Nezdolná Kimmy Schmidt (TV seriál)

Unbreakable Kimmy Schmidt

Tooken

(neoficiální název)

Komedie

USA, 2015–2019, 25 h 41 min (Minutáž: 24–54 min)

John Inwood

Ellie Kemper, Tituss Burgess, Jane Krakowski, Carol Kane, Ki-hong Lee, Jon Hamm, Adam Campbell, Tim Blake Nelson, Tina Fey, Martin Short, Dean Norris, Christine Ebersole, Amy Sedaris, Gil Birmingham, John McMartin, Horatio Sanz, Matt Lauer, Danielle Polanco, Carly Brooke, John Cullum, Tyler Hollinger, Dylan Gelula, Nick Kroll, Kiernan Shipka, Richard Kind, Mark Harelik, Pernell Walker, James Monroe Iglehart, Sparrowhawk, Steve Buscemi, Joshua Jackson, Stephen Scott Scarpulla, McKinley Belcher III, Catherine Curtin, Todd Susman, Harris Yulin, Moujan Zolfaghari, Brandon W. Jones, Phil Nee, Olivia Edward, Lisa Masters, Marc Damon Johnson, Jasson Finney, Carlos Navarro, Kelly Aaron, Steven Hauck, Peter Patrikios, Lisa Kudrow, Tim Boardman, Anthony Marks, Joey Lauren Adams, Richard Belzer, Tasha Lawrence, Jason Kravits, Pablo Gonzalez, Frank Pando, Jefferson Mays, John Ellison Conlee, Georges Demas, Jeff Williams, Bill Hader, Fred Armisen, Darrell Hammond, Doris McCarthy, Anna Camp, Richard Poe, Kelsey Grammer, Patrick Stewart, Dean Winters, Brett Azar, Demosthenes Chrysan, Will Arnett, Evan Jonigkeit, Zosia Mamet, Kenan Thompson, Cadden Jones, Sam Page, Josh Evans, David Cross, D.K. Bowser, Joseph McKenna, Billy Eichner, Marko Caka, Mike Starr, Scott Adsit, Joey Mazzarino, Stephanie D'Abruzzo, Brian J. Carter, Jeff Goldblum, Ice-T, Willie C. Carpenter, Josh Charles, Mark Doherty, Daveed Diggs, Khalid Rivera, John Leonard Thompson, Doug Trapp, Laura Dern, Peter Riegert, Judah Friedlander, Adrienne C. Moore, Phyllis Somerville, Drew Beasley, Samrat Chakrabarti, Mahadeo Shivraj, Maya Rudolph, John Lutz, Neil Hellegers, Ray Liotta, Sam McMurray, Paula Pell, Connie Saltzman, Rachel Dratch, Andrea Martin, Billy Magnussen, Becky Ann Baker, David Garrison, Jim Gaffigan, Jerry Minor, Jake Ryan, Chris Parnell, Maho Honda, Noah Robbins, Preston Sadleir, Niles Fitch, James DiGiacomo, Greg Kinnear, Samantha Buck, Paul Walter Hauser, Aidy Bryant, Bobby Moynihan, Donald J. Trump (a.z.), Duane Boutte, Daniel Raymont, Erin Gerasimovich, Tina Benko, Busy Philipps, Natalie Carter, Sara Chase, Mike Carlsen, Mark Kenneth Smaltz, Lauren Adams, Sol Miranda, Ned Van Zandt, Zachery Byrd, Kana Hatakeyama, Allison Winn, Andy Schneeflock, Ian Roberts, John C. Vennema, Matt Oberg, Derek Klena, Quincy Dunn-Baker, Danielle Davenport, Rachael Meyers, Brock Yurich, Sissy Sheridan, Judy Gold, Zach Cherry, Alix Elias, Faith Logan, Lou Bonacki, Katherine Reis, Tami Sagher, Christine Toy Johnson, Jamar Greene, Gerrard Lobo, Adam Lindo, Jon Bernthal, Freddie Kuguru, Will Seefried, Zeus Taylor, Mark Linn-Baker, Joanna Gleason, Dan Byrd, Ronan Farrow, Terrence Mann, Bill Barretta, Owen Asztalos, Anders Holm, Lenny Venito, Anthony Atamanuik, Soledad O'Brien, Rob Huebel, Elise Mestichelli, Sulekha Ebelle, Erica Hernandez, Zachary Quinto, Norm Lewis, Myra Lucretia Taylor, Eric Berryman, Courtney Sauls, Jordan Loew, Cameron Cowperthwaite, Marsai Martin, Tanner Flood, Jeff Hiller, Truck Hudson, Ido Mor, Victor Cruz, Ryan J. Haddad
  • zdepapepa

Zajímavý koncept, ze kterého se pak vyklubal tuctový sitcom z New Yorku. Zajímavý pokud člověk přimhouří oči, jelikož občas celý scénář s bunkrem je docela šílený. Sympatické postavy odcházejí, naštěstí většina zůstává. Žádné výbuchy smíchu, s životem Tituse Andromedona se bohužel ztotožnit nemůžu. 30 Rock ze stejného města z pera stejné autorky se nikdy nebral tolik vážně a bylo to jen dobře. V UKS je ale i tak dostatek zábavného rukopisu, i určitá nezlomná optimistická paralela s Leslie Knope, kterou má na svědomí komediální partnerka Tiny Fey jménem Amy Poehler.(10.9.2017)

Kimmy Schmidt žila patnáct let v podzemním bunkru, unesená šíleným reverendem v domnění, že svět skončil. Teď je zachráněná, a že má sakra co dohánět. Hlavní ovšem je, že to přežila a se vším se vypořádala, protože je nerozbitná. UKS stojí především na totálně absurdním humoru, který často balancuje na hranici trapnosti, mnohdy bránici polechtá heverem, ale mnohdy tu hranici taky o hodně překročí. Velká porce vtipů je vyloženě infantilní (Dong, prdění), ale jako celek je to svěží a hravé. Pro mě dosud neznámá představitelka Kimmy, roztomilá Ellie Kemper, má přesný komediální timing, a zdatně jí sekundují 30rockoví veteráni Jenna a D'Fwan v možná ještě praštěnějších rolích. Určitě se nejedná o žádné nevídané komediální zjevení, a do pětihvězdy má daleko, čtvrtá ale utekla jen o kousek. Tina Fey se skutečně nezapře, ať už humorem, nebo příjemně nenuceným feministickým vyzněním (females are strong as hell!), a u úvodních titulků se spokojeně culím vždycky. 1. série - 70%. Po druhé sérii zvyšuju na 4, ve srovnání s mizérií, jakou momentálně představují TBBT, The Odd Couple nebo 2 Broke Girls je pohodový a spolehlivě vtipný sitcom jako UKS skoro vzácností. 2. série 80%.(10.3.2015)

Po troch sériach som si na sto percent istý, že obávaný koniec sveta, ktorý im Reverend počas tých pätnástich rokoch zvestoval, naozaj nastal. Len v podobe rozpade spoločnosti. Kimmy nakoniec vyšla do sveta, ktorý podivne absurdným spôsobom a prostredníctvom absolútne šialených postáv nastavuje zrkadlo pokrivenej morálke, ktorej nikdy nečelila, modernému svetu, ktorý nikdy nemala šancu spoznať a rovno všetkým nekonečne nemožným situáciám, ktoré na ňu celých 15 rokov čakalo. Popravde netuším, či momentálne kdekoľvek beží šialenejší seriál. Nie vždy perfektne vtipný, nie vždy zaujímavý, no neuchopitelne šialený.(9.4.2016)

Jsem moc rád, že se stanice NBC vzdala tohoto triumfu a poskytla ho Netflixu. Za prvé: Neflix nám dal hned celou první sérii naráz a člověk nemusí týden čekat na další díl. Těch dvacet super minut uteče strašně rychle, i když si jeden díl dá divák třikrát. Za druhé: Neumím si představit, že by tento seriál od NBC dostal druhou sérii, kdežto u Netlixu počítám s tím, že nezklame a seriál bude pokračovat. Tina Fey je na koni. Její dotek je na seriálu citelný. Tato bláznivá "feel-good" komedie je naprosto to, co jsem od seriálu očekával. Ellie Kemper naprosto diváka uchvátí stejně tak jako další postavy. Skvělá Jane Krakowski perlí nejen hláškami ale i svým hraním. Všichni herci se své role zmocnili skvěle a osobitě, nejde si je nezamilovat. A na závěr jen dodám, že mi v hlavě stále zní úvodní znělka... "Unbreakable, they alive, dammit! It's a miracle!"(9.3.2015)

Výborná "feel good" komédia s mojim obľúbeným náhodným absurdným humorom. Okrem titulnej Kimmy, boli bez výnímky dokonalé všetky sekundujúce postavy (Titus, Jacqueline, Lillian) ako aj cameo Tiny Fey. Neviem sa dočkať ďalšej série. Pinoooooooot Noiiiiiiir! Tak druha seria snad este lepsia ako prva. Viac priestoru pre osobny rast postav, Neskutocne skvele a zabavne vedlajsie postavy Mimi (Amy Sedaris), Deidre (Anna Camp) a Andrea (Tina Fey). A uzasny humor, miestami celkom dark a miestami velmi dobre sa triafajuci, ale hlavne - kadencia vtipov aku v sucasnosti asi nenajdete nikde inde. A dalsi plusovi bod je, ze okrem toho, ze mozete ocakavat humor ala 30 Rock, coraz citelnejsi bol aj humor ala Arrested Developement a co moze byt lepsie ako skvela kombinacia dvoch TOP komedii?(9.3.2015)