Mušketýr

V kráľových službách

Akční / Drama / Dobrodružný / Romantický

Velká Británie / Německo / Lucembursko, 2001, 101 min

• janek85

Tak tohle je fakt moc. Další stupidní a nepovedené ztvárnění Dumasova románu Tři mušketýři. Sice je to Mušketýr, ale na tom nesejde. Děj byl úpnlně mimo, hudba nestála za nic a efekty, no hrůza. Ale takové blbosti, co byly v tom filmu, nebudu říkat, protože bych spoileroval. No prostě něco hrozného a to nemluvím, kdyby Dumas žil, tak možná by nechal zavést i gilotinu, páč tohle je na gilotinu, tohle je vrchol. Nechápu, jak se tady ten film mohl někde ujat, protože jestli exsistujou znalci Tří Mušketýrů, tak jim to příjde taky jako pořádný hnus. Jednou jsem si ho půjčil v půjčovně a ani jsem se na něho pořádně nedodíval, protože to nešlo. Tohle je sice o něco pravdivější, než z roku 1993, ale je to pořád hnus. Zhnusil mi celý den. Nedoporučuji se na tento film dívat. Je to fakt hnus.5%Přístupnost:přístupný(7.3.2007)

• IQ Tiqe

Proboha, už žádné další zpracování Tří mušketýrů! Nemám páru, kolik verzí už existuje, ale kvalita jde s dobou dolů. Film není vyloženě špatný, ale aby se netočilo stále totéž, je Mušketýr pojatý opět trochu jinak a podle mě už nemá co nabídnout. Zaujaly mě akorát tak souboje a pak asi nejhezčí ze všech představitelek Constance (ačkoliv tady jí pojmenovali jinak), nějakou dobu jsem si lámal hlavu, kdo ji hraje, než mi docvakla Mena Suvari.(5.7.2008)

• Mrkvič

Chtěl jsme jen odkliknout "odpat" a nechat to být, ale kdyby moje hodnocení mělo odradit jediného člověka, tak budu rád. Kritizuje se tu předělávání Xkrát viděného atd. To je mi osobně jedno a některé předělávka mušketýrů mám rád. Tohle je ale naprostá pitomost! Efektní souboje? Já asi koukal na něco uplně jinýho, tady byl děsnej střih a ještě horší kamera a všechno se to asi snařžilo zamaskovat příšernou choreografii, teda pokud tam nějaká vůbec byla. Kecám. Byla tam choreografie, ale tančení na sudech, Dartagnan, co dělá provaz, zapichování kordu do stropu a houpání se na něm. Hrozně pitomé rozhovory a postavy. Rozhodně NEKOUKAT!!! Radši si dát Mušketýra v tekuté podobě.(11.7.2008)

• Big Bear

Nudná blbústka o mušketýrech, stokrát ohrané téma. Mění se jen herci a kvalita kostýmů a výprava. Musím smutně konstatovat, že Tim Roth se tu vůbec neměl vyskytnout a to samé platí o Catherine Deneuve ... Co bylo slušné byly šermířské souboje, třeba ty na voze s královnou byly celkem zajímavé a opravdu nechápu ty držkopády na zem. Podle mně normální člověk by zemřel jen kdyby spadl na záda na zem z té výšky střechy a to stojícího vozu... Nepřátelé z vozu za plné rychlosti lítali jak kuželky, to smekám! Jiak ale nuda, herci nesympatičtí... Zlatá Angelika ! Dávám za dvě muškety .. * *(7.2.2018)

• Jeanne

Opět mušketýrské téma, a tentokrát historicky ...trochu přesné! :-) Charles d´Artagnan byl malé dítě (6), když podle této verze byli jeho rodiče zabiti. Příběh pokračuje po 14 letech. Je mu 20 a je rok 1640. Anna Rakouská - španělská infantka (Catherine Deneuve) je tu pojata jako dobrotivá královna. Její stylizaci tmavé, nehezké, ne zrovna milé ženy respektují snad všechny filmy... Docela zvláštní. Ludvík XIII. tu má 30 let a už brzy umře. Vypadá tu dost nemocně, ale ta jeho velká paruka z bílých vlasů je jak z 18. století! :-) Co je však naprostá hloupost je smrt pana de Tréville, kapitána královských mušketýrů. Aby byl film více dramatický musí tu být i on zabit (přitom už tak je to jen jedna akce za druhou, stále se jen bojuje, šermuje, zabíjí a na děj se moc nedostává. Působí tolik americky...). Nemám data pana de Tréville, ale je známa jeho láska k Mme Elisabeth de Ludres (1647 – 1726) - též milenka Ludvíka XIV. v letech 1676/1677! Takže, narodila-li se ta dáma 1647, tak její starý obdivovatel nemohl zemřít v roce 1640!!!(8.10.2003)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 56. (Zdroj: ČSFD.cz)