Žralokonádo (TV film)

Žraločí tornádo

Sharknado

Horor / Sci-Fi

USA, 2013, 86 min

Neverím svojim očiam. ASYLUM, ktorý večne dostával na prdel si zrobil svoj megalomný kult. Tak strašne digitálne zrobené, až je to geniálne (čo sa nikdy nemalo stať!!!). Polovicu filmu prehráva "scenárista"-(ak sa to tak dá nazvať) a dalšiu režiser. Takže ani poväčšine skrachovaný c-čkový herci to nezachrania. Ale je to strašná prdel a pri záverečnom záchranom twiste som skoro zomrel smiechom..(9.9.2013)

Začínám psát komentář... (Moment, slyším divné zvuky zezdola z baráku, jdu to omrknout... A kruciš! Dva žraloci bílí se mi rozvalili na gauči a žerou moje brambůrky, žralok kladivoun se mi dobývá do ledničky a v ložnici u skříně si žralok tygří zkouší moje spodky-jégrovky. Schovám se na záchod, tam mě nenajdou... sakra, z klozetu taky čouhá ploutev! Uff, tak nic. To mi jen v hajzlíku plave lachtan. Ahoj Tome! :-) Pokud existuje nebe, určitě v něm kromě andělíčků lítají i mraky... žraloků! A jestli přijdu do pekla? Tam žraloci plavou v kotlích, spolu s potrestanými hříšníky. Říkal to náš pan farář (a drbal se přitom na hřbetní ploutvi). Z oltáře na něj smutně shlížel žralok, na hlavě trnovou korunu z rybářských háčků a rozhozené ploutve přibité na kříži. Znáte to, mládež se nám už nemodlí, a to ani k žralokovi na nebesích, lidi se globálně oteplujou a tím dochází ke změně klimatu. Nakonec přijde trest Boží. Zde tedy trest od Asylum. Z nebe začnou pršet žáby, vlastně žábry. Tornádo vcucnulo pár tisíc žraloků a pak je shodilo do ulic L.A., jak při kobercovém náletu. El Niño - El stupido! Žralokonádo - čalamádo. Po celou stopáž filmu samozřejmě blbé jak troky (ve kterých plavou taky žraloci), ale neskutečně zábavné – řehtal jsem se jako kůň (či mořský koník) a spokojeně jsem se tlemil jako debil. V českém jazyce neexistují dostatečně expresivní výrazy pro popis této ultrabrutální parybí kokotiny. Nutno vidět! (Natočeno podle skutečné události).(6.2.2014)

Haluz. Zábavná letná žraločia oddychovka, ktorú si človek užije, keď ju neberie vážne. Žraloky sú proste všade, to som asi ešte nevidel. A keď náhodou niekde nie sú, tak za chvíľu sa tam pravdepodobne objavia. Hlavne od toho netreba čakať žiadny reál, či nebodaj shark-horror, od toho je kvantum iných filmov.(13.7.2013)

• argenson

Když Steve Sanders na ulici motorovou pilou rozkuchne žraloka a z jeho pajšlu šťastně vytáhne živou kamarádku, to je úlet naprosto nevídanej. Zasmál jsem se hodně a nejvíc mě asi rozsekalo, že to má tři díly. Sračka neuvěřitelná, ale za jistých okolností zábavná kulisa (páč nám na noční v práci v televizi jela jenom Nova).(7.4.2016)

"Proč je hned vedle letiště domov důchodců? Protože staří lidé špatně slyší..." Plné hodnotenie nedávam iba preto, že som si kedysi dávno povedal, že ho (z úcty ku kvalite) odpadovým zážitkom dávať nebudem, ale... Zatiaľ asi najzábavnejšia haluz roku. Pôvodne som chcel spomenúť viac konkrétnych príkladov, lenže toho bolo nakoniec strašne moc a každou ďalšou scénou pribudol ďalší nezmysel a na to tu skrátka ani neni dosť miesta, vymenovať všetko v čom bol ten film zlý. Minimálne po dramaturgickej stránke ide o absolútnu šialenosť, kombinujúcu nevhodnú hudbu, nevhodné strihy, s papierovými dialógmi šablonovitých postáv; podľa klišé tabuliek totálne predvídateľné zábery a zvraty a úmrtia nepríčetných hercov; zle vybraný komparz; nepasujúce kostymy, rekvizity; pofidérne triky; humorné okamžiky s povinným pátosom; zle sadnúci humor a nečakané heroizovanie, nečakane obsadeného Stevea z Beverly Hills 90210... Nedá sa ani povedať, v čom všetkom je ten film nepodarený, do neba volajúci, do očí bijúci, bezbožný, absolútny trash. Prekrásna nehoráznosť; Ozaj je to tak! Keď už si myslíte že ste toho videli dosť, keď už si myslíte že ste videli všetko, potom príde Sharknado... "Vzali si mého dědu! Takže Fakt nenávidím žraloky!" PS: Tary Reid je mi ľúto(23.8.2013)

• - Robbie Rist, přestavitel řidiče autobusu, spolupracoval při psaní několika písní obsažených v soundtracku. (sir-dave)

• - Natáčení pod pracovním názvem Temné nebe trvalo 18 dní. (sir-dave)

• - Jednoho z mužů sežraného žraloky na pláži si zahrál i režisér Anthony C. Ferrante. (Terva)