Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života

• USA Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life (více)

Neohrožená britská archeoložka Lara Croft (Angelina Jolieová) učinila snad nejdůležitější archeologický objev v historii – kouli, která vede k bájné Pandořině skříňce. Koule však naneštěstí padne do rukou zlotřilého vědce Jonathana Reisse (Ciarán Hinds), který se zabývá smrtícími viry a doufá, že se mu podaří prodat tajemství skříňky jako dokonalou zbraň. Lara, pověřená britskou tajnou službou, aby Reissovi kouli sebrala, požádá o pomoc bývalého britského mariňáka (a svého expřítele) Terryho Sheridana (Gerard Butler), z něhož se mezitím stal žoldák. Společně se vrhnou vstříc dobrodružství napříč kontinenty, aby získali kouli zpět. (Cinemax)

KukulienkaHO

1* za celkom fajn záporáka, ale inak je všetko ostatné ODPAD! Ani sexi Angeliny Jolie (ktorá mimochodom hrala úplne príšerne) to nezachráni. ()

Teachman

Námět a zápletka: 2/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

PTuranyi

Druhý príbeh Lary Croft sa nesie v rovnakom duchu ako predchádzajúci. Klišé neubudlo a logika je ešte menej dôležitá ako predtým. Odrovnať žraloka päsťou do nosa by prešlo možno Jamesovi Bondovi aj to oveľa menšiemu. Lara si užíva vyprázdňovanie zásobníkov aj ich odhadzovanie, a to dokonca tak, že pri prestrelke v labáku ich odhodí dvakrát bez toho, aby čo i len raz vystrelila. Lara sa rúti z akcie do akcie. A hoci si vie bez problémov zabezpečiť dopravu z Honkongu do Afriky na spojenie s kolegami si musí požičať telku od obyčajnej čínskej rodiny. Boh vie kde zohnala tú satelitnú anténu čo so sebou priniesla ;) Vizuálne efekty sú síce výborné aj  Angelina je dobrá ale tie smutné oči na koniec sa k Lare vôbec nehodia. Rovnako pri odhadzovaní zásobníkov by Lara ani nežmurkla. ()

X_B_D

Co jsem od TR čekal, to jsem dostal. Některé věci mohli trochu vypilovat, ale po bitvě je každý generál. ()

shinlove

Když film podle hry, tak pořádně a ne vyprsit Jolie a doufat, že do kina přijde spousta nadržených chlapů...nic moc film, proto 2* jsou až až... ()

J!b odpad!

Megashit s namachrovanou krávou v hlavní roli. Na prznění počítačových her si už vylámali zuby jiní, ale zde už raději doporučuji večer s MISTREM Uwe Bollem. ()

RaidingTombs

Jakozto verny fanousek herni serie Tomb Raider mi tohle prislo jako vysmech Lare Croft a vubec cely znacce Tomb Raider. Tri hvezdy jenom za Angelinu Jolie a za hudbu Alana Silvestriho - Pandora's Box. Vytvarne pojeti zubatych duchu v srdci Afriky by neobstalo ani v preklizkove pohadce z Kavcich hor. Je to cely takovy nemastny, neslany, nijaky. ()

Pavlo

Po super jednotke prišiel ďalší diel. Pôsobí síce dospelejšie, má lepšie akčné scény, je viac temnejší a má ucelenejší dej, no navzdory tomu, nedokáže až tak potešiť. Chýba tu nadsádzka aká bola v jednotke a to spôsobuje, že sa nad celým filmom predsa musí človek trocha zamyslieť. A vtedy mu dojde, že to nie je to pravé a že sa s tým dalo pohrať oveľa viac - menej vykrádania z iných filmov, alebo opakovania sa. Napriek popísaným faktom, ako fanda Lary Croft, dávam i tak 4 hviezdičky. Zaujatosť je hold zaujatosť. ()

james11

Doufal jsem, že ve dvojce bude trochu zlepšení, ale po tom, co Lara dala pěstí žralokovi jsem chvíli uvažoval jestli koukat dál nebo to vypnout. Rozhovory, které na sebe krásně navazují i přesto, že je tam pár dní pauza, ale divák vidí jen střih, takže to opravdu "nepůsobí" blbě... :) Film je opravdu minimálně Béčko, takže se v něm dá čekat snad už cokoliv, sice ten super prostorový film natočený Alexandrem Velikým by mohl být už trochu moc, ale to je asi jen otázka vkusu. :) Přijde mi ale, že scénaristé celý film testují, co je obyčejný divák schopen vydržet, protože ta "bezgravitační zóna" je už podle mě špička ledovce. Dlouho jsem si myslel, že to, že jsem takhle dlouho ještě neviděl Laru, byla chyba, ale vypadá to, že chyba byla to měnit. ()

injoy

Před deseti lety se mi to líbilo. Od té doby uteklo hodně vody... a dnes bych tomu dal max dvě. Filmy se vyvíjí a v roce 2003 tenhle typ prostě frčel.. Mumie, Král škorpión a mnoho dalšího... Dnešní divák je trochu dál. ()

avalonek

Stačil kousek a myslela sem,že se z tý blbosti odstřelim.Trapný efekty,blba Angelina,která se tváří pořád stejně blbě.Už nikdy víc si tuhle sračku nepřeju vidět. ()

Tomb Raider si našel záporáka

Tomb Raider si našel záporáka

08.12.2016

Od posledního filmového Tomb Raidera uplynulo 13 let, takže není divu, že Hollywood zkouší reboot. Novou Larou Croft bude Alicia Vikander (Dánská dívka), jíž čerstvě přistál v náruči Oscar, a režie… (více)