Kovboj Frank Hopkins, jehož matka byla indiánka, se pokouší utopit v alkoholu výčitky svědomí. Před půl rokem totiž jako nic netušící kurýr Pony Expresu osobně doručil majoru Whitsideovi rozkaz k masakru indiánské vesnice. Jednoho dne ho osloví rádce arabského šejka a vyzve ho k účasti v legendárním vytrvalostním závodu, nazvaném Ohnivý oceán. Závod dlouhý přes tři tisíce mil vede přes Irák a Syrskou poušť až do Damašku a šejk chce, aby Frank poměřil síly především s jeho šampiónem, hřebcem Al-Hatalem. Přátelé Franka přesvědčí, aby výzvu přijal. Od příjezdu do tábora, kde Arabové více či méně skrytě vyjadřují pohrdání nad ním i jeho koněm, je Frankovi jasné, že to nebudou mít snadné. Největším soupeřem bude pyšný princ Al Ríh, který pojede na Al-Hatalovi. Cenou za vítězství má být šejkova dcera Džazíra. Po startu Frank na rozdíl od ostatních šetří síly. Brzy ale musí čelit rozpálené poušti i lidským úkladům, ať už je to odepření vody v oáze, různé pasti na trase nebo zákeřné pokusy zastřelit ho ze zálohy. (TV Nova)

lennyd

Hráli jste si v mládí na kovboje a indiány? Tak Frank Hopkins to má o dost těžší, napůl z indiánské krve, napůl kovboj. Ve volném čase se (kromě pití) zabývá se svým mustangem Hidalgem běhy na dlouhé vzdálenosti. Jednoho dne ho kontaktuje arabský šejk, aby se zúčastnil nejnáročnějšího závodu na světě, dlouhém 3000 mil skrz Arabské země. A jelikož Frank je hrdý Američan, tak jim (Arabům) musí dokázat, že na Američany nemají :).... Ač většina lidí tento film kritizuje, mně se dost líbíl. Jednak mám rád koně, druhak mám rád arabské země (obé jen z dálky :). Trošku mě mrzí, že samotnému závodu bylo věnováno velmi málo - ale na druhou stranu zbytek filmu byl naplněn rozdílností kultur. A také ono "oživení" Hidalga ke konci závodu nebylo moc ok.:( Ale Viggo Mortensen jako americkej frajírek ujde, Omar Sharif je v roli šejka skvělý :) A samozřejmě nejlepší, téměř oskarový výkon podává sám Hidalgo, krásný strakatý koník :) ()

Tomasso001

Viggo Mortensen se dokáže vžít do svých rolí a stejně tak jako v roli Aragorna nesundal při natáčení kostým, v tomto filmu se z něj stal na pár měsíců kovboj. Film má spád a když malinko přivřeme oči kouzlo a ducha. Šlo by to natočit realističtěji, ale asi by to nemělo ten správný výsledek ()

Zdeňka

Průhledný film s charismatickým Viggem, kterému role sedla. Aragorn to sice není, ale fajn. Frank T. Hopkins se z původního hňupa změní na osobitého frajera, který umí jezdit. Má krásného koně, nádhernou poušť ze všech stran kolem sebe a x 550 tisíc protivníků za zády - když se vám příběh nelíbí, tak zavřete oči a zkuste být tam. Jde to velmi snadno, ale vrátit se je těžší. ()

Madadajo

Zase jedna z pohádek, kde dobro vítězí nad zlem. Kouzla nesmí chybět, ale i tak se na to dá dívat. Kamera užívá panoramu poměrně často, ale když je pohledná a malebná, proč ne. Naproti tomu až klipové scény koní, které nemůžou než ohromit. Takže pokud něco snižuje fim do kategorie B (ale jak se patří) bude to zřejmě příběh sám, ostatně ničím nepřevyšuje svou obálku typu B, ničím ji nepodrývá. A snaha udělat z něj něco o třídu výše přidáním luxusnější náplně se nezdařila, stále je to ten všední bonbón, ale zato i jej může mít někdo rád a to mu nelze upřít. ()

sheldonka.

Může vzniknout mezi koněm a člověkem opravdové přátelství? Myslím si, že ano. Existuje působivější film o koních? Myslím si, že ne. ()

zdenny

Nenudící dobrodružný film, který nám mimo jiné může ukázat, že člověk a zvíře (v tomto případě kůň) k sobě mají mnohdy blíž než křesťan a muslim. Jinak jde o film, ve kterém je pořádán závod na koních dlouhý několik tisíc kilometrů. Viggo Mortensen je zde velmi sympatický. ()

Sany33

Nič nie je spontánne, všetko je presne a konzekventne naprogramované. Hollywood to má samozrejme rád, je však zlé, keď to až takto bije do očí. Cez všetky výhrady ďakujem režisérovi Johnstonovi za záverečnú scénu, v ktorej sa 550 odlišných koní oddáva symbolickej slobode. Aj keď nič nie je také jednoduché a jasné ako v americkej kinematografii, stojí tá ilúzia občas za to. 65% ()

Musak

No ne ze by to bylo uplne na 80%, ale me se na to proste dobre divalo... Jinak me opet pobavil dokonalej preklad nazvu filmu....ohnivý oceán je víc než výstižný.....:)) ()

D28

Skutočné udalosti sa ťažko točia,ale tentoraz sa mi to páčilo a myslím,že bolo všetko primerané a príjemné.Jedna z najsympatickejších dvojíc filmového plátna za posledné roky. ()

Kalidor_

Velice milé překvapení. I když se dalo tušil kdo asi závod vyhraje tak jsem si to užíval. Chvílemi to bylo jako Indiana Jones, chvílemi jako Mumie a jeden moment věřte nebo ne, jako Star Wars (konkrétně planeta Tatooine :-) ()

KarKulA

Atˇsi kdo chce co chce říká, mě tydle naivní dobrodružné snímky vrací do dětství a strašně si je užívám. Prostě je v nich to chybějící hrdinství, čest, odvaha a odhodlání, které kolem nás tak nějak postupně mizí. Pouto mezi koněm a člověkem už je tu asi jenom bonus, ze kterého jsem vždycky naměkko. Perfektní kamera, nádherná výprava a velmi zdařilé jezdecké záběry - dík lidem, kteří tomu rozumí a umí je natočit. ()

šerminator

Možná mé hodnocení není úplně objektivní, ale vážou mě k tomu filmu silné emoce. Ale zas se nejdná o nějaký průměrnější snímek. I když má lehce delší stopáž, příjemně film ubíhá. Dějové zvraty jsou sice na míle čitelné, ale i tak jsem měl pocit jakéhosi napětí v sobě. Herecky taky celkem povedené, i když mi osobně Viggo nic neříká. ()

Casablanca

Krásné Maroko, krásná arabština, kouzelný Omar Sharif... Viggo Mortensen, byť není můj favorit, se do role kovboje hodí - ostré rysy obličeje, strnisko, vlasy... Příběh sám, údajně založen na skutečné události, je takovou mayovkou, kde jde dle mého spíše o legendu, která se bude tradovat, než o děj samý. Zvlášť když se do toho přidá ta nezbytná trocha romantiky a zakázané lásky... Celkově to má poetiku a kouzlo, takže proč ne... ()

Arius

Viem ze ak by som mal byt objektivni mal by som minimalne jednu hviezdu ubrat ale tak vynikajuci scenar, fantasticky Mortensen, uzasne efekty a strety v boji boli jednoznacnym plusom a i vdaka tomu tie styri hviezdy. ()

Superhrdinové se šikují

Superhrdinové se šikují

13.11.2008

Captain America, Wonder Woman a Black Panther na vás útočí v dnešní novince. Marvel Studios už našli režiséra pro First Avenger: Captain America. Svalnatý patriot v kostýmu z pruhů a hvězd by měl… (více)

Problémové filmy

Problémové filmy