Mělčiny

• USA The Shallows (více)

zuzzz.man

Poslední věta před smrtí: "Néé, tady žádní žraloci nejsou!!" Blake mám ráda, tak nějak si myslím, že je to celkem slušná herečka. V reálu by její postava byla už 4x mrtvá, ale scénáristé to chtěli jinak, což mi nevadí. Scény s rackem by si mohli odustit, s ním totiž měla hlavní hrdinka udělat něco úplně jiného. Za ten konec (haha, za minutu dvanáct, jak jinak) hvězdu dolů, ale jinak vše fungovalo, celkově jsem spokojená, děj mě okamžitě vtáhl, i hudební podbarvení bylo perfekt. ()

v.indruchova

Racek tomu dost pomohl. Jinak to bylo hraní na city. Nemastné neslané. Často víte co se stane dopředu. Ale jak chcete z tématu holka zůstane uvízlá kvůli žraloku udělat trhák? Herečka vypadá o dost starší než je. Záběry lákaly na její postavu, pro mužské osazenstvo. Otevřete si k tomu nějaký lahváč nebo dejte dvojku, a film bude hned lepší :) ()

RomaS

Prvně mě zaráží rozpočet tohoto díla, což je 17 M$. Předpokládám, že většinu rozpočtu musel spolknout digitální žralok, protože celý film se odehrává jen na jedné pláži s jednou herečkou a několika málo komparzisty. Když to přeženu, tak by stačil jeden šikovný kameraman s technikou a několik dní dovolené s herci na odlehlé pláži. Kdyby šlo o nízkorozpočtový biják byl bych více shovívavější. V základu k dobrému pocitu z filmu moc nechybělo. Měl příjemnou stopáž, rychlý a dramatický děj, občas fungovalo i napětí a dokonce se postavy nechovaly jako vypatlaní idioti. Se zavřenýma oběma očima bych odpustil i ten debilní závěr a taky to superhrdinství sympatické blondýnky. Do nebe volající je, ale co scénaristi vytvořili z té velké ryby. Výsledek směle konkuroval výtvorům extrémistů ze společenství Asylum. Vůbec se mi nechce popisovat co všechno bylo špatně. Přijatelnější by bylo vysvětlení, že se jednalo třeba o zmutovaného jurského mimozemšťana. Aby příběh vypadat opravdově, tvůrce musí znát všechna fakta. Tady stačilo zhlédnou alespoň jeden dokument o žralocích a nemůže vzniknout něco takového. Přesně takové filmy totiž povzbuzují strach z podobných tvorů u slabomyslných nebo neznalých a všichni víme, že takových je na světě většina. Je ale možné, že to nebylo z neznalosti, ale byl to tvůrcův záměr. V tom případě se omlouvám, ale za mě toto nedávám. Je to dvousečná harpuna, kde na jednom konci zkončí zmanipulovaný divák a na druhém ubohá ryba. ()

zigy

Proboha, jestli chcete souboj se žralokem, pusťte si čelisti...tohle je nudná a stereotypní blbost....i minimalistický film o záchraně jednotlivce může být někdy zajímavý - viz 127 hodin - ale tenhle není.... ()

Red.Dwarf odpad!

No to zas byla jednou pýtchovina! U mě pořád nejlepší film o žralokovi jsou legendární čelisti, zatím nikdo nenatočil nic lepšího. ()

mikromishi

Nečekaný překvapení, za mě spokojenost, svižný s bez omáčky kolem se jde rovnou na věc. Určitě jsem dlouho neviděl survival/animal filmek (horor fakt ne, spíš "drama"), který by mě bavil a nenadával jsem u něj, že to snad nemůže rejža myslet vážně, ale tohle můžu s klidným svědomím doporučit a budu si ho pamatovat. Na Blake se hodně příjemně kouká, příroda kolem - teda voda, útesy, pláž i ostrov vypadaj fakt pěkně a paryba se taky povedla. Nesmysly tam samozřejmě jsou, ale díky docela logickýmu chování Blake mi to vůbec ale to vůbec nevadilo. Nečekal jsem to, myslel jsem, že to bude prostě buď blbost nebo přehnaně vážný drama o přežití surfařky, ale nakonec sem si to skvěle užil, takže ještě jednou - doporučuju jako super oddechovku :) ()

Mark1983

Ne, ať si říká každý co chce, záleží na vkusu pochopitelně, ale já Mělčiny beru jako jeden z nejpovedenějších hororových thrillerů o žralokovi či žralocích. Nebyl jsem absolutně vůbec zklamán a byl jsem zakoukaný od začátku do konce, takže režisér Orphana vůbec nezklamal. ()

amalia

Žraloka bych v moři potkat nechtěla, takhle zprostředkovane mi to bohatě stačí... šít si ránu, plánovat co dál, pláž na dohled, no nevím... ()

machmej

Po dlouhé době se objevil "zvířecí horor", který stojí za to. Výborně budované napětí a skvělý hudební doprovod. Digitální žralok je těžko k rozeznání od skutečného...Jediné co sráží jednu hvězdu až přehnané chování žraloka (inteligence) a závěrečné finále, které skončí tak rychle, jako začne a usmrcení žraloka Vám přijde spíš komické... ()

harpsychord

Bloncka s pěkným zadkem a parádně vytuněnou dutinou lebeční, k ní paryba veskrze přátelská a tuze vytrvalá. Osazenecký trojlístek směle doplňuje dolámaný pták. Plus samozřejmě velmi dobře utajená, liduprázdná pláž a moře. Kakája krasatá, bóže môj... Vyosení je zřejmé, přesto koukatelné naprosto bezproblémově. ()

Snakefinger

Miluji tyhle minimalistické filmy, které se v podstatě odehrávají na jednom jediném mistě, v tomto případě na jednom kamenu kousek od pobřeží s kroužícím žralokem okolo. Tady sedlo naprosto všechno. ()

LIMBUS

Nudaaa. Kamera celkom usla, Blake Lively potesila oko kazdeho a cajka vo vedlajsej ulohe si zasluzi minimalne nominaciu (ironia) ale to je asi tak vsetko. Pribeh mizerne naivny az nerealny, lahko predvidatelny. Slabsia jednohubka ale fakt sa z toho dalo vytrieskat viac, nech mi nikto nic nehovori, potencial tam bol a nie maly. Skoda preskoda, sklamanie roka cislo 1. ()

Lenny76

Od filmu jsem mnoho nečekala, ale můžu říct , že mě příjemně překvapil. Samozřejmě dominovala krásná příroda, krásná surfařka. Film příjemně plynul, skvělá kamera a nechybělo ani napětí. Dojem trochu zkazil konec, se "super žralokem", ale vcelku jsem byla spokojená. ()

De Large

Trochu spoiler ! Nebyť toho debilného rozuzlenia, dal by som vďaka Blake aj 5... lenže to, ako tá ryba zhebne - to hádam nevymyslí ani retardovaný psychopat.... škoda... ()

Robbie

Veľkými plusmi filmu je jednoznačne skvelá kamera, nádherné zábery na začiatku a celkovo zaujímavé vizuálne spracovane a v neposlednom rade Blake Lively (super sexi a naozaj dobrá herečka ako tu všetci píšu). Čo sa príbehu týka, od Čeľustí sa už naozaj z témy žralok vs. človek nedá nič viac vyťažiť, ale napriek tomu sa mi izolácia na skale a časová tieseň páčila. Je pravdou, že správanie žraloka by už od začiatku pripadalo podozrivé každému triezvo uvažujúcemu človeku so základným vzdelaním, ale je to film, ktoý má účel zabaviť diváka a myšlienka diabolského žraloka-zákeráka pre nás vždy bude atraktívna. A áno, Blake bola tak trošku Wonder Woman ale na to tiež srať. Prečo je teda The Shallows slabý film? Posledných pár rokov letí taký zvláštny trend, že akonáhle Američania konečne vyprodukujú niečo, čo dáva zmysel a zdanlivo má hlavu a pätu, v záverečných (niekedy aj menej ako) 5 minútach sa zrazu scenár tragicky dojebe a zvrtne na akúsi psychadelickú podivnosť, ktorá totálne zruinuje dovtedy pekne gradovaný dej. U The Shallows samozrejme nemôže ísť o výnimku. Neskutočne debilný záver a maximálne nevkusné a stupídne vydrbanie so žralokom mi úplne pokazilo dovtedy veľmi dobrý dojem z filmu aj náladu a zo zbytočnej vedľajšej línie s čajkou som na konci grcal krv. Oveľa spokojnejší by som bol keby pre hlavnú hrdinku priletela helikoptéra, žralok by sa stratil alebo by ho ulovili a problém vyriešený. Aspoň by sa na to dalo pozerať do konca. Z mojej strany je to všetko, tak sa tu teda majte a ja sa idem vrátiť k európskej filmovej produkcii, lebo tá americká je už nenávratne v prdeli. ()

bigmatko

one woman show a sem tam nejaka ta ryba a zralok. Blake Lively som asi nevidel nikdy v inom filme ale tu ma skutocne dostala. nie je to urcite horor ani triler. skor by som to opisal iba ako dramu v boji so zralokom. kvalitu a napätie trocha pokazi zaverecny suboj so zralokom. to je skutocne prehanne ale asi to nevedeli inak skoncit. na kvalite zazitku sa to vsak nepodpisalo a tento film zaradujem medzi tie lepsie tento rok. ()