Halloween: H20

• USA Halloween H20: 20 Years Later (více)

Šílený psychopat Michael Myers se vrátil a s ním i kletba jeho rodiny. Svůj pověstný nůž obrátil znovu proti své sestře Laurie (Jamie Lee Curtis), pro niž se noční můra stává skutečností. Tentokrát však je na střet s vrahem připravena.  Horor Halloween: H20 je v pořadí sedmým dílem klasické série, kterou zahájil v roce 1978 režisér John Carpenter kultovním snímkem Halloween (u nás vyšel na videu pod názvem Předvečer svátku všech svatých). Pokračování režiséra Steva Minera se odehrává o dvacet let později (odtud šifra v názvu snímku). Na scénu se v něm vrací jak ďábelský vrah Michael Myers, tak jeho sestra Laurie Strodeová, která jako jediná přežila jeho řádění. Nyní žije pod změněným jménem, má sedmnáctiletého syna, ale stále ji pronásledují děsivé vidiny o Myersově návratu. Není tedy překvapena, když se tak opravdu stane. Po dávných zkušenostech s nezničitelným zabijákem je však na střetnutí s ním připravena a je odhodlána sprovodit ho tentokrát ze světa definitivně. (oficiální text distributora)

kkarx

Pokud dokážete překousnout, že se 3/4 filmu nic moc neděje a zbytek je standardní Halloween s krotkými vraždami a všemi klišé, pak směle do toho. Není to nic převratného, ani nic urážejícího. Zde hraje alespoň sympatický Adam Arkin. Koukatelné jistě ano (Curtis tu ještě nebyla taková baba jako v novějším Halloweenu), ale na druhou stranu víc už mě z 90. let bavila třeba taková Temná legenda 2, která je sice hloupoučká, překombinovaná a scénáristicky zmatená, ale díky tomu taky celkem zábavná. ()

panvasik

No konečně... po jedničce asi nejlepší díl.  Zatím můžu říct, že tímhle filmem to mělo skončit, ale jelikož jsem neviděl ty další tak nebudu hodnotit předem, ale už podle procent se na to netěším :)) Jsem rád, že nám film naděluje perfektní atmosféru a konečně se nám vrací naše legendární hudba. Jsem rád, že máme jiného Michaela a z nějakého důvodu, se mi líbí víc. Perfektní pokračování 80% ()

Empire

Vidím, že i na této stránce se najde uživatel jako majk_n, který asi neviděl americký trailer, kde se četlo (v překladu) h dvě o! H dvacet četla pozue televize Nova, kerá nás má údajně bavit. Co se týče filmu, tak byl super ()

Narayan

Pomerne kvalitni zakonceni ne zrovna kvalitni serie (s vyjimkou prvniho, mozna druheho dilu) s vrazdicim terminatorem Myersem. Ctvrtou hvezdicku davam ze prekvapujici zaver, kdy si hlavni hrdinka michaela fakt nehorazne poda... ()

Utero

Opravdu vydařený Halloween, který ignoruje ostatní díly a navazuje na dvojku. Škoda, že to nakonec nedopadlo ještě líp, ale i tak jsem byl spokojen. ()

Al44...

Jamie Lee Curtis se vrací do HALLOWEEN filmové série a je třeba poznamenat, že právě na její postavě a hereckém výkonu celý film stojí a padá. Ostatní postavy a herci jsou nevýrazní a místy mě i docela iritovali. Film je jinak podán velmi svižnou formou a uběhne opravdu rychle. Vraždy jsou nápadité a je vidět, že se Michael opět vrátil ve formě. Škoda, že psychóze hlavní hrdinky nebylo dáno více prostoru. Je to důstojné pokračování filmové série. ()

helraiser

Michael je zpátky se vším všudy. Jeden z nejlepších dílu série. Má to atmosféru, nějakou tu vraždu, Jamie Lee Curtis. Co byste chtěli víc? ()

S.U.E.S.

Po útrapách v pátém a šestém díle se konečně dostáváme k (sedmému?) dílu, který konečně navázal na dvojku a tvoří tak v podstatě závěr klasické trilogie. Dostáváme se tak v čase o 20 let později od událostí v nemocnici. Zde je konečně na rozdíl od minulých dílů vysvětleno, co všechno se mezitím stihlo stát. Například to, že Laurie už je matkou, která však stále nemůže zapomenout na události v Haddonfieldu. A z tohoto námětu čerpá film asi nejvíc. V momentě kdy už se zdá, že je všechno konečně v pořádku, se ještě jednou zjeví onen děsivý přízrak, který nepřestane dokud nedokončí, co začal. H20 sice neobsahuje tolik mordů jako předchozí díly, avšak sazí spíše na zběsilou jízdu konečného zúčtování, která se rozjede a končí v momentě, kdy se Mike s Laurii konečně utká tváří v tvář. Samotný závěr je pak už jenom třešničkou na dortu, která měla zůstat už navždy uzavřená. ()

Odpadlik

Na to že je to už bůhvíkolikáté pokračování jsem od toho příliš mnoho nečekal, at tak jsem si to celkem užil. Ale opdruhé už bych to vidět nemusel. ()

Gardenboy

Pre mňa je to jeden z dvoch najlepších dielov H série. Evidentné je, že tvorcovia sa rozhodli oživiť legendu a to dôstojne. Priadli nejaký ten peniažťok a zaplatili si fakt kvalitných hercov (neodmysliteľná J L Curtisová musí hrať hlavnú psotavu, aby to bolo plnohodnotné pokračovanie druhého dielu). Vynikajúca nadupaná atmosféra, skvelá hudba, strih, všetko. Samozrejme, že film je vyvražďovačka a v podstate kravina, ale milovníci napätia a fikcie si zaručene prídu na svoje. Ach, keby len nebolo ďalšiho dielu, ktorý zase posiela túto inak skvelú sériu až kdesi na dno odpadkového koša.... pre h20 to je 4* ()

Sosak

Dodneška se ptám sám sebe, proč jsem na tohle tehdá lez do kina. Halloween : H2O je totiž tak leda film do videa, kterej si člověk půjčí z videopůjčovny jako bonus zdarma k nějakýmu jinýmu filmu. Pravda, natáčení asi bylo trochu dražší, ale výsledný efekt není jiný, než u vyvražďovaček typu Pátek třináctého. S tím rozdílem, že ten kašpar z halloweenu není zajímavej vůbec ničím a ta jeho maska je fádní až práská dveřma. ()

radagast

Konecne sa niekto odhodlal k tomu co mi v slasheroch najviac chyba (resp je ich najvacsou chybou) a to ze najlepsia obrana je utok. Obzvlast u pomaleho autistu, akym je Michael. Co sa mi nepacilo, boli prilis viditelne oci Myersa, to mi tam skratka nesadlo. Tiez "lakacky" typu "otocim sa a bum - sused". Inak to ale povazujem za dostojne ukoncenie serie H1-H2-H20. Nic viac vidiet nepotrebujem. ()

joeko13

Aj keď na tajomnú jednotku to nemalo, a vlastne sa jej to ani nepodobalo, pretože tu už to tajomno chýbalo (všetci sme predsa vedeli o čo ide), tak napriek tomu sa na to dalo pozerať a myslím, že je to dôstojné ukončenie trilógie. R.I.P. Michael. P.S. Diely 3,4,5,6,8 radšej ignorujte, aby ste si nepokazili dojem z tejto ságy. ()

Petulka88

Jo, tak tady se Michael vrátil s plnou parádou! Tvůrci se naštestí rozhodli ignorovat díly 3-6, takže je to tak trošku návrat na začátek. A to včetně Laurie Strode. Sice v tomhle díle dostane Michael od své sestřičky pořádně na budku, ale i tak 4* tomuto filmu sluší. ()

Alexandre

Skvělá jízda, po prvních dvou dílech nejlepší pokračování! Je napínavé, nenudí, má mrazivou atmosféru, vražd je tak akorát (žádné přehánění jako v předchozích dílech), hudba úžasná, zkrátka radost pohledět. Steve Miner to má pod palcem, po (pro mě) pětihvězdičkovém druhém a čtyřhvězdičkovém třetím dílu Pátku třináctého přichází s další luxusní podívanou. 8/10 Dodatek po shlédnutí Halloween: Resurrection - tento díl měl sérii završit. :-) ()

sarfian

5 a 6 diel som ešte nikdy nevidel a sere ma to, že ich musím vynechať, lebo ich neviem zohnať, ale čo už. Návrat Jamie Lee Curtis priniesol oživenie série Halloween. Bavil som sa dobre a teším sa na další diel a som sakra zvedaví ako ho tam oživia. Prišiel konečne ten úchylák o hlavu a som zvedaví ako mu ju nasadia nabudúce. VIDENÉ 1x ()

chaturga

Jedinej Halloween, kterej není tak strašně trapně nereálnej a nedomyšlenej a vrah se konečně pohybuje větší rychlostí, než 1 km/h a také trochu přemýšlí. A oběti se nenechají porážet jak největší telata, jako ve všech předchozích dílech, kdy ho nikdo nevidí, neslyší (a to že někdy měli oběti i pistol a brokovnici a hodinu nabíjí, než on přijde jak lemra apod...) Proto zasloužených 70%. ()

Demonic189

Silné tri * a u mna najlepší diel tejto inak sračkoidnej série. Stopáž je síce dvojsečná zbran - na jednej strane vsetko krásne rychlo "vodsejpá" a film vobec nenudí, ale na druhej je to vsetko podané dost skratkovito, boj sa este ani poriadne nezačne a uz končí, plus celý film pôsobí dost epizódne ako vystrihnutý z nejakého seriálu. Mohlo pribudnut trocha viac mrtvol (tych cca 5,6 je velmi malo!), troška natiahnút inak super záver (je to poriadny boj! Žiaden utek, plač a nariekanie ale boj!) a bolo by to aj na 4*. Záver inak výborny, konečne to niekomu napadlo. ()