Sen Rubina "Hurikána" Cartera vyhrát šampionát v boxu ve střední váze se hroutí poté, co je zatčen společně s dalším mužem za vraždu tří lidí v baru v New Jersey. Nespravedlivě obvinění Carter a John Artis byli usvědčeni a odsouzeni na doživotí ve věznici, kde se Carter rozhodl dát průchod své frustraci a svému zoufalství tím, že sepsal svůj příběh. O několik let později mladý Američan žijící v Kanadě poprvé v životě pochopil směr, kterým se má ubírat, když si přečetl Carterovu knihu. Začal si s ním psát. Ani ne dvacetiletý mladík byl natolik přesvědčený o Carterově nevině, že přesvědčil sociální kurátory, aby rozjeli kampaň za jeho propuštění. Ačkoli byl Carter nejprve vůči těmto aktivitám opatrný, brzy si ho získali svým výjimečným nadšením a nesobeckým nasazením v jeho případu, což okomentoval slovy: "Nenávist mě přivedla do vězení, láska mě dostane ven." Carter v sobě našel víru a rozhodnost pustit se znovu do boje za spravedlnost, nakonec opustil stěny věznice jako svobodný člověk. (TV Nova)

Slartibarkfast

Ať už je tento film natočen podle skutečných událostí nebo je krapet zromantizovaný se asi nedozvíme. Nicméně je to velmi poutavý snímek o nezdolné vůli. Nezkoumal jsem detaily skutečných událostí, které byly předlohou, a proto se na tenhle film nedívám jako na podrobný popis. Výkon Denzela Washingtona je opět velmi dobrý, ale některé scény byly pro mne až velmi přehnané. Trochu mi to připomnělo film John Q, kde se také kritizoval systém a stál proti němu jeden člověk. Tyhle vypjaté situace moc nemusím a tady byl navíc celý děj neskutečně natažený. Hurikán v ringu je jistě pěkný film a zaslouží si pozornost, ale všeho moc škodí.. 75% ()

Slarque

Český titul sugeruje boxerský film, ale box má ve filmu místo jenom na chvíli. Tohle je daleko víc něco mezi soudním dramatem, detektivkou, melodramatem a hrou na pravdu. Norman Jewison nám tak předkládá Hurikánovu verzi pravdy a není při tom moc přesvědčivý. To naštěstí není případ Denzela Washingtona, který zachraňuje, co může (70%). ()

SeBig

Některý scény jako např. to dopisování a první setkání ve vezení s Rubinem a tim klukem bylo na jedničku, to samý některý hlášky, ale zbytek a ten konec už mě vážně nezajímal. ()

Chrustyn

I přes standardně skvělého Washingtona a řemeslné dokonalosti se v mých očích jedná o jeden z těch méně zajímavých životopisných snímků, který je navíc smrtelně utahaný a dlouhý. ()

classic

Hurikán” bola mimochodom prezývka mimoriadne obávaného profesionálneho boxera ("šampióna") v strednej váhe → Rubina Cartera, Afroameričana, ktorého v polovici 60. rokov, najprv obvinili z trojnásobnej, obzvlášť brutálnej vraždy, a to spolu s istým mladíkom Johnom Artisom, ktorý asi zrovna bol iba v nesprávnom čase na nesprávnom mieste, následne ich čisto »biela porota« ihneď uznala vinnými, aby nakoniec obidvaja vyfasovali snáď ten skoro najvyšší možný trest, ktorý sa ale našťastie úplne vyhol "smrti" , no zrejme ani doživotie, nie je pre neho asi žiadnou veľkou výhrou, pričom aspoň môže do konca života nasávať → kvantum väzenskej atmosféry, však ? Na druhej strane je práve teraz i poriadne frustrovaný, priam nasiaknutý samou nenávisťou od päty až po hlavu, či dokonca aj na tri (celé) mesiace na samotku umiestnený, kde sa mu začínajú vytvárať šialené halucinácie, ktoré sú v spojení so schizofréniou, vskutku ozaj nebezpečnou kombináciou... Skrátka, buď ho to zlomí na celej čiare, alebo ešte vydrží, čím si takpovediac → predÍži, už tak svoju úbohú existenciu, no zároveň nebyť jeho silnej osobnosti, tak tým pádom by nikdy nezačal vo väzení písať knihu s názvom → „The Sixteenth Round: From Number 1 Contender To 45472” (v preklade: „Šestnáste kolo: od uchádzača číslo 1 do 45472”), ktorá sa síce hneď nestala akýmsi vyhľadávaným a pútavým bestsellerom na pultov kníhkupectiev, keďže najskôr v tej dobe segregované "Spojené štáty (ne)americké" , mali trochu iné starosti, než si povedzme - dopriavať pravidelné čítanie príliš (ne)zaujímavých memoárov → právoplatne odsúdeného černocha, ktorý sa v podstate so zákonom ani bohvieako nekamarátil, a tak si svoj boží údel pravdepodobne zaslúži... ? I napriek tomu sa táto knižka predsa k jednému ("osudovému") čitateľovi dostane, ktorý, predstavte si to, pred pár týždňami, či trebárs niekoľkými mesiacmi, ešte ani nevedel čítať, ba ani čarbať do písanky, že nebyť troch milých Kanaďanov, v zložení: Sama Chaitona, Terryho Swintona a Lisy Petersovej, tak bohvie, akoby vlastne taký Lesra "Lazarus" Martin napokon skončil ? / Ďalej »spoilerovať« už nebudem, pretože by som automaticky čoraz viacej ponúkal scenáristické indície, ktorými sa to v Jewinsonovom životopisnom snímku len tak hemží, maximálne tak všetkým potenciálnym divákom napoviem, aby pozorne po celý čas sledovali film, že sa súčasne nemusia obávať ani → stopáže 2. a pol hodín, pretože v hlavnej úlohe nielenže dominuje → naprosto presvedčivý Denzel Washington, že všetko dôležité a podstatné, sa vám bude postupne podávať, ako na podnos. Absolútne nebudete o nič ochudobnení. Snímok má aj svoje »hluché miesta« v zmysle celkovej réžie pokročilého veterána, ktorá si nie vždy udržuje vysokú úroveň, že miestami skáče po časovej osi, ako zmyslov zbavená, na čo som si potom ináč i zvykol, a nie, nemusíte sa vonkoncom báť akéhosi rušivého charakteru, týmto spôsobom nás zoznamujú s prvotnými udalosťami, pritom v nasledujúcom ponímaní, sa toto tempo ustáli. V roku 1999 bola k dispozícii i kamera → renomovaného Rogera Deakinsa, vôbec sa dá povedať, že je film zručne spracovaný, no občas sa mierne zadrháva kvôli svojej zdĺhavej akademičnosti. () (méně) (více)

Arsenal83

Aj Dalibor Janda si ríkal, že Hurikán, no našťastie v base 16 rokov nadarmo nehučal. Každopádne plne súhlasím s komentárom užívateľa Matty. Je ťažké hodnotiť. Mám hodnotiť film, ktorý bol bezpochyby dobrý, alebo mám hodnotiť to, že si prikrášlil fakty, niektoré úmyselne zatajil a v podstate to všetko zvalil na bielych mafiánov, ktorí nenávidia černochov? Pretože o žiadneho svatouška teda nešlo, Carter pred týmto prípadom vykonal niekoľko trestných činov, prepadnutí a v base si aj posedel. Ani žiadnu vzletnú reč sudcovi na súde nepovedal, všetko je to len pre krásnu dramatizáciu, o akého veľducha nespravodlivo pošpineného ide - filmovo ale určite veľmi účinné. A veľmi dôležité: Carterov trest nebol zrušený pre skvelú obhajobu, ale pre neschopnú žalobu, ktorá zle spracovala dôkazy. Nesúdim, neviem, ani súd podľa mňa nevedel, pretože dnes to už nie je o vine a nevine, ale o tom, kto má lepších právnikov, čo vedia nájsť právne výkruty. Ale film je to dobrý, hoci nemá tak silný šmrnc iných "červených" filmoch z basy a odsúdených. ()

heyda

Ani nevím co k tomu říct. Nejvíc asi převládá pocit zmařené šance na geniální film. Denzel je jako vždy famózní, ale tohle prostě nemohl utáhnout. Ať si říká, kdo chce, co chce, hlavní vinu na tom má režisér. Bylo to zbytečně dlouhý a bylo to dost povrchní, málo uvěřitelné, moc mě to nebavilo. Bylo to furt čekání na NĚCO EXTRA, a to za celých 140 minut nepřišlo. ()

Bauer

Parádní rekonstrukce kauzy boxera Rubina " Hurikána " Cartera! Tohle jsem nečekal. Čekal jsem jen pouhý film o boxerovi a na konec jsem dostal velmi silný příběh o dokazování nevinosti člověka. Denzel Washington se své role zhostil naprosto excelentně. Zdá se mi, že tyto sportovní dramata, jako byl Nejlepší hráč, ve kterých nejde pouze o sport mu vyloženě sednou. Jediné je škoda, že když byl v ringu, tak jsem mu moc nevěřil, že je to boxer. Neměl ty spravné pohyby, jen bušil do soupeře. Ale naštěstí nejde jen o film, který by se zabýval především boxem. Ostatní herci byli velmi dobří. Zejména tedy Vicellous Reon Shannon. Dost na mně zapůsobila nádherná hudba. A musím se přiznat, že ke konci jsem plakal dojetím a bylo to díky proslovu, jenž učinil Washington. Co mi přišlo opravdu divné, když film skončil, tak to, že jsem ho i hned zkoukl ještě jednou. Po celou svou filmu jsem byl upoután a do i po druhé. Jeden z těch lepších filmů, co jsem měl možnost vidět!! ()

BoPo

Chceli drama, tak ho majú. Ale výborný film z toho nevznikol, ale určite lepšie ako Ali s W. Smithom. ()

Kevin 3171

Hurikán v ringu pro mě byl opravdovým filmovým zážitkem a to i přes to, že zrovna sportovní drama moc nemusím. Ale v čele Denzel Washington, jeho parádní herecký výkon, to je přesně to co potřebuji. Prostě jsem jen zíral a byl jsem nadšen. Za mě 85% ()

Jillen

Dávám přednost Těžké váze i když ta je zase trochu o někom jiném, ale co...oba jsou to filmy o boxu a podle skutečné události...Dávám 50% ()

Vojcl

Nenechte se zmást, mezi klasické snímky z boxerského prostředí Hurikán rozhodně nepatří. Záběrů z ringu je zde dohromady asi na pět minut. Tenhle film je o něčem úplně jiném. Příběh muže, který celý život sváděl marný boj s rasovými a společenskými předsudky. Ačkoli je skutečná postava Rubina "Hurikána" Cartera v Jewisonově podání značně zidealizovaná (podobně jako náš Kajínek) a zejména v závěru si tvůrci neodpustili tradiční citové vydírání a kýčovité proslovy, jedná se o velmi silnou podívanou, jež přesně splnila svůj účel. Washington podává jeden z nejlepších výkonů ve své kariéře a dokáže přinutit diváka, aby si jeho ústředního hrdinu zamiloval a prožíval s ním jeho chvíle slávy i utrpení od začátku až do konce. ()

salalala

Poměrně zajímavý film, který má ale hodně much. Je tu brilantní a opět famózní Denzel Washington, který táhne celý film sám, ostatní jsou nevýrazní a nemají tolik prostoru. V hlavě už snad utkví jen soudce Rod Steiger. Jinak se mi ale ten příběh zdá až moc romantický (všichni ve vězení mají Rubina rádi, je strašně hodný a policisté zase strašně zlí), nepátral jsem, jak to skutečně bylo, nicméně tohle se mi zdálo trošku přitažené za vlasy. Dost mi tam vadila přemíra filozofických řečí a takového typicky amerického balastu, zkrátka řečí okolo. Ten film by snesl tak čtvrt hodinky vystříhat. Je to hodně nevyrovnané, dvě roviny filmu (boxer a jeho malý fanoušek) nějak nedrží u sebe a vzájemně se vyrušují, tudíž nejsou tak intenzivní. Silné scény tam jsou, střídají je ale okamžitě scény hraničící s nudou. Mrzí mě taky přílišné hraní na city a jejich "dojení", zejména v závěrečné scéně. Přesto mi přijde škoda ten film shodit a vzhledem k tomu, jak hodnotím jiné produkce, musím tomuhle přece jen ty čtyři hvězdy, i když hodně slabé, dát. 70% ()

Skip

Skvěle natočené drama o člověku, který se naučil bojovat proti světu, který se rozhodl zdrtit ho. Naštěstí ten svět představovalo jen pár hajzlů, ale i proti nim to byla dlouhá cesta k vítězství. Výborný herecký výkon Denzela Washingtona a stejně tak i výborná Jewisonova režie. ()

dee-key

Opravdu podařený film nejen o boxu. A vůbec nejlepší je, že je podle pravdy. To mě vždycky povzbudí. Samozřejmě si to filmaři trochu přibarvili, ale i tak to zůstává skvělým filmem s Denzelem Washinktonem v hlavní roly. ()

zdenotvor

Uvažoval som aj nad piatimi hviezdičkami,kedže mám pre Denzla slabosť,ale nebolo by to spravodlivé. Bolo tu zopár hluchých miest a chybičiek No napriek všetkému som sa stotožnil s hlavnou postavou,fandil mu celú dobu a neznášal som Della Pescu. Záver bol peký,aj keď sa z neho dalo vyťažiť omnoho viac a chýbalo mi tam viac emócií. Napriek všetkému,celkový dojem je viac ako pozitívny. ()

baaaja

Strhující příběh černošského boxera, který strávil většinu svého života ve vězení, kvuli rasistickým předsudkům.. skvělá podívaná na dokonalý herecký výkon Denzela Washingtona a smutný životní příběh boxera Rubina Cartera, to je spojení které mi nedává jinou možnost, než 5* ()

Zemřel režisér Norman Jewison

Zemřel režisér Norman Jewison