Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života

Lara Croft - Tomb Raider: Kolíska života

Akční / Fantasy / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo / Japonsko / Velká Británie, 2003, 113 min

• sud

No, nijak mě to nezaujalo. Příběh nic moc a akce tak nějak moc vyumělkovaná. Jan de Bont je z té Holandské party v Hollywoodu (spolu s režisérem Paulem Verhoevenem a herci Rutgerem Hauerem a Jeroenem Krabbé) nejslabší a jeho filmy se mi nezdají nijak extra. Angelina Jolie je hezká ženská a vlastně jenom kvůli ní se na to dá koukat.(18.6.2006)

• tron

LARA CROFT TOMB RAIDER: KOLÍSKA ŽIVOTA (ešte dlhší sa vymyslieť nedal?) bol avizovaný ako o čosi lepší a ucelenejší film, než akým bola prestrihávaná a dotáčaná jednotka, ale v konečnom efekte sú to rovnako zlé filmy, len každý z iných dôvodov. Áno, dvojka je o čosi vydarenejšia, ale aj nudnejšia. Angelina tu, Indiana Jones tam, na toto sa pozerať ďalší raz odmietam. Táto sága má len dve časti a už zničila dvoch kedysi špičkových režisérov.(4.7.2006)

Výrazný posun k lepšiemu oproti nudnej a počítačovo chladnej jednotke. Konečne je tu slušne pútavý príbeh, napätie a dobrodružstvo v zábavnejšej forme. Škoda len, že diváci na to akosi nezareagovali, mohla by to byť neskôr slušná séria. Aj keď to nie je ešte úplne ono, tvorcovia , ako som spomínal, spravili krok vpred, a ja som sa na dôkaz dobre bavil.(12.11.2003)

Až překvapivě neobvyklý úspěch jedničky donutil tvůrce k natočení pokračování o Kolébce života. Jan De Bont možná nebyl ten nejlepší výběr, ale jako pokračování se nechá kvalitně srovnat právě s jedničkou a už to je úspěch. Chris Barrie perlí, to se musí vidět v angličtině, jinak film nedostává tak široký záběr zábavnosti jako v případě dabingu. Mám tuto sérii rád. Sice po příběhové stránce se jedná o kravinu nejtěžšího kalibru, ale drží si takový odstup od hry, až je to zábavné a napínavé i tak. Dvojka se dá řadit mezi tu dobrodružnější, ale méně nápaditější pokračování než je jednička. I tak je to film, na který se na úkor zdejšího hodnocení s radostí znovu podívám. --- Děláš ty vůbec něco jednoduše? - Přece tě nemůžu zklamat.(16.9.2007)

• Hal_Moore

Stejně jako první díl, tak i jeho pokračování se pohybuje v mezích tolerance dobrého vkusu. Vizuální efekty se sice mírného zlepšení dočkaly, téměř vše ostatní směřuje spíše k odpadu. Co lze pochválit (stejně jako v prvním filmu) je pohled na Angelinu Jolie, tentokrát k ní můžu přičíst i Alana Silvestriho, který složil příjemně padnoucí hudební doprovod. Kam však dali producenti oči při výběru režiséra, scénáristy či castingového režiséra? Jan de Bont už několik let platí za akčního packala a dává zapomenout časům Nebezpečné rychlosti i Twisteru. Scénář je překvapivě ještě hloupější než scénáře nejnovějších dílů herní série a Gerard Butler? Po Danielu Craigovi tu vězí obrovská díra v roli sidekicka, kterou Gerard při vší úctě zaplnit nedokázal. Že by do třetice všeho dobrého? Snad.(4.6.2010)

• - 28 pokusných skoků provedl pár švédských parašutistů před ostrým natáčením skoku z hongkongského mrakodrapu. (Reiniš)

• - Natáčelo se v Řecku, Keni, Hong Kongu, Číně, a dokonce i na dosud činné sopce v Tanzanii. Ta se ale probudila, a tak musel celý štáb na nějaký čas místo natáčení opustit. Natáčelo se od 27. srpna 2002 do 19. března 2003. (HappySmile)

• - Film bol zakázaný čínskou vládou, pretože je tu Čína zobrazená ako krajina s nezákonnými úmyslami, do ktorých boli zaplatené tajné agentúry. (Greenpeacak)