Mik_e

Dá se k tomuto vůbec něco normálního napsat? Statham dobrý, triky skvělé, Bingbing Li kočka. A asi poprvé jsem měl možnost vidět predátora, lovícího v čínských vodách ťamany. Ten průnik Číny do Hollywoodu je vskutku velkolepý (osobně mi nevadí). Jinak další z naprosto nekonečné řady naprosto průměrných a zaměnitelných filmů, z 90 procent tvořených digitální animací.. ()

PedroPo

Je to kravina, ale oproti všem těm žraločím céčkám, je tohleto aspoň kravina s nadupaným rozpočtem a pěknýma čínskýma herečkama. Jen kdyby to nebylo tak dlouhé... ()

Kritik.

Z kategorie nizkorozpoctovych B-ckovych filmov ide o celkom fajn pohodičku so stipkou napatia. Vsetky "plánované zvraty" v deji ste uz buď niekde videli, alebo su vopred prezradene a tak ich ocakavate. Len máločo prekvapi. Napriek tomu nejde o uplne zbytocne dielo a svojho divaka si to najde. Film na jedno pozretie, klasika, monstrum v hlbinach, mnozstvo nelogickych situacii a bez emocii. ()

Ivo

I o velikém žralokovi by se dal jistě natočit film, který by diváka permanentně nedržel u samotného dna MEGademence, dna hlubšího než samotný Mariánský příkop. Na ten si však budeme muset asi ještě chvíli počkat. Do té doby nezbývá než se zacpaným nosem proplouvat dementně světélkujícími vodami plnými trapně zkostnatělých dialogů, rozšafně patetických póz, dojemně barvotiskových dětiček ze Strážné Věže i kolem čvachtajících loztomile lůžovoučkých pudlíků, v čele se zasloužilým a za všech okolností nezranitelným princem Drsoňem a navoskovanou čínskou soudružkou s kily makeupu zázračně přetrvávajícími i po vyvržení z nitra žralokova zadku ... Jak já jsem si jen přál aby je ten žralok nakonec všechny bez milosti sežral ... bohužel možná až příště ... Spolehlivě vítězné Drsoňovo judo pod vodou i fakt že pro tohoto žraločího mazlíčka není zjevně žádný fyzikální problém vynořit se během pár chvil z jedenácti kilometrů na hladinu bez toho aby mu praskl balón jsou už jen vkusným kořením této sofistikované majstr štiky ... (PS: idylka na čínsko-chorvatských plážích se zdá být tak neodolatelně romantická že tam musíme co nejdříve vyrazit ! ) ()

Acrobat

Ktovie čo sa dá obšírne napísať k MEGovi. Fosília proti dobre anglicky hovoriacemu Stathamovi. Nápady v hĺbke 11km ako bohatej sci-fi, ostáva tak už len popcorn. Postavy vypadli z producentskej obohratej príručky. Až na Jasona nie je absolútne komu fandiť. Vytvorenie dusnej atmosféry ide ruka v ruke trikových možností. Hlášky už nebavia, nie sú tak úderné, aby ste ich použili nasledujúci deň v práci. Akcia zdá sa, že niekedy končí v jej začiatkoch. Myslím si, že obšírnejší masaker v thajskej zátoke by stál za to. Film ako taký tak zvládne miestami pobaviť a nespôsobí ultimátnu nudu, no pocit výnimočnosti nepríde. Ani dusna, ani osudovosti. Čiže nezvlhnete veľmi a o vzrušujúcom zážitku nie je reč. Vyplniť pohodový čas nevyhnutný na oddych a regeneráciu však postačí. (videné 14.10.2018, BDrip) ()

Maximilianus

Začiatok pôsobí trochu zmätene a lacno, ale to sa rýchlo napraví a od zhruba 40-tej minúty ide film ako namazaný stroj. Nechýba akcia, napätie, partička (dosť sympatických ľudí s dobrou chémiou navzájom) výskumníkov z ktorých hádate, kto pôjde ako prvý a kto prežije. Je tu veľa klasických žánrových prvkov s ktorými sa dá počítať a užiť si ich, ale aj pár nečakaných prekvapení, takže nejde o nejakú klišé záležitosť. Navyše je film uvoľnený a neberie sa tak vážne, čo mu iba prospieva. 6,7/10. Pesníčka pre tento film...Twenty One Pilots: Pet Cheetah ("I've got a pet cheetah down in my basement I've raised him, and bathed him, and named him Jason Statham") ()

Demonic189

Slobota jak bejk a zároven dôkaz, že za cca 40 rokov sa nik ani len nepriblížil Spielbergovým JAWS, čo je velmi smutné... ()

Likan7

Plakát nám hlásí "Nikdo neuteče", jenže potíž je v tom, že to ani není třeba. Všichni se totiž chovají jako naprostý paka, a žralok nejvíc. Je to béčko, na nic jinýho si to ani nehraje, ale to by neměla být omluva na šílenosti, které se ve filmu dějí. Jakžtakž bych přežil ten hloupý objev, že Mariánský příkop není příkop ale jen mrak (wtf?), ale například finále, které má být jako nějak epický, je naprosto pitomý. Během asi 20 sekund připlavou na 100 metrů čtverečních všichni žraloci ve vesmíru (wtf??). Statham sice ví, že je to pitomost, ale i tak se snaží to nějak táhnout, a i když občas jednoduše nemá co, dá se s nim přežít. Se scénářem to je horší. Meg se dostane na obraz snad až po 45 minutách a TO, kvůli čemu jsme si to celý pustili (Megalodon na přeplněné pláži) tu je až po neuvěřitelných 90 minutách. kdyby byl Meg úvodní díl nějakýho hloupoučkýho seriálu, bylo by to ok, ale tohle nejde. Vypadá to sice občas pěkně a ten rozpočet je na tricích i znát, ale to v dnešní době neznamená nic. ()

E lan

Mám rád sci-fi a tak jsem si * plně přičetl. Je to jinak průměrná taškařice s potvorou velkou, herci sotva průměrnými a Stathamem megakoženým. Triky slušné, scénář slabší, ale není moc těchto filmů, tak se u toho dobře relaxuje. ()

bearmeedek

Mé 4 hvězdy neznamenají, že bych byl z filmu unešený. Znamenají 70% za docela dobrou zábavu. A je možné, že kdybych to viděl v kině, tak bych to ani neokecával. MEG je natočený jako béčko. Záleží ale na úhlu pohledu a chuti se bavit. Já jsem po chvíli béčka začal vidět „velrybářskou pohádku“. A to takovou, že ve vypjatých nebo silně nadsazených scénách jsem se usmíval. V tom dobém smyslu. Prostě mi to přišlo zábavné. A pohádek o vééélikánských rybičkách a hodných a statečných lidech není zase tak moc. A jako bonus – nejodolnější vodní příšera byl Pippin. ()

Shaddy1 odpad!

Cožejakožeco? Filmy z dílny Asylumu beru s nadsázkou, ale tahle čínsko-americká vypatlanina se tváří seriózně, což je ještě horší. Opravdu, ale opravdu hodně fajňoučký filmeček. ()

rublik05

Nebýt neskutečně sympatického Jasona Stathama v hlavní roli, tak by tato akční blbinka podle mě nebyla ani zdaleka tak úspěšná a hlavně koukatelná. Příběh nás zavede do známých a již několikrát prozkoumaných vod, takže v tomto ohledu nepřináší snímek zhola nic nového či již mnohokrát neviděného. Nicméně oproti jiným, tematicky podobným záležitostem má MEG navrch zejména rozpočtem, kupodivu i smysluplným příběhem, relativně obstojnými triky, dobrou kamerou a místy má i slušnou napínavou atmosféru. Nesedlo mi však herecké obsazení, kdy oproti Stathamovi působí většina herců nevýrazně, jejich výkony jsou čistě průměrné a nejsou ani z poloviny tak sympatičtí. Samotný megalodon nepůsobil nějak zvlášť vražedně, jak se ho tvůrci snažili vykreslit. Místo rozebírání rodinných citečků bych v tomto ohledu ocenil mnohem víc hororových prvků, což je ale asi největší slabina celého filmu, že víc než horor připomíná prachobyčejný akčňák určený pro širší masu lidí. Přesto jsem se kupodivu docela dobře bavil a díky Stathamovi a uvolněné atmosféře se o žádnou hrůzu opravdu nejedná. Taková jednoduchá blbina na jedno použití. 6/10. ()

samkko

Tohle bylo tak špatné až mi bylo normálně do smíchu. Jason Statham nám jako vždy předvádí jaký umí být nafoukaný a nesympatický. Děj je předvídatelný a naprosto přiblblý. Snad jediný klad tohoto blockbusterového Céčka jsou chvályhodné CGI efekty (a to je taky jediná věc která tento film rozděluje od Sharknáda). Hodnocení: PROPERLY RATED 2/10 ()

Nix odpad!

Jako vážně? Je mi jasný, že tento film nejde brát vážně, ale opravdu mne rozesmál. Spíš bych to zařadil do komedií ale takových těch mega trapných. Se divím, že to mělo tolik minut, spíš si tu malou rybičku měl dát Statham ke snídani a bral bych to určitě líp kdyby to trvalo jen minutu a bylo hotovo. Statham se prostě přepálil tentokrát a já už to nechci nikdy vidět. Díky. ()

messi@h

Velmi často je mi tady na čsfd líto, že chybí hodnocení po půl bodu nebo že není hodnocení od 1 do 10. Protože MEG je naprosto čistých 50 %. Blbina, co neurazí, celkem pobaví, ale chybí sebemenší důvod, proč se k ní vracet nebo si ji zapamatovat. A to z těch 50 % má ještě lví podíl Statham. ()

Samuel L. Jackson jako prezident

Samuel L. Jackson jako prezident