Žralokonádo (TV film)

Sharknado

Horor / Sci-Fi

USA, 2013, 86 min

• Vxxx

Úžasně zábavný film. Špatné grafické efekty, humorný děj, neexistující logika a překvapivě přijatelné herecké výkony. To a ještě mnohem více z toho dělá neuvěřitelně špatný, ale přesto koukatelný, film. Rozhoduji se mezi odpadem a 5* protože to bylo opravdu neuvěřitelně zábavné. Dám 2* a uvidíme u dvojky :D(4.2.2018)

Film o žralocích padajících z tornáda, v němž hlavní role hrají Ian Ziering a Tara Reid jsem prostě musel vidět. A naštěstí to nakonec nebyl jediný důvod. Pokud se mě někdy někdo zeptá, řekni jeden film, který je tak blbý, hloupý, debilní a stupidní, až je vynikající, odpovím jednoznačně Sharknado. Opravdu. ty postavy jsou naprosto idiotské, scénář včetně jednoutlivých souvislejších scén nedává smysl, s logikou a detaily si nikdo hlavu opravdu nezatěžuje (auto stojí v pět centimetrů hluboké vodě valící se po silnici ale přesně tou samou pět centimetrů hlubokou vodou se k autu blíží žralok - kromě těch mnoha dalších, jež padají z nebe). Tařka celý film, kdykoliv nějaká postava promluvila, jsem já a všichni spoludiváci řvali smíchy. Tohle už ani není kýč. Ale posledních cca dvacet minut, kdy se střídavě likvidují tornáda pomocí do it yourself náloží a létající žraloci pistolí a motorovou pilou prostě překročily hranici geniality a eruptovaly záchranou Novy, to je prostě naprostý masakr který neocení jenom kulturní barbar. Ten film mi dal mnohem více, než bych kdy od něj očekával. Když už nic, je neskutečně zábavný, mnohem více, než spousta filmů, která zábavnými být chce. Protože tenhle film je opravdu tak debilní, až je geniální. To prostě musíte vidět. Musíte. A pak už budete žraloky nenávidět taky.(28.7.2013)

Nemám sebemenší pochopení pro lidi, který tu sází odpady, jako by se nechumelilo. Vždyť je to dokonalá prdel, lidi, a nejen, že jsem se u toho dobře bavil a měl celou dobu oči přikovaný k obrazovce, ale já tomu díky posledním dvaceti minutám musím dát i plnej počet hvězd. Pravda je, že netuším, zda je tenhle film jen seriózně se tvářící parodií nebo jakej byl režisérův prvotní zájem, ale prostě jsem se u jeho epičnosti bavil, jak jen to šlo. Už jen ten název "Sharknado", k tomu efekty alá FIFA 98, Ziering vraždící žraloky více způsobama než Steven Seagal láme kosti (jednomu třeba vlítne do chřtánu s motorovkou, dalšího odřízne od lana, protože ten žralok se za ním snaží vyšplhat etc. etc.) a úpně nejlepší jsou ty různý nahodilý smrti ve filmu. Třeba si jen tak pijete v baru a najednou vyskočí žralok oknem a uhryzně vám celý torzo. No já se upřímně bavil celou dobu, ale posledních 20 minut, to byla špica špicovatá špicovatostí. Dokonce mi tu ani svou přítomností nevadila Tara Reid, která je snad nejhorší herečkou na světě. Tady sice hraje furt stejně prkenně jako vždy předtím, ale sem to celkem sedí. P. S. Určitě jsem Sharkando neviděl naposledy a asi zkusím i druhej díl.(30.4.2016)

Béčkový film o tom, že na Californii udeří hurikán a začnou pršet žraloci. Žraloci jsou všude, ve městech, v ulicích, v domech, v kanalizaci. Jako zajímavej nápad, ale je vidět, že to je béčkový, ty triky a efekty nic moc, bylo jasně vidět, že to tam je dodělaný počítačem. Ale jinak se to dalo, celkem zábava.(25.6.2015)

• korbitch22

Jednoznačně nejzábavnější Asylum všech dob.Banda ochotníků opět řádí v typických Asyláckých lokacích, vedená mistrem Ianem "Stevem" Zieringem, mocně podporovaná scénáristickou demencí, režisérským kreténstvím a vizuální zoufalostí, až je to tak dokonalé stupidně zábavné.Žraloci lítaj vzduchem, jsou drzí a vlezou vám až do obýváku, vy musíte prostě rychle jednat a tak je umlátíte barovou židličkou.Jestli jste si mysleli, že žralok který polyká most Golden Gate je něco geniálního, zapomeňte.Protože tady je skok člověka skrz na skrz útroby žraloka s motorovou pilou.Kde se kurva ty lidi berou, kde kurva shání peníze a kde je kurva najdu? Někdy bych strašně chtěl naporocovat sekačkou na trávu obřího krokodýla či jiné obří zvířátko, co mi poleze v obýváku...považoval bych to za vrchol své herecké kariéry.Za tu (ne)chtěnou demenci a upřímnou snahu o to vypadat ne jen jako filmaři, ale i jako lidi jim kukům dám 30%.(24.9.2013)

• - Robbie Rist, přestavitel řidiče autobusu, spolupracoval při psaní několika písní obsažených v soundtracku. (sir-dave)

• - Mluvčí Národní meteorologické služby sídlící v Silver Spring v Marylendu v USA žertem po schlédnutí filmu řekl, že při možném Sharknadu je nejlepší schovat se v nejnižžím patře robusní budovy, kde je malá pravděpodobnost, že tam budou pršet žraloci. (Terva)

• - Posledný príspevok herca Coryho Monteitha na sociálnej sieti Twitter pred tým, než zomrel v hotelovej izbe vo Vancouveri na predávkovanie, bol práve o tomto filme. (stefi7773)