Hlavní postavou drsného a krvavého thrilleru je detektiv John Prudhomme, který přeložen z New Orleansu do Chicaga, kde je pověřen vyšetřováním brutální vraždy muže, který vykrvácel poté, kdy mu někdo uřízl ruku. Jedinou stopou po pachateli nápis "On přichází!" napsaný na okně krví oběti, a to se ukáže jako stopa nepříliš postačující. Zcela nový směr vyšetřování nabere v okamžiku, kdy jsou objevena další dvě mrtvá těla s odřezanými končetinami. Je jasné, že ve městě začal řádit psychopatický masový vrah, který používá uřezané části těl k tomu, aby sestavil poněkud morbidní tělo a v bizarním náboženském obřadu se o blížících se Velikonocích pokusil o znovuvzkříšení Krista. Prudhomme se pouští do boje s časem, který mu zbývá, aby se pokusil odhalit vraha a zachránit další oběti před jeho brutální zbožností. Nemá to jednoduché, kromě toho, že je vrah stále o krok kupředu, pronásledují ho vzpomínky na smrt syna a nedokáže si poradit s narůstající odcizeností mezi ním a jeho manželkou. (Intersonic)

oLí

Recepty Prima varecky: Do rendlyku hodíte části těl lidí se jmény Kristových učňů, kteří zemřou každý pátek ve věku tři a třiceti let. Přidáte čerstvé nakrájené, ale můžete i v celku, srdce novorozence matky jménem Marie a woala! Dojde k zmrtvých vstání Ježíše Krista, tak jo. 3/10 ()

Lacike

Dodnes posledny nadpriemerny film s Lambertom v hlavnej ulohe. Tesne po filme Sedem som si naplno vsimol jak detailne kopiruje koncept filmu Sedem. Dokonca si tvorcovia neodpustia aj jedno vtipne pomrknutie na neustale zatiahnute závesy v Sedmicke. Ale ako v spravnom thrillery aj tu nonstop prsi alebo je tma. A finale sa odohrava v daždi a vecer. Po kazdej stranke mi ale Resurrection pripada slabsi ako Sedmicka. Snad len s vynimkou gore scen, ktorych tu je neurekom, su riadne nechutne a natocene vo velkych detailoch. Ustredna dvojka detektivov je tak skratkovito vykreslena, ze som si k nim nedokazal naplno vytvorit vztah, takze ked sa im zacali diat nepekne veci, tak mi to bolo viacmenej jedno. Tahala to hlavne charizma hercov. Od zaciatku ma film zbesile tempo, az mi to pripadalo zbytocne uponahlane. Motiv vraha je relativne obycajny. Proste magor, ktory z nabozenskych dôvodov vrazdi, ale pre divaka to neponuka ziadny dôvod na zamyslenie. Samotny vrah tiez nenadchne. Uveritelne pôsobi, dokial je jeho identita neznama, ale akonahle sa naplno odhali, tak mu prilis neverite vsetky jeho schopnosti a to jak vyjebava s policiou. Zaver vzhladom na zaner sklame zbabelostou tvorcov o nekompromisne vyustenie. Vysledkom je mierne nadpriemerny thriller, ktory si sice rozhodne nezasluzi uvedenie do kin, ale je to poctivo natocene becko z cias, ked toto oznacenie neznamenalo nepozeratelny odpad. 6/10. ()

Nick Tow

Keby Vraždy podle Jidáše vznikli pred Fincherovým Seven, sypal by som hviezdičky jedna radosť. Ale keďže ide najmä o Vraždy podle Seven, minimálne jedna hviezda musí preč. ()

corpsy

Áno, je to neoriginálna vykrádačka SEDEM, ale je napínavá a profesionálnejšie natočená ako väčšina vtedajších brakov. Bol som milo prekvapený. ()

LINKIN

Film byl sice bez atmosféry, bez okolního děje a bez všech těch okolních aspektů, který dělaj ze špatných filmů průměrné a z průměrných dobré, ale já sem se u něj bavil. Docela mě překvapil rychlý úvod filmu a to, jak věci už během prvních minut snímku naberou spád. Myslel jsem si, že nasazené tempo zajisté nevydrží, ale byl jsem mile překvapen, když mi film v onom "strhujícím" tempu utekl jako voda. Je tam sice několik logických děr ve scénáři, ale **** dávám hlavně pro to, že mi přišel děj strašně vykonstruovaný a máločemu co se stalo v průběhu vyšetřování by mohl normální, racionálně uvažující člověk uvěřit. Jak jsem už ale napsal i přesto všechno se mi film líbil a ačkoliv se to možná někomu nebude líbit, pro mě lepší než Sedm... ()

Ozo

No tak ještě, že jsem si před zhlédnutím snímku nečetl komentáře. To bych se dočetl, že jde o kopii kultovního Fincherova díla. To by ale byla škoda, protože jsem se dobře bavil. Perfektní záporák / hnusák + dostatek vtipných scén = za mne silné tři hvězdy. ()

agentmiky

Nechápu, že se ten Lambert herecky tak pořádně nechytil, když člověk i vidí, jak kvalitní výkony dokáže podat. Podle mnohých kopírka filmu Sedm, s tím já jednoznačně nesouhlasím. Ano, i zde se rozjíždí kolotoč vražd v náboženském duchu námětů, ale jedná se o jinou věc, než jsme byli svědky v "Sedmičce". Jméno Russel Mulcahy hodně lidem asi nic moc neříká, ale já sám vím, že již natočil pár kvalitních snímků. Vraždy podle Jidáše se soustředí na vylíčení atmosféry okamžiku, zamiloval jsem si nestandardní kameru, která chvilkami střídala verzi normálně pevnou a v momentech napětí přeskočila k typu, jenž si zakládal na roztřesenosti a zajímavých úhlech. Lambert podal perfektní výkon, on by se hodil do rolí detektivů. Překvapily mě praktické efekty, které nešetřily brutalitou (kvalitní gore), vytvořeny velmi reálně, docela mě udivovalo, jak věrohodně je dokázali vytvořit. Po stránce příběhové film postupně graduje, odhalení vraha jsem neodhadl až do posledního okamžiku, brilantní zvrat, co se týče zápletky. Detektivky s náboženskou tématikou vždy rád přivítám, protože to je prostě a jednoduše z jiného soudku. Za mě dávám 82 % ()

Džejkop

S hodnocením nemůžu jít výš. Jo mělo to tu správnou atmosféru. Bál jsem se a z toho vraha jsem měl velmi tríznivý pocit, Lambertův výkon také nebyl k zahození....ale je to obyčejné připomenutí toho, co již bylo řečeno. ŠKODA. ()

blackrain

Další vraždící maniak v akci, který vraždí ve jménu vzkříšení Ježíše Krista. Ten magor si myslel, že je potomkem zrádného Jidáše a musí tak očistit své rodové jméno. Své oběti vraždil podle určitého klíče a policii zanechával stopy v podobě rafinovaných šifer odkazujících ke Knize knih, k Bibli. Film připomíná slavnější thriller Sedm. ()

Tony.cs

Méně kvalitní než srovnávatelné Seven, ale rozhodně dost kvalitní na udržení napětí a atmosféry. Mulcahy se snažil a Lambert předvedl dobré herectví. Scénář s pár naivnostmi, ale bez chyb. Film mě přikoval a nepustil. Tak se mi to líbí. ()

Damiel

Kdyby čtyři roky předtím Fincher nenatočil skvělých Se7en, dal bych určitě čtyři hvězdy. Jenomže tohle je prostě jasná vykrádačka výborného thrilleru, která úrovně "své" očividné předlohy nedosahuje. Jak říkám, nebýt "Sedmičky", šlo by hodnocení výš, ale absence originality to ubila na dvouhvězdičkový remake. ()

stration

Mít to lepšá režii, promakanější scénář a kdyby si tvůrci vůbec dali trochu záležet, nemusel by vzniknout tento vesměs průměrný, ničím neobjevný film. Christopher Lambert ale po dlouhé době sbírá spíš plusové body. ()

vegetol.mp

Zcela evidentně velmi podobné Sedm. Ale... Ale je to na všech frontách na tak vysoké úrovni, že člověk ani nestačí nad tou podobností ani přemýšlet. Mulcahyho režie je nadupaná a scénář překvapivě dobře napsaný a chytrý. Určitě mnohem kvalitnější než jiné filmy podobného žánru, se kterými se po úspěchu Sedmičky roztrhl pytel. Tohle mělo jít do kina, na video to rozhodně nepatří. ()

kajas

První polovina mě sice příliš nebavila, ale po ustřelení jedné nohy (moudří vědí) se začne jednat o docela zajímavý thriller plný vážně nechutných vražd. Bohužel Fincher s podobným námětem přišel dřív. ()