sir-dave

Rozpočet jak hrom a béčkový nádech jede ze všech stran. Vše se dá naházet do pytle s Mrakodrapem, V oku tornáda, aj. Jason Statham naseká megalodonovi. Alespoň triky jsou fajn. ()

Sabrewulf odpad!

100x vylouhovaná rutina, která zabaví snad už jen člověka, co žil 40 let někde v jeskyni a spatří svůj první film o vraždícím žralokovi (potažmo jakémkoliv vraždícím monstru). Varovat mě mělo už to, že film nemá začátek. Jistě znáte ty filmové zpřeházené úvody typu Hvězdná pěchota, kdy film začne v plném proudu, vy absolutně nechápete, co se děje a pak se objeví "O tolik a tolik dní dříve" a teprve začíná film od začátku, až se postupně dopracuje až k dané scéně. No tak tady začíná film tím, že na Stathama s posádkou ponorky útočí obří žralok. Pořád jsem čekal, kdy se objeví TEN nápis, ale marně, film prostě jede dál. Uff! Když už se najde nějaký aspoň trochu nadějný záběr, tak ho hned zprasí. Příklad: moře plné lidí a záběr z ptačí perspektivy, jak se k tomu davu koupajících lidí blíží ten obr. Mohl následovat masakrální záběr shora, jak žralok projíždí durch davem a žere je za "pochodu". Ani prd! Záběr skočí zpátky k vodní hladině. Jalové jako kráva. Neuvěřitelná drzost přijít v roce 2018 s takto tuctovým filmem. A samozřejmě dětský rating k takovému žánru je na přesdržku. ()

miguel_111

Jason Statham v roli záchranára celkom uveriteľní a jeho charizma utiahne celý film s času na čas sú scény trošku pritiahnuté za vlasy a postavy sa chovajú nelogicky, ale to už ako je zvykom k takému druhu filmu určite patrí. Určite sa jedná o letnú oddychovku a návštevu kina určite neľutujem. MEG má určite dosť dobrých momentov a pár krát som sa aj zľakol len je škoda, že nebola viac využitá plážová pasáž a určite záporom filmu je aj to že sa nejedna o R-ko, ale to mi až tak nevadilo. Postavy celkom sympatické a určite bolo aj pár humorných scén na ktorých som sa zasmial. Celkový pocit s filmu je prevažne kladný takže pre mňa 70%. ()

Copacabana

Všetko žraločie ja môžem! Preto je pre mňa The Meg povinnou jazdou. Chválim budovanie atmosféry sci-fi podmorského laboratória na začiatku, ale aj bohatú dávku akcie hlavne v polke filmu, boli to fakticky nečakané a neokukané scény. Jason Statham je samozrejme ako vždy veľké plus, ale ako išiel prvý krát do tej vody, hovorím si načo tam sakra leze...ale zase, potom by nemal o čom byť ten film. Plávanie so žralokmi je pre ten najväčší adrenalín, aký si len viem predstaviť. Ako moj veľký sen plávanie s delfínmi na voľnom mori som už zažila, chcela by som si splniť aj to so žralokmi. Ne takými 3-metrovými, aj taký malý by mi stačil.🙂A fakt, bez srandy. Aby som sa vrátila ešte k filmu, tak The Meg bol zobrazený vskutku vierohodne a monumentálne, žiadna animácia pre malé detičky. Neuveriteľné boli zábery zvrchu na výskumnú loď, z pod ktorej presvitalo toto monštrum. Takýchto záberov aj keby bolo 100, tak je ich pre mňa málo. ()

chelseaman22

No, popravdě řečeno musím uznat, že zápletka je tak k uzoufání, až je mi všech herců ve filmu srdečně líto. Nicméně hlavní hrdina v podobě KURÝRA je tak nadaný v oblasti konzumace alkoholu a lovu prehistorických příšer, že by mu prezident Zeman mohl udělit státní vyznamenání (stejně jako instalatérovi, který na Hradě prošťouchl prezidentovu toaletu). 19% Celosvětový příjem k 6. 1. 2019: $530,243,742, což je 4,08 násobek rozpočtu ()

UhLee

(6/10). Taková oddychovka, která zpočátku hodně baví svou tajemností co se týče žraloka. Později si však na všechno zvyknete a přestanete se jak bát, tak dávat pozor. Smrti některých postav mi byly lhostejné když to řeknu hnusně. Ovšem Jason zde září a krade si celý film pro sebe spolu s Megem. Na Čínu to byla dost kvalitní podívaná. ()

Lachtaan

Nebýt Jasona Stathama jako hlavního tahouna enormní propagace, aby si toto béčko alespoň vydělalo samo na sebe, těžko bych hledal pozoruhodných aspektů na celém filmu. Pochybné obsazení, složené převážně z neznámých, ničím nezajímavých tváří prapodivnému rádoby žraločímu běsnění zrovna nepomáhá. Vskutku jsem se těšil, když mi trailery poukazovaly na konečně řádný natural horror, kde nám bylo zásluhou vyššího rozpočtu slíbeno konečně řádného filmového monstra. To je ale v celém filmu na jednu stranu tak obrovské, že si neužijete jediný jeho zářez do lidského masa a na druhou stranu tak bezbranné, že ho v závodech v plavání porazí i Statham v neoprénu. Chtělo by to ze žraločího ranku obdobný komorní thriller jako byl The Reef. Ne přepálený CGI cirkus na otevřeném moři, plném vyjevených asijských neherců. ()

Jizni Tlapa

Béčko jako řemen, kde digitál vévodí prakticky plynule a v míře, která přestává být zdravá. Jako by se Statík nudil, a tak vzal bezmyšlenkovitě roli macho rybičkáře, který v mládí zajisté ulétával na Čelistech 1 až 10.. sem tam sklouzne ke komedii a v závěru dokonce ke Star Treku..no nic , snad nebude pokračování ()

Johnny.ARN

Čakal som väčšiu pičovinu. Zákony amerických filmov vravia, že keď sa niekde objaví nebezpečenstvo, povoláva sa armáda, ktorá to vyrieši. Prečo teda nie tuto? Nejaká tá ponorečka, torpédoborec, križniček a pár hlbkových náloží a bolo by po tomto fakt veľkom žralokovi. A prečo nie The Rock? Šak ten by mu roztiahol papuľu, bez neoprénu, napľul by mu tam a následne presným direktom na čumák uspal, aby ho mohli šikmáči skúmať. No ale k filmu. Veľmi pekne natočená záležitosť. Kamera miestami prekvapila, ale po celú dobu filmu bola veľmi dynamická, čo bolo fajn. Jason po dlhšej dobe sa upísal projektu, ktorý nebol prvoplánový, šablónovitý a už po 5 minútach ste vedeli ako to skončí. Rozhodne ma to bavilo viac ako Mrakodrap, takže keď chcú šikmáči dávať love a zasahovať do produkcie, nech to nieje tak ultraprehnané. Napriek tomu, aké to je dlhé, dokázalo to pobaviť a zaujať, aj keď tá prerastená ryba sa miestami správala nelogicky. A posádka, na čele s tých jeblým majteľom, tiež. Takže fajn podívaná. Nie úplny hrot, ale ani som nemal pocit znechutenia. Slabšie 3 z 5 ()

Mrkvič

Sice je to strašná zhovadilost, kde se to jen hemží volovinami, ale místy je to zábavné. Bohužel ale jen místy a velmi často se film tváří dost vážně, což v kontrastu těch hovadin, působí strašně debilně. Večer ale film dokáže zpestřit. Zasmál jsem se, pokoukal na známé ksichty (a že si jich rozpočet dovolil obsadit oproti jiným béčkům opravdu hodně) a žasl nad některými nápady tvůrců (možná autora knižní předlohy). ()

oveckaoa

Optimálně je to 60 procent, ale závěrečných cca 20 minut to zvyšuje na 80. Bohužel celý film kazí postava jakéhosi černocha, který se snaží hrát a hláškovat a nejde mu ani jedno (vzpomněl jsem si na Boyegu z nových Star Wars taky podobný trapák). Z těch žraločích hororů poslední doby nadprůměr. P.s. 1 nevím jestli to byla chyba překladatele, ale ta malá asiatka řekla místo čurák žurák a na konci, když její otec umírá tak dialogy co říká jí říká v ženském tvaru a ona opačně v mužském. P.s. 2 jsem rád, že přežil ten pes naopak mě zklamalo, že nechcípla ta malá holka hned bych dal 5 hvězd. ()

elanius

(62/2018) / Čo film sluboval aj ponúkol a to sa pri predpokladanom "pochybnom" letnom kalkule stále cení. Statham štandard, ale stále s prehladom. Meg je inak chvalabohu celkom seriózny letný akčňák, bez viditeľnej trápnosti. (6/10) ()

ivan bohatyr

Dobré nečekané zvraty, něco mě opravdu překvapilo. Dobře to plyne nejsou tam nějaké hluché momenty, nicméně je to v první řadě příliš čínské a potom hodně komerční - tak jak se to dneska dělá, aby se tvůrci zavděčili všem - ta malá holka tam byla k ničemu, namlouvání mezi Stathamem a Bingbing Li bylo k ničemu... je ten film potom takový bezduchý. Staré známé Čelisti jsou v tomto směru úplně jiné. ()

Yoshimitsu

MEG MEG MEG, ano je to zkratka pro Megalodona, což je vyhynulý obří žralok po, kterém časem půjde Jason Statham. Nečekejte klasickou Stathamovku, kde ukazuje řadu bojových technik a následných úderů. Tady se spíš trápí a někde mi přijde, že je v roli omylem, ale třeba ukopne žralokovy ploutve, takže za zhlédnutí to stojí. Dávám 60% ()

Phietros

Nechapu obsazeni Stathama, ale nakonec proc ne! Vse je predvidatelne, ale celkove dobre podane, efekty super, napeti take, ostatni postavy neurazeli a zralok proste funguje. Statham coby podmorsky kapitan sekne z remeslem pote, co je neco obrovskeho napadlo a on zachranil jen cast posadky. Ostatni si mysleli ze je blazen. Jeho slova se vsak pri dalsim vyzkumu nejen potvrdi, ale i prokazou, ze on jediny muze ze dna vsem pomoci. Bohuzel sebou na povrch pritahnou davno vymreleho gigantickeho zraloka a jeho rodinku. Od ted neni nikde ve vode bezpecno a boj o zachranu lidstva ve vode zacina! 70% ()

Beky

Ušlo to, jen ten rozpočet je naprosto šílený!!!! To je fim maximálně za 60 mega!!! Verdikt: zasloužených 60%. ()

Samuel L. Jackson jako prezident

Samuel L. Jackson jako prezident