Reklama

Reklama

Vikingové

(seriál)
Trailer 1
Irsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvůrci:

Michael Hirst

Scénář:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Hrají:

Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Gustaf Skarsgård, Clive Standen, Alexander Ludwig, Linus Roache, Moe Dunford, Jessalyn Gilsig, Jefferson Hall (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(6) / Epizody(89)

Drsné drama vikingského hrdiny Ragnara Lothbroka, který ve snaze o rozšíření vlivu seveřanů zpochybňuje kvality neschopného vůdce, kterému chybí vize. (Netflix)

Diskuze

Bellamy

Bellamy (hodnocení, recenze)

Jinak který z těch Ragnarovích synů vám přijde nejvíc v poho? Ivar,Hvitserk,Ubbe nebo Siggurd?(Bjorn se nepočítá :D)

Mě přijde nejnormálnější Ubbe ale viděly sme je chvíli zatím noo.

na příspěvěk reagoval Helo

p.a.douch

p.a.douch (hodnocení, recenze)

Morholt

Asi tak. Vikingové nebyli blázni a dokázali být velmi pragmatičtí. Viz jejich služba pro Byzanc, rozsáhlá obchodní síť atd. 

Morholt

Morholt (hodnocení, recenze)

p.a.douch

Ne "prý". Rollo, nebo přesněji Hrólfr, je předek Viléma Dobyvatele. A tím vlastně i dnešní královny Alžběty. A pokud vezmeme Ragnara jako historickou postavu, tak princ Philip pochází prozměnu z jeho linie, protože Oldenburkové, kromě jiného, odvozují svůj původ od Bjorna. Každopádně Rollo to území Normandie tak jako tak ovládal a ovládal by ho nejspíš i té porážce od Francouzů, protože se nejednalo o nějak zásadní střet. Podle mě toho měli tenkrát všichni už plný kecky, tak se dohodli. 

na příspěvěk reagoval p.a.douch

Morholt

Morholt (hodnocení, recenze)

konvicce

No já z toho pochopil, že to vztahuješ na vikingy obecně. Ale pokud jsi měl na mysli pouze ragnarovskou éru, tak jsi pravdu měl.

p.a.douch

p.a.douch (hodnocení, recenze)

Morholt

No právě po porážce vikingů v roce 911 Karlem III. Prosťáčkem souhlasil Rollo Chodec (po pokřtění Robert Normanský) s tím, že dostane do správy území Normandie. Zavázal se chránit toto území a bojovat proti ostatním vikingům. Právě on je prý předek Viléma Dobyvatele.

na příspěvěk reagoval Morholt

Morholt

Morholt (hodnocení, recenze)

konvicce

V Ragnarově době dejme tomu, ale to se jednalo vesměs o kořistnické nájezdy. Nicméně v době, kdy se vydávali vikingové na vyloženě kolonizační výpravy, tak se těm větším střetům vyhnout nemohli a ani nevyhnuli a ne vždy byli v početní převaze

na příspěvěk reagoval konvicce

konvicce

konvicce (hodnocení, recenze)

Morholt

Samozřejmě, že je to pravda v době údajného mytického, legendárního vládce(o jeho existenci jsou spory) tomu nemohlo být jinak, protože ve směs jedinou aplikovanou taktikou byla početní převaha. Anglii jiným způsobem nedobyli, než početní převahou a roky terorizování civilního obyvatelstva. Pak už se moc statečných nenašlo, mělo to silný psychologický dopad.

na příspěvěk reagoval Morholt

Morholt

Morholt (hodnocení, recenze)

konvicce

No ale to není tak úplně pravda že jo. Bez větší konfrontace by si nedokázali podmanit půlku Ostrovů a část severní Francie. Nakonec během tažení Ragnarových synů bylo těch větších rvaček s nejasným výsledkem víc než dost a to ani nemluvím o panovnících pozdní vikingské éry či o řežích, které vedli vikingové mezi sebou. No a když to tak vezmu kolem a kolem, tak kyjevský kníže Svjatoslav Ingvarson byl vlastně taky viking a toho počet nepřátel nezajímal. 

na příspěvěk reagoval konvicce, Helo, p.a.douch

konvicce

konvicce (hodnocení, recenze)

Bellamy

Spíš naopak to bylo celkem věrohodně vykreslené, Vikingové jsou spíš do jisté míry vyfantarizované legendy o jejich udatnosti. Jako proti civilistům byly skutečně dobří, ale jejich taktika byla odjakživa vyhýbat se velké konfrontaci a jednoduše, útočit v převaze. Proto i lehké ztráty mohli být pro ně celkem nepříjemná věc, zvláště pak, když Paříž byla varována signálními ohni. V tu chvíli Ragnar prostě věděl, že mu nebude klást odpor pouze posádka města, jak tomu bylo v prvním nájezdu, ale pravidelná armáda. Tudíž naopak to perfektně vystihovalo "bojový styl" Vikignů. Když hrozili velké ztráty stáhli ocas a zdrhli, když si byli jisti početnou převahou a momentem překvapení zaútočili.

na příspěvěk reagoval Bellamy, Morholt

Bellamy

Bellamy (hodnocení, recenze)

Pro mě prostě (jako pro většinu) je zatím nejlepší druhá série líbily se mi Horik,Jarl Borg,Athestan a víc se mi líbily ty bitvy ve druhé sérii než ty v ostatních.Že v druhé sérii mi vyrazily dech asi 4 akční scény a v třetí a čtvrtý tak 3 nebo 4 dohromady jinak to bylo takový neslaný nemastný obzvlášt S04E10 to nechápe asi nikdo proč vikingové měly 999 lodí a bojovalo třeba 5 lodí a pak utekly z boje stejně jako nechápu proč nevzalo těch 999 lodí lukama útokem ty věže to je vždycky krávovina v těch seriálech 9999 mužů proti 40 na věžičkách a ta 40 vyhraje kdybi to bylo takhle jednoduché tak proč neskočila druhá světová za rok xD

na příspěvěk reagoval konvicce

konvicce

konvicce (hodnocení, recenze)

Ratemus

No ale vždyť to s tím souvisí, sleduje se tolik dějových liníí, že se prostě "nic neděje" proto se pak nediv, že to bylo přes tři posrané díly, protože jsi se během toho dozvěděl, koho šuká ragnarova stará, kdo si usral v anglii a jak pomazávaj děcka ve Vatikánu! :D a k tomuc o se lokimu honí v palici.

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

konvicce

to jsem ani neřešil, spíš to že do Francie vypluje stovky lodí, tři díly se natahuje předávání lodí přes horu, schyluje se k obrovské bitvě, a nakonec boj probíhá na dvou předních pontonech, které rozhodnou o celém boji, bratři se jednou rukou drží a druhou rukou se na střídačku fackují, souboj fakt trapnej takže to mě trochu zklamalo no a samozřejmě mě vytáčela šukací Harbard

na příspěvěk reagoval konvicce

konvicce

konvicce (hodnocení, recenze)

Ratemus

Jo jo poslední série fakt tragédie, 6 dílů se mluví o tom jak chce někdo zabít Bjorna a pak "vrchol této  postraní dějovky" je trapnost nad trapnost.. :DDD

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

konvicce

no myslim že tohle byl problém první půlky čtvrtí řady, ted už to snad přestane a bude to zajímavější, klidně at je více linek ale at jsou k něčemu at jsou dobré

na příspěvěk reagoval konvicce

konvicce

konvicce (hodnocení, recenze)

Ratemus

No tak polovina dějových linek je naprosto zbytečný od třetí série se toho kupí tolik, že se fakt nic skutečně neděje. 

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

Bellamy

ta postava mě tak sere, je tam uplně zbtečnej jeho linky vůbec seriál nerozvíjí jen zdržují a kradou si prostor místo abychom sledovali např Ragnara nebo co se děje v Anglii tka čumíme na něj jak mrdá celý město a utěšuje Ivara

na příspěvěk reagoval Bellamy, konvicce

Bellamy

Bellamy (hodnocení, recenze)

Jestli ještě v seriálu uvidíme Harbarta tak podám stížnost prezidentovi ČR aby stím něco udělal!

na příspěvěk reagoval Ratemus

Helo

Helo (hodnocení, recenze)

Bellamy , Morholt , Ratemus

Téma vládce s dobrým srdcem bylo docela dobře rozebraný v Marco Polo v druhý řadě teď. I dobrej vládce zkrátka musí dělat těžký rozhodnutí, jinak by skončil...

Související novinky

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Jako každoročně vydává server TorrentFreak analýzu nejstahovanějších seriálů za uplynulých dvanáct měsíců. Po takřka dekádě, kdy tento žebříček se všemi svými nelegálními staženími doslova dominovala… (více)

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Seriál Vikingové od History Channel odplouvá se svojí závěrečnou šestou řadou do věčných lovišť, streamovací služba Netflix má teď pro fanoušky drsných seveřanů ale dobré zprávy. Spolu s tvůrcem… (více)

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Největší hit stanice History seriál Vikingové se blíží do finále. Seriál bude zakončen šestou sérií pravděpodobně zkraje roku 2020 a jeho tvůrce Michael Hirst (Tudorovci) spolu se studiem MGM… (více)

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

02.01.2019

Jak je zvykem i letos došlo na seznam nejpirátěnějších (nelegálně stažených) seriálů za rok 2018 a díky absenci fantasy hitu Hra o trůny od HBO se žebříček tentokrát dočkal několika změn. Poprvé za… (více)

Reklama

Reklama