Mordparta (TV seriál)

Krimi / Thriller / Drama

Česko, 2016–2017, 15 h 13 min (Minutáž: 52–62 min)

Tomáš Bombík

Jiří Bartoška, Vojtěch Kotek, Markéta Plánková, Pavel Batěk, Jiří Bábek, Anna Fialová, Jana Pidrmanová, Kristýna Boková, Milena Steinmasslová, Adam Ernest, Radim Fiala, Karel Dobrý, Igor Orozovič, Pavel Nečas, Nataša Burger, Petra Špindlerová, Petr Motloch, Daniel Svoboda, Josef Vrána, Daniel Červ, Simona Prasková, Jiří Černý, Iveta Jiřičková, Erika Stárková, Petr Halíček, Vladimír T. Gottwald, Anita Krausová, Petr Panzenberger, Eliška Vavříková, Martin Finger, Lucie Španbauerová, Zdeněk Pecha, Marie Švestková, Jan Monczka, Jan Maršál, Mikuláš Svoboda, Jakub Chaloupka, Antonín Mašek, Bořek Joura, Jan Bidlas, Jakub Nemčok, Robert Nebřenský, Dušan Hřebíček, Jakub Vindiš, Marek Adamczyk, Jiří Laštovka, Markéta Frösslová, Jan Komínek, Hana Baroňová, Ctirad Götz, Pavel Rímský, Hana Igonda Ševčíková, Jan Révai, Jan Pavel Filipenský, Denisa Pfauserová, Jarek Hylebrant, David Máj, Roman Vejdovec, Júlia Sabolová, David Beneš, Petr Štěpánek, Jan Vondráček, Daniela Choděrová, Gabriela Míčová, Michał Sieczkowski, Štepánka Fingerhutová, Róbert Nižník, Radana Herrmannová, Zuzana Ščerbová, Radim Jíra, Ondřej Nemejovský, Rostislav Novák ml., Marcel Koteck, Anna Jiřina Daňhelová, Jan Novotný, Viktor Limr, Kristýna Frejová, Pavel Řezníček, Jiří Štrébl, Vilém Udatný, Ondřej Malý, Jan Battěk, Tomáš Kolomaznik, Zuzana Hodková, Barbora Kodetová, Štěpán Krtička, Petr Šmíd, Tomáš Zajíc, Ondřej Mataj, Pavel Novotný, Tomáš Havlínek, Jan Zrzavý, Annette Nesvadbová, Klára Melíšková, Marian Roden, Petr Štěpán, Jitka Schneiderová, Martin Davídek, Petr Vaněk, Robert Jašków, Jan Hájek, Matěj Dadák, Pavel Kovář, Sebastian Jacques, Jan Bárta, Zuzana Koliandrová, Pavlína Mourková, Michal Juřica, Anna Schmidtmajerová, Robert Russell, Michal Šášinka, Tereza Hofová, Alena Štréblová, Jakub Folvarčný, Alena Doláková, Filip Kaňkovský, Kateřina Pindejová, Eva Novotná, Jakub Tvrdík, Tomáš Kořének, Beáta Kaňoková, Veronika Lapková, Otta Tesař, Ivan Shvedoff, Adam Kraus, Petr Červinka, Justin Svoboda, Ivo Novák, Petr Vršek, Barbora Milotová, Andrea Mohylová, Eva Salzmannová, Ondřej Kavan, Jiří Krejčí, Kateřina Jebavá, Václav Marhold, Johana Nováčková, Lukáš Kubát, Jan Šantroch, Milan Duchek, Daniel Margolius, Jana Eva, Janusz Hummel, Michal Maléř, Zdeněk Drahokoupil, Tomáš Chmel, Karel Freund, Markéta Krejčová, Zdeněk Sedláček

Komentáře uživatelů k TV seriálu (74)

• slunicko2

Rodinná pouta s kriminální zápletkou. 1) Spoiler. Epizoda od epizody stále více se vyšetřovatelé zabývají případy svých blízkých, až na konci řady řeší jenom vlastní rodiny. Není pak divu, že u nás kriminalita jen kvete, když jsou policisté takto zaměstnáni. 2) Od skutečných kriminalistů neočekávám přílišné charisma, ale těm seriálovým by dobře seklo. Bohužel Bartoškův vyšetřovatel je pozoruhodně bezkrevný, Kotkův nezvykle zasmušilý, Batěkův prostě nijaký (i když přitažlivý) a o Plánkové bych ani nezaváděl řeč. 3) Jediná epizoda, která byla skutečně zajímavá, byla třetí, Převýchova, odehrávající se v izolovaném dětském internátě uprostřed bouřlivé noci. 4) Autoři se optimisticky domnívají, že si diváci vyžádají další řadu, proto radši některé případy neuzavřeli. 5) 27.7.2017. A vskutku, druhá řada se trochu pochlapila, vyšetřovatelé začali vyšetřovat a to tak moc, že se jim děj, zdá se, už nevešel do kapacity a konec je velmi uspěchaný. Druhá řada za 3*.(22.10.2016)

Jde o klasickou kriminálku. Filmařsky je na tom seriál dobře, což značně zlepšuje výsledný dojem. Titulní osazenstvo má také úroveň (nejvíce se těším z Jiřího Bartošky), avšak největším přínosem jsou exteriéry, které jsou opravdové a zajišťují tak autentičnost. :)(8.6.2017)

• ElaElaEla

Tak nevím, má to být kriminálka nebo Růžovka z policejního prostředí? Náhledy do soukromí hlavních aktérů navíc zatím zavání totalním amatérismem, o svůdníka Kotka se poperou holky, Plánkové zahýbá manžel, Bartoškova dcera je možná v nebezpečí života, kolik dílů to zabere? Obsazení dobrý, ale detektivní příběh je zase slabý a spíše jako vata pro ten zbytek. Ani po druhém díle to nevidím nadějně.(5.9.2016)

• tuzemsky_um

Nuda, ukníkaná.(7.9.2016)

No... a pak že to nejde... Dobrý, hlavně ve srovnání s tím, co Prima spáchala minule. Ani si raději nevzpomínám jak se to jmenovalo, ale hrál tam ten zoufalec, co vypadá jak Brežněv v pubertě. Každopádně, tady režisér nebyl jenom pro legraci hercům i divákům, ale věděl co chce a nebylo to vůbec od věci. Ve spojení se slušným scénářem i herci (dokonce i Kotek mile překvapil) z toho vzniklo docela slušné spotřební zboží, které sice nebude konkurovat 1. oddělení, ani se nesmazatelně nezapíše do dějin televizní tvorby, ale zůstane slušným nadprůměrem. Po třetím díle hezké tři hvězdy a nevylučuji ani úpravu...(20.9.2016)

• Binkys

Když už si dají práci s tím vše vymyslet, natočit a všechno okolo, proč si sakra tvůrci nenajmou alespoň někoho "z oboru" jako poradce??!!(25.9.2016)

Za mě ucházející televizní detektivka. V porovnání s vraždami v kruhu mi tohle přijde mnohep lepší a proto *** si zaslouží.(29.9.2016)

Po prvních pěti dílech - detektivní linka příběhů není až tak špatná, ale těch vztahových problémů hlavních postav je tam až moc a samotná detektivní zápletka se v nich doslova utápí.(2.10.2016)

• Mrs.Christie

Pokud scénárista naordinuje policistovi vážný pracovní úraz a následně pracovní neschopnost během níž policistovi nadřízený předá výpověď a ten ji bez námitek přijme, měl by si pan scénárista přečíst zákoník práce...(24.10.2016)

• BlacKie.

Další z českých kriminálních sérií, se kterými se v poslední době roztrhl pytel. Jediná epizoda stojící za pozornost je 03 Převýchova. Zbytek poměrně průhledný a ničím nějak zvlášť zajímavý. Oproti jiným českým kriminálkám, jako byly například Případy 1.oddělení je tato série slabší průměr.(26.10.2016)

No, no... ale jo, koukat se na to dá. Ze záplav těch všech krimi seriálů ten lepší počin.(1.11.2016)

líbí se mi zápletka která se proplétá mezi jednotlivými díly...dobrý seriál...(12.11.2016)

Ale jo. Není to žádná hitparáda, ale takový průměr - český lehký nadprůměr. Kotek mě příjemně překvapil. Rovných 50%(1.2.2017)

• ostravak30

Bohužel musím konstatovat, že ambice byly veliké, ale očekávání se nenaplnilo. Mordparta je zajímavě složená partička kriminalistů. Bohužel musím souhlasit s kolegy pode mnou - osobní a rodinné vztahy jednotlivých postav zakrývají případy a celkově u kriminálního seriálu bych je očekával v mnohem menší míře. První série se ještě dá shlédnout, ale druhá je vyložená ubohost. Nuda se střídá s nezáživností. Děj se neskutečně natahuje a jako by v posledním díle chtěli tvůrci dohnat všechno, co v sedmi předchozích epizodách zanedbali, tak právě poslední díl jede jako naspeedovaný hřebec. Bohužel jsou herecké výkony nevýrazné, ale protože zde hrají samí výborní herci přičítám to jednoznačně tragickému scénáři. A tragická je i hudba, úvodní znělka a bohužel i světlo. I při zatemnění všech žaluzií a okřiknutí příbuzných, když otevírali ledničku, jsem mnohdy neviděl skoro nic. Souhlasím, třetí díl první série je výjimečný. A v podobném duchu jsem čekal i ostatní díly. Pokus to byl zajímavý, leč nevyšel.(8.8.2019)

1 2 3 4 následující >>