Reklama

Reklama

Nezdolná Kimmy Schmidt

(seriál)
  • USA Unbreakable Kimmy Schmidt (více)
Trailer
USA, (2015–2019), 25 h 41 min (Minutáž: 24–54 min)

Kamera:

John Inwood

Hrají:

Ellie Kemper, Tituss Burgess, Jane Krakowski, Carol Kane, Ki-hong Lee, Jon Hamm, Adam Campbell, Tim Blake Nelson, Tina Fey, Martin Short, Dean Norris (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(4) / Epizody(51)

Po záchraně z apokalyptického kultu odchází Kimmy do New Yorku, kde se setkává se světem, o jehož existenci neměla ani ponětí. (Netflix)

Videa (5)

Trailer

Recenze (38)

Patw 

všechny recenze uživatele

Jsem moc rád, že se stanice NBC vzdala tohoto triumfu a poskytla ho Netflixu. Za prvé: Neflix nám dal hned celou první sérii naráz a člověk nemusí týden čekat na další díl. Těch dvacet super minut uteče strašně rychle, i když si jeden díl dá divák třikrát. Za druhé: Neumím si představit, že by tento seriál od NBC dostal druhou sérii, kdežto u Netlixu počítám s tím, že nezklame a seriál bude pokračovat. Tina Fey je na koni. Její dotek je na seriálu citelný. Tato bláznivá "feel-good" komedie je naprosto to, co jsem od seriálu očekával. Ellie Kemper naprosto diváka uchvátí stejně tak jako další postavy. Skvělá Jane Krakowski perlí nejen hláškami ale i svým hraním. Všichni herci se své role zmocnili skvěle a osobitě, nejde si je nezamilovat. A na závěr jen dodám, že mi v hlavě stále zní úvodní znělka... "Unbreakable, they alive, dammit! It's a miracle!" ()

neoBlast 

všechny recenze uživatele

[První série] Na vyhlídce na 30 Rocku se Tina Fay brilantně schovávala za popkulturní odkazy, historii SNL a celou svoji karikaturu velkého showbusinessu i businessu. Jak Tině a jejímu "neznámému" kumpánovi Carlockovi vyšel pokus o poněkud více standardní sitcom pro Netflix? Tak napůl. Sluníčkovou a optimistickou náladou se sice vymyká většině komediální produkce, ale nezajímavé a šablonovité vedlejší postavy srážejí dojem dolů. Ta hlavní, ústřední postava, je ale vtipná i skvěle zahraná a je zjevné, že Kimmy byla Ellie Kemper psána určitě na tělo. Pár zábavných cameo roliček a chytlavá úvodní znělka... nic pro co bych se při druhé řadě musel znovu zastavit. První sezóna 50 % ()

Reklama

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Kimmy Schmidt žila patnáct let v podzemním bunkru, unesená šíleným reverendem v domnění, že svět skončil. Teď je zachráněná, a že má sakra co dohánět. Hlavní ovšem je, že to přežila a se vším se vypořádala, protože je nerozbitná. UKS stojí především na totálně absurdním humoru, který často balancuje na hranici trapnosti, mnohdy bránici polechtá heverem, ale mnohdy tu hranici taky o hodně překročí. Velká porce vtipů je vyloženě infantilní (Dong, prdění), ale jako celek je to svěží a hravé. Pro mě dosud neznámá představitelka Kimmy, roztomilá Ellie Kemper, má přesný komediální timing, a zdatně jí sekundují 30rockoví veteráni Jenna a D'Fwan v možná ještě praštěnějších rolích. Určitě se nejedná o žádné nevídané komediální zjevení, a do pětihvězdy má daleko, čtvrtá ale utekla jen o kousek. Tina Fey se skutečně nezapře, ať už humorem, nebo příjemně nenuceným feministickým vyzněním (females are strong as hell!), a u úvodních titulků se spokojeně culím vždycky. 1. série - 70%. Po druhé sérii zvyšuju na 4, ve srovnání s mizérií, jakou momentálně představují TBBT, The Odd Couple nebo 2 Broke Girls je pohodový a spolehlivě vtipný sitcom jako UKS skoro vzácností. 2. série 80%. ()

Yoda sama 

všechny recenze uživatele

Po troch sériach som si na sto percent istý, že obávaný koniec sveta, ktorý im Reverend počas tých pätnástich rokoch zvestoval, naozaj nastal. Len v podobe rozpade spoločnosti. Kimmy nakoniec vyšla do sveta, ktorý podivne absurdným spôsobom a prostredníctvom absolútne šialených postáv nastavuje zrkadlo pokrivenej morálke, ktorej nikdy nečelila, modernému svetu, ktorý nikdy nemala šancu spoznať a rovno všetkým nekonečne nemožným situáciám, ktoré na ňu celých 15 rokov čakalo. Popravde netuším, či momentálne kdekoľvek beží šialenejší seriál. Nie vždy perfektne vtipný, nie vždy zaujímavý, no neuchopitelne šialený. ()

BarryLyndon 

všechny recenze uživatele

Další hitovka ze stáje Netflixu? No slušelo by se, pokud je z pera Tiny Fey a tematicky to evokuje můj oblíbený film Dožeň, co se dá. Její 30 rock považuju za vůbec nejvtipnější věc z televizní produkce a se slzou v oku na to pravidělně vzpomínám. Tohle je tomu poetikou hodně podobné, ale spíš to tíhne k takovým těm šílenějším věcem, co Liz Lemon prováděla. Tracy Jordan by tu působil jako jeden z normálnějších elementů. Stejně jako 30 rock to není nic co musíte nutně vidět dalším dílem kvůli ději, ne tady koukáte na další a další další díl, protože je to neskutečně vtipný. A tomhle případě i svěží, hlavně když to srovnám s většinou po himymovsko bigbangovských sitcomů. Narozdíl od nich jsem tu ani přes trhlost námětu i provedení necítil tu pachuť trapnosti. I když se nemohu zbavit dojmu, že bych si to užil více před 12 lety a to ještě kdybych měl pohlavní ústrojí uvnitř těla. Pořád to má neskutečnou lizlemonovskou kadenci vtipů, ve které se našinec snadno ztratí, ale i tak by to podle mne byla chyba minout minimálně bez zkoušky. 8/10 ()

Galerie (603)

Zajímavosti (8)

  • Úvodní znělka byla vytvořena youtubery z kanálu schmoyoho. (zahubicku)
  • Když má Titus (Tituss Burgess) svůj monolog, ve kterém říká: „Když nás píchnete, neteče z nás krev?“, jedná se o odkaz na monolog z divadelní hry „Kupec benátský“ od Williama Shakespeara. Na Shakespeara odkazuje i tím, že v okamžiku, kdy tato slova pronáší, má kolem krku límec, který se v alžbětinské době nosil. (Ganka)
  • Jon Hamm, který hraje únosce reverenda Richarda Wayne Gary Wayna, byl učitelem herectví Ellie Kemper na střední škole, když jí bylo čtrnáct let. (Patw)

Reklama

Reklama