Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života

• USA Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life (více)
Trailer

Neohrožená britská archeoložka Lara Croft (Angelina Jolieová) učinila snad nejdůležitější archeologický objev v historii – kouli, která vede k bájné Pandořině skříňce. Koule však naneštěstí padne do rukou zlotřilého vědce Jonathana Reisse (Ciarán Hinds), který se zabývá smrtícími viry a doufá, že se mu podaří prodat tajemství skříňky jako dokonalou zbraň. Lara, pověřená britskou tajnou službou, aby Reissovi kouli sebrala, požádá o pomoc bývalého britského mariňáka (a svého expřítele) Terryho Sheridana (Gerard Butler), z něhož se mezitím stal žoldák. Společně se vrhnou vstříc dobrodružství napříč kontinenty, aby získali kouli zpět. (Cinemax)

Trailer

Marigold

Pokud se Simon West o styl alespoň trochu snažil, De Bont to zazdil rovnou a režii pojal relaxačním způsobem "co bych se s tím nervoval". Za tohle by vás vypískali i v béčku , mistře. Nudné, konzervativní, těžkopádné, zcela se nehodící k profilu Lary Croft coby lehkonohé a svižné akrobatky. Čili ještě o chlup horší než díl číslo jedna a to už lze považovat za stav blízký katastrofě. Naštěstí je alespoň trochu vidět zvýšený rozpočet (efekty ujdou, soundtrack alespoň zaznamenáte)... Zato není vidět žádné zlepšení v ději samém, lady Croftová si stále vymezuje svoje místo ve světě pouze trapnými pózami, Chris Barrie je pohřbený více než minule a příběh je neméně pitomý a nezáživný. Filmaři vás vezmou na několik exotických lokací, které stejnoměrně zprasí do zmateného amalgámu akce a retardovaných dialogů. Můj dojem z filmu dokonale vystihuje scéna, kdy náčelník afrického kmene slibuje Laře, co všechno uvidí v kolébce života. To, že namísto těch strašlivých tajemství vidíme blikající stroboskop, už snad diváka ani nemůže překvapit. Pevně doufám, že Lara Croft svým druhým průšvihem defintivně skončila, protože ostudy už si usekla opravdu heroický kus. ()

Nancy

Určitě na druhém díle víc zapracovali scénáristé. Nemám už pocit, že se koukám, jak někdo jiný hraje počítačovou hru. Bohužel i přes zlepšení děje je to chvílema pořád stejná nuda. Akční scény jsou opět super a Angelina je zvládá na jedničku, ale její ladné křivky jako holka (bohužel) neocením. A kromě křivek a akce není na Angelině téměř nic ke koukání. Oproti první Lara Croft: Tomb Raider kvalita rozhodně stoupla, ale pořád to není ono. Možná se někdy kolem devátého dílu dočkáme perfektního filmu. ()

Psema

Ne, ne, ne. Tohle je naprostá recyklace nápadů, jakou jsem v posledních několika letech viděl. Jestli v tomhle filmu něco funguje tak je to... No vlastně nic. Akce je nudná, režie odfláknutá a ani Angelina se mi tady zas tak moc nelíbí. Jedině zajímavější lokace a trochu lepší scénář to zachraňují aspoň na 2*, jinak bych byl nucen tam tu jednu přišít. Prostě některé hry by se měly nechat na pokoji a nepřevádět na plátno, protože tohle byla vážně škoda peněz i času. A to jak pro filmaře tak pro diváka, který trpí, trpí a trpí a to si za návštěvu kina nezaslouží. ()

Anderton

Mierne zlepšenie oproti jednotke, pôsobí to "farebnejšie" a tak nejak plnšie. Bohužiaľ ide o rovnaký výplach, ktorý zostarol tak rýchlo, pretože už vo svojej dobe vyzeral ako retro z deväťdesiatok. Dialógy sú tak jednoduché, ako to len ide, po čase začnete mať kvôli nim dojem, že všetky postavy majú IQ pod 90. Akčné scény sú dnes už husto wtf, čiže ide o prístup, či sa budete na nich zabávať, alebo budete pri nich trpieť, u mňa sa to pravidelne striedalo. Strieľajúci nepriatelia na dvojicu, ktorá sa ocitá dole hlavou na lane, pričom ani z pár metrov ich nikto netrafí, to patrí zase až do osemdesiatok. Je to vtipné? Ako pre koho... ()

B!shop

Neprislo mi, ze by druhej dil byl nijak zvlast horsi nez prvni, ale ani lepsi. V podstate tu plati to samy, co u prvniho dilu, akorat delka tu uz je precejen krapet prehnana a zaver v Kolebce zivota neni nijak zvlast oslnujici, precejen bych si to predstavoval jinak. Ale zase tu misto nevyraznyho Craiga je solidni Butler, jeden ze zaporaku je fajn Schweiger a opet tu je Chris Barrie. Akorat obcas je akce fakt uz pritazena za vlasy. Ale stejne, jako u prvniho dilu, jsem se slusne bavil. ()

• Tržby ze severoamerických kin činily 65,7 milionu amerických dolarů, součet těch celosvětových dosáhl 160,1 mil. (NIRO)
  • Mělo se točit i třetí pokračování, ale Angelina Jolie (Lara Croft) řekla, že nechce hrát jednu postavu třikrát. (Elisebah)
  • Náklady na výrobu byly zhruba 95 milionů amerických dolarů. (NIRO)

Související novinky

Tomb Raider si našel záporáka

Tomb Raider si našel záporáka

08.12.2016

Od posledního filmového Tomb Raidera uplynulo 13 let, takže není divu, že Hollywood zkouší reboot. Novou Larou Croft bude Alicia Vikander (Dánská dívka), jíž čerstvě přistál v náruči Oscar, a režie… (více)