Thor: Temný svět

• USA Thor: The Dark World (více)

V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo. (Falcon)

PDcz

proc 3 hvezdy.. to prolinani svetu.. takovych jako divnych.. a predstavte si tu nahodu, ze se zase vse toci kolem te diry na Zemi.. Ma to ale i velke klady, toceno s nadsazkou, clovek se u toho i zasmeje. A velmi prijatelna delka filmu, to zas jooo. Mno, ale to vubec nevysvetluje proc 3 hvezdy :-) ()

hEROic

pro me osobne teda lepsi nez jednicka... krasne akcni sceny, mytologie a naprostu luxusní hudba... ja se bavil skoro na jednicku ;) necelych 80% ()

Kirman

Jako ano, ale příště raději trochu jinak. Thora mám rád (první díl za ****), ale tady mne zklamal příběh jako takový - přišlo mi to takové "umělé". Bohužel to nezachránil ani sarkastický Loki a typické "popichování" (pozor na spoiler) mezi Lokim a Thorem. Ano, jsem přísný, ale to na snímky od kterých očekávám kvalitu budu přísnější asi vždy. Rozhodně si film pustím ještě jednou a třeba situaci přehodnotím. ()

BeranSon

Z mé strany bylo rozhodně očekáváno více. Poslední dobou se mi zdá že u Marvelu točí filmy podle jedné a té samé osnovy a to mě začíná celkem dost nudit. Změna režiséra se projevila a to dost. Alan Taylor i hned všechno uspěchal, nenechal si rezervní plán a tvrdě se do toho opřel, všechno přepeřil. Prospěla by delší stopáž, například podstatnější scénu o pět minut protáhnout. Finále už není takové, jaké by mě bývalo vyhovovalo, ale musím říci, že některé triky a moment jsou teda perfektní. Dvě potitulkové scény opět (jako to bylo v Avengers) odkrývají novou možnou hrozbu, ale tady to nezafungovalo tak jak mělo. -7/10- ()

vickeyek

Měl to být asi trhák, ale povedlo se mu roztrhat jenom sám sebe. Scény velkolepé, příběh zajímavý, ale překomplikovaný a nepřehledný, postav zbytečně mnoho, takže člověk sem tam nestíhá sledovat jejich osudy... Líbilo se mi, jak byl do filmu nenásilně zakomponován prvek "Avengers" a taky temní elfové v čele s Malekithem. Přesto mi film do jisté míry připomněl zklamání z druhého dílu Hobita, kde se nám taky začaly vytvářet "páry soků", takže je jasné, kdo koho v závěrečné bitvě musí zabít, aby byla naplněna symbolika (i když je to tak jasné, že už asi o symbolice nemůže být řeč). Jediný rozdíl je ten, že nám Thor nabídne závěrečné střety už na konci filmu, a nikoli až v dalším díle. Měl jsem navíc pocit, že v Thorovi: Temném světě nefungoval tolik protiklad "našeho" a "jejich" světa - náš svět byl dle mého názoru až příliš plný primitivů, kteří nic nechápou, a pasáže z Midgardu se podobaly spíše romantickým komediím nebo parodiím na ně. ()

Anduril

Tak tento Thor ma veľmi príjemne prekvapil. Prekvapil ma svojím príbehom, nečakanými dejovými zvratmi (Thor bez ruky...), otvoreným koncom a otázkami (medzi titulkové scény...), svojimi vtipnými hláškami (Thor v metre, príšera z ľadovej planéty...), zákulisnými hrami a intrigami (Loky odviedol skvelú prácu), ešte lepšími hereckými výkonmi, ako v jednotke (už aj ten vzťah som im uveril...)... Finálny boj tiež nemal chybu (cestovanie medzi svetmi bol zážitok sledovať). Proste tento blockbaster stojí za to vidieť. Páči sa mi, že Marvel si drží svoju hrdinskú čistú lásku a nevinnosť v každej scéne a v každom filme. V tejto dobe je to naozaj obdivuhodné, len tak ďalej. Odporúčam všetkým, ktorím sa páči tento žáner filmu, každého veku (určite si však najprv pozrite jednotku, ak ste ju nevideli...). ()

Clu

Jediný problém, který jsem s tím filmem měl byli temní elfové, hlavní záporáci. Znovu a znovu nám film vysvětluje, co nám hrozí a proč a znovu se to dá přeložit pouze jako: chtějí zničit svět, protože jsou zlí. Dát jim alespoň trochu nějakou hloubku, děj by nebyl tak pohádkově jednorozměrný. ()

John8

Velice zábavné pokračování fantasy hrátek. Víceméně to samé jako v jedničce plus pár akčních klišé, ale funguje to velice hezky s parádním soubojem mezi sedmi světy na konci. ()

canucks333

Mizerný scenár. Neskutočne prvoplánovo a strojene vyznievajúce scény, ktoré s atvária na mega epickú jazdu, no sú len suchým korením. Filozofovanie o vesmíre, alebo Thorove ,,romantické" narážky tú vyznievajú skôr trápne než účinne. Humor je tu kvalitný, no v konfrontácii s temnou atmosférou si tak trochu protirečia. Najlepšou postavou ostáva jednoznačne Loki Toma Hiddlestona, ktorý má neustále obrovský potenciál. Natalie Portman je zas takým osviežením filmu a v zbytočných scenách zapĺa priestor. Thor (Chris Hemshwort) a ostatné postavy sú taktiež obsadené dobre a iba tento podarený casting zachránil Temný svet od 2*. Réžia maximálne nezvládnutá, žiadnu scénu si človek de facto ani nazapamätá, nieto aby vzbudzovali nejaké emócie (snáď len smrť Lokiho). Veľkým negatívom sú aj logické chyby v scenári. Btw. Thor skoro svojou neschopnosťou riadiť vesmírnu loď skoro zničil Asgard aj sám. Temných elfov ani nepotreboval. Hlavný záporák slabá zato jeho pravá ruka Kurse bol veľmi dobrou postavou a dobre sa na scény s ním dívalo. V konečnom dôsledku je Thor: Temný svet priemerný film s tuctovou sci-fi zápletkou, dobrými hláškami a hereckým obsadením a s katastrofálnou réžiou a scenárom. Takže čistý priemer. Videl som 1x v českom dabingu ------------------ 40% ()

Nerd4Dreaming

Ze začátku jsem se radoval že Thor má konečně koule, a pozemská "akta-X" atmosféra mě taky brala. Postupně ze mě však nadšení opadlo, a když film skončil, a mě došlo že mi byl celej Londýn ukradej, protože tam zmetci maximálně tak rozrejou trávu, přišlo zklamání. Jako fanda Marvel universe mám chuť dát 4 hvězdy za cameo Kapitána Ameriky a Del Tora, a taky za Lokiho, kterej je po dobu svýho působení na plátně jasnej tahoun. Ale na konec dám za tři. Za nemastnou ne slanou bitvu, tuctovýho záporáka a taky za to, že ten film se jmenuje Thor a ne Loki. PS: Star Wars fans určitě poznali "Deceived". Tohle do očí bijící kopírování je dost přes čáru, divím se že to Marvel vůbec dovolil. ()

MikeeTheory

Daleko povedenější než jednička a to hned z několik úhlů pohledu. Tak třeba příběh je daleko zábavnější, propracovanější a koneckonců i překvapivý. Humor zde skvěle osvěží a obzvláště Lokiho sarkastické poznámky pobaví. Loki vůbec patří k těm nejlepším (!) postávám v historii komiksových filmů. Herecké obsazení naplňuje veškerá očekávání a hudba se tentokrát také vyznamenala. Příště bych se jen nebál ubrat na příliš velké akčnosti, jinak ale spokojenost. Komentár k hudbě: Brian Tyler a jeho hudba film doprovází maximálně efektně a kvalitou ho dokonce i posunuje. Skladatel totiž vytvořil epické motivy v tak bombastickém hávu, že si diváka naprosto podmaní a už nepustí. Z tohohle pohledu Brian překonal i samotného Patricka Doyla, jenž skládal hudbu k jedničcce. ()

fablefavorit

Zábavnější podívaná než předchůdce, leč veškerá šance na větší úspěch zase domrvená tím posraným typicky-jako-přes-kopírák-marveláckým koncem a dalším super-silným-ale-vlastně-silnějším-a-pak-ne-tak-silným zloduchem, kdy všechno bouchne na určitou část města a nikdo to neřeší. . Doufám, že Ragnarok od tohoto trendu upustí a konečně se dočkám Thor filmu, který můj názor na tohohle pohledného Árijce změní úplně. ()

helloween93

Pod nablýskaným vizuálem se skrývá prázdný příběh z Thorova světa, který disponuje slabým záporákem Malekithem a nezáživným zbytkem. Konec filmu byl hodně wtf. 2* ()

owwidius

Jednotka sa mi celkom pacila. Toto ale pre mna dopadlo ako bohuzial ten typicky druhy diel trilogie. Je to fajn, ale nic velmi zapamatatelne. Samoucelna zapletka, aby len posunuli hlavne postavy vyvojov k vyvrcholeniu v poslednom dieli. Potesili vtipy, najma Captain America, ale napriklad fighty s padouchom slabota (aj cely ten napad odkial sa vzal bol taky za pat korun). Ale ten zaverecny diel by som zvladal pozriet, hlavne kvoli tej linii Thor - Loki. [#40/2017] ()

Luk Skywalker

Znásilnění severské mytologie vesele pokračuje dalšími negry apod., zamilovaní se opět setkají a Thor přenechá vládu Lokimu (kdoví kterému už). Někteří prostě odmítají umřít a přežijí vše, takže umírání v průběhu filmu vůbec nemá význam, finále je celkem fádní, ale celkově se to dá - Marvel průměr. ()

MickeyStuma

Marvelovský filmový vesmír na snímek ´Avengers´ (2012) navazuje volným pokračováním etud asi největší marvelovské mytologické postavy a tím není nikdo jiný, než Thor. Oba snímky propojuje Thorův bratr Loki, který je za své činy uvězněn, jinak si dějově snímek jde svou cestou. Po technické stránce hlavně v rámci vizuálních efektů vše probíhá ve svém standardu, takže tady není nic, co by se dalo vytknout. Dějově to už krapet hapruje s jistými podivnostmi, pokud máme v rámci středověké fantasy jisté předsudky a očekávání. Říše je po divácké stránce očekávaně v nebezpečí a Thor si po svůj bok vezme uvězněného Lokiho. Nakonec, proč ne? Jistou ofenzivu by to mohlo přinést. Jenomže nepřináší. Bratrská chemie nefunguje jak by měla, a to i přes fakt, jaký lotr Loki, v kontrastu s Thorem, je. Tady děj sází na jejich vzájemnou spolupráci v rámci záchrany všeho co se dá, jenomže tato výzva nebyla využita tak, jak by měla. V rámci Lokiho nekalých úmyslů a neustálých Thorových podezření prostě chybí nějaké emoční bratrské scény. Hlavní postavou je samozřejmě Thor, ale divácká pozornost míří spíše právě na Lokiho, což tvůrci jakoby dopředu vytušili a tak je hodně držen v pozadí. To se však bohužel nějak nedaří, takže je na debatu, kdo vlastně tou hlavní hvězdou tohoto snímku je ve skutečnosti. Thor a nebo Loki? Na Thora to rozhodně nevypadá. Humorných hlášek je dostatek, akce krátké, ale jsou, dramatizace pokulhává. Ale na druhou stranu, mohlo to dopadnout i hůř. Thor je zkrátka postava, jehož svět je na filmové ztvárnění složitější než se zdá. Ale snaha se cení. ()

sackrebleu

Podobne ako pri Iron Manovi 3, aj teraz to síce chvíľkami od Marvelu vypadalo ako paródia na svoje vlastné filmy (viď napríklad záverečná bojová scéna), čo filmu prospelo a spravilo ho trošku živším a menej šablónovitejším ako prvého Thora. Hláškujúci Loki (paródia na Captaina Americu bola vynikajúca), ktorý už ku konci hádam ani sám nevedel, na ktorej strane stojí a čo vlastne chce, prekvapivo vtipný a inteligentný Thor (obligátna scéna so zbytočným otrčovaním hrude zo všetkých strán nechýbala), Jane Foster, ktorá síce rozdala facky, kde sa dalo, ale inak ani sama nevedela, na čo v tom filme vlastne poriadne je a divné duo Darcy a Selvig sa o zábavu postarali a keď k tomu pridáme Star Wars skrížený s Pánom Prsteňov, tak je z toho slušná večerná zábava za 3 hviezdy a poďakovanie tvorcom za to, že sa nepokúšali o v súčasnosti tak obľúbený hlboký dramatický presah. Obe bonusové scény ale boli sklamaním. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

05.07.2018

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

28.08.2015

Kariéra Madse Mikkelsena nabírá zajímavé obrátky. Dánský herec strávil pár let v seriálovém Hannibalovi, ten ale právě končí a Mikkelsena volá Hollywood. Už před pár lety jej Marvel chtěl jako… (více)