Záměna

• USA Switched at Birth
Drama / Rodinný / Romantický
USA, (2011–2017), 73 h 20 min (Minutáž: 41–63 min)

Tvůrci:

Lizzy Weiss

Hudba:

John Swihart

Katie Leclerc, Vanessa Marano, Constance Marie, D. W. Moffett, Lea Thompson, Lucas Grabeel, Ryan Lane, Sean Berdy, Jason Brooks, Blair Redford, Austin Butler (více)

Série(5) / Epizody(103)

Když dvě dospívající dívky, Bay a Daphne, zjistí, že byly při narození vyměněny, obrátí to jejich životy vzhůru nohama. Bay žije s rodiči a bratrem v přepychové vile a neslyšící Daphne s matkou a babičkou v chudinské čtvrti. Přesto se však jejich rodiny dohodnou na společném bydlení, aby si tak všichni mohli vynahradit ztracený čas. (alyssa18)

Judy24

Dva originální náměty v jednom seriálu? A není to trochu plýtvání? Už dlouho jsem na něco podobného nenarazila - seriál, ve kterém není to, co už jste milionkrát viděli, který přitom netlačí na pilu, působí realisticky a je dobře zahraný. Menšinám nebo hendikepovaným se věnuje víc seriálů (někdy až moc - Glee), ale tady je navíc skvělé, že když už v seriálu někdo neslyší - tak neslyší ani v reálném životě; když už má někdo vypadat jako člověk, který umí znakový jazyk (Regina), tak ho umí - je to konečně něco upřímného, postaveného na příběhu. Zatím mi nějak chybí výtky. ()

gloomyhorse

Tento seriál se mi velmi líbí. Líbí se mi jak sjednotili slyšící a neslyšící a jak se to kolem nich točí...Doufám že bude i nadále takhle pokračovat..:) ()

zuzzuli

Musím říct, že mě seriál nadchl. Je velice pěkně natočený, milý a poutavý. Podle mě měl pomalejší rozjezd, ale teď se mi líbí opravdu hodně, doporučuji! :-) ()

Meeryan

Zajímavý seriál, dvě mimina zaměněna v porodnici... na hlavní hrdinku Dafne jsem si už vytvořila alergii... hraje neslyšící dívku, ale herečka Katie Leclerc neslyšící není... v seriálu je Dafne taková zvláštní... chce se stát doktorkou, už si nepamatuji s kým chodila, dost často je mění... Mám v oblibě spíše Bay. Postavy jsou divné, jakoby by byly obětí nemilosrdného scenáristy... ze začátku si je člověk oblíbí, pak nechápe jejich chování, zmíním třeba bratra Bay Tobyho a jejího přítele Tylera (to jsem těžko rozdýchávala). Oblíbené postavy - jsou to ti, kteří jsou neslyšící a pouze znakují, k tomu jsou jen titulky, to si užívám nejvíc (Emmet, jeho mamka Melody, Travis, Garrett...) 65% ()

Charlinka

Vesměs souhlasím, Zatím je to dobré ale už ve čtvrté epizodě je vidět že scénáristi brzy vyčerpají nápady a zabřednou do klasického dramatu s obviňováním, lžemi a intrikami jako ve všech ostatních seriálech ()

Hrus

Hodně dobrý teen-seriál s neotřelým nápadem, kdy je jedna z hlavních hrdinek hluchá. Třecí plochy tu vznikají nejen kvůli záměně potomků v porodnici, ale i kvůli neschopnosti akceptovat svět hluchých. Jediné mínus, co zde vidím je, že žádná z dvou hlavních hrdinek není doopravdy krásná... Taky dost rychle zametli s dvouma hezounama (a docela sympatickejma) z prvních dvou dílů, tak z toho teď nemaj moc ani holky, ale celá první série je dějově a dramaticky na hodně vysoké úrovni (problémem nových seriálů je, že náměty jsou už hodně vyčerpané - co se tak asi může zajímavého přihodit bohatému teenagerovi v USA?) Tenhle seriál však přináší do žánru alespoň pocit něčeho nového a zajímavého. Jen so bojím, že do dalších sérií to bude už trochu vyčerpané. Přece jen - deset dílů první série bylo dějově dost hutných. ()

DK197

Pozoruhodný vztahovy seriál s ještě něčím navíc. Záměna děti v porodnici a problematika lidi s handicapem, zejména neslyšících. Tento seriálový pokus se povedl, alespoň podle mého názoru. ()

alimatye

Nápad je zaujímavý, bohatý na rôzne konflikty, ktoré možno nie sú najlepšie využívané. Trochu moc preplnené klišoidnými konfrontáciami a okatými kontrastami. Mám z toho pocit ako zo seriálu natočeného podľa "šablóny". Naozaj námet je asi jediná zaujímavá vec. No možno ešte niečim prekvapí. Asi keby to nebol seriál ale len film, pretože si neviem predstaviť o čom bude ďalších 20 dielov, nie to druhá séria. ()

woi

Příjemný seriál bez násilí, neurází - je to taková pohodička... Vhodné např. pro dámy při žehlení.. :) ()

lopezka

Skvělý seriál, spíše pro dívky. Výměna miminek v porodnici, zápletka s odlišností sociálních vrstev každé dívky. To vše je netradiční a nové co se týče seriálů, zbytek jako jsou problémy dospívajících ve škole nebo s rodiči je dost obdobný jako u jiných amerických seriálů. ()

Kevi1

Tento seriál je pecka prvých desať dielov. Námet fakt super a kým sa vyriešia všetky tie problémy spájania dvoch rodín, je to hrozne zábavné a priam až"napínavé". Lenže, zo dňa na deň sa z toho stane len ďalší nudný seriál o teenegerských problémoch. Ono totiž staviať na takejto výmene sa dá pár hodín, neskôr to už nestačí. Taktiež v pozadí problematika hluchých - to oceňujem a fakt ma to podnietilo k tomu učiť sa znakovú reč. Ale inak sa to začalo vyvíjať fakt nezaujímavo, takže som to po druhej sérií vzdala. ()

lucika999

Výborné! Štyri série pozreté, teraz len čakať na piatu. Skvelý seriál, ktorý má hlavu a pätu, človek si z tohto seriálu môže veľa vecí a ponaučení odniesť. Plus hodiny posunkovej reči zdarma. Veľa vecí som sa naučila. Skvelé obsadenie, výborný námet, niet čo vytknúť. Jeden z najlepších seriálov, aký kedy ľudia dokázali natočiť! ()