johnny01

Nějak to nefunguje. Sice je to opravdu hezky technicky natočené a motiv není špatný. Ale okouzlení z podmořského světa se nekoná, dechberoucí záběry trvají jen chviličku, takže to nenavodí správnou atmosféru (oproti filmu Odyssea). S postavami se nelze úplně zžít, biolog-otec vedle své dcery vypadá spíše jako mladší bratr. Děj filmu je takový, jaký se očekává, ale z průměru to nevybočuje. ()

marek29

Překvapivě musím dát fantas magorii s Jasonem Stathamem 4*. Logický základ to má, klišé se v tomto případě dají prominout. Napětí zde je, jakož i uvěřitelnost že něco tak velkého (Megalodon) může někde hluboko v mariánským příkopu furt bydlet :) haha :D roztomilá Japonka ale hlavně nenuda jsou důvody proč bych doporučil shlédnutí místo čučení do zdi ;) ()

borohub

Abych se přiznal, tak jsem na tento film šel s tím, že to bude totální sračka (i ty ukázky byly totálně špatné), nakonec jsem byl velmi příjemně překvapen. Jedná se snad o třetí film této sezóny, které je primárně určen pro čínské publikum, ale to není zas tak na škodu. Film mi příšerně připomínal letošní mrakodrap (strukturou a i kvalitou). Co se týče herců tak se mi zde vyloženě líbil Jason Statham, kterému tato role naprosto sedla, ostatní herci nevýrazní a občas až trapní, ale to u podobných filmů tak bývá (bylo tomu tak i v tom mrakodrapu). Film příjemně odsýpá, nemá vyloženě nudné místa, čekal jsem asi trošku více lekaček, co mě trošku zklamalo byl konec. V jednu chvíli jsem si vybavil konec dne nezávislosti a zaradoval jsem se, že to skončí podobně, ale bohužel se tak nestalo. Konec je trapný a nedůstojný, díky tomu konci film hodnotím hůře než mrakodrap, i když si myslím, že kvalitativně je to srovnatelné právě s mrakodrapem. 80% ()

horor2

SPOKOJENOST! Co jsem od filmu čekal ( OBŘÍ ŽRALOK, EFEKTY, NAPĚTÍ, FINÁLE, PROSTĚ ZÁBAVU ), tak jsem dostal. Jason, zpočátku jako pošuk, kterého začali brát vážně až posléze + výpitek a jeho změna k hodnému jest cooool :-) Párkrát jsem se dokonce i v kině lekl :-) ()

Stranger77

Neskutečné zábavné béčko. Překvapivě o dost lepší než jsem čekal. Je třeba to brát v rámci svého žánru a v tom je to špička. Spokojenost. 7/10 ()

JajinkaBec

Mega solidní žraločí podívaná, na kterou jsem šla do kina bez větších očekávání a odcházela příjemně překvapena. Jason Statham je zde absolutně vynikající a táhne celý film nahoru, potěší i další velice sympatické postavy, třeba hláškující černoch, krásná Bingbing Li a i dítko je tady nadstandardně sympatické a vůbec příběhu nevadí. Rozpočet je na filmu vidět, potěší náhled na podmořský svět se vším, co k tomu patří - v této verzi včetně obřího Megalodona, který je hezky mazaný a lstivý. Na to, že je film PG-13, je to místy nevídaný masakr. Fungují zde lekačky, párkrát jsem hezky nadskočila, a skvěle se servíruje i napětí, při kterém jde několikrát Stathamovi o život. Za mě perfektní zábava s nervydrásajícím napětím. ()

CaladanChmur

Na čelisti to nemá a na knižní předlohu už vůbec ani omylem.Typický případ zprznění něčeho skvělého.Triky celkem OK,stupidní logické mezery,dementně rozumná 8-letá dcerka a celková absence atmosféry.Za mě slabých 40%.Všem doporučuji si přečíst knižní předlohu,aby jste pochopili o čem mluvím.Bohužel nejdou převést psychologické duševní pochody jak hlavních hrdinů,tak i moster.Kdyby se to jmenovalo jakkoliv jinak,nikdy by mě nenapadlo,že je to natočeno na motivy knižního MEGa. Jo a Jason Statham,jakožto klasický slabý herec tomu taky nepřidává.Nakonec nej mi přišla Ruby Rose. A taky musím uznat, že tohle je fakt první a víc než vtipný komentář od verbala co jsem tu četl. Za tohle mu dávám poklonu. ()

Mamlas

Takový film pro typického amerického diváka založený na tom, že nad tím není třeba přemýšlet. Jen sežrat popcorn, stáhnout 2 litry Coly a tupě zírat. Jinak je to debilita. A to je. Mě to nebavilo, protože i James Bond je v porovnání s tímhle uvěřitelný. Dejme stranou fyziku a nechme Stathama páchat nadpřirozené činy. Nemusím u toho být... P.S. Jako komedie by to bylo přijatelné. (26%) ()

lusa

Na mňa to fungovalo. A nebudeme sa baviť o tom, že zo Stathama slintám jak bernardín. A vôbec mi nevadilo, že išiel do pol pása až niekde v 40.minúte. Film je obrovské béčko, ale béčko, ktoré o sebe vie, že je béčko a nepredstiera nič viac. Aj som sa zasmiala, aj lačne stisla nohy k sebe, aj ma to pobavilo a ani chvíľu som sa nenudila. 4* ()

DeDanu

!!!!Pozor spoilery!!!! Co mi to pane Stathame, můj akční oblíbenče, děláte??? Že by finanční nouze? Nečekala jsem kdoví co, ale tohle??? V tomto veledíle byla očividně uplatněno drobet Hlubiny, trochu Propasti, maličko Čelistí, špetka Koule. A ono to není ještě není ono? Vrazíme tam joštomijou hojšišku a p-ťavouškého pejšánka. Hmm, hm, ještě by to něco chtělo...tak tam prsknem vědce-taťku, co položí život za vědu a dceru, vypaseného rozmazleného chlapečka, krásnou nicnetušící mládež a klíčící lásku. Zdlouhavé i na mne, možná právě proto, že všechno bylo sice genderově vyvážené, ale příšerně známé a k nesnesení předvídatelné. Natočeno v duchu ninjovských filmů. Jo a furt padáme do vody ke žralokům, je to tak efektní! Ale brzy jsem si začala přát, aby je ten tvor, kterého vyrušili a vyhnali z jeho domova, o což se vůbec neprosil, a usilovali o jeho život, všechny sežral. Za zvuků té příšerné závěrečné písně jsem se smála a nemohla to zastavit. Jedna hvězda za to, že mne rozesmáli. ()

Oxymoron5

Klasický Béčko za tři hvězdy.... a už vím, proč negři umíraj vždycky jako první, protože jsou strašně otravní... ()

Ernie_13

Je jasné, že film v ktorom sa objaví chobotnica, ponorka a žralok je kombinácia, ktorej sa len ťažko odoláva. Avšak tvorcovia aj pri vedomí, že im nejde o kinematografickú klasiku, ale skôr o zábavu, v ktorej treba mať mozog v polohe OFF, mohli dať trocha viac energie do toho, aby výsledok pôsobil B-éčkovo, ale stále solídne. Kultovka B-éčkové z toho rozhodne nebude, ale dávam 3 hviezdičky za chobotnicu, ponorku a žraloka. :P ()

Coliseum

Vážně nejsem až takovej pitomec, abych do tohohle mega díla šel s tím, že uvidim sofistikovanou podívanou, něco se dovím o podmořskym světě (kterej je mi naprosto u prdele, radši tuzemskej kačák, co), zjistím víc o chování a anatomii žraloků a pokochám se vytříbeným herectvím, uchvacujícím scénářem a dech beroucími scénami. Kolikrát ale Megalodon skousl naprázdno (šlo-li o hlavní hrdiny), to je prostě i na mě zu viel. Předpokládám pokračování ve stylu Pacific Rim (jedničky, pochopitelně). ()

curfew77

Scénáristická lobotomie mozku, ale natočená s nebývalou chutí, vtipem a navíc i dostatečně velkým rozpočtem, aby to byla přes všechny nezbytné béčkové rekvizity pořád ještě zábava. Takhle nějak mohli (a měli) vypadat SNAKES ON A PLANE boží paměti, 65 %. ()

Ivoman

Ve 3D a 5.1 zvukem super pokoukáníčko, určitě si rád pustím znovu. Jediný co vytknu, je ta potetovaná fetka, která vypadá jak digitálně nakreslená a megalodon ju nesežere. To mě jediný velmi zklamalo. ;-) ()

knihovna

A to jsi, milý přerostlý Megalodone narazil jenom na Jason Stathema. Narazit na Chucka Norrise, tak se dáš rovnou na rostlinou stravu. Takže jsi vlastně klikař. ()

fifox

Má to sice nepřehlédnutelné kontury, jakými se vyznačují filmy kategorie B, ale hereckými výkony, digitálními triky a hlavně režisérskou precizností to sahá výš. Za zmínku stojí i motivy celkem jasně odkazující na nejlepší "monster film" všech dob, na Jurský park. Například přelet helikoptéry nad ostrovem míjející skalisko tyčící se z moře, pak údaj, že se laboratoř nachází 200 mil od čínského pobřeží (v JP to bylo 200 mil od pobřeží Kostariky) a do třetice ta hádka o tom, že i když se pod tou oceánskou krustou nachází superobstarožní živočišný druhy, tak by bylo možná nejlepší je tam nechat v klidu a míru. Sounds familiar?... Nejde nezmínit casting. Statham je borec non plus ultra a s tou Číňankou, která si navzdory faktu, že má s sebou haranta, získala moje sympatie, mu to fakt ladí. Potěšila i Ruby Rose, která vypadá trochu jako animovaná a trochu jako mimozemšťan.. sexy mimozemšťan. The Meg je ukázkový letní biják, který nezklame ani náročnějšího fanouška akčních filmů. ()

Samuel L. Jackson jako prezident

Samuel L. Jackson jako prezident