Annabelle

John Form našel pro svou nastávající manželku Miu dokonalý dárek – krásnou starou klasikou panenku oděnou do sněhobílých svatebních šatů. Ale Miina radost z Annabelle nemá dlouhého trvání. Jedné hrůzné noci vtrhnou do jejich domu vyznavači satanského kultu a brutálně napadnou mladý pár. Prolitá krev a hrůza nejsou to jediné, co za sebou nechávají. Vyznavači Satana vyvolali bytost tak zlovolnou, že nic z toho, co udělali, nelze ani zdaleka srovnávat se zlem, kterým je nyní posedlá Annabelle. (Warner Bros. CZ)

petikacka

Budu milosrdná...Ta panna je strašidelná sama o sobě a vůbec nechápu, že někdo může jakékoliv panenky sbírat...Není to žádná pecka , ale koukatelné to je...Jedenkrát...Za mě 65% ()

johnymdoe

No panenky a klauni a podobné věci mě děsí...tady navíc ta scéna ze sklepa a následně schodiště...třikrát fuj a třikrát pomalu cvrk do kalhot k tomu :-D Já se až nadprůměrně bál. Přemýšlím zda místní hodnocení není tak nízké právě proto že jde o kinofilm...protože kdejaká kravina co tu má 100 hodnocení je na tom líp a to si zdaleka nemyslím že by toto bylo nějak podřadné nebo blbé. Jasně...zase démon, jasně...zase panenka, jasně... zase duch, ale toto stálo za to, žádný béčko které by si zasloužilo 50%. Herci ucházejícní, strašení potažmo potvory též...tak trošku nadsadím...80% a čtvrtá hvězda za Tony Amendolu. ()

arthur.22

Annabelle mi doporučily dvě žákyně ve věku 10 a 13 let, takže v mém případě určitě nešlo o zklamání, naopak, mohlo to dopadnout o poznání hůře. Vizuálně se mi film dokonce líbil moc. Těžko ale můžu dát vyšší hodnocení hororu, u kterého se nemůžu bát, ať se snažím sebevíc, ale který zároveň nepřesahuje hranice žánru natolik, aby mohl být považován za něco jiného. Pro -náctileté ideální. ()

Matli

Spíše nastavovaná kaše, než prvotřídní horor ''navazující'' na V zajetí démonů. Dějově o ničem a lekačky taky nic extra. Je fakt, že asi u dvou scén jsem měl mrazivej pocit, takže alespoň něco. 47% ()

ladno

Nie, nebolo to zlé. Aj tu boli dobré scény, pri ktorých som sa skutočne bál. Lenže najväčší nedostatok Annabelle spočíva v jej neoriginálnom deji, ktorý lacno ťaží z úspešnejších predošlých filmov, ktoré poslednou dobou uchvátili tak veľmi hororový svet. Film ide podľa zaužívanej dejovej kostry bez výraznejšej invencie a tvorcovia popri točení zabudli zapracovať na hutnejšej atmosfére. Moje pocity sú však významne ovplyvnené pocitom strachu, ktorý sa dostavil a i ľakacie scény ma v tomto filme naozaj presvedčili. Milujem však originalitu skĺbenú s hutnou, ťaživou atmosférou a keďže tento film vážne trpí ich nedostatkom, musím zraziť aj hodnotenie. 70%. (P.S.: Po boji, či dať 3* alebo 4* sa nakoniec rozhodujem pre 3* z toho dôvodu, že už sa k filmu nechcem a zrejme ani nebudem vracať. Nie však kvôli strachu z filmu, ale kvôli filmu samotnému.) ()

fisus

Tenhle spin-off byl pro mě velké zklamání.Pár dobrých scén,nějaká ta lekačka a to je vše.Naštěstí to druhý díl zachránil.Panenka Annabelle si určitě zaslouží důstojné převedení na plátno. ()

Bozvav odpad!

Nudná a nenápaditá sračka, ve které hnusná a kýčovitá panna (nemluvím o hlavní kladné postavě), která vypadá, že k nám přišla po svých hned, co slezla v Číně z pokoutní výrobní linky na kopie "Čakyho", (který mimochodem taky nestál za nic) straší bandu nesympatických hysteráků takovým způsobem, že u nás doma by si nejspíše ani nevrzla, protože by si toho nikdo ani nevšiml. Neboť u nás doma straší všechno, od kartáče na vlasy, po ponožky, Neb večer si je dám na jedno místo a ráno jsou sami od sebe na nohách dcery a ta tvrdí, že neví kde se tam vzaly. asi je posedl nějaký ten duch, akorát to nebyl vrah, ale spíše bordelář. Prostě tak nudné a nezábavné, že jsem u toho málem usnula. Fakt průser. ()

Aurus

Docela zábavný film ale je nadprůměrný. Příběh je dobrej,postavy jsou náhodou velmi sympatické a hudba je velmi dobrá a efektivní. Co ale musím filmů pochválit je velmi děsivá atmosféra která je vážně skvělá. Za mě 6/10. ()

Meteorista

Druhá Annabelle (v chronologickým pořadí) je na tom hůř, než ta první (zase – chronologicky v sérii The Conjuring). Bubákovitý sekvence začínaj až po 40 minutách filmu (takže thruba jeho polovina), občas ten obraz vypadá jako z televizního seriálu a atmosféra je celkově taková nemastná neslaná. Ale když se bubákování rozjede, tak je to celkem fajn a líbily se mi tam dva hezký nápady, který jinde nebyly a ani moc nevyužívaly laciný lekačky. Takže série se pořád drží hezky. Ale chronologicky po tomto dílu nás čeká masterpiece v podobě Conjuringu jedničky, takže série teď bude stoupat v kvalitě. Bububu. ()

owwidius

Hodnotenie subjektivne, ako vzdy pri hororch. Ono to vlastne neni nicim moc originalne a vezie sa to na uspechu inych filmov a mene James Wan v titulkoch.. Ale ja mam na babiky slabost, i ked neni to pribehovo na sposob Chuckyho. V kazdom pripade, pocas filmu som normalne dostal zimomriavky a par scen bolo vymakanyyyych. Hlavne teda tie nocne, denne civilne sceny su naopak dost slabe. Zaver a rozuzlenie tiez pomerne lacne, skoda toho. Uvedomujem si preto, ze 4 brmbolce su nadhodnotene, skor ako film hodnotim subjektivny adrenalinovy zazitok v kine a tesne po skonceni. Presne pre toto mam rad horory :D [#56/2014] ()

MikeeTheory

To si tady asi někdo chtěl hrát na Wana a vzniklo z toho "tohle". Anti-horor s naprosto stupidním scénářem a čertem z pohádky Princezna ze mlejna. Fuj! ()

SidneyP

Kravina, kravina a zas jenom kravina. Typický příběh: Jedna rodina, stane se nějaké neštěstí, odstěhují se jinam v domnění, že vše přestane, ale ono se to jen zhoršuje a zhoršuje. Celý příběh byl naprosto nudnej, lekačky předvídatelné a postavy... no, raději nemluvit. Věřím, že kdyby se toho ujal jiný režisér a udělal z toho něco jak "V zajetí démonů", přidal opravdové exorcisty jako Eda a Lorraine a ne nějakou černou hubu z knihkupectví, která o tom ví oproti nim úplný hovno, tak by ten film dokonce i za něco stál. Ještě silný podprůměr... 35%. ()

Hapretor

Chvílemi mě připadalo, že tento snímek natočil J. Wan. - Ne, on to nebyl ! - Každopádně se tým, podílející na tvorbě tohoto snímku, pečlivě přiučil na předchozích snímcích, a i když Annabelle je vlastně takový konglomerát více děl na stejné téma, působí velmi dobře, ne-li doslova démonicky. Musím se přiznat, ač nerad, že po dokoukání Annabelle jsem měl pocit jako už dlouho ne a při čištění zubů po tmě, abych šetřil doma eletriku, (byla fakt tma), jsem se několikrát otočil za sebe pro kontrolu. Některé úseky v tomto počinu byly, podle mě, na hranici geniality (např. sekvence s výtahem) a je to aktuálně jediný film, který mě po x letech doslova nahnal husí kůži. Tak divný pocit nejistoty jsem neměl opravdu dlouho. Atmosféra filmu tedy dokonalá, scény vypilované pro rvaní nervů diváka, navíc dost nepředvídatelné - pokaždé jsem čekal, že něco najednou vybafne ze tmy, nebo zpoza rohu, ale ono to bylo jen umělecké hraní na divákovi nervy. Takto to má vypadat. Žádní duchové pomocí triků, kteří jsou vidět, jen zlo, které je hmatatelné, a přesto neviditelné. Bravo ! ()

Writter

Dej tohoto filmu je celý zle, režisér asi zle pochopil význam samotnej bábiky a venoval pozornosť všetkému démonickému čo poznáme ale bábika zostala nevinná. Pôvodný príbeh o tejto bábike bol zaujímavejší a pravdu povediac čakal som od filmu viacej, strach žiadny, napätie minimálne, škoda že sa toho neujal Pán režisér Wan. Je to proste jedno veľké sklamanie. ()

Rockerman

Ten šicí stroj byl vážně děsivý, protože jinak už skoro nic! Jo, vlastně ještě dialogy, tedy kecy, ty byly nejstrašidelnější! Ještě, že ten "druhý díl", který logicky na tento nepovedený horor navazuje se tak povedl! ()

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

13.04.2020

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

18.10.2018

Patrick Wilson (Aquaman) a Vera Farmiga (Zdrojový kód) si zopakují své role Eda a Lorraine Warrenových v třetím dílu spin-offové Annabelle. Příběh třetího filmu se bude točit okolo proslulé panenky,… (více)

Třetí Annabelle má režiséra

Třetí Annabelle má režiséra