Neutečeš

• USA It Follows (více)

Devatenáctiletá Jay se po příjemné chvilce na zadní sedačce auta se sympatickým mladíkem ocitne svázaná v opuštěné továrně. A mladík ji zpovzdálí opatrně pozoruje. Čeká na okamžik, kdy se objeví démoni. Na okamžik, kdy to pro něj celé skončí a pro ni naopak začne. Nekonečná noční můra. Tyto až příliš reálné přízraky jsou součástí prokletí, které si jeho oběti předávají sexem jako štafetový kolík. A pro Jay původně slibný večer nakonec skončí tím nejhorším možným způsobem. Její milenec ji uprostřed ulice vyhodí svázanou a polonahou z auta a navíc od něj převzala kletbu spojenou s pronásledováním a útoky přízraků, které s ní od této chvíle budou na každém kroku. Její život se smrskne na nekonečný a všudypřítomný strach, před kterým nemá kam uniknout. Jay se svých zjevení může zbavit jedině tak, že je předá někomu dalšímu. Podaří se jí uniknout? (CinemArt)

Phietros

Hodně originální pojetí hororu, které umí nahnat hrůzu stejně jako sérioví vrah! Představa že se z někým člověk vyspí a ten na něj přenese kletbu, před kterou člověk musí neustále utíkat a nikdo jiný to nevidí je mazec! Navíc poslat prokletí dál, znamená se opět s někým vyspat a doufat, že dotyčného přízrak nedostihne, nezabije a nevydá se opět za Vámi je psycho! 65% ()

Pavlínka9

Je to takový teenage "mystery/horror", který je rozhodně zajímavý, nepředvídatelný, plný skvělých herců a reality, kterou doufám v tomto pojetí nikdy nezažiju :) :) Pointa je velice neobvyklá a rozhodně jsem se "bála" - takovým dost zvláštním způsobem - ale přesně tím, který mám nejraději - znamená to, že není všude tuna krve, ale je to právě hodně snadno dosažitelné a nemusíte slyšet motorovou pilu a bojíte se celý týden v kuse :) Mě tedy nejvíce děsil ten obrovitánský chlap, který vyšel z temného prostoru za zády kamarádky doma a jen šel..A klučík, který na pláži prokoukl dírou ve dveřích - to už byl sice vyšší level, ale zbytečně se tam neřešilo - kdo to byl, proč zrovna on a nebyli tam okecávačky, které by byly právě navíc a zbytečně by to narušilo tu skvělou takovou zvláštně tajemnou atmosféru...:) Rozhodně to pro mě bylo překvapení - hodně příjemné :) Ale zároveň nepříjemné...:D Chtěla jsem dát 5*, ale mám tam nějaké to ale, které mě v tom zabrzdilo :) ()

Bobik9

Vlatně to nebylo špatné. Maika Monroe má něco málo do sebe a vidím, že jí budu teď vídat čím dá tím častěji. Asi mi to tolik nevadí. Celý ten nápad byl vskutku stupidní, to ano. Nicméně atmosféra byla opravdu dobrá, prostředí s emi líbilo, hudba byla super. Je to trochu smutné, že vlastně hlavní "hrdinka" šuk*la s kým mohla, aby na něj přenesla kledbu, která ho posléze zabije, ale co už. V celém filmu je spousta amrických dementností, které ukazují na intelektuální vyspělost tohoto národu, takže scénář s tímto tématem mohl bodovat. Teoreticky to mohlo dosáhnout až na 4*, ale ten konec! Posledních 15 minut zabilo dosavadní solidní dojem. ()

noriaki

Námět originální není, a viděl jsem ho zpracovaný už asi tucetkrát v různých obměnách a žánrech, od pohádky, přes vtip, psychothriller a sociologickou studii rozpadu osobnosti, až pro sci-fi. Řešení situace které postavy použily mě napadlo už po pěti minutách, a jsem si téměř jistý, že bych vymyslel několik lepších způsobů jak se s kletbou popasovat. Respektive takhle od stolu by mi určitě. Jenže sám musím uznat, že se tenhle horor nadmíru povedl, protože postavy nejsou jen maso na spotřebu, ale opravdu sympatičtí lidé kteří mají charakter a minulost, takže jsem jim přál, aby měly i budoucnost. Skvělý mix zvuku a velmi vynalézavá kamera navíc zaručily, že mi z těch zneklidňujících scén nebylo dobře po těle. Tématem blízký příbuzný Úsměv mě rozebral víc, jenže tohle mělo desetkrát menší rozpočet a jak říkám, postavám jsem doopravdy fandil. ()

Maik22

Parádní horor, spíše psycho-horor, který je natočen dost netradičním a depresivním způsobem pod záštitou naprosto úžasného soundtracku. Nejedná se o klasickou lekačku, ale přiznávám, že některé scény ve mě vyvolaly pocit vyskočení duše z těla a strachu. ()

J*E*A*N*N*E

"Zažijte nejděsivější orgasmus"...přečetla jsem si na cinemartu a už od té chvíle jsem byla hodně zvědavá. Film naplno splnil má očekávání. Konečně horor, který se nese v novém směru a není to žádné tupé ohrané klišé. Bravo, pecka, tohle mě totálně odzbrojilo, chci to vidět ještě! Jo, a soundtrack byl bezkonkurenční. ()

Mishqo

80% ... Nevedel som čo od tohto čakať. No námet bol celkom originálny. Strhol ma hneď od začiatku aj dejom aj napätím. Neokukaných hercov hodnotím tiež pozitívne. Vrcholom tohto filmu je neuveriteľná atmosféra a ešte viac popiči zvuk/hudba. Vrámci hororového žánru veľmi kvalitná práca. ()

hroubek

Nejsem znalec hororů, ale pár jsem jich viděl. Nekoukám na všechno, spíše si vybírám co mně zaujme a co se udrží v paměti déle, než pár dnů. Neutečeš má velmi dobrou reputaci, a nebylo od věci si zjistit jestli po právu nebo ne. David Robert Mitchell natočil zajímavý horor, který jednoduchou zápletku krásně rozvíjí. Režisér krásně pracuje s hudbou, kamerou a s perfektně budovanou atmosférou. A krásně to dotáhne do zajímavého finále v bazénu. Problém je někde mezi delším úvodem a koncem. Film nenudí a baví, jen se prostě nelze zbavit pocitu, že šlo jít dál nebo to udělat jinak, či zlepšit myšlenkové pochody hlavních hrdinů. Přesto to nic nemění na tom, že Neutečeš je velmi slušná podívaná. ()

VasaX

Celkem povedený horror, s jedním ústředním prvkem děsivosti a mystičnosti. Nikdo nemůže utíkat věčně, a to drží divákovu pozornost. Jako povídka by to asi fungovalo lépe, než takto explicitně, ale i tak to má docela styl. Jediný problém je místy povadlé herecké výkony, ale to se dá odpustit, nejedná se o žádnou hereckou první, a ani druhou, ligu. A také gradace finále,která je taková zmatená a málo... úderná. It follows stěží dosáhne na halloweenský evergreen, ale na jedno podívání to funguje téměř chvalitebně. ()

VanTom

Nadějná hororová premisa o "čemsi pro ostatní neviditelném, co mění podobu, vytrvale kráčí a pronásleduje" slibovala intenzivní, hektický úprk o život, no k mému (nelibému) překvapení ji tvůrci pojali spíše pomalu, zkoumavě, s přimhouřenýma očima psychologicky. Nafilmované to bylo skvěle a "zneklidňujícně" (plíživá kamera, úderná syntetizátorová hudba), avšak namísto postupného utahování šroubů se TO spíš rozpačitě došouralo do nikam. ()

zigíš

Vzhledem k námětu (předmanželský sex má krutě metafyzické následky) poměrně krotké (!) naštěstí vyvážené vizuální atmosféričností s až retro -carpenterovskou- audio náladotvorností a kamerovou hravostí ..velké nadšení (90%) ()

Lukyn007

Místy mi to připomínalo Kruh 2, ale tohle je daleko daleko lepší. Žádný lekačky, ale intenzivně pomocí kamery a hudby budované napětí. Fakt paráda. 80% ()

Herzeleid

Netradiční horor oproti těm co aktuálně "frčí" v kinech. Je to na první pohled béčkový film, nicméně pokud mu prominete částečně amatérské zpracování, nabídne zajímavé a chytlavé scény a určitě stojí za to se na něj podívat. Příběh i zpracování "zla" je neobvyklé a poněkud deprimující. Kvůli celkovému provedení ale nelze hodnotit výše. ()

vyfuk

Příběh o tom, jak když si zaprcáš, tak získáš démona, který tě bude provázet na každém kroku. Hodně zajímavá metafora. Problémem je, že tento démon už existuje. Jmenuje se AIDS. Asi nejvíc za vyzdvihnutí stojí hudba, která kombinuje všechno epické a děsivé a dát toto všechno dohromady je prostě opravdu um hodný nejednoho skladatele. Dále to moc nestojí ani tolik za řeč. Jakože koncept zajímavý a já někdy mám rád i otevřené konce. Ale já nevím. Tohle je pro mě jenom další film, který vlastně nijak nekončí. ()

DeathTheKid

Nepamatuji si, kdy naposledy ve mě vyvolal film tak depresivní a stísněné pocity. Není tak úplně horor jako psycho-drama, ale bát se budete zajisté i tak a k tomu vám bude hrát 5-hvězdičkový cool retro soundtrack, celkem sympatická banda pubescentů v říji, plus je vše namotané na tak nechutný, zvrácený námět (tohle vymyslel ještě větší prasák než jsem já), že vám z toho žlázy nebudou stát. Vystavění napětí fičí na plné koule a o pocity úzkosti nebude nouze. A jako bonus po shlédnutí filmu nebude dobrovolně kopulovat alespoň měsíc. ()

navorski

Strašidelný horor se silnou atmosférou, téměř bez laciných lekaček a s tak jednoduchou, ale účinnou zápletkou, že člověka zamrzí, že ho to nenapadlo jako prvního. Tenhle film obsahuje svůj vlastní malý vesmír, ve kterém do sebe všechno tak nějak chaoticky zapadá. Nehledejte v tom realistické motivace postav. Filmy nemusí imitovat skutečnost, můžou se jí také úmyslně vzdalovat. Za pozornost stojí i záměrná časová neukotvenost. Až příliš staré filmy v až příliš staré televizi, džínové bundy, žádné mobilní telefony a k tomu futuristická čtečka e-knih ve tvaru pudřenky, která to celé na konci "vysvětlí". (Mimochodem, ta e-pudřenka je zřejmě výmysl autora, nikde na internetu nic takového neprodávají...) Je dost možné, že autor mířil výš než jen k metafoře o pohlavně přenosných chorobách. ()

Hanzisko

Byl bych spokojenější, kdyby za mnou neseděly čtyři stupidní šozdy, takhle slabší tři. Dalo se z toho rozhodně vytřískat víc. Nápad zajímavej, trochu nedotaženej, herci slušný, atmosféra dost dobrá, ale mohlo to mít o 20 minut míň. #POOLPARTY ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015