Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života

Lara Croft - Tomb Raider: Kolíska života

Akční / Fantasy / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo / Japonsko / Velká Británie, 2003, 113 min

• mustafa

Pěkná slátanina, nesouhlasím, že je to lepší než jednička, která sice neměla absolutně žádný příběh, ale alespoň tam bylo pár dobrých akčních akcí a Lara (Angelina Jolie) tam vypadala fakt skvěle. Ve dvojce se chová jako nějaká abatyše a snaha o příběh, který v jedničce nebyl, je doslava strašný a trapný. Bohužel jsem zde marně hledal i nějaké ty akční scény. Jan de Bont je asi za zenitem a tohle je určitě nejzbytečnější film roku, který je zbtečně dlouhý a celkem nudný. jednou jedinou větou by se tento film dal shrnout: "Cesta kolem světa za dvě hodiny."(3.11.2003)

• DaViD´82

Oproti jedničce mírný, ale skutečně mírný, nárust ani ne tak kvality jako spíše zábavnosti. Rozhodně to aspoň není taková uspávající nuda jako minule. Scénář je ještě horší a stupidnější. Ovšem oproti tomu výprava i režie se docela vylepšily. Výsledek hodně sráží zbytečně protahovaná stopáž, "dialogy" a scény nehodné i béčkového filmu. Především Lara vs žralok je požitek pro fakjnšmekry (nebo že by důmyslný odkaz na kultovní scénu ze Zombie 2?), kteří se rádi od plic zasmějí na účet tvůrců. Opět snímek na svých bedrech (tady to platí do slova :o) odtáhne skvělá Angelina Jolie a zdatně jí sekunduje Chris Barrie. Novodobý Indy se tedy ani napodruhé nekoná.(13.3.2005)

Tak co se nám oproti jedničce změnilo? Režisér:) Ale k tomu dojdeme...Nejdříve to jednoznačně lepší - Alan Silvestri je pořád ve formě a hudba celkově se vzdala elektronické scény, vizuální úroveň filmu je výborná, Angelina je snad ještě víc sexy než dřív (a není to zásluha té stříbrné kombinézky;)) a zápletka s takzvaným "bond-boyem" je opravdu povedená, i s emocemi. Teď to rozporuplné - od první chvíle se mi, coby odvěkému fanouškovi agenta 007, zdálo, že se dívám na modernější verzi Thunderballu:) A nakonec to horší - přetrvala nám jaksi "suchá" režie - největší dějové zvraty se odehrají jako když lusknete prsty. Takže celkově vzato lepší než numero uno, ale pořád jsme o ligu níž než u xXx. PS: Viděl jsem znovu v roce 2018 v rámci přípravy na novou verzi s Alicií Vikander, a musím říct, že optikou tehdejší doby to není špatné. Na červených 70% to ale taky není.(24.8.2003)

• Hal_Moore

Stejně jako první díl, tak i jeho pokračování se pohybuje v mezích tolerance dobrého vkusu. Vizuální efekty se sice mírného zlepšení dočkaly, téměř vše ostatní směřuje spíše k odpadu. Co lze pochválit (stejně jako v prvním filmu) je pohled na Angelinu Jolie, tentokrát k ní můžu přičíst i Alana Silvestriho, který složil příjemně padnoucí hudební doprovod. Kam však dali producenti oči při výběru režiséra, scénáristy či castingového režiséra? Jan de Bont už několik let platí za akčního packala a dává zapomenout časům Nebezpečné rychlosti i Twisteru. Scénář je překvapivě ještě hloupější než scénáře nejnovějších dílů herní série a Gerard Butler? Po Danielu Craigovi tu vězí obrovská díra v roli sidekicka, kterou Gerard při vší úctě zaplnit nedokázal. Že by do třetice všeho dobrého? Snad.(4.6.2010)

Soundtrack Alan Silvestri: 1. Heart Go Faster ,2. The Only Way (Is the Wrong Way) ,3. Bad Girl ,4. Satellite [Oakenfold Remix] ,5. The Last High ,6. Time ,7. Leave You Far Behind ,8. Jam for the Ladies [Jason Nevins Remx] ,9. Starting Over ,10. You Can't Look Away ,11. I Hate This ,12. Reason Is Treason ,13. Into Hell Again ,14. Tears from the Moon [Carmen Rizzo Stateside West Chillout Mix] ,15. Flight to Freedom ,16. Pandora's Box ,(19.5.2011)

• - Natáčelo se v Řecku, Keni, Hong Kongu, Číně, a dokonce i na dosud činné sopce v Tanzanii. Ta se ale probudila, a tak musel celý štáb na nějaký čas místo natáčení opustit. Natáčelo se od 27. srpna 2002 do 19. března 2003. (HappySmile)

• - V předchozím dílu měla Angelina Jolie v podprsence vycpávky, aby se více přiblížila předobrazu její postavy. V tomhle dílu to odmítla, protože chtěla udělat Laru realističtější a lidštější. (Elisebah)

• - Angelina Jolie je jediná herečka amerického původu v tomto filmu. (Elisebah)