Příběh založený na románu Jane Austenové o tom, jak nepříjemné následky může mít přílišná povolnost mysli. Anna Elliotová (Amanda Root) se ve svých sedmadvaceti letech už vzdala naděje na manželství. Nabídku k sňatku kapitána Wentwortha (Ciarán Hinds), jediného muže, kterého kdy milovala, odmítla na nátlak své snobské rodiny, aby toho pak trpce roky litovala. Znovu se s ním setkává na návštěvě u rodiny své provdané sestry. Wentworth si za tu dobu vybudoval kariéru v námořnictvu a teď je rozhodnutý najít si manželku. Setkání s Annou ho vyvede z rovnováhy, ale jeho hněv na ni kvůli jejímu odmítnutí v něm stále přetrvává. Anna poznává, že jí Wentworth stále není lhostejný, zejména když se začne dvořit jiné ženě a o ni zdánlivě nejeví zájem. Když si ale Wentworth uvědomuje, že Annu ze svého srdce nedokáže vystrnadit, zdá se, že je pozdě. O Annu se uchází její pohledný a zámožný bratranec pan Elliot, který má to, co Wentworthovi chybí – podporu Anniny rodiny… (maku1304)

dosig

Tato adaptace mě vůbec nenadchla. Je to celé unylé a vůbec jsem se neorientovala kdo je kdo. Jediné, co se mi líbilo byl konec, kde Anna neběží od domu k domu jako ve filmu z roku 2007 (to mi přišlo úplně mimo mísu) a představitel kapitána Wentwortha se mi zamlouvá víc zde. Naopak představitelka Anny byla příšerná a pořád civěla jak sůva z nudlí. ()

asentra

neříkám, že všechno bylo tak, jak jsem si představovala (minimálně anna a wentworth mohli být hezčí:), co se ale tvůrcům vážně povedlo je zachycení atmosféry a nálady knížky, což se třeba o verzi z roku 2007 vážně říct nedá ()

arkie

Bozinku, to bylo pomale jak hlen do kopce. Chjo. Ciarán Hinds byl v devadesatkach jeste celkem fesak, ale mimo jeho figuru v namornicke uniformne neni moc na co koukat. Hlenovita hudba, hlenovite dialogy presne opsane z knizky (scenaristovi brkem do oka - kdyz to chci doslova, tak si to prectu, nepotrebuju bandu drevenych panaku, aby mi to recitovali) a nestastna mimika Amandy Root. Ta holka furt vypada, jakoby ji spendliky pod nehty stouchali. Jasne, je to Austenova a je to britsky... Takze slabe tri za snahu. Kazdopadne doufam, ze opravdu dobre zpracovani Persuasion se jednoho dne natoci. Zatim je to celkem bida. ()

haWranka

Tak nevím, nevím. Na tuhle adaptaci jsem se hodně těšila. A přestože některé dialogy mě vyloženě chytly za srdce, nebyla jsem schopná prokouknout, co na sobě hlavní hrdinové vlastně vidí. Předlohu jsem ještě nečetla, tak uvidím, jestli po jejím přečtení ještě nepřehodnotím svůj komentář. - Po přečtení předlohy souhlasím se svým předchozím komentářem. Kniha byla trochu citlivější, ale jinak se jí film držel celkem dost. ()

Mara12

Anna Eliottová je moje nejoblíbenější kniha z tvorby Jane Austenové. Filmové ztvárnění nezůstalo v tomto případě knižní předloze nic dlužno, výborné vykreslení vztahu Anny a kapitána Wentwortha, skvělá výprava i herecké obsazení.Film byl realisticky pojatý až do nejmenší detailů a zároveň se vyrovnal mé vlastní představě. Z mé strany si zaslouží 100% hodnocení. ()

JajinkaBec

Nemůžu si pomoct, ale chyběla mi tam ta lehkost, svěžest a elegance většiny ostatních zpracování děl Jane Austenové. Krom toho jsem za celou dobu nedokázala přijít na chuť představitelce hlavní hrdinky. Pokaždé, když se k ní přiblížil kapitán Wentworth, působila dojmem, že ji někdo tahá za vlasy a ještě jí u toho dupe na obě nohy. Bohužel ani Ciarán Hinds není zrovna mým idolem, ačkoliv jeho vysoká postava vypadala v námořnické uniformě dobře. Hodně se mi líbily kostýmy, takže tři hvězdičky nakonec považuji za fér. ()

Alca

Kdybych si měla vybrat oproti jiným zpracování Anny Elliotové, tak rozhodně tohle! Kdo četl knížku, pochopí. Kdo ne, tak ať věří, že v tomhle zpracování probíhají události tak, jak by měly, všechny důležité momenty jsou zachyceny a naopak není vůbec potřeba dodávat prvky, které v knížce nejsou. A proto to funguje! ()

misuleee

Mimo této verze Persuatin jsem viděla i verzi z roku 2007, takže je musím porovnat. Obě verze mají své mouchy. U této jsem měla problém si zvyknout na Amandu Root, byla pro mě příliš nevýrazná, ale musím přiznat, že mě během filmu přesvědčila o tom, že je to dáma na svém místě. Ciarán Hinds mě také příliš nenadchl a nejsem o něm přesvědčená do teď. Skvělé kostýmy, prostředí a patřičná hudba k tomu! Ovšem sestra této verze postrádá několik velmi podstatných informací, i když je o něco výmluvnější. Tento film je ale o něco realističtější. Knížku jsem nečetla, ale po tomto filmu si doplním vzdělání. Přece jen si s Rogerem Michellem sedím o něco víc než s Adrianem Shergoldem. ()

baterka.27

Nezábavné. Ani jeden z herců se mi nelíbil, nebo mě nijak nezaujal, a to je u romantického filmu velký nedostatek. Persuasion není můj nejoblíbenější román od Jane Austen, ale kniha se mi přeci jen líbila o něco více. ()

avantgardx

Dost úsměvné - celý film všechny postavy nedělají prakticky nic jiného než se navštěvujou, představujou (to zejména) a klaní se jeden druhému. Obvzláště první polovina díky tomu byla dost nesnesitelná, až jsem se v té přehršli jmen skoro ztrácel. Herci nevýrazní a nijak sympatičtí. Průměrná až podprůměrná romantika. ()

demovka

Čí je to chyba, že se málo mluví a málo diskutuje? Jane Austen nebo režiséra.? Určitě je chyba režiséra, že se málo hraje. Není to vyřešeno dobře. Nevíme o hlavní hrdince Anně nic, nevíme co cítí a co chce. Ona (Amanda Root) jen mlčí. Druhá důležitá postava v příběhu kapitán Wentworth (Clarián Hinds) ze začátku všechny baví, posléze má méně a méně replik. Nakonec musí napsat dopis, aby se vyjádřil. Někdy to milostné napětí Jane Austenová pěkně zabalila a nás nechala, ať si to představíme. Ciarán Hinds se mi jako hlavní hrdina líbil, ale viděla jsem ho v mnoha negativních rolích, a měl nyní málo pozitivních replik, abych uvěřila, že je to ten "Austenovský hrdina romantik".Výprava filmu a lokace nebyly líbivé, tak nějak ta doba vypadala. Déšť, přístav, vítr a nehezcí špinaví lidé. ()