Halloween: H20

• USA Halloween H20: 20 Years Later (více)

Šílený psychopat Michael Myers se vrátil a s ním i kletba jeho rodiny. Svůj pověstný nůž obrátil znovu proti své sestře Laurie (Jamie Lee Curtis), pro niž se noční můra stává skutečností. Tentokrát však je na střet s vrahem připravena.  Horor Halloween: H20 je v pořadí sedmým dílem klasické série, kterou zahájil v roce 1978 režisér John Carpenter kultovním snímkem Halloween (u nás vyšel na videu pod názvem Předvečer svátku všech svatých). Pokračování režiséra Steva Minera se odehrává o dvacet let později (odtud šifra v názvu snímku). Na scénu se v něm vrací jak ďábelský vrah Michael Myers, tak jeho sestra Laurie Strodeová, která jako jediná přežila jeho řádění. Nyní žije pod změněným jménem, má sedmnáctiletého syna, ale stále ji pronásledují děsivé vidiny o Myersově návratu. Není tedy překvapena, když se tak opravdu stane. Po dávných zkušenostech s nezničitelným zabijákem je však na střetnutí s ním připravena a je odhodlána sprovodit ho tentokrát ze světa definitivně. (oficiální text distributora)

Madax

Hned po jedničce je H20 nejlepším dílem série. Měl také zůstat posledním - pokračování s názvem Halloween: Zmrtvýchvstání bylo opravdu hodně slabé. ()

qwertasip...

Tenhle film jsem poprvé viděl v Německu. Sice německy vůbec neumím, ale znalost slov „tod“ a „blut“ mi celkem stačila na to, abych mu rozuměl. Nakonec jsem zjistil, že bych udělal líp, kdybych se kouknul jen na poslední půlhodinku, protože předchozích 50 minut je o ničem. Zajímavé také je, že hlavní psychouš, Michael, nikdy nikam nespěchá. Teprve když je někdo nablízku, začne kolem sebe zběsile máchat kudlou, i když celej film chodí jako posranej. Zvláštní, že? ()

Carnosaurus

Steve Miner se pochlapil a v druhé půli devadesátek se nebál jít na trh nejen s geniálním krokodýlím ekohororem, ale co víc, troufl si na hororovou sérii, která se toho času topila v hovnech. Snímek neuvěřitelně odsejpá, má atmosféru (konečně) a obsahuje i pár zajímavých chuťovek. Zkrátka inovativní slasher, který vzdává hold svému vzoru, aniž by ho nějak kopíroval nebo zpochybňoval. ()

MAXIKILLER

Jako hurikán se v hororové kinematografii objevil Carpenterův Halloween, jemuž následovalo velice důstojné pokračování. Pak přišly 4 snímky které dobře načaté sérii uškodili jak mohli, a snad už nikdo nedoufal, že se někomu podaří napravit pošramocenou pověst. A vida! Steve Miner to dokázal. Už úvodní scéna v domě zesnulého Dr. Loomise napovídá, že Majkl je i po 20 letech ve formě, a s nikým se srát nebude. Akce se výborně střídá s napětím, a závěrečná scéna patří k tomu nejlepšímu, co tento žánr nabízí. Vše je samozřejmě podrženo klasickým nervydrásajícím Carpenterovským soundtrackem. ()

Edgerton

Jako malej sem u žádnýho hororu nikdy neměl takový šoky jako u tohodle filmu. Slušná práce a i ted to má atmosféru. ()

Jason13

Zpočátku vyplašená a na psychiatra zralá Laurie se postaví minulosti s vervou a odhodláním pohřbít svého bratra jednou provždy... Finále tohoto dílu se opravdu odehraje v dost rychlém sledu a Michaelovi je tu mnohem více vidět do očí, což nepůsobí tak temně. I přes tyto menší zápory se dá určitě říct, že H20 je dost povedený díl, který by (v ideálním světě) mohl být i důstojným ukončením jedné legendy. Bohužel nežijeme v ideálním světě a tak se dech nabraný sedmým dílem začne brzy zase ztrácet... ()

buchannon

Tato série jde naprosto mimo mě... ...naštěstí. Paradoxně je tento díl ten nejlepší z těch, které jsem zatím viděl. ()

JesterKruger

Tady se asi někdo opil, pokadil, a nebo nepochopil sérii Halloweenu. V celé sérii po třetím díle nastal problém, a myslím si, že otázka nás všech, co se stalo s Laurie Strodeovou. Ve čtvrtém a pátém díle se tvrdilo, že zemřela při autonehodě, v šestce pak naopak, že jí zavraždil vlastní bratr (Michael Myers), a ejhle! Najednou žije, a tvrdí se zde, že svou smrt jenom předstírala. Tento díl je sakra dobrý, a stejně jako dvojka, a šestka to patří mezi moje nejoblíbenější díly série Halloween. ()

Jason_1988

Temto díl mi přišel z vláštní michael se tam oběví asi cca 40 minutách filmu a to je škoda  MICHAEL 8/10 HLAVNÍ POSTAVY 8/10 VEDLEJŠÍ POSTAVAPOSTAVY ATMOSFÉRA HOROROVÁ  9/10 HUDBA 10/10 KAMERA 10/10 VRAŽDY UJDOU 4/10 Tento fim si podle mě zaslouží pouze 56% Moje hodnocení 81% ()

david141474

Co to sakra bylo? Velice nezajímavý děj. Maska Michaela Myerse je příšerná, v předchozích dílech alespoň za něco stála, v tomto filmu to však neplatí. Střih příšernej. Soundtrack také, během filmu nic moc dobrýho nezazní, jenom na konci zazní klasická Halloweenská znělka. Herci hrůza, ani jedna postava mi nepřišla sympatická. Loomis zde chybí a to dost, nechť je země lehká Donaldu Pleasencovy. A finále stojí za prd, nejlepší scéna z filmu je však na konci filmu, je celkem dojemná a to je skvělý, alespoň něco na tomto hrozným filmu je dobrý. 5/10 Hrůza je to! ()

Maverick

Nějak moc mě to teda nezaujalo. Snad jen role Joshe Harnetta. Josh zahrál docela dobře, ale celej film byl tak nějak divnej. No prostě kdybych ho neviděl nic by se nestalo. ()

Gothic

Ve vodách teenage krváků, kde leckdy byl děj na háku, H2óčko skvělý je, přelézá obvyklé závěje. Nenudí a má svůj styl, užil jsem si pár napínavých chvil. Miner vrátil filmu čest, napětí silné jak boxerova pěst. Klidně dávám za plnou, ať procenta se nahrnou! ()