Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života

Lara Croft - Tomb Raider: Kolíska života

Akční / Fantasy / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo / Japonsko / Velká Británie, 2003, 113 min

• cheyene

Tak mám takový pocit, že si půjdu vylepšit chuť u nějakého z dílů hry Tomb Raider...Nedostatky, chyby: a) Na začátku filmu se Lara potápí do chrámu. Je jasné, že se namočila. Když, ale šplhá v chrámu po soše, tak má najednou vlasy suché. Tak rychle jí přece nemohly uschnout. b) Když si Lara nařízne ruku, aby přilákala žraloka, tak potom když plave, jí vůbec neteče krev. c) Ve scéně, kdy Terry udeří Laru do obličeje, má Lara na spodním rtu krev. Ale v dalším záběru tam krev už není. d) Když Lara si rořízne ruku, aby přivolala žraloka a udeří ho do tlamy a pak se ho chytí za hřbetní plůtek, proč se ten žralok nemetá a nesnaží se Laru shodit. e) V scéně, kde se Lara prohání na černém koni, sedí v dámském sedle. O pár scén později když přichází k zámku už sedí v normálním sedle. Že by tak rychle přesedlala?(30.1.2007)

Soundtrack Alan Silvestri: 1. Heart Go Faster ,2. The Only Way (Is the Wrong Way) ,3. Bad Girl ,4. Satellite [Oakenfold Remix] ,5. The Last High ,6. Time ,7. Leave You Far Behind ,8. Jam for the Ladies [Jason Nevins Remx] ,9. Starting Over ,10. You Can't Look Away ,11. I Hate This ,12. Reason Is Treason ,13. Into Hell Again ,14. Tears from the Moon [Carmen Rizzo Stateside West Chillout Mix] ,15. Flight to Freedom ,16. Pandora's Box ,(19.5.2011)

• Fr

a máme ji tu zpátky! krásku s úchvatným copem. tentokrát pátrá po pandořině skříňce. nevím jak v originále, ale v dabingu to vypadalo, že se Lara Croft bere vážně. občas její nadlidské kousky působily silně nepřesvědčivě. a trapně. jejímu parťákovi (G.Butler) jsem věřil jen tu (bohužel krátkou) sexy scénu. takže nejzajímavějších pro mě bylo zhruba posledních 20 minut, kdy jde ,,o všechno", které jsou z hlediska akce vizuálně zajímavé a občas zapracují i zadní repráky. je třeba se zamyslet, jestli by nebyl svět lepší, kdyby tu někteří nebyli?(2.6.2006)

Kamera přeletí moře a jsme na svatbě v Řecku. Malé zemětřesení a už se k nám na člunu blíží sexy Jolie a její Lara Croft. Pokračování jedničky na sebe nedalo dlouho čekat a tak tu máme Kolébku života a honbu za Pandořinou skřínkou. Opět je to ten stejný Tomb Raider jako předtím. Pro někoho stejně špatné, pro mě stejné dobré. Daniel Craig má volno a tak ho střída Gerard Butler, což je vynikající náhrada. Croft tentokrát vystřídá víc míst. Podívá se do Číny, projede se na Čínské zdi na motorce a pak ještě stihne zaletět do Afriky. Nemluvě o nádherném Řecku a Alexandrově podvodním chrámu v úvodní sekvenci. Pro mě je Kolébka života parádním pokračováním, kterého se tato filmová série dočkala. Spolu s dynamičtějším soundtrackem je to prostě další skvělý akční dobrodružný snímek. Těm, co se líbil první film, tak je Kolébka života nemůže zklamat. (80 %)(19.2.2014)

• k212

Poté, co jsem shlédla druhého Tomb Raidera, jsem razatně musela přehodnotit jedničku. Konstatuji, že Jan de Bont se scénáristickou suitou pokazili co mohli. Bezpředmětná snůška násilí a nelogičností (no ten žralok, nebo vynoření se na nádech) spojených do líbivých obrázků (vizualizace by se snad ještě dala snést, kamera je řemeslná, ale nic víc). Naprosto zmizel jakýkoliv humor, nadsázka, nebo odlehčenost (když pominu trapnou koncovou etudku). No a bohužel ani soundtrack tentokrát za nic nestojí (Korni nabízejí svůj zaběhaný komerční standard). Záchranou zůstává to, že jsem sama nemusela vysolit kilčo za takovou extraodinérní hovadinu. P.S. Scénáristé tohoto filmu jsou opravdu nápadití -- hrdinka a její protihráč hodinu hledají něco (respektive se o to přetahují), co je dovede k něčemu, nepřipomíná to tak (ne)trochu jedničku ... :-((21.8.2003)

• - Angelina Jolie prohlásila, že fyzický trénink, který před natáčením podstoupila, byl těžší než samotné natáčení. (HappySmile)

• - 28 pokusných skoků provedl pár švédských parašutistů před ostrým natáčením skoku z hongkongského mrakodrapu. (Reiniš)

• - Film bol zakázaný čínskou vládou, pretože je tu Čína zobrazená ako krajina s nezákonnými úmyslami, do ktorých boli zaplatené tajné agentúry. (Greenpeacak)