Mocná čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ (Sam Claflin), jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše. (oficiální text distributora)

playboxguest

I tisíckrát omletá pohádka s nezajímavými herci se dá v jeden utahaný večer v pohodě dokoukat do konce, když vám v ní nikdo nezpívá "I Wish". A Stevardka tu hraje "Snow white", neboli v doslovném překladu sněhově bledou, což je úsměvnej hřebíček prdnutej přesně do hlavičky. Sice mi tahle báchorka nic nedala, radši mám nadrženou Maleficent, ale když si vezmu kolik moderních pohádek dopadlo hůř (Prázdný Vládce Oz, Čarovný běs, Červená Zoofilka), tak vlastně chválím, že to dopadlo, jak to dopadlo. 50% ()

sheen

2x tento měsíc v kině a 2x kino ovládla chladnokrevná Charlize ¨Theron, ta ženská je fantasická. Mé očekávání splněna skoro do puntíku, maximální spokojenost. Tak si představuji moderní pohádku pro odrostlejší obecenstvo. Od počátečního vypřávění až po suprově provedené závěrečné titulky jsem si chrochtal:) "Mirror, mirror on the wall, who's the fairest of them all" ()

salahadin

Tak ženská posedlost vzhledem je známá že jo. Je zajímavé, že se královna jmenuje Ravenna (po středověkém městě). Škoda, že se ten král na začátku nejmenoval třeba Cařihrad:-) Taky mě napadlo, že kouzelné zrcadlo nemá vkus, když tvrdí, že je Kristen hezčí jak Charlize. Taky je zajímavé, jak se péče o pleť a vyhlazování vrásků vyvíjela od jakéhosi vysávání mládí z dívek (rychlo-facelift) po produkty L'Oréal Paris. Školáci si taktéž zopakují matematické počty při sčítání žeber Charlize Theron. Takže zatím samé klady. Velkým mínusem zdá se mi slepý trpaslík se svými vševědnými hláškami, zbytečný zbytek trpaslíků, Sněhurka v brnění a s proslovem (tohle Kristen nedělejte) a naprosto příšerný účes á la kýbl na vodu, kterým se "honosil" Sam Spruell (Finn). Nad vodou tuhle věcičku drží hudba JNH a vcelku zábavná první polovice filmu. ()

Pilda17

Jak z ohraného příběhu, který je známý po celém světě udělat podívanou, která se dá zvládnout bez nudy? Přesně tuhle otázku jsem si pokládal před návštěvou kina. Sněhurka a lovec je důkaz toho, že to opravdu jde. Začátek byl sice o něco slabší, ale po chvilce se dostavila celkem zábavná podívaná. Postavy byly vyhovující, až na Kristen Stewart, která se tváří pořád stejně a nepřijde mi jako kvalitní herečka. Vizuální stránka je hodně povedená a trpaslíci neměli chybu. Jejich humor baví a divák se i zasměje. Nejde o dokonalý snímek, ale z této záležitosti se víc vytěžit nedalo. Tenhle rok jsme dostaly už jednu Sněhurku, ale v daleko slabším provedení.. 7/10 = 75% ()

Deimos

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +zpracování, herci, potěší Ian McShane viditelný i v menší roli, občas krásné efekty, příběh je takový jak ho známe už od Disneye -díky tomu je však předvídatelný a ničím kromě obrazu nepřekvapí, i proto mě to trochu občas nudilo/// V současné době bychom si asi nemohli přát lepšího zpracování. Kdo z vás by se třebas dnes díval na animovanou novou verzi Sněhurky? Já už bych asi do toho nešel. Ale zato tato moderní, triková, velkofilmová podívaná, to je něco jiného. Je celkem fain, že si říkáte, aha to znám a tak si to skutečně pamatuji. Oproti originálu tady prozradím jediný rozdíl. Kdo nechce vědět tak ať nečte: Sněhurku tady výjimečně neprobudí princ, ale právě hlavní mužská postava...lovec :-) Už teď se těším na jeho další dobrodružství. A naopak jednu scénu jsem pochopil jinak než dříve: Když se zlá královna promění ve starou babičku aby mohla oklamat Sněhurku a dál jí jablko, tak to není proto že by měla takovou čarovnou moc a chtěla se sama proměnit aby mohla Sněhurku napálit. Je to jinak, alespoň podle tohoto filmu: zlá královna ztrácí svojí moc a rychle stárne, proto došlo k této situaci. Doteď jsem to chápal jinak :-)/// Celkem 68%/// ()

Rosaviva

Skvělé obsazení, ale musím se přiznat, že nakonec jsem byla trošku zklamaná, protože jsem čekala, že to bude o něco akčnější. Závěrečná 'bitva' mi přišla dost odbytá. Skoro jsem nestačila ani mrknout a už byl konec. Ale kdybych do toho nešla s tak velkým očekáváním, pravděpodobně by se mi to líbilo ještě o něco víc. 4* opravdu se nedivim, že Sněhurka prahla radši po lovci než po princi. ()

666teen

Tak co to tady máme. Další pohádková klasika v hypermoderním baloňáku, takže boj se boj, poslední Karkulka je ještě příliš živá! Ale ne, není to tak hrozný. Je to vlastně takový osudový střet mezi Sauronem (Theron) a Johankou z Arku( Stewart). Ostatní postavy, jako trpajzlíci (nevypadají jako z Morie, spíš jako kluci z The Tap Tap), albínský bratr z Šifry Mistra Leonarda a duo pohlavních mužských hrdinů (Thor-dřevorubec a Princ-Legolas) jsou ve filmu sotva do počtu. Pokud se vám zdá, že do totálního galimatyáše chybí jen Nekonečný příběh a Princezna Mononoke, tak nechybí. A místo kočičky a pejska je tam jelen s roštím místo paroží. No, a já se u toho bavil. ()

GilEstel

Nějakýmu pošahanýmu hollywoodskýmu producentovy zase jednou ruplo v bedně a rozhodl se zlikvidovat jednu z nejznámějších klasických pohádek. Máme tu tak Sněhurku v čele armády, navlečenou do brnění po vzoru Johanky z Arku (Jovovich). U Kristen Stewart, která váží 50kg i s postelí vskutku směšný zjev. Hrát si na Xenu se k té křehké postavičce tak trochu nehodí. Z lovce udělali opileckého playboye, navíc ho trochu zkřížili s Krokodýlem Dundeem. Trpaslíky pro jistotu upozadili a nechali je hrát druhé housle. Nakonec z nich udělali alespoň armádní ženisty atd. atd. Jediným pozitivem je asi postava zlé královny. Jinak celkově bez nápadu. Nuda. Prázdná nádoba bez obsahu se zbytečnými efekty a směšně prvoplánovou hrou na city. Tenhle film neměl nikdy vzniknout. Velebnosti, jdu blejt. 15% ()

Ruut

Upgrade 2018: Je to fakt špatný film ---- Mám po projekci úplně stejné pocity jaké jsem měl po Aliens vs Predators bratří Straussů. Tady to dopadlo ale ještě relativně slušně. Vynikající okamžiky v nefungujícím, utahaném a hloupě napsaném filmu. A to tu byla tááák nádherná a skvělá záporačka Charlize - kdykoliv se zjevila, rados pohledet. Víc napíšu až vstřebám to velké zklamání. očekával jsem daleko zajímavější film. ()

Foox

Nápadů by tu bylo dost, ale ani krásný vizuál ani skvělá Charlize Theron nezachrání trapné trpaslíky, herecky nezajímavou Sněhurku a hlavně promarněné finále. ()

HAL

Samoúčelná přehlídka digitálních monster a zvířat tímto připomínající dětinštějšího Van Helsinga. Je to celé zoufale zdlouhavé a přitom úplně o ničem, "děj" je ještě větší turistika než Pán Prstenů - valná většina filmu je o tom že lovec s holkou jde za spřáteleným vévodou. Jdou a jdou a jdou, jiné postavy přitom tu samou vzdálenost překonají za tu dobu bez problémů několikrát, a pak najednou přijde finále a je konec. Aniž by filmový fantasy svět, beznadějně se snažící o nějakou hloubku, vůbec někoho mohl začít zajímat, což platí vlastně o celém filmu. Hemsworth se ho snaží trochu táhnout, ale jen on nestačí - Stewart, to je jen hloupá hezká holka co neumí hrát, a Theron zase bere svou roli až moc vážně a nedává tomu tu správnou přepálenou zábavnost jaká by se od ní jakožto démonického záporáka hodila. Mít film hodinu a půl, dá se brát jako zábavná jednohubka s trochou hezké cgi akce a příběhem odkazujícím k oldschool pohádkám. Bohužel má subjektivně snad dvojnásobek. Trochu se nabízí srovnání s Kletbou Bratří Grimmů, jenže ta je na rozdíl od Sněhurky MNOHONÁSOBNĚ chytřejší, a hlavně má duši. Sněhurka žádnou nemá, jen jako průměrný blockbuster. Docela zábavný, v některých scénách, ale pořád žádná velká výhra. 5/10 ()

Vančura

Z původní pohádky o Sněhurce nezůstal kámen na kameni, ale vlastně to není na škodu. Subjektivně bych to viděl na slabší 4 hvězdy. Hlavními klady jsou zde podmanivý vizuál, herecký výkon jedinečné Charlize Theron a výtečný hudební doprovod. Ani to ale nestačí zakrýt občasnou nudu, lehce natahovanou stopáž a ojedinělé náznaky klišé s náběhy k určité béčkoidnosti. Ačkoli to celkově podle mě není špatný film, přijde mi evidentní, že zápis do dějin kinematografie se zde nekoná, a velmi brzy tenhle film podle mě zcela zapadne do zapomnění. Stejně na to všichni půjdou jen proto, aby viděli "tu Bellu ze Stmívání" hrát v jiné roli. V současné komerční produkci pro multikina hodnotím tuto filmovou Sněhurku jako takovou lepší vatu - neurazí, ale ani vyloženě nenadchne. Minimálně soundtrack si ale rozhodně chci párkrát poslechnout, až se k němu dostanu. ()

2-Xtreme

Na to aký je ten film prázdny, ma bavil a chvíla, že by som sa pozrel na hodinky bola len jedna (ach, tí trpaslíci). Predovšetkým ide o vizuálnu stránku, ktorá je skvelá a stále sa je na čo pozerať. Farebné kontrasty sú nádherné a film tým pádom pekne ožíval. Vlastne ide o dobre spravenú skladačku. Nájdeme tu z kažhého niečo. LOTR sa nedá zaprieť a vnímavejší divák si všimne aj dalšie staršie fantasy kúsky. Film klame telom a žiaľ ponúka menej než sa na prvý pohľad zdá. Ale je to zabalené v peknom pozlátku. Proste drsnejšie fantasy s nejakou tou rozprávkovosťou. A išlo to aj bez rozprávajúcich zvierať a iných podivností. Medzera medzi LOTRom a Hobbitom je dlhá, no Bella a Thor asi najlepšie zaplnili ten priestor. Charlize Theron is bad-ass bitch! PS: trpaslíci mi liezli na nervy ihned, ale chválim to, že sme sa vyhli stupídnemu humoru. [Videl v Kine] ()

liskam

Milé překvapení. Na to, že je to vykrádačka velikého množství filmů a nápadů, jsem byl při sledování mile překvapen. Není mnoho věci které bych tomuto snímku vytkl. ()

Goldbeater

První třetinu snímku bych ohodnotil třemi hvězdami za nijak záživné skákání ze scény do scény a jeden a ten samý nepřítomný výraz Kristen Stewart, kterou upřímně moc nemusím, ale byl jsem připraven ji překousnout. Vše aspoň zachraňuje pěkná výpravnost a pár slušných nekompromisních scén. Druhá třetina, datovaná příchodem lovce, by se dala přirovnat k slušné akční honičce po pohádkové scenérii temného (a toho druhého) lesa, kde si své místo našly různé efektní hračičky. Navíc se v téhle části snímek nejvíce vrací k disneyovské kreslené verzi ze 30. let, což vše najednou dodává pěkné fantaskní cítění. Poslední třetina, pro mne datovaná příchodem trpaslíků, konečně přináší nějaké to odlehčení a vtip. Samozřejmě díky samotným loupeživým zakrslíkům (mimochodem velmi dobře obsazeným, většinu hereckých es jistě každý pozná, i když na Raye Winstona jsem přišel až po nějaké chvíli). Trpaslíci se mi na tomhle fantasy líbili snad nejvíc, i když obdivuhodný výkon ve všech směrech podala hlavně Charlize Theron v roli královny. Své role se chopila výborně a je vidět kontrast mezi jejím ryze oscarovým herectvím a mírným neherectvím Stewartové. Chris Hemsworth zdatně sekunduje, i když si myslím, že jeho postava mohla být napsána lépe. Samozřejmě, co trpaslík, to borec. K nim nemám výhrady. Scénář obsahuje jak vynalézavé a dobré momenty, tak nutnou dávku klišé, které samozřejmě bylo očekávané, a proto nijak nepopudilo. Závěr však mohl být originálnější. ()

kingik

"Zrcadlo, zrcadlo, tak už mně konečně řekni, kdo je v zemi zdejší, nejkrásnější". Být tím zrcadlem já, nerozpakoval bych se a napálil bych to Charlize Theron jediným slovem: "TY!". Je zkrátka jako zlá královna Ravena rajcovní, a i když má proti sobě mladší kolegyni Kristen Stewart, její sexappeal je až příliš agresivní a spláchne ji s přehledem. Ten střet mezi těmi dvěma sokyněmi nebyl takový jiskřivý, jak jsem si představoval, avšak vypětí nepostrádal. Film je nasáklý temnotou, efektními digitálními triky, vymazleným vizuálem a má velmi blízko do hororu, ale tam nakročí nesměle. Pohádky jsou vlastně takové horůrky pro dětičky, a pokud ne, tak Červená Karkulka a sťaté hlavy v pohádkách bratří Grimmů, jsou asi přeludy. Ostatní postavy jsou ve filmu až téměř zbytečné, platí to k velké škodě i o Chrisi Hemsworthovi, ne že by neuměl hrát, ale protože ženské duo Theron & Stewart je nejen vizuálně vymazlené, ale hlavně dokonale umělo prodat svoji smyslnou ženskost. Když královna stárla, měl jsem chvílemi pocit, že film je reklamou na prostředky proti vráskám a regeneraci pleti. Stačí kapka a záříte. No, ten pocit hodně převládal, ale jen v některých sekvencích a detailních záběrech na představitelky hlavních rolích, mezi nimiž se věkový rozdíl naprosto stíral. Film rozhodně můžu doporučit, protože má ode všeho něco a daří se mu kloubit žánrové drobnůstky v působivý celek, jehož si v kině lze náležitě užít. Nezapůsobili na mě akorát divní trpaslíci, neuvážená přemíra fantasy v prostřední části, a ani Sněhurka v brnění, při dobývání hradu, moc do této scény nezapadla. Letos vtrhly do kin dvě verze pohádky o Sněhurce. Stylizovaně rozverná s Julií Roberts & Lilly Collins a temně magická s Charlize Theron & Kristen Stewart. Mně se líbily obě, ale vítězí tahle. 80% ()

Payushka

Celé to fantasy vypadá moc hezky. Sníh je sněhem (čímž by se mohla Sněhurka s Julií Roberts inspirovat), kouzla královny uvěřitelná a efektní. Zato scénář po stránce dialogů, ale především pak monologů selhává, a divák se tak dočká zoufalých výkřiků jako “Jdeme porazit zlo!”. ()

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Jason Bourne vs. Aragorn?

Jason Bourne vs. Aragorn?

20.06.2015

V Universalu letos slaví jako o život. Z Padesáti odstínů šedi, Rychle a zběsile 7 a Jurského světa se vyklubaly neskutečné hity a nadcházející animák s Mimoni dopadne stejně. Na příští rok pak… (více)

Star Wars hledají režiséra

Star Wars hledají režiséra

02.05.2015

Rozchody režiséra a studia nejsou zas tak neobvyklé. V nedávné době potkaly třeba Ant-Mana (Marvel a Edgar Wright) nebo spin-off Sněhurky a lovce (Universal a Frank Darabont), nejnověji pak ztratil… (více)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (více)