Žralokonádo (TV film)

Vincent Albo

Kostýmy:

Amber Hamzeh
  • Spiker01

Béčka a céčka mají něco do sebe. Kromě tradičně strašných digitálních triků nabízí Sharknado (neboli v brilantním českém překladu Žralokonádo) ještě absolutně nesmyslný děj a speciálně tento film ještě holku, která to děsně umí s brokovnicí. Jinak děs a bída, tradičně jen pro ty nejzaritější masochisty...40%(19.12.2013)

Montážní škola Eda Wooda (fascinující prostřihy na záběry ve stylu National Geographic) / rodinný příběh jako z dílny Stevena Spielberga (Válka světů) / dada obsazení (vyhaslé televizní a teenagerovské hvězdy hrají rodiče třicátníkům - Tara Reid je jen o osm let starší než představitel jejího syna).(21.10.2013)

• kingik

Málo sympatické ad absurdum. Nad L.A. prší z nebe žraloci, Ian Ziering to měl ze (seriálového) Beverly Hills jen pár kroků, aby si zahrál drsoně v nemožné buranské košili, Tara Reid mě nepřesvědčila o tom, že by při své mladistvé vizáži měla hrát maminu dospívající dceři, zřejmě nahradila Carmen Electru, která už nemíní hrát za kolekci luxusního spodního prádla, z Johna Hearda je barový povaleč rozbíjející barovou stoličkou auto okýnka, Cassie Scerbo připomíná Jennifer Esposito v mladší verzi a někdejší obletovaný krasavec Jaason Simmons z Pobřežní hlídky se postupem času stává bráchou Bobcat Goldthwaita. Asylum se Syfy Channel spojilo síly a vyprodukoval se film s odpadním televizním formátem, kterému skromný rozpočet bránil využít snůšku originálních nápadů poskytnutých scénářem. Triky dopadly tak, jak se sluší a patří a o moc nepředběhly trikovou koláž Karla Zemana, který kdyby žil, tak by se obětoval natočit pokračování Cesty do pravěku, ale už bez těch kluků, protože je hned na začátku na výpravě do Los Angeles sežerou ušatí žraločí predátoři s křídly. Plusem jsou nápaditá a mnohdy vtipná úmrtí postav a nulové emoční reakce pozůstalých. Jako dobrý nápad se ukázalo i tornádo se žraloky, od něhož je odvozený název filmu. Film nasadí svižné tempo, které mu vydrží až do konce. Čekal jsem však větší bizár jízdu, ale tahle mě nestrhla, ani ničím neuchvátila. Asylum je všeho schopné a nechybělo mnoho, aby žraloci promluvili lidskou řečí a vyvrátili tak rčení "němý jako ryba". Tohle nebyl jejich nejhorší výplod, ale nemám potřebu ho někdy opětovně v budoucnu vidět a rozebírat jeho kvality, které v především technickém zpracování byly jako setkání bídy s nouzí. Tenhle televizní akční horůrek příliš žraločích zoubků do diváka nezakousnul. 20%(11.8.2013)

• ledzepfan

Stáhnul jsem si to jako "výbornou zábavu na deštivé odpoledne" a ve výsledku jsem rád, že jsem si nezavolal sanitku. Pro tohle prostě neexistuje jakákoliv omluva! Nežeru kecy o snaze natočit co největší demenci, která bude bavit lidi svou absurdní a nadsazenou hloupostí. Tohle je na férovku nebezpečné pro lidské duševní zdraví a vnitřní rovnováhu. Podobné projekty snižují laťku tak hluboko, že už jí ani velký J.Cameron nenajde. Do toho mi během filmu pořád vyskakovalo tv upozornění, že po tomhle "klenotu" bude následovat "útok dvouhlavého žraloka" a já věřím, že po tomhle kombu získala vláda USA statisíce dálkově ovládaných robotů bez vůle.... Mě zaskočí máloco, ale u tohodle jsem si zakrýval zděšením oči.... Absolutní dno žabích sraček!(23.8.2013)

Neverím svojim očiam. ASYLUM, ktorý večne dostával na prdel si zrobil svoj megalomný kult. Tak strašne digitálne zrobené, až je to geniálne (čo sa nikdy nemalo stať!!!). Polovicu filmu prehráva "scenárista"-(ak sa to tak dá nazvať) a dalšiu režiser. Takže ani poväčšine skrachovaný c-čkový herci to nezachrania. Ale je to strašná prdel a pri záverečnom záchranom twiste som skoro zomrel smiechom..(9.9.2013)

• - Mluvčí Národní meteorologické služby sídlící v Silver Spring v Marylendu v USA žertem po schlédnutí filmu řekl, že při možném Sharknadu je nejlepší schovat se v nejnižžím patře robusní budovy, kde je malá pravděpodobnost, že tam budou pršet žraloci. (Terva)

• - Téměř celý film byl natáčen při slunečných dní. Počasí a déšť musel být tvořen digitálně. (sir-dave)

• - Natáčení probíhalo v americký městech Los Angeles a Santa Monica ve státě Kalifornia. (Terva)