Rick a Morty

• USA Rick and Morty
USA, (2013–2024), 28 h 57 min (Minutáž: 20–23 min)

Chris Parnell, Sarah Chalke, Jess Harnell, Phil Hendrie, Maurice LaMarche, Echo Kellum, Gary Anthony Williams, Rob Paulsen, David Cross, B. Harrison Smith (více)

Série(8) / Epizody(79)

Byl pohřešovaný skoro 20 let, ale teď se Rick Sanchez najednou objeví u své dcery Beth a chce se k ní a její rodině nastěhovat. Po dojemném shledání se Rick usídlí v garáži, kterou předělá na laboratoř, a začne v ní zkoumat různá nebezpečná udělátka a strojky. Samo o sobě by to nikomu nevadilo, jenže Rick do svých dobrodružných pokusů stále častěji zatahuje také svá vnoučata Mortyho a Summer. (TV Prima)

Soweek

Naprostá briliance. Kromě úžasného sarkastického, přesto inteligentního, humoru, je hlavním tahákem sci-fi stránka tohoto seriálu. Každá epizoda se chlubí vyšperkovaným scénářem, 90% novodobých sci fi by filmů a seriálů, by si přála tak dokonallé zápletky. Většina epizod se navíc může pochlubit naprostým mindfuckem, který strká filmy typu Inception do kapsy. ()

Circumscriptor

Rick a Morty je pre mňa osobne niečo nadpozemské. Niečo, čoho výpovedná hodnota nadobúda interuniverzálnych výšin a čoho kvalita presahuje rýchlosť tachyónov. Tento seriál ale nie je len obrovská porcia zábavy a mne nebezpečne blízkeho humoru, ale je taktiež plný neuveriteľne komplikovaných zvráteností, filozoficky náročných a nezodpovedaných otázok, alternatívnych teórií, nad ktorými dokážete premýšľať celé dni. Dokonca aj jednotlivé hlasy postáv sú vytvorené tak, aby sa pomocou nich tvoril charakter okolitej atmosféry - origálne znenie je originálne znenie, ale dabing Jozefa Cardu je neskutočný a na 99 % pripomína originál. Je extrémne ťažké nájsť v tomto seriáli čo i len najmenšiu chybičku, o čom som sa snažil tak veľmi ako George Carlin o vieru v Boha, ale nech sa snažím ako sa snažím, koncovým produktom mojej snahy je len fakt potvrdzujúci teóriu, prostredníctvom ktorej je Rick a Morty doposiaľ jeden z najlepších animovaných seriálov súčasnosti. ()

hEmy_

Zajímavý počin, kdybych viděl tak 3 díly, hodnotil bych pravděpodobně víc, ale kvůli opakujícímu se přehnanému množství nadávek a agresivity nemohu. Díly jsou ale tak nabité akcí a vizuálními nápady, že se nudit určitě nebudete, jde o to, jestli vám sedne tento styl humoru, mně ne. ()

wooozie

Rick and Morty boří naprosto veškeré hranice šílenosti a zábavnosti v jednom balení. Dokonalý humor, geniální šílenosti, brutální chování i slovník, bourání čtvrté stěny, existenciální otázky a některé naprosto šokující momenty, které skoro nutí k zamyšlení nad smyslem života. Komplexní ve všech ohledech a ať se stane jakákoliv šílenost či nesmyslná bizarnost, postavy na to v dalších dílech nezapomenou a naopak dost často z toho vycházejí. Nicméně sluší se dodat, že první dvě sezony jsou zcela bezkonkurenční a přestože i ostatní série jsou super, tak občas tomu přece jenom trochu dochází dech, respektive kvalita jednotlivých dílů začíná kolísat. S01: 10/10. S02: 10/10. S03: 9/10. S04: 8/10. S05: 8/10. ()

bruceman7

Viděno do konce 4. série, vše s ENG titulkama. Pravdou je, že to tam dost často pálej jak z kulometu a tak jsem asi ne všemu dobře porozuměl, zábava to stejně byla královská. ()

Burdock

Kombinace prostředí Futuramy, hrdinů Návratu do budoucnosti, stylu Family Guy a ujetosti South Parku. Ulítlý černohumorný scifi. ()

baXter

Jednoznačně nejzábavnější animované série, co jsem měl kdy možnost vidět. Tohle je v mém žebříčku oblíbenosti daleko nad Simpsonovi, Futurama, South Park, a ostatními. ()

666Carnage

Tak jsem si pěkně sjel všechny tři série a musím říct, že je to fakt masakr. Tenhle seriál měl od všeho něco. Byl originální a bavil mě snad každý díl. Rick je výbornej a pokud někoho baví perverzní mimozemský vyvraždovačky a odkazy na jiné sci-fi na každém rohu tak vřele doporučuji. 95% ()

Gogo333

Animovaná parodie na Back to the Future. Rick a jeho vnuk Morty cestují vesmírem/dimenzema/časem a vždy se do něčeho přichomejtnou. Seriál se hodně naváží do různých jiných seriálů a filmů. Sprostá slova a nějaký to násilý nechybí. Líbí se mi i provázanost mezi epizodama a tak když člověk dává pozor, tak si všimne, že sem tam se odkazuje nebo navazuje na předchozí epizody. Nyní asi to nejlepší animovaný, poslední série FG, AD a SP oproti Rickovi ztrácí. ()

Greenpeacak

Na tento seriál som nebol pripravený... Mal všetko! Portály, alternatívne dimenzie, neskutočné emócie, zlého Mortyho a Ricka ako uhorku. ()

HonzysKISS

Přesně takový ten seriál pro nás magory, kteří máme rádi bláznivé a šílené věci. V tomhle se může stát úplně cokoliv, vždycky vás v něčem překvapí. Je tam tolik báječných narážek na známé i neznámé filmy, že se jich nedá nevšimnout. Slovo originální tenhle seroš vystihuje naprosto přesně. Konečně přišlo něco úplně nového. ()

Janega odpad!

Keď mi stačí jedna epizóda, aby som tomu dal odpad a viac to nemusel vidieť. Seriál, ktorý sa snaží byť pre mladých cool využívajúc na to vulgarizmy, sexizmus, nechutnosti a rôzne voloviny. A k tomu vysokému hodnoteniu sa radšej ani nevyjadrujem. ()

Mo.

Hardcore Futurama. [--] "I'm Mr. Meeseeks look at me!" [--] Birdperson [--] "Keep Summer safe." [--] Principal Vagina [--] "Rick, whats happening? " [--] Mr. Poopybutthole [--] Get Schwifty! [--] I LIKE WHAT YOU GOT [--] "Did you get any of that?" ()

jasiska

Rick and Morty je zväčša postmoderný skvost. Nielenže paroduje, často až dekonštruuje svoju žánrovú inšpiráciu. Veľa referencií je inteligentných a postavy sú prekvapivo realistické, t.j. nie len jednorozmerné klišé. Nemôžem si však pomôcť, niektoré vtipy sú na mňa príliš infantilné a hoci dnes politická korektnosť vychádza z módy, ja si stále myslím, že by sme to nemali hrotiť. Napriek tomu, paráda. ()

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Letošní žebříček nejstahovanějších seriálů roku ovládlo studio Marvel spolu se studiem Disney. Pirátství samozřejmě není nic chvályhodného a prvenství v tomhle směru vlastně není až zase taková výhra… (více)

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

06.01.2021

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

21.09.2020

V poněkud komornějším duchu byly letos rozdávány prestižní televizní ceny Emmy. Kvůli opatřením nedošlo tentokrát na živé publikum a moderátor Jimmy Kimmel se tak s většinou nominovaných bavil pouze… (více)