Pořád jsem to já

• USA Still Alice (více)

Alice Howlandová, šťastně vdaná matka tří dospělých dětí, je uznávanou profesorkou lingvistiky, která začíná zapomínat slova. Když je jí diagnostikována raná forma Alzheimerovy choroby, zjišťuje Alice společně se svou rodinou, že jejich vzájemné vztahy projdou tou nejnáročnější myslitelnou zkouškou. Její úsilí zůstat stále tím, kým kdysi byla, je děsivé, dojemné i inspirující. (Falcon)

Hoyt

Že Julianne bude boží jsem předpokládal ale kdo mě nadchnul byl pro mě zatím moc neoblíbený Alec Baldwin snad jediný charakter ve filmu, kterému jsem věřil a soucítil s ním. Jinak je to celé takové utrápené s minimem emocí což u takového filmu je veliká chyba. ()

corpsy

Áno, na niektorých miestach ma film dojal, pohrával sa s mojím vnútrajškom, ale netrafil sa do tých správnych miest. Nehanbím sa za to, že som namiesto hereckého výkonu Julianne Moore, obdivoval skôr živočíšnu tvár Kristen Stewart. ()

DEXTER099

Tak je tu film a zároveň asi jeden z kandidátu na Oscara.Příběh pokud nejste bezcitný a máte trochu té empatie tak vám nějakou tu slzu vypotí a vašemu kapesníku dá zabrat.O příběhu se ode mě nedozvíte více než je v popisu k filmu,ale mohu film doporučit všemi deseti.Výkon Julianne Moore snese taky přísná měřítka.Za mě 95 % a pět hvězd. ()

Marsik

Velmi kvalitně a hlavně s citem natočené drama s excelentní Julianne, které toho Oscara od srdce přeji a rozhodně si ho zasloužila. Její výkon byl opravdu famózní. Nenašel jsem jediné slabé, hluché či hloupé místo a jenom proto, abych mohl příště zvýšit počet hvězdiček na maximum, tak udílím po dnešku jenom 4. Ale procenta hovoří jasně, že se jedná o poctivou filmovou záležitost. 85% (with J.) ()

hous.enka

Still Alice vypráví o padesátileté profesorce lingvistiky, která jednoho dne zapomene cestu domů. Postupně zapomíná slova, věci, samu sebe... Závěr filmu mě dost překvapil - čekala jsem opačný. No a jedna hvězda navíc pro Julianne, protože ty momenty, kdy jsem měla pocit, že zapomněla text, byly zkrátka (ne)uvěřitelné. ()

maddy

„I wish I had cancer.“ Podobné snímky o najrôznejších chorobách môžu ľahko skĺznuť do prílišnej sentimentálnosti (viď nedávny You're Not You s Hilary Swank). Still Alice sa podobnej citovej vydieračke po celý čas takmer úspešne vyhýba. Film to je natočený civilne, bez prikrášlenia, s čo najreálnejším pohľadom na priebeh Alzheiemerovej choroby u vzdelanej ženy v stredných rokoch. A to je presne to s čím som mal trocha problém. Ten pohľad na ťažký osud je natočený možno až príliš dôstojne. Je to pohľad do vyššej vrstvy, ktorá nemusí riešiť množstvo problémov ktoré s touto chorobu prichádzajú a s problémom bojuje v podstate ľahšie. Samotný, tradične famózny, výkon Julianne Moore to celé samozrejme hravo utiahne, ale mal som pocit, že to mohlo byť silnejšie, napríklad už len keby sa rozvinula línia s dedičnosťou choroby, ktorú má jedna z dcér. Prípadne keby sa záver nebál ísť o niečo odvážnejšou cestou a všetky tie pilulky nakoniec prehltla. Takto síce bez väčších výhrad obstojne natočené, s niekoľkými silnými momentmi (napríklad príhovor) ale očakával som, že to bude nepríjemnejšia podívaná. CELKOVO: 3,5* (7/10) ()

NinonL

Smutný příběh postupného pádu člověka až na samé (mentální) dno. Ve filmu se mi nejvíce líbily reakce rodiny, za roli Kristen Stewart dávám čtvrtou hvězdu. I za ostatní, jak od Alice postupně dávali ruce pryč. Aneb jak se nejchladnější člověk z rodiny nakonec stane tím nejempatičtějším. ()

agentmiky

Ačkoliv Juliane Moore coby herečku nemám moc rád, tak tady musím říct, že mě tak trochu vyvedla z omylu. Film táhla po většinu času ona sama a i proto již chápu, že za takový perfektní výkon dostala Oskara. Po celý čas film působí depresivním dojmem. Nejhorším faktem podle mě je to, že víte, že se to bude postupně zhoršovat. Knížku jsem sice nečetl, ale myslím si, že se film tvůrcům vyvedl ve všech aspektech. Postavu profesorky zahrála Moore opravdu s bravurou, zaujal mě docela i výkon Kristen Stewart. Konec mě psychicky dodělal a utvrdil v tom, že tento film si pět hvězd jasně zaslouží. Za mě dávám bez žádných námitek 90 % ()

FromHell

Plný počet bez mihnutia oka.Vynikajúca dráma od začiatku do konca.Julianne je excelentná herečka a toto dala samozrejme na výbornu.Kristen Stewart na moje počudovanie zahrala veľmi dobre a celkovo obsadenie je naozaj kvalitne.Príbeh mohol byť kľudne aj viac rozvitý a dlhšia stopáž by tomu naozaj neuškodila.No každopádne ide plnohodnotný filmový zážitok.Pre mňa jeden z najlepších v tomto roku. 90 % ()

Vxxx

Krásný film. Nevím co k tomu víc říct. Herci výborní a to v četně Kristen Stewart! Pomalu, ale jistě bychom ji měli začít respektovat a ne ji hodnotit podle Twilight ságy. Ona opravdu není špatná herečka. Jediné co mě mrzí, a předem podotýkám, že za to asi nemůže film, že jsem se u té scény, kde se neustále vracela po schodech k notebooku, jelikož vždy zapomněla pokyny, když vešla do ložnic, málem počůrala smíchy. Místo toho, abych prožívala to drama. Ale jinak to byl hodně hluboký příběh i když místy dost povrchně zpracovaný. Ale ráda se na něj podívám znovu. Moc hezký film! 4* ()

Paxxx.cz

Docela dobré drama, které táhne sama Julianne Moore výborně a Oscara si za svou roli zcela určitě zasloužila. Mě jen trochu mrzí, že tu nebyl nějaký propracovanější konec. Nejsilnější scénou filmu byl určitě proslov...75%. ()

ivishka

Ačkoliv jsme živé bytosti, velmi zřídka si uvědomujeme výjimečnost toho daru mluvit, cítit či milovat. Jsou určité věci, které nás nějakým velkým způsobem poznamenají a které z nás udělaly člověka, kterým jsme dnes. Alice byla inteligentní ženou, která milovala svou rodinu i práci. Žila přítomností a měla krásný vztah nejen s manželem, ale i dětmi. Nikdy by ji jako obyčejného člověka nenapadlo, že ji postihne taková nemoc a připraví ji o všechny vzpomínky, které za celý svůj život nasbírala. Nikdy ji nenapadlo, že se ztratí při své obvyklé rutinní trase životem. Ale člověk si nevybírá. Zaskočila mě scéna, kdy si nevzpomněla na svou vlastní dceru, kterou přivedla na svět. Snímek byl smutně krásný, obyčejný a překrásně reálný ač o ošklivé Alzheimerově nemoci. Děkuji hercům za skvělý filmový zážitek. ()

javak810i

Film sledující osud rodiny bývalé profesorky trpící Alzheimerem nedokáže nabídnout moc výstřelků v oblasti scénáře, jelikož základy děje jsou víceméně předem dané. To ale na druhou stranu dává větší prostor k tomu, aby vynikly herecké výkony a emoce, které to všechno vyvolává. A to se tomuto snímku velmi daří. "O čem to bylo?" "O lásce." Solidní 4* ()

Praxis

K plné palbě na bránu tomu chyběl jen silnější konec, protože ten mě úplně nenadchnul. Julianne Moore ovšem předvedla výkon, který považuji za jeden z nejsilnějších hereckých výkonů, které jsem ve filmu kdy mohl vidět. Způsob, jakým ukázala osud ženy, která postupně ztrácí všechno kolem sebe, byl jednodušše naprosto odzbrojující. Právem získala Oscara. Film plný emocí mě skutečně dojmul. A slavná replika - I wish i had cancer... 80% snad vstoupí do dějin kinematografie. Jen tu Stewart příště raději ne. ()

Riddick77

Na začátku mě to nekompromisně vcuclo, pak hodinu a půl intenzivně žvýkalo a nakonec totálně rozloženého vyplivlo. Julianne Moore totálně a zcela bezchybná. Plešoun bude bezpochyby v dobrých rukách. 10/10! ()

GodComplex

Sledovat Alzheimeruv upadek je hodne smutna zalezitost. Dokonale je to zfilmovano v A Moment to Remember, coz je vrchol na dane tema. Still Alice je podstatne standardnejsi USA verze, ale stale dobry. 6/10 ()

Womanizer

Zrovna v den udílení Oscarů, jsem koukal na film a říkal jsem si, jak by jí ten Oscar za to slušil. A hele ona ho opravdu dostala! Opravdu velice povedeně zahraná postava Julii. Příběh je jak dokument o Julii, které se to opravdu děje. Film se mi moc líbíl i s hudebním podkladem. **** ()

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu