Reklama

Reklama

86. Annual Academy Awards

(pořad)
  • USA The 86th Annual Academy Awards (více)
Z natáčení
Publicistický
USA, 2014, 175 min

Režie:

Hamish Hamilton

Účinkují:

Ellen DeGeneres (moderátor), Anne Hathaway, Barkhad Abdi, Bradley Cooper, Michael Fassbender, Jonah Hill, Jared Leto, Jim Carrey, Kerry Washington (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Při výročním udílení prestižních cen Americké filmové akademie se již po šestaosmdesáté rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a hlavně napjatým očekáváním. Diváci HBO mají možnost zažít tuto neopakovatelnou atmosféru v přímém přenosu a být u toho, když se začnou předávat zlaté sošky zvané Oscar® za rok 2013. Tím okamžikem bude pondělí 3. března v jednu hodinu ráno. Filmoví fanoušci, kteří nebudou moci sledovat přímý přenos, mají ten samý den ve 21:00 možnost shlédnout devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera. (HBO Europe)

(více)

Videa (3)

Z natáčení

Recenze (101)

Lum3n 

všechny recenze uživatele

Jediné (příjemné) překvapení večera byla Ellen. Za těch pět let, co na oscary chodím, byla ze všech moderátorů asi nejlepší a nejoriginálnější. Zbytek večera byla nuda. Nápad žádný a ceny rozdané neuvěřitelně předvídatelně. Přidělení ceny za nejlepší film 12 Years a Slave ukazuje naprosto jasně jaký jsou akademici pokrytecký srabi - Gravitace dostala nejlepší režii, nejlepší kameru a OST + další 4 kategorie a nejlepší film pak dostane sníkem o otroctví? Jenom proto, že je o otroctví? Asi nechtěli vypadat jako rasisti, jinak si to nedovedu vysvětlit.. Holt se potvrdilo, že místo revolučních filmů dostávají Oscara nudné sázky na jistotu.. ()

Mertax 

všechny recenze uživatele

Jared Leto překvapil, jak to má v hlavě (vzhledem k povolání) srovnané. Dokonce zmínil Ukrajinu a vyslovil ji správně (!). Matthew McConaughey dojal svou třídílnou děkovačkou, kterou asi doma musel promýšlet, ale působila nesmírně opravdově, upřímně a jímavě. Lupita jakožto debutantka mluvila překotně, emotivně, a to docela dlouze, ale naštěstí nás nezahlcovala ohranými frázemi a byla na ní vidět zdravá míra pokory./// Písničky z nominovaných filmů poněkud nudily a ovace ve stoje mě tedy zcela míjely. Příště by stačily jen ukázky. Hrdinství, motiv ceremoniálu, tvořil kromě promluv zejména skvělý sestřih, v němž potěšil Neo, přemíra komiksových panáků méně. Pocta zemřelým byla decentní, no de facto jako celý večer./// 12 let v řetězech (hlavně svým tématem) až trochu nezdravě dojímalo celé divadlo. Gravitace po zásluze bodovala v technických kategoriích, Vlk očekávaně ostrouhal, ale Grande bellezza vyhrála, takže spokojenost. Jim Carrey a Jamie Foxx svými výstupy pobavili, celkově však chybělo jakékoliv výraznější číslo./// Moderátorka Ellen: Inu, co může být modernější (a pro mládež zábavnější) než 56letá lesbička v kvádru s teniskami, co tweetuje, na chvíli Twitter shodí selfie s těmi největšími hvězdami, kterým pak rozdává sýrovou pizzu. Její úvodní řeč měla grády, poté už to bylo slabší a ani kostým čarodějnice Glindy příliš nepomohl. Róba však měla úspěch stejně jako vystoupení Pink (song Somewhere Over the Rainbow), což mě jen znovu utvrdilo v tom, jak obrovsky populární stále Oz je./// Módní koutek: Klasické bílé smokingy jsou opět trendy, a to v kombinaci s černými kalhotami. Na Oscarech bodovaly zejména dva francouzské módní domy. Herec McC dokázal tradiční kousek Dolce & Gabbana elegantního střihu posunout na vyšší úroveň stylovou černou vestou. Mladší kolega Jared Leto model oživil karmínovým motýlkem z hedvábí značky Saint Laurent. Gabourey Sidibe v róbě Theia na zakázku byla díky… orchidejové barvě šatů s ručně šitými okvětními lístky zcela nepřehlédnutelnou. Polovinu své výbavy by však s klidem mohla darovat Lupitě, která vypadala, jak kdyby si odběhla z plantáže po ročním hladovění./// Co měly znamenat ty kýčovité a neustále se opakující růže v pozadí, které absolutně nesouvisely s proslovy předávajících? To byl zrovna Valentýn?/// P.S. Officially in love with Matthew McConaughey. "Amen. Alright, Alright, Alright. Keep on livin’." [Záznam bez reklam] ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Oscar už je dědeček o hůlčičce, není to na pohled ani nijak zvláště pěkný štramák, ale pořád přitahuje velkou pozornost. Herci dokáží pro tohle prestižní ocenění udělat cokoliv, aby ho získali. Slavnostní ceremoniál kolem Oscarů je vždy pompézní, účastníci se předhánějí v luxusních robách a oblecích, a nejinak tomu bylo i u 86.ročníku udílení cen, které uváděla Ellen DeGeneres, a které rozhodně nebyly bez překvapení stran oceněných tvůrců a jejich filmů. Největší zájem se vždy podle mě upírá na cenu za nejlepší mužský herecký výkon. Letos ji všichni už předem posílali DiCapriovi a nakonec ji jemu, i zbylým nominovaným, vyfoukl Matthew McConaughey. Muž s AIDS vyzrál na muže z burzy. Je v podstatě jedno, jaký herec nebo film vyhraje. Jde o to, co tomu vítězoslavnému pocitu předchází. Tři hodiny uvolněné nálady, sličných hereček, hudebních vystoupení, uctění památky zesnulých umělců, objednávka pizzy (to byl nápad jíst v těch luxus hadrech pizzu) a uhozená selfie blbost, z které jsem se fakt nepodělal, jak ti, co ji rekordně sdíleli. Zkrátka večer plný dojmů a bilancování z filmového světa za uplynulý rok. Vysoká účast známých herců mě osobně potěšila, protože byly ročníky, kdy tam skoro nikdo nepřišel, respektive nikdo zajímavý. Předlouhé, a ne vždy se zajímavými rituály a proslovy, ale takoví jsou Oscaři. Milovaní i zatracovaní. Nenávidění i obdivovaní. A diváky na celém světě hojně sledovaní. Nelíbí se mně, že toho večera se vše točí kolem pár vyzdvihovaných filmů, které nemusí každého zaujmout. Platí to i o vítězném filmu "12 let na gauči" ,ne blbost, v řetězech to bylo. Film ze současnosti o černochovi, který trestal bělochy tím, že je přivazoval na dvanáct let ke gauči za to, co dělali běloši s jeho pra pra předky. A ještě zbývá předat mého Oscara za ten slavnostní večer: Oscar for beauty goes to...Charlize Theron. Mé hodnocení: 60% ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Tak je to za námi, 86. ročník nejprestižnějších filmových cen sice vesměs dopadl dle očekávání, ovšem přeci jen občas dokázal i překvapit. ačkoliv Ellen DeGeneres moc nemusím, docela mě mile překvapila a celkem i pobavila. Amerika si zkrátka své schopné moderátory vybírat umí. Nyní už však k cenám. Gravity byla v USA prostě až moc obrovskej hit, než aby oscary absolutně neovládla, ovšem tu sošku nejcennější nakonec trhlo u nás nepříliš opěvované 12 years a slave, což k americké kultuře zkrátka patří a jak poznamenala Ellen, byli by rasisti, kdyby film nevyhrál. Na druhou stranu, mohl to vyhrát i American Hustle, který zaujal nejen mne pouze bezchybným obsazením.Jinak, Mattovi to neskutečně přeju. Za poslední rok se, ještě spolu s Mud, které ale v USA mělo premiéru už loni a také seriálem True Detective, neskutečně vypracoval a je z něj pan herec, který by si však zasloužil spíše cenu za celoroční práci, kterou filmu věnoval, Samozřejmě nejsem úplně s to s celkovými rozhodnutími a jako většinu lidí v ČR mě štve, že Wolfie a hlavně Leo úplně ostrouhali, ale tak snad se on dočká uznání alespoň za celoživotní dílo. Naopak mě velmi potěšilo ocenění Spike Jonze, to jsem vážně nečekal, jelikož se o Her ve spojitosti s ocary na čas přestalo mluvit. Ze samotného programu asi zůstane nejlegendárnějším momentem nejtweetovanější fotka v historii twitteru a roznáška pizzy, zejména Harrsion Ford vypadal dost hladově :D. Z přenosu si také beru zejména to, že nechápu, jak Američani snášej reklamy. Vídám to sice v talkshow, které nakoukávám na YT, ale takhle fakt řeknou dvě věty a pauza, hrozné. Na druhou stranu prostě musím ocenit, že oscaři a vůbec většina amerických předávání, které jsem měl tu možnost vidět, má nějakou úroveň, inteligentní humor, upřímné a dojemné proslovy, podání si ruky s ostatními "soupeři" a vůbec ten vzájemný respekt k tomuto uměleckému odvětví, který v našich luzích a hájích prostě chybí...Vše klaplo, jak má a pro diváka prostě musí být čest, vidět tolik známých a skvělých herců v jednom divadle. Na závěr bych chtěl poděkovat stanici HBO a komentátorům týmu Franty Fuky, že nám jako obvykle zprostředkovali tento televizní přenos. ()

MikeCool 

všechny recenze uživatele

TV-pořáad. Jsem moc rád, že se můj nejoblíbenější režisér Alfonso Cuarón konečně dočkal oskarového ocenění za film Gravitace, který získal sedm ocenění, přesně tolik kolik jsem tipoval (ale v malinko jiném pořadí, ale číslo mi vyšlo). Také mě potěšilo ocenění fenomenálního Velkého Gatsbyho s oskarovým smolařem v hlavní roli, Leonardo DiCapriem. Trošku zklamán jsem z příliš přeceněného filmu 12 let v řetězech, který podle byl z té nabídky osmi nominovaných filmů jeden z těch "nejslabších". Rozporuplným by se též mohlo zdát ocenění Matthew McConaughey-ho, jehož porota ocenila v kategorii Nejlepší herec v hlavní roli. Co se týče výkonů, Leonardo DiCaprio, předvedl ve Vlku z Wall Street daleko strhující a více náročnější výkon (viz. zhulenecká scéna, která vzejde do historie!) než oceněný kolega McConaughey. Ovšem porota udělala Matthewovi jakýsi kompromis za ty kila, které musel kvůli Klubu poslední naděje shodit (15 kg). ()

Galerie (5)

Zajímavosti (7)

  • Meryl Streep překonala svůj vlastní rekord v počtu nominací za nejlepší herečku. Na své konto si jich v roce 2014 připsala již 18. (Nathanielmon)
  • Leonardo DICaprio ani napočtvrté svou nominaci na Oscara neproměnil. (Spiker01)

Související novinky

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

Dnes odpoledne vyhlásila Akademie filmového umění a věd (AMPAS) ústy své prezidentky Cheryl Boone Isaacs a herce Chrise Hemswortha nominace na Oscary pro letošní rok. O prvenství v počtu nominací … (více)

Reklama

Reklama