Žralokonádo

(TV film)
všechny plakáty

Do Los Angeles se blíží bouře, jakou ještě svět neviděl. Bouře totiž způsobí, že žraloci, kteří do této chvíle požírali lidi jen v oceánu, se nyní objevují i ve vzduchu a na souši. Jak si lidstvo poradí s touto katastrofou? (LIVINGDEAD)

JADIM

Nízkorozpočtová záležitosť, od ktorej nemôžete čakať veľa. Animácia žralokov je niekedy uspokojivá a niekedy to skôr pripomína film Príbeh žraloka. Efekty tiež tak ako kedy. Situácie boli niekedy celkom dobré a niekedy dosť bizarné a keď tieto bizarné scény nebudete brať tak vážne, tak sa na nich dokážete pobaviť. Preto je aj tento film v zozname najrozporuplnejších filmov, ide tu totiž o to, ako ho beriete. Ja by som možno dal aj vyššie hodnotenie, ale niektoré momenty sa mi zdali zbytočné a to už aj na pomery tohto filmu. Celkovo, sa na to dalo pozerať. 5/10 (Videné 12.8.2019, CZ dabing) ()

borec999

Najväčším kladom prvého dielu je samozrejme ten ústredný šialený nápad (Vďaka Thunder Levin!) s ktorým Sharknado prichádza. Inak to ešte nie je úplne ono, keďže nato akú blbosť sledujeme sa to berie pomerne vážne. No i tak v porovnaní s ďalšimi low budget zetkami ide o nadpriemer. Pobavených a recesistických 50%. ()

Corpsegrinder

Totální šílenost která má narozdíl od ostatních podobnejch kravinek jednu věc a sice nápady. To co všechno v tom filmu zvládli motorovkou to je fakt crazy. ()

Sancty

Úplne zle. Lenže v prípade Asylum je to prednosť. Samozrejme som pri sledovaní nenarazil na nič, čo mám na filmárčine rád, ale ak ma film dokáže zaujať akýmkoľvek iným spôsobom ako obvykle - a že Sharknado v tom exceluje - nemám problém oprostiť sa od tradičného hodnotenia a filmu, síce so zatvorenými očami, nasúkať viac ako si v skutočnosti zaslúži. Veľmi lacné, s debilným scenárom plným ultimátnych hlášok, katastrofálnymi výkonmi zabudnutých hviezdičiek (vlastne komplet všetkých zúčastnených) a otrasnými trikmi. Chápem, že jedni tomu nasolia odpad a druhí zasa plný počet, preto zvolím stred. Nova: "Búrka ustupuje? Ako to môžeš vedieť?" Fin: "Nelieta okolo toľko žralokov." ()

dopita

Nemá cenu tady rozebírat kolik je ve filmu do očí bijících nesmyslů a debilit, páč mám z filmu pocit, že tvůrci dobře věděli co točej a že se film sice tváří vážně, ale přitom je to od samýho začátku tvůrci přiznaná sračka. Teda aspoň doufám a díky tomu jsem si film užil. Zkrátka je děsná prdel sledovat, jak strašně pitomej film to je. ()

mira007

Brutální ultrabéčko o tornádu z kterého padají nebezpeční žraloci. Na jednu stranu si říkám, na čem jedou autoři tohoto projektu, ale na druhou stranu, jelikož tahle série má šest filmů tak je to na hranici geniality. Tři hvězdy za kuriozitu roku 2013 a taky za to, že jsem viděl co dělá Steve z Beverly Hills 902 10. ()

newmant

Jen samá umělina a lacinost na každém rohu v efektech vytvářených na dvaosmšestce, ale jako komedie překoná leckterý průměrný filmek. Tuto sračku mohu jen doporučit. ()

Bozvav

Tak jsem si myslela, že po filmu, kde bojuje obří krokouš s obří anakondou, už mne nemůže nic překvapit a ejhle, může. Nebudu zde vypisovat, jak děsná blbost tento film je, ale musím uznat, že už jsem se dlouho tak nenasmála. Jen těch žraloků je mi líto. Lepší by bylo, kdyby všechny lidi sežrali a nikdo na světě nezůstal, no třeba příště. Hodnoceno seriózně, tak jednu hvězdu za šílené provedení, neseriózně 4 hvězdy za ani nevím co, ale zábavné to bylo. ()

Israha

Počátek kultu. Už obsahující trademarkové prvky série v čele se záměrnou hloupostí a všudypřítomným sebeparodickým duchem, ale ještě ne tak odvázaný a přepálený, jako následující díly. I přesto je to ale pekelně zábavná věc, ta stopáž na druhé (a další) shlédnutí uteče až nečekaně rychle (což u podobných brakových nízkorozpočtových magořin bývá často problém, šílené nápady jsou slepeny nudnou dějovou vatou a patřičně nevyniknou). Není moc co dodávat, Ferrante při tvorbě pokračování pochopil, co lidi na Žralokonádu tolik chytlo, a pak na tuto kartu vše vsadil; jednička je tím pádem spíše slabším odvarem a takovým "testem", jestli tenhle přístup a specifický druh srandy uspěje. Uspěl, a zjevně daleko více, než se očekávalo. Ku vzteku všem fanouškům filmu jakožto druhu umění, a k radosti všem bláznům, kteří se rádi poklesle baví na cizí účet. ()

zdeny99

Úvodní scénu této série jsem očekával mnohem brilantnější než jen krátký laciný útok žraloků na loď na moři, kde navíc ještě nejsou moc vidět, a to nejdůležitější z ní je facka od žraloka tomu gangsterovi. Čekal jsem, že to bude stejně tak strhující podívaná jako v úvodní scéně ve trojce. Možná je to ale dobře, protože šokovat diváka tím vším, co jej čeká v následující hodině a půl, potažmo dalších pěti dílech, by bylo hned na začátek příliš. Takto idiotskou podívanou, která je zároveň takhle natočená schválně uvidíte jen ve Žraločím tornádu. A tak po jakžtakž klidné první scéně následuje klasický útok žraloků v moři a pak to už začíná nabírat na obrátkách. Jeden žralok vletí do baru, kde je zabit kulečníkovým tágem, druhý barovou židličkou, dalšímu je nacpaná plynová bomba do huby. Občas nějaký vyletí z kanálu, jinej si ustele uprostřed obýváku a pak vlivem tornáda už lítají všude, útočí na auta, čvachtají se na heliportech, lítají si zachycení na vrtulníku atd. Všude kolem slyšíte výkřiky typu: "Do háje! Na ulicích jsou žraloci!" nebo "Všude na ulicích plavou žraloci a jednoho máte v bazénu." A v samotném závěru této ujeté hňupoviny ještě můžeme vidět první vysoukání v dějinách filmu ze žraloka pomocí motorové pily. [5108. hodnocení, 542. komentář, 29%, 62. nejrozporuplnější film] ()

gumbo

Nevěříte, že žralok umí létat? Ze bazén může vybuchnout? Že hurikán i tornádo se mohou objevit na stejném místě? Nevíte jak zastavit urikán? Nebo jak správně zabít letícího žraloka motorovoupilou. Zde to věechno zjistíte. - WTF - Is it a bird? Is it a plane? No it ´s a shark! -0-100% - ()

RedDuck

Mně na prvním díle oproti dvojce přijde půvabné že až na samotný námět a závěr ta parodie jen tak prosvítá. Ve dvojce už byla ta stupidita promyšlenější, ale až moc viditelná:) ()

merigieren

tohle je jednoznačná komedie, mnohokrát mě rozesmáli, ono je to tak debilní až je to vtipný. Skupinka lidí si hraje na hrdiny a přitom si hrají se žraloky. Mají plovoucí auto, který jede po silnici a přitom pod ním plave žralok, dům na kopci exploduje vodou, auto exploduje při silným dešti, protože mu teče benzín. Lidi se prořezávají ze žaludku a přitom vytáhne někoho dalšího.... ()

Rathalos

Tak najhorsie v tejto hororovej serii,ak to tak mozem nazvat boli herci,tie ich vykony boli tak ubohe,ze este aj herci z telenoviel by to lepsie zahrali,hlavne Tara Reid,to je najhorsia herecka,aku som kedy zazil,radsej by sa mala venovat pornu,dalsia vec boli triky,tie boli taktiez katastroficke a teraz plusy,tak pre mna to bol hlavne genialny napad tornada so zralokmi,to by ma ani vo sne nenapadlo,dalej neskutocna zabava,stala akcia od zaciatku az do konca,cize suma sumarov,dalo sa na to pozerat...:-) ()

darkreider

Tak ten záver bol stobodový trash, za tú jazdu by som vpálil 5 hviezd ani nemrknem, škoda, že prvá hodina mala svoje nudné miesta, ktoré sa dali vyplniť nejakou demenciou na pobavenie, nie, že by jej tam bolo málo, ale nie vždy pobavila. Naštartovať motorovku nebolo nikdy tak ľahké a national geographic sa ešte nikdy tak moc nevykrádalo. Niekoľko krát som sa od srdca zasmial. ()

Automaniak

Náhodou, je to nápadité a velmi vtipné. Film si užijete tehdy, když to nebudete brát vážně. Žraloci jsou prostě všude! Olééé ()

drStanek

Moje skromná představa, o vzniku filmu: Čeho se lidi bojí? Tornád. A čeho ještě?? Žraloků. Pojďme o tom natočit horor! ()

HonzaMag

Jedna absudita střídá druhou; sem tam nějaká ta hláška (" Je tu krve jako z vola."). Tara Reid vypadá dost použitě. Steve z Beverley Hills je pořád ve formě. Mezi ostatními skvosty od Asylumu to ale vyčnívá - snad ještě nikdy se mi nestalo, abych váhal mezi odpadem a 5 hvězdami; takže dám zlatý střed.... ()

Blíží se Sharknado 3

Blíží se Sharknado 3