily dvě věci. První je samozřejmě ten mimozní casting. Obsadit někoho, kdo nejen jako Drake vůbec nevypadá, ale navíc mu neodpovídá ani věkově, už není ani na přesdržku, ale rovnou na zabití. Když se tehdy casting oznámil, očekával jsem, že to děcko Holland odehraje jen nějaký prolog (jako je v herním U3) a pak už se pojede NORMÁLNĚ s dospělým Nathanem. Nebo přinejhorším bude celý film s děckem Hollandem a bude se týkat jeho začátků, které ani ve hrách nejsou, aby se dalšímy případnými pokračováními navázalo na NORMÁLNÍ Uncharted tak jak ho známe. Jenže oni ti lulini tady nechávají to děcko Hollanda dělat stejné kousky jako dělá ve hře dospělý Nathan!!! Navíc, ty postavy ani neodpovídají věkově k sobě - když udělali Nathana a Sullyho mladé, proč není mladá i Chloe? Ona tu má věk jako ve hře, ale ti dva ne, to jako až se Nat a Sully dostanou do správného "herního" věku, Chloe bude babča, WTF?!!! Jasně je tu vidět, že holyúd chtěl stůj co stůj obsadit do nějakého současného filmu děcko Hollanda, protože přece Spider-man strašně frčí, takže je pravděpodobné, že kdyby ve stejné době "adaptovali" Devil May Cry, tak by ho ti mamrdi obsadili do role Danteho. Klasičtí tupí Amíci - nevidí, neslyší, co na tom, že to postrádá logiku, my to tak chceme a přes to nejede vlak. Mimochodem, strašně legrační je, jak film začíná prologem s Nathanem, kde je ještě děcko a končí to obrazovou prolínačkou do současnosti- tedy z dětského Nathana -> na Nathana... dětského. LoL. Sully pochopitelně taky úplně mimo předlohu (podobou i charakterem). Druhá věc, co mě vytočila, je hudba. Byť jsem po mimozním castingu k filmu přistupoval se značným despektem, pořád jsem se aspoň třásl na Nate´s theme, protože jsem bral jako SAMOZŘEJMOST, že tam ta skladba bude. No nevypustili ji ti mamrdi? Během filmu zahraje jen pár usraných tónů a při konečných titulcích je jen začátek a ještě zkrácený. Na celou NÁDHERNOU husinotvornou 2minutovou skladbu zapomeňte. Pusťte si to třeba na youtube (U1,2,3) a představte si, jak by po prologu tahle skladba začala hrát - do toho nájezdy kamerou na stůl plný map, kompasů atd. v různých prolínačkách za podpory titulků Columbia pictures presents, jména herců a BUM! V čase 1:10 nápis Uncharted. Z toho by se nejeden fanoušek, včetně mě, UDĚLAL!! Jasně, že to tam nemůžou dát, protože kdyby to tam celé dali, tak by se to podobalo hře a nedejbože načichlo herní atmosférou a to oni přece nechtějí. Kurvy. Chtěl jsem dát alespoň jednu hvězdu za parádní cameo, ale ta hudba to dorazila a navíc to cameo je vlastně mínus, protože vám jen bolestivě připomene, jaký je tohle průser. Pak tu máme takový evergreen herních předělávek - i když si odmyslím, že nějaká hra existuje, pořád mi zůstává mizerný dobrodružný film. Je to hloupoučké (tajná místnost pod městem jde vidět skrz mříž v kanále, to si toho nikdo za celá staletí nevšiml?) a zoufale NENÁPADITÉ: všechny možné zámky dveří, pastí, truhel a já nevím, čeho ještě, se pořád dokola otevírají JEDNÍM megauniverzálním klíčem. To jak dlouho trvalo vymyslet? Se slzou v oku vzpomínám na Cageho Lovce pokladů, kde ho jeden klíč dovedl k druhému a tak to šlo řetězovou reakcí až k pokladu. Tady jim na to všechno stačí ten podělaný španělský kříž. Věřím, že Španělé s ním v tom 16. století splachovali i záchody, možná sloužil i jako anální kolík nebo příbor. /// A to nemluvím o tom, jak nenápaditým (a hodně pitomým) způsobem se k tomu kříži hrdinové dostali. Rozhodně mě ale zaujala jedna scéna - je to pro mě takový highlight této sračky - a stále si s tím lámu hlavu. V tom filmu jednu osobu podřežou a ta zemře. Nic neobvyklého, říkáte si, jenže ono podřezání je formou namalované čáry na krku. Čepel otrávená nebyla, to by se oběť svíjela v křeči, nebo by zemřela s pěnou u pusy. Tak se ptám: Na CO PŘESNĚ ta osoba zemřela? Když podřežete člověka/zvíře, existují pouze dvě varianty, co je zabije. První je, že se oběť udusí vlastní krví, druhá že jednoduše vykrvácí. Zde není ani kapka (!!!) krve navíc, jen ta namalovaná čára na krku. Kurva, ti tupí Amíci u toho natáčení NEPŘEMÝŠLÍ? Když nemám eRko rating, tak udělám jiný způsob zabití, ne? Co je na tom tak těžkého, bodnout tu osobu do zad? Nebo tu mrtvolu alespoň nechat ležet na břichu a tím pádem tu absenci LITRŮ KRVE částečně zamaskovat? Ne, tady prostě leží na zádech, takže vidíme jasně a zřetelně, až explicitně malovanou čáru na krku bez jediné kapky krve navíc. Ty vole, už vidím, jak si policajti čtou pitevní zprávu -> Příčina smrti: namalovaná čára na krku. A v nočních zprávách by hlásili: "Namalovaná čára na krku byla neslučitelná se životem. /// Ostatní charaktery byly nezajímavé, nějaká černoška tam, nechápu proč, pořád chodila v koupací čepici a Banderas byl až parodicky zbytečnou postavou. Když bych shrnul herní sérii Uncharted, celá je o pěti aspektech 1)Hledání pokladů/puzzle 2)Bitky 3)Přestřelky 4)Lezení po všem možném 5) Stealth. Tady je jenom 1 a 2, zbytek úplně vyhozený do koše, což je docela paradox, protože přece jenom je u děcka Hollanda uvěřitelnější to, že by někoho zastřelil ákáčkem, než že mlátí dospělé chlapy, aniž by si o ně zlámal ty svoje pavoučí hnáty. Fakt jsem maximálně nasrán. Přísahám Bohu, že mít po ruce nejen tvůrce této sračky, ale i pětihvězdičkáře hlásící se k fandům hry, bylo by mi jedno, že mě zavřou za vraždu, naprudko bych vytáhl z kapsy svůj nelegálně držený červený fix a všem jim namaloval čáru na krk. () (méně) (více)

SeanLSD

Dlho som si vravel, že veď je to v pohode a čo vlastne proti tomu všetci majú, asi fanúšikovia hry a veď dobrodružných veľkorozpočtových naháňačiek za pokladmi nie je nikdy dosť, tak sa už len stačí zmieriť s tým, že už nie som malý chlapec, v ktorom to vyvoláva bezbrehé nadšenie... Ku koncu dokonca čumím, že teda námornú bitku vo vzduchu a k tomu s 500-ročnými loďami som skutočne ešte nevidel. Ale čím viac nad tým rozmýšľam, tým menej presvedčený som o svojej prvej vete, pretože to je celé také nejaké mdlé a nijaké, nič moc zrežírované... Čo mi ale skutočne vadí je tá stupidita scenára, podľa ktorého objavia tajnú stredovekú chodbu v nočnom klube, ktorej 500-ročný mechanizmus je prepojený s fontánou spred 20 rokov a hneď za ňou je 2000-ročná rímska hrobka, do ktorej sa dá vidieť z ulice cez poklop kanála! Toto proste neprehltnem. Nezachraňujú to ani herci, keď ešte aj Wahlberg vypadá, že ho to vôbec nebaví, Holland mi tam vôbec nesedí a Banderas je vlastne zbytočný, len na okrasu. Ženy naopak na okrasu nie sú, čo by som obvykle uznal ako plus, že tam nie sú nejaké fifleny, ale tu ma ešte aj to rozčuľovalo. No neviem... – keď si vezmem, že v tom mal pôvodne prsty Carnahan! Napokon nie je uvedený ani v titulkoch, no tak sa mi vidí, že tých pár dobrých nápadov, čo tam bolo, pochádza z jeho hlavy. Mali mu to nechať! ()

Radiq

Hru neznám, ale možná by se mi líbila. S jistotou ale můžu říct, že film se mi nelíbil. Vsadím se, že to ztratilo vše dobré, čím to je dobré ve hře. Je to vlastně takovej naklonovanej Indiana Jones s Larou Croft a Lovcema pokladů. Takže ani jedno, z čeho by si dobrej film měl brát příklad. Už úvodní sekvence nám napoví, v jakém pojedeme duchu. Prostě se vymyslí ta nejvíc nesmyslná akce, přežene se do neuvěřitelných rozměrů, přidají se lety vzduchem, ignorování fyzikálních zákonů a trocha nesmyslné akrobacie neboli sračkobacie a hurá: máme film jak kdyby ho natočil pošahanej potrat. A abych nezapomněl - krve se nedočkáte ani když jde o proříznutí hrdla v přímém záběru - asi aby to nepohoršilo citlivé jedince a děti. Ano, asi jsem úplně mimo cílovou skupinu a ani nejsem pošahanej potrat, a proto moje hodnocení vypadá, jak vypadá. Nástin dvojky z potitulkové scény paradoxně vypadá už teď líp, jak jednička... a to se ještě nezačala natáčet. Podle mě by ale ani nemusela - stejně bude určitě podobně blbá. A teď si jdu ještě dohledat význam slova Uncharted, když už jsem to nezjistil nikde jinde... a anglicky zas tak neumím. No... nic... Jdu. ()

sugythesugar

V súčasnosti sa moc veľkorozpočtových dobrodružných filmov netočí. A je to škoda. Nikdy som hernú predlohu nehral, ale nejaké všeobecné povedomie mám. Ale k samotnému filmu. Film by sa dal ľahko rozdeliť na dve odlišné polovice. Prvá je klasická zoznamovačka s ústrednými hrdinami s fajn heistom a miernym Indiana Jonesovským šmrncom. Druhá ide výrazne blockbusterovejším smerom plným logických zakopnutí (a niektoré vážne až bolia) a žánrových klišé. Keby ma logika poslednej tretiny filmu neplieskala každú minútu do tváre tak by som bol určite spokojnejší. Lovci podkladov s Nicolasom Cagom sú o trošku lepší (a to je 12 rokov starý film). Sympatický Holland, štandartný Wahlberg neúmyselne vtipný Banderas a očarujúca Sophia Ali. 6/10 ()

Motinski

Na prekvapenie to dopadlo celkom fajn. Musíte sa odosobniť od hier, pútavosťou a rozprávačstvom im film nestíha ani náhodou. Hlavne od štvrtého dielu je na míle ďaleko. Postava Sullyho diametrálne odlišná ale pre tých čo nevedia o čom hovorím môže príbeh veľmi dobre fungovať. Uncharted mi pripomenulo Netflixovske Red Notice (a to takmer vo všetkom, od súbojov, lokalít až ku zvratom) ale páčilo sa mi o niečo viac. Akčná stránka milo prekvapila, originálna síce nie je ani trochu, klišé strieda klišé a fantázii pri skákaní, lietaní, atď sa medze nekladú, no ani na chvúľu sa nestíhate nudiť. Rýchlo to ubehne, veľa krát rozosmeje a Holland sa mi páčil aj keď som v ňom miestami stále videl Petera Parkera. V kine to zabralo ako oddychová popcornovka a dokonca by som si pozrel aj ďalšie diely. ()

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.11.2022

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

10.06.2022

Fanoušci herní série The Last of Us včera díky akci Summer Game Fest obdrželi celou řadu skvělých zpráv. Tou první je, že se první díl dočká nové přepracované a definitivní edice s lepší grafikou a… (více)